Treść opublikowana przez rav14
-
Plastiki oraz ogólna jakość wnętrza
no niektóre elementy jak kosztują w ASO po 20-40zł to lepiej je kupić, niż kombinować
-
Dobry gazownik Lublin i okolice
pewnie z 11 do 13 by wzrosło btw dziś LPG przekroczyło 2,00 PLN na orlenie na elizówce
-
Dobry gazownik Lublin i okolice
kowal88 - > nie wiem czy coś sprawdzali, napewno nie mam shreka na desce i napewno nie szarpie, kicha ani dycha silnik w żadnym zakresie obrotów/obciążenia. piratdread -> komputer pokladowy u mnie i tak liczy zasięg z benzyny, chociaż spalanie liczy sobie tez na LPG ;P (ale oszukuje, zaniża tak o 1-1,5l) póki co 1700km na LPG, spalanie 10,7 dokładnie z dystrybutora.
-
n75, niedoładowanie
no ja tez to rozerwałem i skleiłem kropelką ale kiedyś kupie ori i wstawie nie drutowany, bo jakoś tak się boję ;P
-
n75, niedoładowanie
ludziska gdzieś radzili wyjąć zaworek, psikać wd40, przedmuchać i dawać napięcie żeby pocykał i się rozruszał
-
n75, niedoładowanie
radzę nie dopieprzać w tej sytuacji, u mnie jak się tak przycinał n75, to najprawdopodobniej zabił DV - wtedy gdy urywało łeb od doładowania.
-
odcina przy doładowaniu
mi zapchany zawór n75 powodował skokowe odcinanie i doładowanie na zmianę.
-
Dobry gazownik Lublin i okolice
różnie, najczesciej 35km, często 5km, czasem 10km wyskoczę. wiesz, po starcie spalanie benzyny w okolicach 15l jest, to każdy kilometr robi swoje. zobacze na ile starczy kolejna dolewka jeżdząc 100% na gazie, bo mówie, wcześniej kalibrowałem zbiornik, więc opróżniałem do zera, no to musiałem sie na benzynie dotoczyć na stację
-
Dobry gazownik Lublin i okolice
no dziś mi na benzie wyskoczyło 0 km zasięgu - dolałem około 50zł -11l jak poprzednio. wniosek -> na 1300 przebiegu i jakieś 140l gazu wystarczyła około dycha noPb (koło 30km było zrobione na samej benzie po mieście jak miałem pusty zbiornik LPG) i spalanie gazu z dystrybutora znowu 10,5l /100km ;P
-
Plastiki oraz ogólna jakość wnętrza
ja dziś ramkę wybieraka, przycisk schowka i pokrywę popielniczki przedniej wyrezałem z tej parszywej gumy i jest ładnie, czarniutko bez żadnych rys. wystarczył zmywak kuchenny i ciepła woda. to samo zamierzam zrobić wokół przycisków podnoszenia szyb w rączkach drzwi. będę testował też gdzieś w mniej widocznym miejscu zrywać ta gumę z tunelu centralnego, tyle że tam powierzchnia jest z fakturą, a nie gładka. ale to ewentualnie podeprę się jakąś chemią.
-
Dobry gazownik Lublin i okolice
Dziś w Warsztatowni bezproblemowo wymieniono mi DV - auto odrazu odżyło, ciśnienie doładowania wróciło do normy. Pierwszy serwis po 1000 km - wszystko w normie jak należy. Pan z obsługi bardzo ciekawie opowiada, można się wiele ciekawego dowiedzieć. polecam szczerze ten zakład montażu LPG
-
[B6 AVJ 150KM] skokowe rozwijanie mocy
rozebrałem go, wyczysciłem ten tłoczek i tulejkę w której pracuje, zaraz złoże na kropelkę i zobaczymy co to da, jeżeli nic to zamawiam nowy .... ;/ edit: co kropelka sklei sklei, zadne podciśnienie nie rozklei odpukać w niemalowane: silnik pracuje równo, soczyście i bez zadyszki - problem usunięty - prawdopodobnie zblokował się tłoczek w n75. co się namęczyłem żeby to wszystko wyjać i wsadzić spowrotem to moje, heh serdecznie dziękuję Łukasz13 za super szybkie odpowiedzi i pomoc ) pozdrawiam odgrzewam: jaki kod i jaki wygląd ma zawór n75 w Audi A4 b6, 1.8t AVJ 2001r ?? bo u mnie jest coś takiego: http://img12.allegroimg.pl/photos/oryginal/51/96/45/42/5196454229 natomiast niemiły Pan w aso pokazał mi w etce taki duży w blaszanej obudowie za 380zł. Czy ja mam już podmieniony? Czy ten pan w aso gówno wie i chciał mnie naciąć na kase?
