Treść opublikowana przez SzczYpior_n1
-
Jakie bielsze żarówki H7 w soczewkę?
Chyba raczej nie. Tak mi świecą dotychczasowe Philipsy: Z czego lewa lampa jest nieoryginalna, była wymieniana i ma czystą soczewkę, co wyraźnie mówi, że nie jest stara, a więc odbłyśnik też musi być spoko. A prawa jest od nowości, ma trochę nalotu na soczewce ale świeci tak samo, nic gorzej. Natomiast po włożeniu tej dziwnej żarówki w lewą lampę miałem coś takiego. Widać ewidentnie, że jest nędza w porównaniu do poprzedniej. Edit: PS. Zresztą nie muszę przypuszczać. Lewą soczewkę przecież rozbierałem i odbłyśnik był jak nowy...
-
Żarówki H7 świecące na biało - efekt xenon
Witam. Przeczytałem cały wątek (w przeciwieństwie do innych szukających informacji) i znalazłem tylko jedną wzmiankę o Tungsramach +50%, czyli domyślam się, że Sportlight Bluish: Chcę takie kupić i ta jedna opinia mnie ucieszyła, bo była po mojej myśli . Jednak może jest ktoś jeszcze w i ich posiadaniu, lub był i może jeszcze się wypowiedzieć lub wstawić fotki jak to świeci z soczewki w B6? Pzdr. Wysłane z mojego C6603 przy użyciu Tapatalka
-
Jakie bielsze żarówki H7 w soczewkę?
O. Dzięki i sorki Wysłane z mojego C6603 przy użyciu Tapatalka
-
Jakie bielsze żarówki H7 w soczewkę?
Witam. Jako, że nie znalazłem podobnego tematu, postanowiłem go założyć. Ostatnio się noszę z zamiarem zmiany żarówek H7, na coś o bielszej barwie. Moje Philipsy (nie wiem jakie, siedzą jeszcze od poprzedniego wlasciciela) świecą strasznie żółto, podejrzewam, że to jakiś najzwyklejszy standard. Wiem, że w każdej lampie dana żarówka świeci różnie, przykładowo polecona przez sprzedawcę w lokalnym sklepie, jakaś X-Tec z niebieską bańką u mnie w soczewce świeciła nie do zaakceptowania, nie dość, że też żółto, to jeszcze strumień światła tak wąski, że w nocy bym raczej nic nie widział. Za to u kumpla w A3 8P w lampie bez soczewki ta sama żarówka swiecila fajnie, dość szeroko i całkiem biało. Postanowiłem wymienić je na Tungsram Sportlight, ale nie wiem, czy to dobry wybór, jeszcze ich nie mam. Wiem, tyle, żeby unikać już bardzo niebieskiej bańki, tylko hamuje światło. Mimo to, myślałem o Osram CB Hyper, ale nie mają homologacji i boję się o odbłyśniki, bo mają realnie nie 55, a ok. 75W. Ma ktoś jakieś doświadczenia z zarówkami H7 w soczewkach w B6, które ładnie biało będą w nich świecić? Wysłane z mojego C6603 przy użyciu Tapatalka
-
Wymiana projektora / soczewki bixenon na soczewki z A4 B8
Fajna barwa światła. Na soczewkach od B6 do uzyskania? Wysłane z mojego C6603 przy użyciu Tapatalka
-
Wymiana projektora / soczewki bixenon na soczewki z A4 B8
Co to.za żarówki?Wysłane z mojego C6603 przy użyciu Tapatalka
-
A4 b6 cos dziwnego na wyswietlaczu kropeczki pixele ?
Lepsze pół litra
-
Wyświetlacz w liczniku
Koszt ekranu mały, ja dałem 30zł, od forumowicza. Wylewa się i nie jest to powodem uszkodzenia mechanicznego. Ja wymieniłem, miałem wylany, a plomby oryginalne na liczniku były, odrobina zdolności manualnych i samozaparcia (przy zdejmowaniu wskazówki prędkościomierza , reszta pikuś). Tutaj wątek: http://a4-klub.pl/index.php?/topic/341317-a4-b6-cos-dziwnego-na-wyswietlaczu-kropeczki-pixele/ Pzdr.
-
Jaki Kod lakieru - brak tabliczki
W ASO za darmochę Ci powiedzą po vinie. A jak nie będą chcieli, to idziesz do działu części i pytasz o cenę lusterka czy inny element karoserii, po vinie pan sprawdzi jaki kolor i przy okazji Ci powie jak poprosisz
-
[B6 AVJ] Silnik bierze olej
Mam podobnie. Tzn. na zimnym ok, po rozgrzaniu na postoju po chwili czasu zaczyna lecieć gęsty siwy dym. Co prawda ciśnienia jeszcze nie mierzyłem, ale za turbo w rurze do ic było dużo oleju, więc u mnie na 99% turbina. Niedługo auto idzie na warsztat, jeśli kompresja wyjdzie ok to turbo idzie do demontażu
-
Który silnik 1.8T w Audi jest lepszy ze względu na zamocowanie wzdłużne i poprzeczne?
Wydawało mi się, że AJL w B5 ojca. Jeśli się mylę to sorry.Wysłane z mojego C6603 przy użyciu Tapatalka
-
Który silnik 1.8T w Audi jest lepszy ze względu na zamocowanie wzdłużne i poprzeczne?
