Treść opublikowana przez balcer6147
-
Zmiana zawieszenia tył z 1bv na 1ba
1bv mam zgodnie z książką ale jak pisałem w nagłówku amory i sprężyny zostały zmienione na standardowe (nie do 1bv) firmy kyb, z tym że mechanik źle dobrał i nadal siedzi nisko.
-
Zmiana zawieszenia tył z 1bv na 1ba
Kolega z forum proponuje mi używane z b6 quattro 1ba z 11 klasy wagowej? Podejdą, wydaje mi się że tak ale chciałbym się upewnić?
-
Zmiana zawieszenia tył z 1bv na 1ba
Witam, potrzebuję pomocy przy zmianie zawieszenia z tyłu z 1bv na 1ba. Moje autko to audi a4 b7 1.8t. avant z 2005r., seryjne zawieszenie 1bv. W związku z tym, że dużo jeźdżę po terenie oraz ze względów estetycznych chciałbym podnieść trochę tył w mojej audi gdyż moim zdaniem za nisko stoi. Próbowałem już coś z tym zrobić, dałem samochód mechanikowi żeby mi zmienił z tyłu amortyzatory i sprężyny na standardowe (wyższe i bardziej komfortowe). Mechanicy dokonali wymiany sprężyn i amortyzatorów na firmę kyb, jednakże najprawdopodobniej źle dobrali sprężyny, ponieważ tył nadal nisko stoi (nawet po zastosowaniu podkładki pod sprężyny 8E0512145). Obecnie zakupiłem nowe amortyzatory monroe MONE1355 i chciałbym do tego dobrać sprężyny, tak żeby podwyższyć trochę tył (dorównać do przodu lub nawet zrobić tył trochę wyżej). Chciałbym zaznaczyć, że mam założony LPG, dodatkowo w bagażniku wożę koło zapasowe 16 cali. Obecnie moja audika wygląda jak na załączonym zdjęciu. Kategorie wagowe 0YJ dla osi tylnej i 0JF dla osi przedniej.
-
[B5 AFN] Dziwne odgłosy podczas hamowania
Witam kolegę z forum, czy udało Ci się pozbyć tych stuków, mam to samo w swojej a4b7 tylko u mnie te dźwięki dochodzą jakby z tylnego prawego koła.pozdrawiam
-
Klima z jednej strony grzeje, z drugiej chłodzi - Adaptacja Siłowników Klap
Witam, mam to samo i też nie wiem co jest grane, doszedłeś może co jest nie tak?
-
Grupa BS 034 sonda - brak możliwości przeprowadzenia testu - uszkodzona sonda?
Witam, mam to samo, też nie mogę zrobić testu pierwszej sondy, wiesz już może co może być przyczyna?
-
Znaczenie ET Felgi
Tak, będę chciał je sprzedać, tylko dopiero jesienią jak kupie felgi z oponami na zimę.
-
Znaczenie ET Felgi
Panowie, pomóżcie mi dobrać felgi 16 cali do Audi a4b7 avant sline, mam ori 17 ale chciałby zmienić na 16 calowe, wiem że mam przednie tarcze 320mm, w związku z tym nie wszytstkie felgi pasują, napiszcie mi jakich felg mam szukać, z jakim ET itd. Z góry dzięki za podpowiedzi
-
Jaki minimalny rozmiar kół do s-line ?
- Spoty Olsztyńskie
Witam, czy jest ktoś z olsztyna kto by mi pomógł w sprawie błędu esp który mi wyskakuje, chodzi o błąd czujnik kąta obrotu kierownicy g85, napięcie zasilania zacisk 30. podczas jazdy zapala się kontrolka esp ale tylko przy skręcie, podczas jazdy prosto kontrolka się nie zapala?- Promocyjne ceny na Motul, Liqui Moly, Valvoline. Części samochodowe najtaniej.
Witam, chciałbym pochwalić sprzedających za pełen profesjonalizm, wczoraj zamówione części , dziś odbiór. dzięki za pomoc pozdrawiam- Promocyjne ceny na Motul, Liqui Moly, Valvoline. Części samochodowe najtaniej.