-
Otwarcie drzwi a światło wewnątrz
koniecznie kup spinki, żebyś miał czym tapicerkę przypiąć spowrotem, powodzenia w naprawie
-
Dobry gazownik Lublin i okolice
205/55 r16, na klapce jest 2,3, ja dużo jezdze i psiknalem 2,4
-
Dobry gazownik Lublin i okolice
a własnie - ja mam 0,1 bara więcej niż na wlewie napisane
-
Otwarcie drzwi a światło wewnątrz
mam podobny problem. Z treści forum wywnioskowałem, że jeżeli komputer pokazuje otwarcie, to masz gdzieś kostki do samego oświetlenia spsute. Jeżeli zaś komputer nie pokazuje otwarcia, to mikrostycznik w zamku się zużył. Tu masz DIY około tematu: http://a4-klub.pl/index.php?/topic/150927-czyszczenie-mikrostyku-w-zamkach-drzwi/
-
Dobry gazownik Lublin i okolice
benzyny już pod korek nie leje, ale do 1 butli gazu dolałem koło 10 litrów, a komputer pokazywał 0 km zasięgu więc jest jakiś punkt odniesienia a spalanie może jest niskie, bo Pany w Warsztatowni ustawili mi gaz pod ciśnienie niższe, żeby nie męczyć turbo przy tym puszczającym DV - defacto osłabili motor w trosce o podzespoły stoje pod biurem, na blacie 430km a jeszcze nie piszczy, więc już zszedłem do 11 l /100km dziś
-
Dobry gazownik Lublin i okolice
Nie ma sprawy, może się szarpnę kiedyś na własny topic o swojej b6, wtedy będzie na bieżąco Spalanie żeby siebie ani nikogo nie oszukiwać, to powiedzmy 70% trasa. Aczkolwiek w pracy czasami mam takie wyskoki 10km w tą, 15km w tamtą. No i butuje często - auto niedawno kupione, przyspieszenie cieszy BTW w zbiornik 55l weszło mi pierwszym razem 47,5l, dam znać co dalej bo tankowania mam co 4-5 dni (zasięg wyszedł 440km na poprzednim). pozdro
-
Swap skrzyni i napędu - koszta i opłacalność
Tu masz wartości przełożenia dla AVJ 5b naszego: http://www.audiklub.org/dane/a4/b6/a4_1.8t.html a tu dla BEX 6b q http://www.audiklub.org/dane/a4/b6/a4_1.8t_quattro_190ps.html i BEX 6b ośka http://www.audiklub.org/dane/a4/b6/a4_1.8t_190ps.html Jeżeli ja dobrze rozumuję, to finalne przełożenie na danym biegu, to przełożenie biegu x przełożenie główne, czyli ile obrotów zrobi wał korbowy żeby raz obróciło się koło napędzane. Poniżej zestawienie już finalnych AVJ/BEXq/BEX 14/15,3/14,5 jedynka 8/8,3/8,5 dwójka 5,3/5,8/5,9 trójka 4/4,5/4,6 czwórka 3,2/3,8/3,8 piątka -/3,2/3,2 szósty bieg więc wychodziłoby że skrzynia 5 biegowa ma dłuższe przełożenia:P
-
Dobry gazownik Lublin i okolice
Witam, ja jestem po instalacji w Warsztatowni, wypalam drugi zbiornik dopiero. Zażyczyłem sobie graty pod 200kucy i dostałem przewody 8mm, wtryski hana niebieskie, reduktor acr01 red, sterownik stag 4 qbox pod deską wewnątrz auta - wszystko 3k pln. Panowie bardzo mili, świetny kontakt, robota zgodnie z ustalonym terminem, dodatkowo zdiagnozowali mi puszczający DV. Auto jeździ jak na pb, przełącza się po 2km od zimnego startu, spalanie niecałe 11l. Lada dzień zmiana DV, obiecali wystroić i będzie pierwszy serwis po 1000km.
-
koszty i zyski z gazu ?
witam, Mój znajomek ma instalację w tym silniku i auto wciąga średnio 11 l/100 km. Z tym że nie dba o to i jeździ na rozregulowanej. Myślę że mógłbyś zejść poniżej tego poziomu Co do grzania jeżeli jeździsz jednorazowo ponad 10km i nie masz częstych postojów, to lpg jest dobrym rozwiązaniem. Ewentualnie użytkownicy 1.6 mogą powiedzieć coś więcej na temat czasu dogrzewania tego silnika. na deser mały rachunek 1100 km po 9 l benzy/100 km = 99 l miesięcznie po 4,8 pln/l = 475 pln 1100 km po 11 l gazu/100 km = 121 l miesięcznie po 1,9 pln/l = 230 pln różnica= 245 pln miesięcznie. pozdrawiam
-
[B6 AVJ 150KM] skokowe rozwijanie mocy
jak dmucham w krótki boczny, to wylatuje tym środkowym pomiędzy, mam rozumieć że zawór się spsuł? czy da się go ewentualnie rozebrac i regenerowac?
-
[B6 AVJ 150KM] skokowe rozwijanie mocy
witam ponownie, wklejam swieże (jeszcze ciepłe) logi. http://vaglog.pl/log_208225.html http://vaglog.pl/log_208226.html http://vaglog.pl/log_208227.html http://vaglog.pl/log_208228.html Proszę o podpowiedź w diagnozowaniu problemu, pozdrawiam
-
[B6 AVJ 150KM] skokowe rozwijanie mocy
Dzięki za błyskawiczną odpowiedź Powiedz mi jedynie które dokładnie bloki logować dynamicznie i które statycznie, bo mam blade pojęcie o diagnostyce niestety.
-
[B6 AVJ 150KM] skokowe rozwijanie mocy
Witam, przy przyspieszaniu z pedałem w podłodze od około 3 tys, silnik oddaje moc falami - równo co sekunde słabnie i zaraz potem rwie jak wariat. W momencie osłabnięcia słychać takie głośne sapanie. Dodam że proceder ten nie miał nigdy miejsca z rana gdy silnik się rozgrzewa, zawsze po południu na ciepłym, lub po postoju na benzynowni, jak jeszcze nie zdąży ostygnąć. W vagcomie wyskoczył błąd 16712 - Knock sensor 1 (G61) Signal too high P0328. Co począć Panowie?