Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

rav14

Pasjonat
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Treść opublikowana przez rav14

  1. W Warsztatowni na wojciechowskiej w lublinie jak pytalem o DP to zaoferował za 100zł wyrzucenie 2 sondy z ECU.
  2. rav14 odpowiedział(a) na januaryy temat w 1.8T
    22kkm zrobione na lpg i ani grama oleju nie wciąga, praca napinacza też nie uległa zmianie (trochę słychać już ale przebieg 207kkm)
  3. jeżeli będzie nowa lista, to chętnie dołączę
  4. dzisiaj przyszły do mnie geyery i potwierdzam: -są świetnie dopasowane i kształtem i rozstawem stoperów, -nie śmierdzą natarczywie gumą, -super trzymają się podłogi, -ładna faktura wierzchniej warstwy, -rancik koło 1cm powinien trzymać syf na miejscu pozdrawiam i polecam
  5. może coś z oponą lub geometrią?
  6. oj z pośpiechu nie spojrzałem że to dział b5, ale w u mnie w b6 też nie zbiera
  7. sprawdzałeś N75? u mnie takie skakanie mocy było właśnie jak się zaciął zaworek, wtedy następuje przeładowanie aż DV upuszcza nagle i masz muła i tak wkółko.
  8. bomba ekspres pendolono ! drugie moje zakupy i każde kolejne na pewno też będą u Dzika polecam wszystkim
  9. no dziś jak jechałem przez te wsie 65-70km/h a ekspresówką 110, to komputer pokazał 6,1l/100
  10. średnio 10,2l na 20kkm, ostatnio nawet jedna butla wydała 8,7/100 (sreberko puławskie mnie ucywilizowało ) 55km w jedną stronę do pracy przez wsie i kawałek krajówką. ale jak jeździłem do Lublina 35km i stawałem rano przed 7 w korku i potem o 15 też w korku to średnio wychodziło 10,5-11/100 instalacja stag4 qbox, hany niebieskie, reduktor acr01. program stockowy ja mam na przykład zjeżdzone letnie opony, dośc gładkie do tego zawsze pilnuję ciśnienia w ogumieniu, minimum co miesiąc korekta. zderzaki zwykłe, może bardziej opływowe? do tego osłona silnika dobrze podczepiona a nie fruwająca pod spodem jak u niektórych a no i klimy teraz nie włączam !
  11. w krakowie ganiają bo tam duże zadymienie
  12. rav14 odpowiedział(a) na krisc31 temat w Audi A4 B6/B7
    ja to sprawdzilem organoleptycznie: ruszasz rano na zimnym, zanim wskazówka temp pójdzie w górę (1-2km jazdy) otwierasz maskę i łapiesz wąż z chłodnicy, jeżeli letni tzn że termostat wcześnie puszcza i jest do wymiany. i druga rzecz, że podczas spokojnej jazdy w trasie może spadać temp łagodnie, to też symptom termostatu. ja u siebie tak miałem, wymieniłem i jest ok pozdrawiam
  13. mi Tungsram megalight +90% padly jedna po 4 miesiącach, druga po 6 ;/ plus taki, że para 40zł, połowe tego co nightbreaker osramu
  14. rav14 odpowiedział(a) na damianos181 temat w 1.8T
    ja uważam że jeżeli będzie wchodzić na wcisk i dasz obejmy, to żadnego problemu nie ma. obawiam się tylko żeby silikonowe węże się nie łamały na zgięciach, bo pewnie są dość wiotkie? a jak widzisz na schematach, to ich trasy są mocno kręte.
  15. popieram
  16. rav14 odpowiedział(a) na damianos181 temat w 1.8T
    te krótkie mają chyba 3,2mm wewnętrznej średnicy. do DV jest chyba troszkę większy, 4,5 albo 6mm wewnątrz - ktoś lepiej obcykany niech się wypowie. obu weź po 1,5m i powinno wystarczyć. ja na wszelki wypadek przy wymianie zastosowałem jeszcze malutkie cybanty żeby się nie obsuwało to wszystko samo z siebie. do wymiany krótkich pomaga demontaż czarnej rury powietrza przykręconej do głowicy oraz podniesienie zbiorniczka wyrównawczego chłodziwa (lepsze pole manewru i wgląd pod kolektor z prawej). do DV bez kanału się raczej nie dobierzesz. pozdrawiam
