Treść opublikowana przez siemian
-
Upgrade hamulców w Audi A4 B6/B7
Ebc to kupa. Stosunek jakości do ceny jest niekorzystny
-
Upgrade hamulców w Audi A4 B6/B7
Od b5 nie podejdzie. Od b6/b7 mam w razie co
-
Upgrade hamulców w Audi A4 B6/B7
hamulce producent dobiera pod silnik
-
Upgrade hamulców w Audi A4 B6/B7
miałem okazje na tym jezdzić, dodatkowo w jednym samochodzie więc mam dobre porównanie
-
Upgrade hamulców w Audi A4 B6/B7
a czego Ty się spodziewałeś montując takie małe hamulce... to i tak nieźle Ci hamuje bo powinny wytrzymać max 3 hamowania... seria dwóch nie wytrzymuje... :polew: ---------- Post dopisany at 10:34 ---------- Poprzedni post napisany at 10:31 ---------- nie. ---------- Post dopisany at 10:39 ---------- Poprzedni post napisany at 10:34 ---------- ogólnie hamulcami powinno nazywać się zestawy od 345mm w góre. Wszystko poniżej to spowalniacze i jak ktoś lubi dynamiczną jazde to powinien o mniejszych zapomniec. Jedyny zestaw którego nie udało mi się rozgrzać do czerwoności to heble z RS4 (co nie oznacza że nie udało mi się ich przegrzać bo juz dwa razu miałem sytuacje że hamulca poprostu zabrakło), aczkolwiek przyznam że z tymi hamulcami mam największe jaja i problemy. Takiego bicia jak na (już drugim) komplecie hamulców RSowych to nigdy nie miałem. Śmiem twierdzić że jak się zagrzeje tarcze to przy hamowaniu cięzko auto utrzymać na pasie... ba cięzko usiedzieć w fotelu bo tak rzuca... Poza tym już drugie tarcze zaczynają mi pękać przy perforacjach. ---------- Post dopisany at 10:53 ---------- Poprzedni post napisany at 10:39 ---------- moim skromnym zdaniem sprawy mają się tak: hample 288 (a raczej spowalniacze) są dla ludzi który jeżdżą w niedziele do kościoła i z powrotem. I najlepiej jakby jechali tramwajem żeby tarcz w aucie nie przegrzać Może ich zabraknąc przy pierwszym ostrzejszym hamowaniu... spowalniacze 312 praktycznie to samo ale można już zaryzykować i jechać autem do tego kościoła... hample 320 no coś zaczyna się dziać ale nie wiadomo co... Do turlania dropsa po mieście się nada, ale lepiej się nie ścigać z nikim bo można przodu nie miec. Pierwsze hamowanie zawsze jest tyle dobrze... przy drugim trzeba pamiętać że to już drugie i pewnie ostatnie, jeśli w ogole się dohamuje hample 345 do normalnej dynamicznej jazdy są ok. ale trzeba pamiętać że to tylko 345 żeby się nie zapomnieć bo na jakimś górskim odcinku drogi mogą sie skończyć bardzo szybko. Jak je kiedyś testowałem to wytrzymywały trzy hamowania z 220 do 0, potem przestawały istnieć. nie wolno się napalać "łaaał mam hamulce z S4 zobaczymy co potrafią" bo dużo nie pohamujecie hample 345 porsche. Hamują identycznie jak 345 z S4. Plusem jest wygląd i mniejsza masa zacisku, minusem koła 18'. hample 365 rs4 dużo skuteczniejsze pod względem mocy hamowania od wszystkiego co powyżej. Co do hamowań da się je przegrzać ale trzeba się postarać. Coprawda po 3-4 hamowaniach czuć że troszke zmienia się ich charakterystyka i że dostały temperaturki- nie są już takie stanowcze, trzeba inaczej operować pedałem hamulca, ale nadal hamują. Minusem jest to że trzeba co chwile czyścić perforacje, są głośne, bardzo szybko zużywają się tarcze, praktycznie wszystkie biją mniej lub bardziej- częściej bardziej, pękają przy perforacjach, są bardzo wrażlie na ch... klocki... No i są dość drogie w eksploatacji. Nowe tarcze (mówimy o samym przodzie) kosztują ok. 4500zł. Ja na moich tarczach mam teraz założony początek drugiego klocka a tarcz zostało może z 40-50%. Na tamtym klocku zroibłem ok. 10.000 km No mam nadzieje że w miare wszystko wytłumaczyłem BTW. jakby ktoś chciał to mam pare zestawików 320 i 345 na przód i 288 i 300 na tył nowe, używane, do wyboru do koloru ---------- Post dopisany at 10:54 ---------- Poprzedni post napisany at 10:53 ---------- P.S. Wrzuce wam jako bonus filmik jak mi ładnie hamulce biją Już drugą przekładnie od tego szlag trafił ale to za chwile. ---------- Post dopisany at 11:07 ---------- Poprzedni post napisany at 10:54 ---------- tak było dwa tygodnie temu teraz jest gorzej
-
RS4 18" podróba czy ori
nie nie... to masz jedną z ładniejszych felg. poszukaj sobie takich z a6 w rozmiarze 18' i bedziesz miał miód maline
-
RS4 18" podróba czy ori
No to nie masz ori. Ori zawsze ma znaczek audi i numer
-
Upgrade hamulców w Audi A4 B6/B7
tak
-
Upgrade hamulców w Audi A4 B6/B7
ja mam
-
[B5 AKE] Avant w Q... Nogaro Blue
też ostatnio byłem w tym muzeum... nawet ciekawe eksponaty... troche zdjęć porobiłem:
-
Nowicjusz - wątek powitalny
witaj. miło nas powitałeś. Ciekawe czy jak wchodzisz do domu to też zamiast cześć pytasz gdzie jest wałek Jesli masz założony wałek nie pod DPFa to go czym prędzej wymień bo za chwile będziesz miał filtr do wywalenia.