Witam, proszę o cenę 2 końcówek drążków kierowniczych oraz górnych wahaczy na lewą i prawą stronę (4 szt), w grę wchodzi lemforder, trw lub febi, audi a4b7 1.8t. sline.dzięki- Spoty Olsztyńskie
Witam, czy zna kotoś kogoś zaufanego z okolic Olsztyna, kto sprowadza samochody z Nimiec, interesowała by mnie a4 b6 lub b7 1.8.t, avant?- [AHH/1Z/AFN/AVG/AJM/ANB/ATJ] Wymiana termostatu - fotostory
Witam, czy ktoś mógłby mi opisac krok po kroku wymianę termostatu w 1.6adp, ew jakieś podpowiedzi gdzie szuka, byłbym wdzięczny.pozdrawiam- [B5 AHU] Szarpnięcia przy dodawaniu gazu
Nie chce mi się wierzyć, ze jeśli ten element by się wyrobił to mógłby powodować takie problemy, to napewno nie to.- [B5 AHU] Szarpnięcia przy dodawaniu gazu
Nie bardzo wiem o jakim elemencie mówisz, to chodzi o takie jakby jabłko, które jest przy drązku zmiany biegów, jak się mieszek sciągnie to je widać?- [B5 AHU] Szarpnięcia przy dodawaniu gazu
jaka gruszka?- [B5 AHU] Szarpnięcia przy dodawaniu gazu
ja wymieniłem plecionkę, te podporę z przodu tez regulowałem na różne sposoby i nic nie pomogło, bylem ostatnio u mechanika, który zmienił mi poduchy pod silnikiem na oryginalne tylko używki i mogę powiedzieć ze mi się jeszcze pogorszyło, teraz jak gwałtownie dodam gazu to lewarek lata jak jeszcze gorzej, masakra z tym szarpaniem, kuzyn ma a4 1.8 z 95 roku i u niego lewarek stoi jak wbetonowany, żadnych drgań i szarpań[br]Dopisany: 29 Kwiecień 2010, 23:20_________________________________________________witam, jestem po wymianie poduszek pod skrzynią i silnikiem i powiem że to napewno nie poduszki, trzeba szukać gdzie indziej, pozostaje sprawdzić przeguby wewnętrzne lub sprzęgło,wizualnie przeguby wewnętrzne są ok, nie ma dużego luzu na półośkach, sam nie wiem co jest grane, może napiszmy wszyscy co każdy wymieniał by móc eliminować po kolei poszczególne części bo tak to można pół samochodu wymienić i się okaże że nadal jest źle.pozdrawiam- [B5 AHU] Szarpnięcia przy dodawaniu gazu
Witam, ja mam to samo, jutro wymienię poduchy pod skrzynią i silnikiem, dam znać jakie będą efekty.pozdrawiam- Spoty Olsztyńskie
Witam klubowiczów, mam pytanko, czy zna Ktoś w okolicach Olsztyna kogoś kto obszyłby mi kierownicę?pozdrawiam- Spoty Olsztyńskie
Witam Panowie, mam pytanko czy ktoś z okolic Olsztyna zrobił by mi logi,byłem raz na spocie Olsztyńskim grafitową audi b5, jednak z uwagi na to że mialem małą stłuczkę nie pojawilem się od tamtego momentu. Chcalbym dowiedziec sie co dzieje sie z moją furką bo zaobserwowalem klika niepokojących objawów. Pozdrawiam- Reflektory zespolone po II lifcie - rezanie i montaż
Panowie a co powiecie o tych lampach? http://moto.allegro.pl/item789627192_lampy_przednie_angel_eyes_ringi_audi_a4_b5.html- [B5 AHU] Dziwny objaw przy puszczeniu pedału gazu
U mnie jest identyczna sytuacja, jeśli puszcze sprzęgło powoli to jest ok, jeśli szybko to czuć takie walnięcie, ostatnio jadąc na prostej na jedynce puszczałem i dodawałem gazu i obserwowałem co się dzieje, objawy są takie jakby się silnik ruszał, na lewarku też czuje jakby się przesuwał, dużo czytam forum ale nie wiem co jest grane, zastanawiam się nad sprzęgłem, może to docisk a może coś innego?- [B5 AHU] Dziwny objaw przy puszczeniu pedału gazu
Witam, ja dziś wymieniłem poduchy pod silnikiem na ori i nic to nie pomogło, nie mam pojęcia za co się teraz zabrać- [B5 AHU] Dziwny objaw przy puszczeniu pedału gazu
Witam, mam to samo i już głupieje bo nie wiem co z tym zrobić. Wymienilem poduchy pod skrzynią i silnikiem (zamienniki) i nic dalej to samo, nie wiem może się mylę ale wydaje mi się że pomimo że nie są to oryginały to nie powinno być takich objawów, przynajmniej w początkowej fazie eksploatacji. [br]Dopisany: 18 Wrzesień 2009, 16:54_________________________________________________Panowie, jeśli ktoś rozwiąże ten problem to będę edzięczny, dodam jeszcze że drążek zmiany biegów przy gwałtownym dodawaniu bądź odejmowaniu gazu rusza się w przód i tył. - Spoty Olsztyńskie