Treść opublikowana przez dazwid
-
Dlaczego olej Castrol ma tak złą opinię wśród internautów
Ja skłaniam się ku przekonaniu że jeżeli silnik nie ma żadnych wad fabrycznych i jest prawidłowo eksploatowany to nie ma różnicy czy wleje się tam Castrol czy Motul. Prawda jest taka, że VAG w minionej dekadzie popełnił kilka o ile nie kilkanaście poważnych wtop z silnikami i ich wadami fabrycznymi, a ludzie będą zwalać winę na olej.
-
Dlaczego olej Castrol ma tak złą opinię wśród internautów
noo ciekawy artykuł , przetłumaczyłem i przeczytałem Mógłbyś się podzielić w takim razie o co w tym teście chodzi??
-
Jakie Końcówki wydechu
Witam U mnie w 1.8 tfsi S-line takie końcówki są założone fabrycznie więc przypuszczam że do każdej wersji s-line były montowane standardowo. Wiem że nowy odpowiednik dla mojego nr to 8K0 071 761. Chciałbym swoje wymienić na nowe więc mam pytanko Czy ktoś się orientuje jak zdjąć te końcówki?? (O ile jest to możliwe)
-
Dlaczego olej Castrol ma tak złą opinię wśród internautów
Ale co ten test obrazuje??? Widziałem to dziś na wykopie i komentarze były takie że to przypalanie oleju ale w sumie nikt nic nie wie bo jeżeli chodzi o czystość tej bańki to Castrol wypada jako jeden z lepszych o ile nie najlepszy.
-
Dlaczego olej Castrol ma tak złą opinię wśród internautów
No właśnie. I tak jest na każdym forum jeśli chodzi o temat oleju.
-
Dlaczego olej Castrol ma tak złą opinię wśród internautów
Witam. Tak jak w temacie. Dlaczego olej Castrol ma tak złą opinię?? Nie jestem ani fanem ani też anty fanem tej marki. Szukałem informacji w internecie, ale nic konkretnego nie znalazłem. Audi A4 b8 jest moim drugim samochodem. Szykuję się właśnie do zmiany oleju. Wcześniej miałem Mazde 6 w 2.0 diesel. Przez 4 lata imtensywnej eksploatacji auta które miało przejechane ponad 250k km lałem tam zwykły olej Castrol Gtx 10w40. 2.0 d mazdy jest uważany za wadliwy silnik, a ja nie miałem przez te 4 lata żadnych problemów. Samochód jest nadal w rodzinie i silnik wciąż ma zdrowy. Teraz w internecie widzę komentarze "Panie czuwaj nad tym silnikiem" jak ktoś pisze, że używa olej Castrola. Czy ta krytyka jest poparta jakimiś testami i porównaniami jak wygląda silnik po Castrolu a jak po Motulu? Obecnie jestem w UK i Castrol edge 5w30 4l kosztuje tutaj prawie 50 funtów czyli prawie 300zł i cenowo bardziej mi się opłaca zamówić przez internet Motul. Czy ktoś może wie coś sensownego w tym temacie?? Pozdrawiam
-
Dźwięk pracy silnika 1.8 Tfsi - czy to normalne?
Nie trzeba jej bardzo mocno ciągnąć, ona nie jest na żadnych zatrzaskach więc nie ma możliwości nic tam urwać.
-
Dźwięk pracy silnika 1.8 Tfsi - czy to normalne?
Tylko postaraj się zdjąć tą plastikową pokrywe przy nagrywaniu, wystarczy ją pociągnąć do góry. U mnie bez niej dopiero słychać bardzo te wszystkie dźwięki.
-
Dźwięk pracy silnika 1.8 Tfsi - czy to normalne?
Nagraj w takim razie dźwięk pracy swojego silnika, chętnie posłucham dla porównania
-
Audi A4 B8 1.8 TFSI bierze olej
Dolałem litr prawie 7tyś kilometrów temu, i na komputerze dopiero zmalał stan o jak gdyby jedną kreseczkę więc jest bardzo dobrze moim zdaniem. Nie wiem jaka to jest ilość ale przypuszczam, że ok 0,2-0,3 litra?
-
Dźwięk pracy silnika 1.8 Tfsi - czy to normalne?
Witam Ponownie po 8 miesiącach użytkowania i napisania posta na temat tego dźwięku Rozrządu jeszcze nie wymieniłem, ale byłem u mechaników z tym dźwiękiem i powiedzieli, że na 100% nie ma to związku z rozrządem. Powiedzieli, że jak na benzynę to pracuje głośno, ale podobno to przypadłość wszystkich FSI/TFSI z grupy VAG. Troszkę słychać wtryski, troszkę pracujący łańcuszek i jeszcze pare innych dupereli które całościowo dają taki obraz
-
"Check engine", przepustnica.
Przecież ta kontrolka może oznaczać wiele różnych rzeczy. Z czytaliśmy błąd urządzeniem diagnostycznym i wiemy, że winna temu jest przepustnica która jest prawdopodobnie brudna od nagaru. Więc moje pytanie brzmi czy ktoś miał z nią problem i czy próbował czyścić czy wymieniać od razu na nową? I jeszcze pytanko, czy przy kupnie nowej przepustnicy musi ona mieć ten sam numer fabryczny co moja stara przepustnica?
