Treść opublikowana przez rav14
-
Wymiana filtra paliwa w A4 B8 1.8 TFSI
dobrze kminię że jeżdżąc na LPG można w ogóle o tym zapomnieć?
-
Uszczelka bagażnika
klapa się nie może przestawić, może jedynie głębiej "siadać" jak dokręcisz gumowe kołki dwa do końca. sprawdź czy uszczelka siedzi na nadwoziu jak należy i czy nie pękła.
-
[A4 B6] Niebieski sedan 1.8T AVJ
na zdjęciu piana aktywna, czy jakiś czyścik specjalny?
-
Upgrade hamulców w Audi A4 B6/B7
http://www.felgi.pl/artykul/czy-na-zime-felgi-stalowe-sa-lepsze-od-aluminiowych alu są lepiej zabezpieczone oraz sztywniejsze - kolega post wcześniej dobrze Ci radzi
-
Bagnet tulejka poziomu oleju lub prowadnica ?
tak jak kolega wyżej pisze: nakładasz, potem połóż na górze np deseczkę i uderz żeby siadło z kliknięciem. Jak dobrze założysz, to żeby wyciągnąć trzeba się nieźle napiąć.
-
sygnał spalenia żarówki
dziękuję za rady, temat w takim razie do zamknięcia
-
sygnał spalenia żarówki
Witam, objaw: jednego dnia wyskakuje komunikat że mam spaloną pozycję przód prawą, drugiego dnia dochodzi do tego tył lewa - żarówki faktycznie nie świecą. Za trzy dni komunikat znika, żarówki świecą. Moduł świateł świruje? czy może wszystkie wtyczki kontakt sprayem mam popsikać? błędów vag nie pokazuje na ten temat. Dodam że ogólnie przez rok spaliłem chyba ze 4 mijania, 2 pozycje przód i jedną tył. drugie pytanko małe: czy migający napis "2:00h" na FIS to jakiś prehistoryczny czujnik zmęczenia? czasem jak długo jadę to mi takie coś świeci.
-
Oleje Motul od dzika :) , Specjalna oferta Klubowa. Specific 5W40 5L+ filtr oleju 145zł :)
trzecia paczka od Dzika, trzeci raz ekspres dostawa POLECAM!!
-
Upgrade hamulców w Audi A4 B6/B7
Panowie, pytanie, tylko proszę się nie śmiać: czy lekkie bicie na przednich tarczach może spowodować dalsze zniszczenia? dużo słabiej będą hamować? czy jedyny minus to komfort hamowania? bo chyba jakiś czas temu troszkę je przegrzałem ;/
-
AVJ "majonez" na bagnecie
dziś dokładnie spojrzałem, obudowa bagnetu jest lekko osmarowana - to tamtędy pewnie sobie ucieka olej. Codziennie dojeżdżam do pracy 55km w jedną stronę więc niedogrzanie wykluczam. Spróbuję wymienić obudowę razem z bagnetem w takim razie, mam nadzieję że stamtąd wilgoć wchodzi i powoduje osad.
-
AVJ "majonez" na bagnecie
Witam, na bagnecie oleju mam bialy nalot, najwięcej na czubku, z centrymetr, na grubo. druga sprawa że sam bagnet nie wciska się na takie "klik" tylko luźno wyłazi - coś mi go zepsuło trzecia sprawa - ubywa oleju - na 10,5k km ubyło od max do min - poprzednie dwie wymiany nie ubywało nawet 1mm na miarce. możliwe że wywala przez luźny bagnet? bo zdaje mi się że kiedyś poczułem smażonym parę razy ale byłem święcie przekonany że to rumpel przede mną jadący co może być przyczyną? jak temu zaradzić? jak doraźnie działać? nie chcę kupować nowego gniazda bagnetu, jeżeli ma go z powrotem rozwalić. tak samo nie chcę wymienić oleju, żeby za 2tyg zrzucać miskę czy coś i znowu lać nowy. silnik AVJ 1.8T 150km stock + LPG, przebieg 217kkm olej Motul 8100 x-cess 5w40 proszę o pomoc.
