Treść opublikowana przez greengrass
-
[B5 AFN] CO TO ZA BŁĘDY I JAK SIE ICH POZBYĆ
Przecież wszystko jest na forum. Na immo powinno pomóc czyszczenie. http://www.a4-klub.pl/smf/immobilizer-t2784.0.html
-
[ALL] Grubość tarcz??
Dla potomności, grubości tarcz i klocków z "Sam naprawiam" dla Audi A4 B5:
-
[A4 B5] Jakie jest najbardziej pasujące radio do naszego auta ?
W nocy, jak widać samo podświetlenie to praktycznie każde radio dobrze się komponuje
-
Jakie oleje do silników TDI montowanych w Audi?
A tak z ciekawości. Jaki miałeś przebieg, że był potrzebny remont?
-
Jakiej firmy wahacze polecacie do Audi?
Nawet, jeśli nie trzeba to i tak warto sprawdzić. Poza tym wymienia się nie tylko wahacze.
-
Jakiej firmy wahacze polecacie do Audi?
Wszystko zależy w jakim stanie są pozostałe. Generalnie wymieniając komplet masz spokój na jakiś czas, robisz wszystko za jednym zamachem i oszczędzasz na ustawianiu zbieżności po każdej wymianie.
-
Jakie oleje do silników TDI montowanych w Audi?
Jak byłem ostatnio w ASO to w cenniku podawali 112zł, ale może zdrożało od tego czasu. Kompa to sam ustawie, żaden problem
-
Jakie oleje do silników TDI montowanych w Audi?
W ASO to pewnie ze stówę by chcieli. W zwykłym zakładzie.
-
Jakie oleje do silników TDI montowanych w Audi?
Napiszcie jeszcze jeszcze panowie ile płacicie za wymianę jak przyjeżdżacie z własnym olejem i filtrami.
-
[B5 1Z] Proszę o analizę logów 003 i 011 + 008 - Finał
W benzynie jest różnica w dieslu niewielka. Ja jeżdżę z samą puchą i słychać jedynie trochę bardziej świst turbiny.
-
[ALL B5] Dolewanie oleju do ropy
Ten dodatek to depresator. Do osobówek też należy w zimę dodawać. Szczególnie przy dużych mrozach bo nigdy nie ma pewności czy paliwo na stacji jest rzeczywiście "zimowe". http://www.motofakty.pl/artykul/depresator.html
-
[B5 1Z] Proszę o analizę logów 003 i 011 + 008 - Finał
Ze statycznych przydałby się jeszcze 013
-
[B5 1Z] Prośba o analizę logów
Zrobiłem jeszcze raz wybrane logi, po wymianie filtra. Tym razem na 4 biegu. Dynamiczne: http://rtnet.pl/vaglog/pawel.en15_297.html http://rtnet.pl/vaglog/pawel.en15_298.html Co do korekcji na cylindrach Statyczne: http://rtnet.pl/vaglog/pawel.en15_299.html ten sam bezpośrednio po testach dynamicznych: http://rtnet.pl/vaglog/pawel.en15_300.html Co ciekawe korekcje na zimnym silniku wyglądają lepiej http://rtnet.pl/vaglog/pawel.en15_301.html Co byście obstawiali jako przyczynę wtryski, nieprawidłowa kompresja, popychacze, pompa? Zastanawiam się na spróbowaniem jakiegoś środka do czyszczenia wtrysków jak mixol lub coś tego typu. Nie wiem tylko czy po takiej kuracji nie pojawią się jakieś skutki uboczne. Co o tym myślicie?
-
[B5 1Z] Prośba o analizę logów
Filtr ma już około roku. Przyjdzie wymienić. Jak zrobić porządek z tą korekcją? Katalizatora już nie ma. Z nastawnikiem to widzę, że trochę roboty jest. Z tego, co znalazłem to u mnie jest pompa VP37, ale może dałbym radę sam to zrobić.