Nie jest to kwestia A3/A4. Może inżynierowie Audi po 2000 roku eksperymentowali, bo zarówno A3 jak i A4 do 2000 roku, czyli A4 B5 miały poprzecznie montowane silniki 1,8T. W A4 B6, nie tylko BFB, ale wszystkie 1.8T są wzdłużnie. Nie wiem jakie są tego konsekwencje techniczne i co to daje, ale w B6 ten silnik jest głośniejszy niż w B5 i nie jest to tylko moje zdanie
-
Spalanie w Audi A4 B6 1.8T
Zaprzeczysz, że z takimi przebiegami mi się nie zwróci? :-) Wysłane z mojego C6603 przy użyciu Tapatalka
-
Spalanie w Audi A4 B6 1.8T
I to jest to, co mnie zniechęca do gazu. Co z tego, że mniej będę płacił za paliwo, jak wydać na instalację trzeba ze 3 koła, benzynę na rozruch i pierwszy kilometr trzeba wlać, a odcinki krótkie przeważnie robię, dodatkowe filtry do wymiany, przegląd droższy i wszystko się sumuje. Przy przebiegach rzędu 600 - 700km w miesiącu nie opłaca mi się zakładać gazu, bo zwróci mi się po 3 latach, a wtedy to auto pójdzie do żyda. Benzyny mi pali w mieście koło 11 litrów, na trasie ok. 8l. w trybie mieszanym spali mi średnio 10 literków. Gaz by sprawił, że bym automatycznie dostał cięższą nogę (choć nawet teraz po emerycku nie jeżdżę) i pewnie więcej bym też jeździł, to na jedno by wyszło
-
Wycie 1,8t powyżej 2 tys obrotów
Idzie nagrać?
-
Jaki olej do Audi A4 B6/B7 1.8T?
Po zdjęciu węża idącego od turbiny do IC, za zawodem DV, wylało się dość sporo oleju. Czy na 100% wskazuje to na przepuszczanie oleju przez turbo, czy jest jeszcze jakaś inna możliwość? Na pierwszym biegu, czerwonym polu, po odpuszczeniu pedału gazu raczej nie widać by kopcił na niebiesko. Ale na rozgrzanym silniku po dłuższym postoju i wciśnięciu energicznie gazu już pojawia się kupa dymu.
-
Jaki olej do Audi A4 B6/B7 1.8T?
Otóż to. Dzięki Wysłane z mojego C6603 przy użyciu Tapatalka
-
Jaki olej do Audi A4 B6/B7 1.8T?
Dzięki za info. Słyszałem tutaj jakąś opinię, że Shell, Castrol to się nadają tylko na przepłukanie silnika, a nie na realne użytkowanie. Dlatego pytam, czy może być to wina oleju, że tyle żłopie. WIem, że nie wyeliminuję całkowicie tego zmianą oleju, ale myślałem, że może chociaż trochę będzie mniej brać. LM sporo droższy, więc przy częstych dolewkach zastosuję Motulka. Thx
-
Jaki olej do Audi A4 B6/B7 1.8T?
Nie jestem na 100% pewien, że to turbo, ale wszystko na to wskazuje. Chciałbym sprawdzić, czy na Motulu będzie pił tyle, i czy będą takie same objawy, bo coś czuję, że ten Shell nie jest za dobry, tak też wyczytałem. Ale narazie mam przelatane 1,5k km od zmiany, więc jeszcze czas. Wszyscy chwalą tego Motula, to chciałem zobaczyć, jak na nim będzie auto chodzić. Wysłane z mojego C6603 przy użyciu Tapatalka
-
Jaki olej do Audi A4 B6/B7 1.8T?
Witam. Z tego, co wyczytałem, 10W40 odradzacie. Koniecznie 5W40 bez względu na przebieg (a coś czuję, że moja Audica została sporo skręcona). Fakt jest taki, że przepuszcza mi turbo na 99%, po postoju i po przyciśnięciu gazu dymi, choć wydaje mi się, że wcześniej tego nie było. Wcześniej czyli przed kupnem na nieznanym oleju. Zalałem Shella Helix Ultra 5W40, bo w sklepie nie było Motula. Teraz pytanie, czy mogę wymieszać i na dolewkę kupić Motula X-cessa 5W40? Ubytki mam spore, pół litra wpiło mi przez 730km jazdy głównie po mieście, bez nadmiernego butowania (mała część mogła się wydostawać przez nieszczelny korek). Pytanie jak wcześniej, mogę mieszać te oleje i kupić Motula na dolewkę?
-
Rzegot przy ruszaniu
Mi coś stuka też na nierównościach, podobny dźwięk. W moim wypadku muszę obadać wydech, bo po zakupie nie wiedziałem, że mam -20mm zawieche i zayebałem w leżącego policjanta podwoziem A na jeździe testowej przed kupnem czegoś takiego nie było. Wysłane z mojego C6603 przy użyciu Tapatalka
-
Rzegot przy ruszaniu
U mnie podobnie, przy ruszaniu. Ale na wolnych nic. Jak schodzi ze ssania z 1200 na 800rpm też nic. Tylko jak go lekko przydławie przy ruszaniu, to słychać jak coś się odzywa. Nie jest tak źle ale lekko irytuje. Nie wiem czy mamy to samo ale będę śledził wątek. Wysłane z mojego C6603 przy użyciu Tapatalka
-
[Newbie] Kujawsko-pomorskie
Siemanko, tu jeszcze się nie witałem
-
Magik od fis
Też się zastanawiam nad tym w niedalekiej przyszłości, ale nie mam Vaga. Jakiś magik z Bydzi co jest w stanie to ogarnąć?
-
Nowicjusz - wątek powitalny
Siemka