Treść opublikowana przez A4CCH
-
Olej, płukanie
Ma być dobrze a nie tanio, oleju nie zalewam co tydzień (a dużej różnicy nie ma w cenie) Czyli popierasz kolegę ? Płukać i przechodzić na LM, oraz zmiana z 10W40 na 5W40 ? O płukance również to samo zdanie, co kolega ?
-
Olej, płukanie
ok, rozumiem. Co nieco już czytałem, a więc chyba przejdę na 5W40, użyję polecanej przez Ciebie płukanki oraz oleju. Płuczesz zgodnie z instrukcją na płukance, czy inaczej ? Wlewasz przez bagnet, czy normalnie przez korek ?
-
Meetingi Kujawsko-Pomorskie
Za 100zł chyba warto SWAP co ? (zaciski, jarzma). I potrzebuję pod stalową zwrotnice, dobrze pamiętam ?
-
Olej, płukanie
A proponujesz 5W40, czy inny ? Chociaż myślę że 5W40 będzie odpowiedni. A wiesz czy jak przejdę z 10W40 na 5W40 wzrośnie zużycie oleju ?
-
Olej, płukanie
No ale płukanka może jest bardziej agresywna, bądź silnik z czasem może sam się uszczelni, poprzez osad (drobne nieszczelności), i płukanka to usunie. Na tą chwile całkiem suchy. Rozmawiałem z znajomym z ASO poleca 5W40, liqui moly.
-
Wymiana płynu wspomagania
Witam, zamierzam zmienić płyn do wspomagania, pytanie jak to zrobić ? 1.Spuścić z zbiorniczka. 2. Rozpiąć te dwa węże (zlać z nich płyn). 3. Ktoś wchodzi do środka, kręci do oporu w prawo i lewo, na rozpiętych wężach. (Teraz którym ucieknie płyn ? Tam gdzie wchodzi ten grubszy, czy ten cienki.) 4. Silnik oczywiście zgaszony ? I jak to napełnić aby nie zapowietrzyć, pospinać węże lać i uzupełniać tylko, odpalić silnik przy zapełnianiu ? Ile potrzebuję nowego płynu 1l czy lepiej kupić 2l, myślę o płynie z ASO 1l=50zł/brutto, czy płyn z ASO nie ma sensu ?
-
Olej, płukanie
Siemka, za 3 tyś. km wymiana oleju, i mam dylematy... Audi teraz zalana Castrolem 10W40, wcześniej nie mam pojęcia na czym jeździła. Myślę nad płukanką, i zmianą 5W40. Mój dylemat to taki, że płukanka może mi coś rozszczelnić, auto ma już swoje lata... I czy można się cofać z 10W40 na 5W40. Audi tak na 10tyś. km zabiera około 1l na dolewki. Olej na miarce ma taki miodowy kolor (ciemny). Także czarny nie jest. Płukanka ma sens ? No i myślę nad zmianą na Motula, czy lepiej co innego ? Jak przejdę z 10W40 na 5W40, weźmie więcej oleju na te 10tyś. km ?
-
Meetingi Kujawsko-Pomorskie
Tak, zarówno na komputerze jak i wersji mobilnej Do SWAPu w b5 z 280mm na 312mm, potrzebuję zaciski i jarzma (stalowa zwrotnica) ? Mam okazję na zestaw za 100zł.
-
Meetingi Kujawsko-Pomorskie
Tylko jak to estetycznie zrobić, nie chce aby latała tam luzem ...
-
Meetingi Kujawsko-Pomorskie
Macie pomysł gdzie wrzucić zmieniarkę "YATOUR" w b5 (lift) konsola 2din ?
-
Meetingi Kujawsko-Pomorskie
weź tu chłopie coś w kolorze wnętrza kup https://www.olx.pl/oferta/audi-a4-1-9-tdi-CID5-IDjHMEx.html#5e8d9f9135
-
Meetingi Kujawsko-Pomorskie
A wcześniej miałeś sytuacje zakopania się czy coś ? Czuć jakąś znacząca zmianę ? Ja czasem jeżdżę po błocie, ale zawsze się jakoś udało (droga gruntowa rozjeżdżona ciągnikami) No i o zimę głównie mi chodzi, mieszkam w dość górzystych terenach, sporo wzniesień itp. A drogowców jak to zawsze zima "zaskakuje".