-
"Check engine", przepustnica.
Witajcie klubowicze. Dziś podczas jazdy, w moim Audi zaświeciła się kontrolka "check engine". Od razu zawitałem do mechanika, i po z czytaniu kodu okazało się, że problem leży w przepustnicy. Ku mojemu zaskoczeniu, mechanik powiedział, że jest do bardzo częsty problem w Audi zarówno w silnikach benzynowych jak i dieslach. Ja po powrocie do domu starałem się znaleźć jakieś potwierdzenie tych słów w internecie, ale nie znalazłem nic co by wskazywało to na jakąś typową bolączkę tej marki. Mechanik powiedział, że jedynym wyjściem jest wymiana na nową, gdyż czyszczenie podobno nic nie daje i błąd szybko powróci. Niestety koszt nowej plus robocizna to dosyć spora sumka i na dodatek zaraz przed świętami. Czy ktoś z was miał styczność z padniętą przepustnicą i czy próbował ją reanimować?? Dziękuję za odpowiedzi.
-
Przesiadka na b8
To zależy od Ciebie. Nie długo po ulicach zacznie jeździć b9 i b8 będzie wyglądać już starzej. Ja myślałem między b8 na full wypasie z s-line, lub golasem po lifcie i wybrałem przedlift. A jeżeli chodzi o różnice między b7 a b8 to jest kosmos pod każdym względem.
-
Przekręt VW Emisja spalin EA189 (23Q4)
Uwierzcie mi oni liczą każdy milion, im bardziej bogate firmy, tym bardziej pazerne, a odbiją sobie te straty na klientach.
-
Przekręt VW Emisja spalin EA189 (23Q4)
A ja jestem ciekaw jak to wpłynie na jakość przyszłych samochodów z grupy VAG. Prawdopodobnie Volkswagen będzie musiał zapłacić ponad 16 miliardów dolarów kary. Ciekawe jak się to odbije właśnie na jakości, dlatego, że będą musieli sobie odrobić na czymś te pieniążki.
-
Czy silnik 1.8TFSI w Audi A4 B8 jest wadliwy?
Bierz Diesla. Jednak pewniejszy silnik moim zdaniem.
-
Audi A4 B8 1.8 TFSI bierze olej
Przeszukałem internet i wiem co jest wadą w tych silnikach że chleją olej. Zalałem litr oleju, komputer pokazuje max, zobaczymy po ilu tysiącach znowu będzie płakał, że mu mało. Jak mi będzie spalał cały olej w przedziale 10-12k km to wtedy mam z bani jeżdżenie na wymiany, bo po co jak i tak będzie cały czas lany świeży. Mojemu kumplowi tak olej palila Toyota Avensis z silnikiem też 1.8.
-
Audi A4 B8 1.8 TFSI bierze olej
Tak, w tym silniku jest to normalne. On wyjechał z fabryki zepsuty. Czyli się nie przejmować takim stanem rzeczy?
-
Audi A4 B8 1.8 TFSI bierze olej
Witam. Dwa miesiące temu kupiłem samochód, i już wtedy pokazywał stan oleju tylko jedną kreskę. Właściciel stosował się do zaleceń Audi/WV na temat long life. Ja nie dolewałem oleju, dlatego że chciałem zalać nowy dopiero przy wymianie rozrządu. Dziś, po przejechaniu 3k km od czasu zakupu, zaświeciła się kontrolka sygnalizująca niski stan oleju. Czy mój silnik ma już zamian wyzionąć ducha, czy to jest normalne?
-
B8 TrOOOOp
Panowie, są jakieś fajne neonki, dobrej jakości do sedana przed liftem na tył ?
-
[ALL B8] moja pierwsza A4
Robią robotę Ja mam te same alusy, podejrzewam też że i to samo ET, więc wiem już co i jak Ale chyba zdecyduję się na mniejsze dystanse o 5 mm czyli 10 z przodu i 20 z tyłu
-
[ALL B8] moja pierwsza A4
Ładnie wyszły te dystanse, pokaż jeszcze tył i jakieś fajne fotki jak się samochód prezentuje w całej okazałości, bo też myślę o kupieniu dystansów do swojego cukiereczka
-
[ALL B8] moja pierwsza A4
Ślicznie!
-
Jak odnowić zniszczony uchwyt na napoje...
Na początku też pomyślałem jak zauważyłem to zniszczenie, że eee tam, kupi się kubasy, pociągnie do góry, wyciągnie, włoży nowe i gitara A tu nie dość, że żeby je zdemontować to calutki tunel "out", a na dodatek ta górna część tunelu jest też zniszczona i nie da się jej zdjąć, cały dzień tylko o tym myślałem Więc już postanowione, że będzie nowy tunel, ale dziś rano na szybko (ze zdenerwowania ) kupiłem ten Plasti Dip, i jak patrzyłem na forach innych marek to ludzie fajne efekty uzyskują... Więc pewnie jak już kupiłem, to się nim też pobawię, szczególnie, że w polówce mojej kobiety plastiki są po przejściach więc zobaczymy co on jest warty. Swoją drogą w starszych VW nie wiem jak w nowych, i np te nasze kubasy, są właśnie pokryte czymś a`la plasti dip, i dlatego taka kupa się robi jak się coś ciepłego uleje....