Treść opublikowana przez Dominik93
-
wtryski do 1.8t 163km
Jak powinien wyglądać montaż wtryskiwaczy gazu? Powinno się montować pojedynczo czy w listwie? Jakie to są różnice pomiędzy takim a takim montażem?
-
Multitonic BPW Koło Dwumasowe Potrzebuję Porady
3000 zł robocizna? Vag doctor w Janowie Podlaskim chłopaki za robocizne biorą 1000 zł czyli przerzucenie skrzyni + kodowanie a części w swoim zakresie kupujesz.
-
Napinacz i łańcuch rozrządu w Audi A4 B6/B7 1.8T BEX, AVJ
Rozrząd był wymieniany w 2012lub 2013 roku,musiałbym zobaczyć w książce serwisowej. Nie zauważyłem jakich kolwiek niepokojących dźwięków z okolicy silnika więc chyba jest ok. W następnym tygodniu wymieniam olej prawdopodobnie z Czyszczeniem smoka i miski olejowej, to posprawdzamy z mechanikiem czy wszystko jest w porządku. Na którym kanale vag 4.9 można sprawdzić ciśnienie oleju i jakie powinny to być prawidłowe parametry?
-
Napinacz i łańcuch rozrządu w Audi A4 B6/B7 1.8T BEX, AVJ
Witam, posiadam 1.8T bfb. Według Producent pierwsza wymiana rozrządu przy 180 tys km a wymiana została zrobiona przy 175 tys km w Niemczech. Aktualnie mam 222 tys km( Ori przegieg),nasuwa się pytanie kiedy kolejna wymiana rozrządu wraz z łańcuchem i Napinaczem?
-
1.8 T gaz
Jaka jest różnica pomiędzy reduktorem zwykłym czyli scoprion GT a reduktorem GT gold? Zauważylem że cenowo gold jest Droższy ale jeden i drugi jest do ok 350 km.
-
1.8 T gaz
Porownywalem ceny reduktorow to AC kosztują ok 250 zł zaś reduktor GT gold 400 zł.Wolę dopłacić ta różnice i wstawić GT golda i spać spokojnie. Ciekawi mnie ile krzyknie gazownik za wstawienie zestawu gazu: - Sterownik stag qxbow - Wtryski Barracuda 130 nl - Reduktor GT gold.
-
Jaki olej do Audi A4 B6/B7 1.8T?
Z tego co czytam to każdy chwali ten Olej i zastanawiam się żeby przerzucić się z oleju Motul na lm
-
Jaki olej do Audi A4 B6/B7 1.8T?
Witam wszystkich, posiadam audi A4b6 1.8t który obecnie ma zalany olej silnikowy Motul 5w40 i wziął oleju na 7 tys km ok 1litr oleju to uważam że jest spoko przy mojej nodze bo wkrecam ja wysoko na obroty. Mam do Was pytanie, zamierzam w następnym miesiącu zrobić rozrząd wraz z wymianą oleju jak i wstawić gaz do audi i nasuwa się pytanie jaki olej zalać do audi jeśli ma chodzić na gazie? Pozdrawiam
-
1.8 T gaz
Jedni chwalą sobie Ac inni są przeciwnikami tych reduktorow . Teraz jestem w kropce i nie wiem który reduktor wybrać.
-
Baza wiedzy o skrzyni biegów Multitronic w Audi A4 B6 i B7
W tygodniu pojadę do mechanika i sprawdzimy luz na przegubie wewnętrznym i będę informował co i jak.
