Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

A4CCH

Pasjonat
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Treść opublikowana przez A4CCH

  1. A4CCH odpowiedział(a) na A4CCH temat w 1.8
    Mówiłem że już wiem że to nie EGR, aby dobrze wyszukać trzeba znać nazwę co to jest, której nie znałem. Ale pomogłeś, u mnie jest naprawione drutem, brak 1/4 okręgu (tam pękło) ale działa sprawdzałem.
  2. A4CCH odpowiedział(a) na A4CCH temat w 1.8
    Pewnie chodzi o siłownik podciśnieniowy do zmiany geometrii dolotu. W większości przypadków zresztą jest to uszkodzone. Możliwe, wiem że już nie jest to EGR. Sciągnałem tą zaślepke i jest tam takie coś co budową przypomina spód tłoka, reszta idzie w ten grzybek. I połowa tego okręgu co jest mocowany do czegoś dalej jest ułamany i powiązany drutem Koniecznie szybko to wymieniać ? Patrzyłem w necie i to jest to kolego. Mój kod silnika ze skrzynia manualna nie ma EGR (sprawdzone w bazie ASO). Dla tego pewnie nie znalazłem Ale przez przypadek odkryłem to ... Ma ktoś sprawne to cudo do 1.8 ?
  3. A4CCH odpowiedział(a) na A4CCH temat w 1.8
    Czyszcze przepustnicę, a za jednym zamachem zabiorę się za odme, raczej jej nie zaszkodzi, w jednym miejscu też sie trochę "poci" co to kolanko wchodzi w tej plastik co jest przykręcony do bloku. O ringi pozamawiane, spróbujemy Chciałbym jeszcze zawór EGR przeczyścić, ale nie jestem pewien gdzie on jest i jak się do niego dobrać :x Taki tam mały serwis chce zrobić.
  4. A4CCH odpowiedział(a) na A4CCH temat w 1.8
    A kolektor masz taki czarny plastikowy ? I wiesz czy zawór egr to taki "grzybek" przy tym kolektorze ?
  5. A4CCH odpowiedział(a) na A4CCH temat w 1.8
    Wydaje mi się że jest ukryty, tak z przodu, przed kolektorem, taki plastik okrągły z kapturkiem. Choć nie jestem pewien, i nie wiem jak się tam dobrać oraz czy bede musiał demontować kolektor ... Troche przeglądałem i same artykuły o TDIkach ... :x
  6. A4CCH opublikował(a) temat w 1.8
    Witam, wiecie gdzie w moim silniku znajduję się zawór EGR, jak sie do niego dobrać ? I czy warto go czyścić (profilaktycznie) czysta benzynka. Nie wiem czy kiedyś było to robione... A może i warto, niedługo wyjmuje przepustnice, odme to za jednym, "bajzlem" by się zrobiło. A może jeszcze jakieś pomysły, co przy okazji zrobić ?
  7. A4CCH odpowiedział(a) na A4CCH temat w 1.8
    Tylko pod kolektor znów bym musiał uszczelki zamówić :x ciekawe czy też tylko ASO...
  8. A4CCH opublikował(a) temat w Audi A4 B5
    Witam, jak rozpoznać czy katalizator jest zapchany ? Czy te katalizatory idzie jakoś oczyścić, czy wymiana ? Lub pozbyć się go całkowicie jak tak, to co wstawić w jego miejsce ? Doradzi mi ktoś w tym ? Silnik czysta benzyna, 1.8 (92kW) prawie 200tyś nalotu, czy kiedyś był wymieniany ? Nie wiem.
  9. A4CCH opublikował(a) temat w 1.8
