Treść opublikowana przez greengrass
-
[B5 1Z] Prośba o analizę logów
To co w takim razie jest nie tak? I co jeszcze można powiedzieć po logach?
-
[B5 1Z] Prośba o analizę logów
A przeładowanie nie wynika z nieprawidłowego działania przepływomierza? W dziale diagnostyka jest napisane, że sprawdzanie turbiny należy zacząć po sprawdzeniu przepływomierza i przy jego prawidłowym działaniu. Może ktoś jeszcze ma jakieś pomysły? Czy reszta logów wskazuje na jakieś inne niesprawności?
-
[B5 1Z] Prośba o analizę logów
OK, dzięki za odpowiedź. Czyli to, że korekcje są mniejsze na zimnym silniku nic nie podpowiada? Użyłem środka STP do czyszczenia wtryskiwaczy i oto jak wyglądają korekcje, po rozgrzaniu silnika i przeprowadzeniu jednego testu dynamicznego. http://rtnet.pl/vaglog/pawel.en15_388.html[br]Dopisany: 05 Czerwiec 2009, 12:06_________________________________________________Panowie, ponownie proszę o analizę logów. Z moich obserwacji wynika, że przepływomierz klasyfikuje się do wymiany. W silniku vag znajduje jedne błąd, domyślam się że wynika on z nieprawidłowej pracy przepływomierza. Control Module Part Number: 028 906 021 F Component and/or Version: 1,9l R4 EDC SG D3I Software Coding: 00000 Work Shop Code: WSC 00000 1 Fault Found: 00575 - Intake Manifold Pressure 17-10 - Control Difference - Intermittent Dynamiczne: Log (004) Log (000) Log (008) Log (001) Log (011) Log (003) Log (010) Statyczne: Log (004) Log (013) Log (003) Log (000) Log (007) Log (001) BS: Log (011) Log (003) Log (004) Log (000)
-
Podatek ekologiczny - protest
Najnowszy pomysł na ściągnięcie kasy od kierowców to zielony podatek: http://www.rp.pl/artykul/642569.html
-
Montaż licznika z FIS w Audi A4 B5
To raczej nie rzeźba bo ja też tak też miałem w swoim liczniku.
-
Montaż licznika z FIS w Audi A4 B5
Efekt końcowy niezły. Napisz gdzie regenerowałeś wyświetlacz bo stówka to niedużo. Zwykle żądają więcej.
-
Ustawienie kąta wtrysku - TDI na pompie wtryskowej (VP)
Z tego co wiem, wartość konta wtrysku statycznego odpowiada za ilość podawanego paliwa zależnie od temperatury. Więc czysto teoretycznie zmieniając wartość konta wtrysku na wyższą będzie podawana większa dawka paliwa. Podejrzewam jednak, że wpływ na spalanie ogólne będzie mieć to znikomy.
-
[B5 AFN] Temperatura silnika 60-70*C - po długim czasie dopiero 90*C
Ja jeszcze polecam włączyć obieg zamknięty na klimatroniku. To szybciej silnik osiągnie odpowiednią temp. A i ogrzewanie szybciej zacznie działać bo nie będzie tracić na wymianie powietrza.
-
Ile pali Wam gazu?
To znowu nie jest taki super wynik. Tu koledze pali poniżej 10 przy dynamicznym stylu jazdy. http://www.motostat.pl/vehicle-stats/10113/1
-
Strefa Śmiechu
Pewnie czerpali inspiracje z klasyka http://www.youtube.com/watch?v=DhecpGGOP40
-
Immobilizer
Jak masz jak możliwość podłączenia kompa to kup kabel za kilka dych na allegro i sam możesz diagnozować kiedy chcesz i ile chcesz
-
Immobilizer
Ja bym spróbował wykasować błędy VAGiem i w sekcji immo i w błędach silnika.
-
[ALL B6] Spryskiwacze przedniej szyby dziwnie działają
Czasami wystarczy cienką igłą przeczyścić końcówkę spryskiwacza, albo minimalnie przekrzywić dyszę.
-
[B5 AFN] Osłona silnika z polietylenu czy tworzywa ABS??
Dzięki za odpowiedź. W najbliższym czasie przetestuje to rozwiązanie.
-
[B5 AFN] Osłona silnika z polietylenu czy tworzywa ABS??
To o całkiem innej piance myślałem , a mógłbyś jeszcze napisać jakim klejem to przykleiłeś?
-
[B5 AFN] Osłona silnika z polietylenu czy tworzywa ABS??
A mógłbyś jeszcze napisać jakiej konkretnie pianki użyłeś i gdzie ją kupić. Rozumiem, że pianka na tyle dobrze przywiera do osłony, że nie trzeba jej już dodatkowo kleić?
-
[B5 AFN] Osłona silnika z polietylenu czy tworzywa ABS??
Ja również niedługo będę wymieniać osłonę. Chyba zdecyduje się na http://www.allegro.pl/item814049255_oslona_silnika_spinki_audi_a4_a4_avant_wygluszen.html bo jako jedyna nie licząc oryginalnych, które są strasznie drogie ma wygłuszenie. Przy okazji cyknąłem zdjęcie wkrętów jakie mam ze starej osłony:
-
YouTube - filmy warte obejrzenia
Można by umieścić w dziale warsztat.
-
Ile pali Wam gazu?
Zwykle jest raczej odwrotnie, na mniejszych kołach pali mniej. Zrobiło się chłodniej i dłużej trwa nim silnik osiągnie optymalną temp. Z tym, że 3 litry to sporo. Może różnica w stylu jazdy
-
Ile pali Wam gazu?
W większości przypadków dopiero gdy silnik osiągnie temp. min. 35 st. C. Więc w zimę, na krótkich trasach policzenie rzeczywistego spalania nie będzie takie proste.
-
[B5 1Z] Proszę o analizę logów 003 i 011 + 008 - Finał
Ja proponuję sprawdzić jeszcze korekcje po ostrej jeździe.
-
Ile pali Wam gazu?
W mieście czy na wsi znaczy trasie.
-
Immobilizer
Pewnie tak jest i tu ale jak na razie problem z odpaleniem występuje tak rzadko, że nie chce mi się tego rozbierać. W każdym razie dla świętego spokoju, kiedyś się za to wezmę.
-
Immobilizer
A da się w ogóle tego typu kluczyk rozebrać? Jeśli tak to w jaki sposób.
-
Ile pali Wam gazu?
I to jest takie śmieszne