-
[B5 1Z] Prośba o analizę logów
Dynamiczne: http://rtnet.pl/vaglog/pawel.en15_196.html http://rtnet.pl/vaglog/pawel.en15_190.html http://rtnet.pl/vaglog/pawel.en15_191.html http://rtnet.pl/vaglog/pawel.en15_192.html http://rtnet.pl/vaglog/pawel.en15_193.html http://rtnet.pl/vaglog/pawel.en15_194.html http://rtnet.pl/vaglog/pawel.en15_195.html Statyczne: http://rtnet.pl/vaglog/pawel.en15_197.html http://rtnet.pl/vaglog/pawel.en15_198.html http://rtnet.pl/vaglog/pawel.en15_199.html http://rtnet.pl/vaglog/pawel.en15_200.html http://rtnet.pl/vaglog/pawel.en15_201.html http://rtnet.pl/vaglog/pawel.en15_202.html http://rtnet.pl/vaglog/pawel.en15_203.html BS: http://rtnet.pl/vaglog/pawel.en15_205.html http://rtnet.pl/vaglog/pawel.en15_206.html http://rtnet.pl/vaglog/pawel.en15_207.html Proszę o wyrozumiałość, jeśli coś jest nie tak, bo pierwszy raz wykonuję tego typu logi.
-
[ALL B5] Czy mieszek od B6 wraz z gałką da się zamontować B5 ?
Sam mieszek może i będzie pasował, ale gałka raczej nie. W B5 jest wkręcana a w B6 wciskana.
-
[B5 1Z] Pin do kostki
Dzięki, jak nie będzie bardzo droga w ASO to sobie taką sprawie :>
-
[B5 1Z] Pin do kostki
A czy ktoś wie, jaki numer ma wtyczka do gniazda na zdjęciu? Jest to przy przełączniku wycieraczek. W to miejsce podłącza się kable sterujące FIS-a. Przełącznik z 95r bo po 98 to gniazdo jest zmienione na pionowe.
-
[ALL B5] Głośny szum powietrza przy prędkości 140 km/h
Kurcze to nie wiem. Wykręciłem wszystkie śruby, nawet te od podświetlenia tablicy i coś nadal trzymało (tak jakby przy zamku), że nie dało się prawie w ogóle ruszyć tej listewki. Popróbuję jeszcze jak zrobi się cieplej.
-
[ALL B5] Jaka zmieniarka do Audi Delta ?
Rzeczywiście do delty potrzebne będzie coś takiego: http://www.allegro.pl/item572653523_aux_in_audi_vw_skoda_seat_adapter_wejscie_mp3.html
-
[ALL B5] Jaka zmieniarka do Audi Delta ?
A nie lepiej taką przejściówkę i można podłączyć prawie, że dowolne źródło dźwięku. http://www.allegro.pl/item572813181_markowy_aux_blaupunkt_audi_vw_wysylka_priorytet.html
-
[ALL B5] Jak to jest z klimatyzacją w zimie ?
Można jeszcze sprawdzić kodami czy klimatronik nie zgłasza żadnych błędów i czekać na cieplejsze dni
-
[ALL B5] Jak to jest z klimatyzacją w zimie ?
Może temperatura w aucie jest niższa niż 18 stopni. Położenia skrajne działają zawsze tak, że maksymalnie wychładzają albo ogrzewają powietrze w kabinie.
-
[ALL B5] Głośny szum powietrza przy prędkości 140 km/h
Ale to chyba w modelu po 98?
-
[B5 AVG] Jak ściągnąć tylną listwę z klapy bagażnika?
Dlatego, że przed liftem, a na pewno w pierwszych latach produkcji ta listewka była z plastiku. Mam dodatkowe pytanie czy do zdjęcia tej listewki wystarczy odkręcić dwie śruby po bokach jak na schemacie zamieszczonym powyżej, bo tak zrobiłem ale nie dało się jej zdjąć tak jak by jeszcze trzymała jakaś śruba. Nie chce bez potrzeby zrywać tapicerki na klapie bo pewnie spinki są jednorazowe.