Treść opublikowana przez rav14
-
Nowe przepisy - zabierają prawko za 50km/h
nie przejechałeś na czerwonym, bo go nie miałeś = nie było wykroczenia -> nie powinno być mandatu. Nie ma przepisu który nakazuje "dedukować dla którego kierunku jest zielone, po kierunku ruchu kolumny pojazdów"
-
Listwa podświetlenia tablicy rejestracyjnej
Pacjent A4 B6 Limo. Pytanie nastepujące: czy podejdzie na wymianę listwa z B7, ale bez zamka na kluczyk? Obecnie posiadam tam zamek na kluczyk. Czy dobrze rozumiem, że jest to tak naprawdę zamek awaryjny, na wypadek awarii centralki? Czy da się wyjąć mechanizm kluczykowy, aby listwa bezkluczykowa weszła i czy nie spowoduje to błędu np otwartej klapy na FISie? pozdrawiam
-
Hałas wewnątrz
u mnie w 1.8t przy 140 dominuje szum opływającego powietrza, silnik słychać więcej dopiero przy 180. wewnątrz przy 120km/h można spokojnie rozmawiać bez podnoszenia głosu. mam porównanie jedynie do golfa IV 1.4 i focusa mk2 2.0, w nich niestety komfortowo prowadzić rozmowę można max do 90km/h, potem już jest spory hałas.
-
Nowe przepisy - zabierają prawko za 50km/h
znak wygięty, odwrócony, pomalowany, zalepiony śniegiem lub wywrócony jest nieobowiązujący.
-
Ceramiczne klocki hamulcowe
a nie są też trwalsze od zwykłych okładzin? :>
-
CHECK cały czas się pali - po zagazowaniu auta
te stwierdzenia się wzajemnie wykluczają albo jest złe ustawienie i shrek, albo jest dobre ustawienie i spokój
-
Plastiki oraz ogólna jakość wnętrza
silikon w sprayu pomiędzy elementy kokpitu i cisza bedzie:P
-
Stare diesle zostaną w garażach
tak jak ktoś pisał parę postów wcześniej: palenie w piecach robi 85% syfu, tyle w temacie. analogicznie jest globalnie: 90% co2 produkują rośliny, zwierzęta i wybuchy wulkanów, cywilizacja kilka %.
-
CHECK cały czas się pali - po zagazowaniu auta
podpisuję się pod kolegą wyżej.
-
Odpowietrzenie kabiny
hm, w limo troche inaczej sub siedzi, bo w desce dzielącej kokpit od bagażu ale obejrzę wkoło, dzięki za radę ! @jacek70 "jedne" w sensie że pojedyncze, nie konkretne może się źle wyraziłem edit: kurde przy subie nic się nie dzieje, ale mam kolejne spostrzeżenie jak zamykam drzwi którekolwiek, to w okolicach pod zderzakiem z tyłu słychać kłapnięcie, czy tam są jakieś klapy wylotowe do powietrza czy coś w tym stylu? edit2: już znalazłem temat o tym pierdzeniu, wiem o co biega dzięki za pomoc
-
[A4 B6 AVJ] LZ5L Limousine
Witam, postanowiłem zamieścić parę zdjęć i opisać swój wóz. Audi A4 B6 8E Limousine (z briefu niemieckiego zwana też "karetta" ) Silnik 1.8 T AVJ 150KM + chip 1,0bar Rocznik 2001 Kolor LZ5L Mingblau Perleffect Przebieg: 218kkm Wyposażenie (nie ma tego wiele) -trójramienna skórzana kierownica -sportowy drążek (chyba był parowany do tej kierownicy) -pełny FIS monochromatyczny -radio Audi Concert II -elektryczne szyby przód -elektryczne lusterka, podgrzewane -klimatronik dwustrefowy -podłokietnik przód i tył -aluminiowe felgi 16'' -sprężyny 1BE -fotele naleśnikowe -składana kanapa tylna No i chyba więcej bajerów nie ma Auto kupiłem ze zrobionym świeżo rozrządem, wymienionymi płynami, prócz oleju w skrzyni biegów i wspomagania kierownicy. Co zrobiłem dotychczas: -tylne tarcze+klocki ATE 245mm -przednie tarcze+klocki ATE 288m -halogen prawy ori używany - w moim się wysypał odbłyśnik -zestaw naprawczy włącznika świateł z allegro -zaślepka zderzaka dokupiona bo była dziura z przodu -żarówki H7 mijania zmienione na Tungsram +50% -wymienony n75 na ori używkę -wymieniony DV ori ASO -instalacja LPG STAG4 Qbox reduktor ACR01 red, hany niebieskie, na przewodach 8mm -zmieniłem olej z mobila 5w30 na motul 5w40 od Dzika (już trzy razy) -wymienione węże podciśnienia -blenda podświetlenia tablicy z B7 wstawiona -lampki LED w podsufitce oraz pod drzwiami (orginalnie miałem tylko czerwone) -wymieniony termostat na BEHR -ramka klubowa -opony zimowe Barum Polaris 3 -chiptuning w Warsztatowni Lublin po 30kkm spalanie LPG 10,5l/100km z dystrybutora, PB do rozgrzewek około 0,5l/100km Co bym chciał zrobić jak będzie się hajs zgadzał : -ramiona+wycieraczki aero ori -tempomat -DRL w drogowe -nabić klimę -moduł antenowy - gubi sygnał, trzeszczy jak włączam grzanie szyby -fotele sport z lędźwiami i podudziem wysuwanym -tunel centralny z B7 żeby mi się ten plastik nie zdzierał dalej -downpipe -hample 320/288
-
CHECK cały czas się pali - po zagazowaniu auta
dobrze kolega wyżej wspomniał: jak będzie kręcił nosem to jedziesz do innego i jemu przywozisz rachunek za regulację, bo nie dotrzymał umowy z Tobą zawiązanej - źle zmontował Ci instalację.