-
pierwsza wymiana filtrów po zakupie auta
ja polecam kolegę Dzik - u niego zawsze przesyłka na drugi (ew trzeci) dzień
-
Siłownik hydrauliczny do maski przód
http://allegro.pl/silownik-teleskop-maski-silnika-audi-a4-b6-i5167086025.html zamontowalem może ze 3-4 dni temu - narazie na tych mrozach nic mu się nie dzieje, firmę Krosno polecał mi mechanik. pozdrawiam
-
QUATTRO czym sie różni od innych napędów 4X4?
z rolek da się zjechać jak lekko klepniesz pedał hamulca - opór na kole da mu na chwilę moment obrotowy. muszka - fizyki nie oszukasz, jak odejmujesz gaz w zakręcie to większa przyczepność pojawia się na przedniej osi i tył wyrzuca na bok.
-
zamarznięty płyn w chłodnicy!
skutkiem może być nawet rozsadzony blok...
-
Gdzie zagazować(Lublin i okolice) 1.8 bfb quattro
warsztatownia - 25 kkm i zero problemu, miła profesjonalna obsługa. stag 4 qbox, hana niebieskie, reduktor ac r01 red.
-
AVJ termostat?
wg mnie niemożliwe. sprawny termostat trzyma na zamkniętym do 90st i woda nie idzie przez chłodnicę przecież aż do zadanej temperatury.
-
Hałas wewnątrz
To nie są metaliczne hałasy.. to poprostu takie " buczenie" że tak to nazwę. Daje sie mocno we znaki jak sie jedzie na dluższą trasę i utrzymuje sie prędkośc ok 120-130 km/h. Przez 7 lat miałem b5 z silnikiem 1,9 tdi i był napewno cichszy. Zastanawiam się nad kupieniem jakiegoś materiału dźwiękochłonnego i dodatkowego wyklejenia oslony silnika i przegrody... brakuje mo plastikowej osłony na tą cześc gdzie jest akumulator bo moze to coś by też dało buczenie to może masz jakiś przedmuch w wydechu?
-
Ceny paliwa marzec 2026
3.95 PB95 1.91LPG Orlen Leśna Lubartów
-
"TIP - sztywny dolot". Co jak z czym się je.
TIP = turbo inlet pipe -> rura doprowadzająca do turbo z tego co się naczytałem naszego forum, do k03 wogóle bez sensu dawać kwasiaka, dopiero ponad 220-240hp może się TIP gumowy zapadać z powodu podciśnienia.
-
Turbina zassała olej?
to się nazywa rozbieganie silnika. olej przez słabe uszczelnienia turbo wpada do cylindrów i podlega samoczynnemu zapłonowi, silnik osiąga max obrotów, po minucie się zaciera na amen. turbo koniecznie do regeneracji. https://www.youtube.com/watch?v=FH1U93rsuys swego czasu straszylem tym filmem kumpli z klekotami
-
Brak oświetlenia z tyłu przy otwartych drzwiach
sprawdź vagiem, bo mi się zdaje że jeżeli jest elektryka, to w silniczku szyby są też jednostki sterujące zamknięciem/otwarciem/świeceniem - jeżeli się mylę niech mnie ktoś poprawi.
-
Brak oświetlenia z tyłu przy otwartych drzwiach
z tyłu korba, czy elektryka? sprawdzałeś VAGiem? masz lampki w drzwiach czerwoną ostrzegawczą i białą podświetlającą? jak one się zachowują?
-
Dywaniki - PETEX, SCHONEK czy oryginalne z ASO
zważcie że Geyer pod stopami kierowcy nie ma tych sześciokątów, tylko jest wylany wyżej, myślę że dłużej niż sezon potrzyma
-
Brak oświetlenia z tyłu przy otwartych drzwiach
Siema, sugerowałbym najpierw sprawdzić przewody w peszlu drzwi-słupek, też miałem podobne historie.