-
Baza wiedzy o skrzyni biegów Multitronic w Audi A4 B6 i B7
Zauważyłem dzisiaj ze podczas ruszania czy to na 'D' czy na biegach +/- samochód wkreca się na obroty a dopiero po 1\ 2 sekundach zaczyna ruszać ale na wyższych biegach nie ma tego problemu. Czy to jest objaw slizgajacego się sprzęgła który też może powodować wibracje z którymi mam problem w samochodzie? Wibracje ustają po odjęciu pedału przyśpieszenia?Tak bart, wibracje ustają po objęciu nogi z pedału przyspieszenia,dodam że na biegu 'N' gdy wkrecam samochód w obroty drgań żadnych nie ma.Na 99% przeguby, kup dwie używane półosie np z exeo, bo cena nowych przegubów Cię zabije i powinno być ok. Chce poznać Jeszcze opinie Barta co on myśli na ten temat. W następnym tygodniu ruszam do mechanika i będziemy sprawdzać Wszystko od Poduszek po przeguby które też obstawialem że mogą te wibracje generować
-
Baza wiedzy o skrzyni biegów Multitronic w Audi A4 B6 i B7
Zauważyłem dzisiaj ze podczas ruszania czy to na 'D' czy na biegach +/- samochód wkreca się na obroty a dopiero po 1\ 2 sekundach zaczyna ruszać ale na wyższych biegach nie ma tego problemu. Czy to jest objaw slizgajacego się sprzęgła który też może powodować wibracje z którymi mam problem w samochodzie? Wibracje ustają po odjęciu pedału przyśpieszenia? Tak bart, wibracje ustają po objęciu nogi z pedału przyspieszenia,dodam że na biegu 'N' gdy wkrecam samochód w obroty drgań żadnych nie ma.
-
Slizgajace się sprzęgło,drgania multitronic.
Witam, mam problem odnośnie drgań w samochodzie w których nie mogę zdiagnozować problemu. Mianowicie drgania/Wibracje występuja na kierownicy jak i na pedale Przyspieszenia. Dziwny jest to przypadek ponieważ,przy różnym zakresie obrotów te drgania występują i raz są raz ich nie ma. Koła i opony są ok. Zauważyłem że podczas większego wciśnięcia gazu na biegu 1 +/- samochód trzyma obroty a po 1/2 sekundach dopiero rusza a na wyższych biegach normalnie reaguje na gaz,czy to są objawy slizgajacego sprzęgła wraz z zużytym kołem dwumasowym który również może przyczyniać się do drgań\wibracji w samochodzie? Pacjentem jest audi a4b6 1.8t. Zapraszam do dyskusji.
-
Baza wiedzy o skrzyni biegów Multitronic w Audi A4 B6 i B7
Witam serdecznie,jestem w posiadaniu audi a4b6 1.8t ze skrzynka multitronic 6lamelowa. Mianowicie mam problem gdyż od kupna samochodu mam problem z wibracjami całej budy podczas przyspieszania. Zastanawia mnie fakt czy to coś się dzieje ze skrzynia czy może przeguby wewnętrzne? Wibracje dosyć mocno są odczuwalne gdy auto z niskich obrotów zaczyna przyspieszać, dodam że była wymiana oleju statyczna 4.5l w skrzyni i problem nie ustał. Jadę jutro do mechanika w celu sprawdzeniu luzow na poloskach bo może one powodują te drgania. Dodam że drgania są większe gdy samochód jest bardziej dociazony. Proszę o radę i pomoc. Serdecznie Pozdrawiam. Zauważyłem dzisiaj ze podczas ruszania czy to na 'D' czy na biegach +/- samochód wkreca się na obroty a dopiero po 1\ 2 sekundach zaczyna ruszać ale na wyższych biegach nie ma tego problemu. Czy to jest objaw slizgajacego się sprzęgła który też może powodować wibracje z którymi mam problem w samochodzie?
-
Problemy z MULTITRONIC! SZUKAM SPECA Z CAŁEJ POLSKI!
Tak użytkownik Barts zna się na rzeczy . Ponieważ w mulitronic nie wymienia się całego oleju tylko i wyłącznie wymiana statyczna wchodzi w grę. Przy wymianie samego oleju w skrzyni plus filtr powinieneś się zamknąć w 600 zł.
-
Problemy z MULTITRONIC! SZUKAM SPECA Z CAŁEJ POLSKI!