-
Odpowietrzenie kabiny
Witam! Mam takie spostrzeżenie, że gdy zamykam jedne drzwi, to muszę mocniej nimi klapnąć, natomiast gdy inne są otwarte, to można zamknąć je jednym palcem bez rozpędu. Na hasło odpowietrzenie kabiny wyskakuje mi tylko jakaś kratka na allegro, nic innego nie zmogę znaleźć. Teraz pytanie: czy istnieje specjalny układ odpowietrzający kabinę i czy jest możliwe że coś się zblokowało i dlatego trzeba trzaskać drzwiami? pozdrawiam i oczekuję na sugestie.
-
CHECK cały czas się pali - po zagazowaniu auta
wracaj do gaziarza i niech to poprawia w ramach reklamacji usługi. 1.8t są tak obcykane że nie ma prawa świecić się żaden check.
-
Ceny paliwa marzec 2026
a ja LPG po 2.02 pod lublinem, ha! ;P
-
Stare diesle zostaną w garażach
w najbardziej zatłoczonych miastach rzeczywiście istnieje problem smogu i taki przepis mógłby być zasadny. aczkolwiek nijak ma się on do przeciętnej kieszeni kowalskiego, którego to nie będzie stać na zakup bardziej eko pojazdu. dlatego cieszę się bo mam 1.8t EURO4 spełnia
-
Dobry gazownik Lublin i okolice
mi wrzucili tam niebieskie ale wcześniej wspomniałem że jakiś virus będzie i to dlatego. a co do trwałości - masz gwarancję bodaj na 2 lata na graty i tak btw. 10,1l LPG/100km ostatnio
-
Plastiki oraz ogólna jakość wnętrza
to pokrycie pseudo gumowe jest nietrwałe to fakt, ale pod względem precyzji montażu nasze audiki biją merce czy bejce 10 lat młodsze o vw/oplu/renault nie wspomne mój ma 14 lat na karku i szczerze powiem czasem skrzypnie jedynie lampka podsufitki, a drzwi (prócz kierowcy) zamykają się luksusowo z takim sapnięciem powietrza a i zapach. audi pachnie audim i żadne zawieszki są niepotrzebne.
-
[A4 B6] Niebieski sedan 1.8T AVJ
na parasol wywierć dziurę w drzwiach pasażera jak w rolsie albo skodzie superB :F
-
Jaka butla LPG do sedana A4 B6?
szczerze powiem że na swojej 55 jak dotankuje 49l to i tak już czuje ciężką d*pę - robię tygodniowo koło 600km i interwał tankowań nie jest męczący (400-450km).
-
A4 B6 1.8T BEX 271km/365nm K03RS2
ale krótka 2 i 3
-
Co szybsze? A4 B6 1.8T po modach czy A6 C6 3.0TDI ?
105km/h 2 bieg odcinka 6800 - avj 5 biegów ośka. -stawiam na b6
-
sposób na odzyskanie zarobionych pieniędzy
można zagrozić PIPem - To on będzie mial przej****e że Ci nie dał umowy i prócz kary zapłaci za wszystkie zaległe składki. Ewentualnie skarbówkę powiadomić o jakichś nieprawidłowościach. Ale oba rozwiązania to jedynie nauczka będzie dla niego, kase raczej ciężko odzyzkać Jeżeli miałbyś jakikolwiek kwit to możnaby wciągnąć go na Krajowy Rejestr Dłużników - to skutkuje na 99%. Poczekaj jeszcze ze 2tyg - płatności w tej branży nigdy nie są płynne. pozdrawiam i życzę powodzenia w sprawie!
-
[A4 B6] Niebieski sedan 1.8T AVJ
kierownica po obszyciu wygląda na taką mięsistą - dużo to kosztuje? bo u mnie już błyszczy trochę od zużycia ;/
-
Jaka butla LPG do sedana A4 B6?
mi założyli 55l zwykłą i w zimie tankowałem 49l LPG. Zastanów się czy warto spłycać bagażnik i dopłacać żeby dodać te powiedzmy 3-4 litry więcej netto