-
Oświetlenie nóg i lampki ostrzegawcze drzwi - brak zasilania
U mnie padła tylko jedna strona od pasażera, nieraz w "wilgotną" pogodę zadziała z 2,3 razy i znów nic. Obstawiam chyba mikrostyk ... Ale może i złącze pomarańczowe ? Jak się dobrać do tego złącza ? Wyczyszczę i zobaczę, jedynie że mam pół przodu rozbierać
-
Meetingi Kujawsko-Pomorskie
Jak ktoś by mi to za 100zł zrobił to wydaje mi się że cena ok Ciekawe czy u mnie przewody podejdą bez doginania W poliftach pompa jest zintegrowana ze sterownikiem więc chyba tylko przekładka A jak ci się sprawdzał taki dołożony EDS, pewnie jak oryginał ? "Gra warta świeczki" czuć jakieś większe różnice ?
-
Meetingi Kujawsko-Pomorskie
Siemka, wiecie może Panowie ile kosztuje +/- zmiana pompy od ABSu. Samemu wole tego nie robić Myślę aby ABS zmienić na ABS/EDS, audiczka by zyskała trakcję W poliftach niby wystarczy zmienić pompę.
-
Środek do pielęgnacji kokpitu (platików)
A jakie stężenia panowie np: plastiki zewnętrzne (grill itp.), jakie do gumy (wlew paliwa, uszczelki zewnętrzne te przy szybach) APC, oczywiście nie uszkodzi lakieru ?
-
Meetingi Kujawsko-Pomorskie
Ooo, widzę tematyka ta sama, u mnie "Mikołajowa" też zadbała co nieco w detalingu Może to jakaś sugestia Ale w to wątpię, ponieważ często sądzi że przesadzam
-
Meetingi Kujawsko-Pomorskie
Witam Panowie, Wszystkiego najlepszego, spokojnych świąt, wymarzonych prezentów, spełnienia marzeń, a przede wszystkim zdrówka, bo bez niego trudno o wszystko
-
Środek do pielęgnacji kokpitu (platików)
Co masz np. na myśli ?
-
Środek do pielęgnacji kokpitu (platików)
A często bym przecierasz deskę ? Czy tak raz na czas ? Ja myślę oblecieć APC, wilgotna fibra, potem poorboya NL. I za każdym razem jak się pobrudzi to powtarzać cykl czy lepiej np. APC co jakiś czas ?
-
Środek do pielęgnacji kokpitu (platików)
I też tego nilsena stosujesz tak ? Polecasz czy raczej lepiej co innego ? Tak używam go. Miałem takie same wątpliwości co Ty. Jest spoko bo można rozcieńczać i używać do wszystkiego a przy tym jest wydajny i spełnia swoje zadanie. Możesz też myć felgi/silnik, smary również dobrze usuwa. Nawet kuchenkę w domu możesz przemyć O to fajnie, chodzi mi głównie aby tym oblecieć trudno dostępne miejsca, typu klimatronik, radio, nawiewy, wnęki drzwi, grill z przodu, wlew paliwa itp. . No to raczej się pokuszę
-
Środek do pielęgnacji kokpitu (platików)
I też tego nilsena stosujesz tak ? Polecasz czy raczej lepiej co innego ?
-
Środek do pielęgnacji kokpitu (platików)
Nie, miękki pędzelek Czyli 1:20 spokojnie na klimatronik i radio można zapodać. A stosował ktoś z Was wyżej wymieniony środek ?
-
Środek do pielęgnacji kokpitu (platików)
Czytałem też że trochę z tym dawkowaniem przesadzili (producent), niby 1:20 jest bezpieczne, tylko nie wiem czy do tych napisów i tej "gumy" również ... A bym nie chciał narobić sobie bałaganu
-
Środek do pielęgnacji kokpitu (platików)
Też mnie to zastanawia, nie zetrze mi to w b5 napisów lub tej "gumy" na przyciskach, jak to rozrobić, dokładnie to samo APC co kolega oraz dresing