-
Upgrade hamulców w Audi A4 B6/B7
ogólnie cięzko dostępny temat. np. a4 3.0 tdi. w razie co ja mam. (z s4 też mam w razie co )
-
Upgrade hamulców w Audi A4 B6/B7
ja też mam
-
[B7 Blb] Siemianowe Audi. Black Mat Project. Nowy Silnik ;-P
Andrzej pamiętaj że te padliny B8 już nie mają pełnego ocynku jak B7 No i po co mu to mowiles... Jutro jak do niego przyjedziesz to bedzie rozpuszczalnikiem cały lakier traktował zeby sobie ocynkowac nadwozie.... ---------- Post dopisany at 14:45 ---------- Poprzedni post napisany at 14:44 ---------- Sie zobaczy :-)
-
[B7 Blb] Siemianowe Audi. Black Mat Project. Nowy Silnik ;-P
Felga ma poprostu czyste ranty
-
[B7 Blb] Siemianowe Audi. Black Mat Project. Nowy Silnik ;-P
dzień jak codzień ---------- Post dopisany 08-05-2014 at 12:14 ---------- Poprzedni post napisany 07-05-2014 at 12:17 ---------- chcieliście ruch w temacie to macie Rozyebałem opone (tak tak wiem że folia schodzi na potęge, przed latem bedzie ściągana)
-
[B6 AVF] A4 Avant 1.9TDI 131KM S line, Recaro (Projekt: "Full Opcja")
oj wyrwałem już taką nie jedną tak z ciekawości ile one teraz kosztują?
-
[B7 Blb] Siemianowe Audi. Black Mat Project. Nowy Silnik ;-P
Ty chyba powinieneś w lotto grać od miesiąca coś dziwnego dzieje się z synchronizatorem 2 i 3- to co zawsze... ale narazie tylko do czasu do czasu
-
[B7 Blb] Siemianowe Audi. Black Mat Project. Nowy Silnik ;-P
wróciłem 3 dni temu
-
[B7 Blb] Siemianowe Audi. Black Mat Project. Nowy Silnik ;-P
pewnie jakiś chrabąszcz a tak na poważnie to nic narazie się nie zmienia. A przecież nie będę tutaj pisać że w aucie wyrezałem nowe klocki hamulcowe bo stare się kończyły, i robił sesje klocków w pudełku jak to niektórzy mają w zwyczaju. Za niedługo niektórzy będą pisać w wątku że wyrezali pełny bak, po wizycie na stacji benzynowej
-
Upgrade hamulców w Audi A4 B6/B7
Majkel dobrze pisze przednie osłony 288/312/320 są takie same dopiero 345 są inne. ---------- Post dopisany at 10:08 ---------- Poprzedni post napisany at 10:07 ---------- nie dość że skromnym to jeszcze błędnym
-
Roleta elektryczna sedan
Panowie jeśli by ktoś szukał to będę miał zestaw do sprzedania: -kompletna półka z roletą -sterownik -przycisk obsługi rolety w konsole środkową (istnieje możliwośc zakupu z całym zestawem ESP, zaślepki itd...)
-
Upgrade hamulców w Audi A4 B6/B7
A dobrze odpowietrzyles zaciski?
-
Upgrade hamulców w Audi A4 B6/B7
przód dla 320 i 345 28mm, tył dla 288 10mm, dla 300 20mm
-
Upgrade hamulców w Audi A4 B6/B7
Bo kodowania sie nie zmienia