  17. rav14 odpowiedział(a) na bartus630 temat w 1.6
    tak, w silniku wolnossącym jak Twój przepływ spalin ma ściśle zaprojektowany przebieg. przeciek na łączniku zaburza pracę silnika (zmienione ciśnienie -> złe opróżnianie w suwie wydechu). naprawa powinna przywrócić moc i zmniejszyć hałas zdecydowanie.
  18. rav14 odpowiedział(a) na damianos181 temat w 1.8T
    wąż do dv masz pod spodem (zaraz pod czerwoną kreską zaznaczenia) i jest on w czarnym oplocie z białą skośną kreską. zresztą z odłączoną DVką jechałby jak tarpan nie 1.8t
  19. rav14 odpowiedział(a) na damianos181 temat w 1.8T
    zapożyczone z passatworld.com proszę bardzo
  20. mi w 1.8t zanim założyłem gaz pokazało zasięg 960km około 100km po tankowaniu do pełna około 65litrów
  21. na Twoim miejscu złożyłbym reklamację, sami się przyznali do chałtury. bez dyskusji. edit: daj znać gdzie taki shit odstawiają przy okazji, bo może od innych podzespołów też ucinają jak wtyczka nie pasuje...
  22. czy podczas występowania problemu na FISie pokazuje Ci poprawnie otwarcie owych drzwi? możliwe że wiązka pękła w peszlu.
  23. jeżeli buczy z tyłu, spod kanapy, to być może pompa paliwa niedomaga. jeżeli spod maski z dołu, to pompa powietrza wtórnego ale ona raczej huczy jak odkurzacz przemysłowy
  24. u mnie przy 55l butli pełnej i połowy pb w baku już d*pa siedzi, 72 musiałbym odrazu springi wrzucac od avanta chyba... edyt: na ostatniej kontroli w Warsztatowni, wymiana filtrów, sprawdzenie poprawności mieszanki itd, standard - wszystko w normie. Ale wyszło że ciśnienie doładowania za małe, Pan Warsztatownik poświęcił za darmo swój czas, pojeździliśmy w celu diagnozy w tę i spowrotem po wsi pod Lublinem i zasugerował wymianę N75. Poszukałem używki i faktycznie, ciśnienie z 0,3 wróciło na fabryczne 0,5-0,6 od razu czuć pod butem Polecam gorąco ten zakład, pracują w nim prawdziwi PASJONACI
  25. parę postów wcześniej Tominator pisał, że ekonomiczniej będzie zmienić opony z 225 na 245 - nie zgadzam się i uważam że opory toczenia (nadmiar przyczepności w 99,5% czasu użytkowania pojazdu) doprowadzi do większego spalania. druga sprawa: sam jeżdżę na 288/245 i wiem jak bardzo są kijowe. Jednakowoż pragnę nadmienić że dla osoby użytkującej auto do pracy, na wakacje, do wożenia dzieci cała perora na temat przegrzewania, krzywienia tarcz, gotowania płynu itd po prostu NIE MA SENSU, a większość wypadków w Polsce ma miejsce w okresie wczesnowiosennym i późnojesiennym, na skutek wilgotnej/oblodzonej nawierzchni. z tego też powodu uważam, że dla NORMALNYCH użytkowników wystarczą sprawne opony i odrobinę wyobraźni na drodze. jednak jeżeli miałbym sam decydować w co najpierw pakować, kryterium byłoby załączanie się ABS w suchy piękny letni dzień i ostatnia sprawa, śledzę temat odkąd jestem zarejestrowany na forum i szkoda mi jest że wypełnia się hejtem a liczyłem na merytoryczne porównania i porady.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.