Wymień olej i filtr w skrzyni. Wymianę zrób statyczną czyli 4.5 L. Dziwne ze odkąd kupiłeś takiej operacji nie zrobiłeś. Ja gdy swoja Audi kupiłem to pierwsza rzecz to była wymiana wszystkich oleji mimo to że serwisowany był do końca i wszystkie faktury niemieckie miałem. Gdy już pojedziesz do mechanika w celu wymiany oleju i filtru w skrzyni to na pewno będzie miał VAGA to podłączy Ci samochód i sprawdzi jakie są błędy a wtedy wrzuć kody błędów dla nas na forum.
-
1.8 T gaz
Zamierzam jechać do Zyczkowskiego na ulicy Lipowej bo z tego co słyszałem to jeden z najlepszych gazownikow w Suwałkach. Masz kogoś do polecenia w Suwałkach do założenia gazu? Dobra Pany, założę zestaw jaki zaproponowaliscie.
-
1.8 T gaz
Wirus żeby podciągnąć do 200 km maksymalnie. Czy reduktor który jest zaproponowany nie będzie za slaby bądź kiepski? Wyczytałem na internecie że ludzie narzekają na ten reduktor a inni piszą że reduktor został już poprawiony. Co o tym myśleć?
-
Drgania
Podpinam się do tematu. Mam podobny problem z wibracjami co kolega wyżej, mianowicie u mnie drgania występują różnie od zakresu obrotu i drgania odczuwalne są na kierownicy i pedale przyspieszenia. Dodam że raz drgania są przy pewnych obrotach a po chwili tych drgań nie ma w tym zakresie obrotów. W czym może być problem? Skrzynia? Poloski ,przeguby wewnętrzne, poduszki??? Czy ktoś mógłby doradzić co sprawdzić w takiej sytuacji? Jest to samochód audi a4b6 1.8t multitronic, skrzynia nie szarpie więc myślę że chyba problem nie leży po stronie skrzynki. Zauważyłem że podczas większego obciążania samochodu czyli przez większą ilość pasażerów drgania/Wibracje są większe. Opony jak i felgi są ok. Proszę o pomoc
-
1.8 T gaz
Skuszę się na Twój zestaw bo w przyszłości może być wirus. Zobaczymy co na to powie gazownika gdy zaproponuje mu jw zestaw.
-
1.8 T gaz
Witam wszystkich,posiadam audi A4b6 1.8t 163 km ze skrzynka multitronic ( w przyszłości będzie swap na manualna 6b). Zamierzam w następnym miesiącu wstawić do swojej maszynki gaz ponieważ sporo pali Pb przy mojej nodze w mieście łyka 13-14 L. Myślałem o wstryskach barracuda z tego względu że Wszędzie polecają te wtryski ale dalej jestem w kropce bo nie wiem jaki sterownik i reduktor do tych wtryskow. Chciałbym Zajechac do gazownika i zaproponować mu swój zestaw który wspólnie byśmy złożyli w tym wątku. Proszę o propozycję. Pozdrawiam serdecznie
-
SPOTy SUWAŁKI/AUGUSTÓW/OLECKO I INNE
Czy orientujecie się czy ktoś robi swapy w Suwałkach skrzyń Automatycznych na manualna?
-
Ceny paliwa marzec 2026
Statoil Suwałki,woj podlaskie. Pb95- 3.92 zł ON- 3.72 zł LPG- 1.94 Pozdrawiam.
-
Swap skrzyni Multitronic na manualną w Audi A4 B6
Dzięki za info
-
Swap skrzyni Multitronic na manualną w Audi A4 B6
Mam pytanie, czy orientuje się ktoś na jakim poziomie usług swapow robi firma teilech z Kętrzyna? Oferują swapy ze swoim Osprzętem,kodowanie itp za 3000 zł. Drugie pytanie dotyczy czy ktoś wie kto zajmuje się fachowa swapem na Podlasiu? Pozdrawiam Mam pytanie, czy orientuje się ktoś na jakim poziomie usług swapow robi firma teilech z Kętrzyna? Oferują swapy ze swoim Osprzętem,kodowanie itp za 3000 zł. Drugie pytanie dotyczy czy ktoś wie kto zajmuje się fachowa swapem na Podlasiu? Pozdrawiam