    Witam, w weekend ten, lub za tydzień chyba wyciągam przepustnicę, wiem że jest o tym artykuł, no mniejsza o demontaż oraz czyszczenie. Wiecie gdzie najlepiej zlać płyn chłodzący ? Jest zaworek przy chłodnicy, tylko pewnie długo nie ruszany... I czy będzie potem trzymał, w artykule brakuję informacji o uszczelce łączącej kolektor z przepustnicą, nie wiem czy konieczna, ale wydaje mi się że tak, dostępna tylko przez ASO za jedyne 41zł Pytanie, czy przy tym zabiegu warto też dobierać się do odmy ? Czy lepiej dać jej spokój i ja zostawić ? Są konieczne jeszcze jakieś uszczelki czy coś. Zabieram się za to bo widać troszkę syfu, i auto jak chodzi na ssaniu nieraz obroty ciężko schodzą później ok, nieraz zafalują ale lekko i to naprawdę dość rzadko. Czy jak wyjmę przepustnicę to łatwo demontować odmę, czy jeszcze jakieś rzeczy stoją mi na drodze ?
  10. Mi nie chodzi od zaraz, po prostu przewidziałem moda. Może być nawet wakacje 2017 A byś ogarnął aby wszystkie funkcje działały ? Czy coś by nie chodziło, teraz mam zwykły z termometrem, bez dodatkowych zegarów od aku oraz temp. oleju. Zegarek również zwykły ale ma już 12,3,6,9.
  11. Siema, wiecie może czy mamy jakiegoś magika w okolicy co FISa by zmontował ? Ale tak aby wszystko działało ^^
  12. A co z uszczelką Panowie ? Przychodzi niby jedna na łączenie z kolektorem, dostępna tylko przez serwis, koszt około 41zł + 20zł kurier ... Zamierzam wyczyścić w mojej Audi przepustnicę i chyba jestem zmuszony ją zamówić ... Wy jak sobie z tym poradziliście, też ASO ? Czy przy okazji wyjętej przepustnicy warto zrobić coś jeszcze ?
  13. Ja mam jeszcze komplet poligonów z lidla, nie wiem czy to powerfix`y były, każdy jeszcze cały. Ostatnio nawet wahacze ze mną zmieniały ^^
  14. Kluczy trochę mam, mam już grzechotkę, z śrubokrętem z powerfix`a 1/4" i w sumie daje rade już z rok, nie mam warsztatu samochodowego, ale trochę się grzebie Brak tylko magnesowych końcówek wielki minus Tylko z drugiej strony, często Wam się przydaje taki klucz ? Jakoś zawsze kręciłem z tata zwykłymi i brak jakiś defektów A taka kalibrację idzie zrobić samodzielnie ? Czy trzeba to gdzieś wysłać ?
  15. Są coś warte, bo nie powiem kusi ?
  16. Gliceryna chłonie wodę oraz bardzo łatwo się z nią miesza, pewnie za długo nie wytrzyma, szczególnie o tej porze roku
  17. Mam chyba środek na podobe, ale używam go tylko do plastików zewnętrznych. http://allegro.pl/autoglym-bumper-care-zel-do-plastikow-325-ml-i6307511717.html Takie cudo, wydaje mi się że ta sama zasada działania, ale nie wiem czy to nakładać na uszczelki ... Chyba wybiorę coś bardziej do uszczelek A swoją drogą nawet dobry ten AG do plastików ^^
  18. Coś ciężko osiągalny Tu nie chodzi tylko o zimę, a ogólną konserwację. Długo to stosujecie ? Znalazłem jeszcze takie coś, tylko ta cena... Trochę kosmos. Ciekawi mnie czy te środki się dużo różnią, czy głównie opakowaniem oraz znaczkiem i stąd te wahania cen http://allegro.pl/zymol-seal-conditioner-luxury-natural-rubber-pro-i6322750546.html
  19. Witam, zna ktoś może jakiś preparat do konserwacji uszczelek drzwi itp ?
  20. W dzień aż tak się nie rzuca, a w nocy ciężko zobaczyć z wiadomych powodów
  21. Nie wiem jak to działa, ale jeżdżę dużo i bez problemu idzie rozpoznać auta które mają xenon oraz "xenon". Tylko te z "xenonem" są mało przyjemne.
  22. A4CCH odpowiedział(a) na rezyser temat w Audi A4 B5
    Raz chyba, ale tylko w dzień mi śmignęło jakieś B5, ale ksenon bez poziomu widzę częściej

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.