Treść opublikowana przez Patrykjagoda
-
3.2fsi cala odma
Witam posiadaczy silnika 3.2fsi cala. Mam problem z porannymi szarpaniami zaraz po odpaleniu. Sprawdzałem vcds brak błędu sporadycznie p0263 wtrysk. Sprawdziłem dziś odme tzn korek i na zimnym miałem zasysanie z korka wlewu oleju. Po odkreceniu delikatnie inny dziwny dźwięk. Ale ogólnie czuć zasys. Jak u was w sprawnych zachowuje się po odkreceniu i czy to świadczy o odmie do wymiany
-
3.2fsi cala
Nikt nic? Moze to być koło pasowe wału? Jak sprawdzic komoresje silnika chodzi o to czy idzie to zrobić żeby paliwa nie podawalo i czy jak rozlacze wszystkie cewki i bezpiecznik od pompy paliwa w zbiorniku to uda się sprawdzić?
-
3.2fsi cala
Jednak problem powrócił z szarpaniem po każdym odpaleniu gdy zimny silnik np dzień tydzień postoju. Nagar jednak wątpię czasem mam sporadycznie błąd p0263 wtrysk nr 1. Myślę sprawdzić jeszcze pod pokrywa zaworów jak popychacze plus sprawdzę kompresję silnika. Dodam filmik dźwięku jaki od pewnego czasu mi towarzyszy. Może to koło pasowe wału? MOV_0387.mp4
-
Padnięte 3.2 fsi cala
Co Ci dokładnie padło co się stało jakieś objawy wczesniejsze?
-
Wahania obrotów/szarpnięcie przy dodaniu gazu
I jak postępy
-
Skrzypienie
Witam. W związku ze miałem problemy ze skrzypieniem i nie równym wysprzeglaniem wymieniłem komplet dwumas sprzęgło lozysko i igiełkowe też. Wszystko nasmarowane po wymianie wydawalo się że strzał w dziesiątkę pedal lekko miękko płynnie idealnie. Ale gdy nagrzewal się już czyc było że lekko mniej płynie. Teraz po 3000km na zimnym silniku po wyjeździe z garażu wydaje się ok ale im cieplej na zewnątrz i więcej w korku spędzę tym sprzęgło chodzi inaczej i zaczyna skrzypic. Rano już ok znów puki ostro nie pojade albo długo. Nowy oryg zestaw. Jak to możliwe że bylo ok i z każdym km gorzej. Skrzynia manual llx
-
Czyszczenie układu paliwa fsi tfsi
Też w a4 b8 3.2fsi?
-
3.2 V6 problem z wtryskiem
Oraz czy da coś zrobić żeby vcds odczytywal silnik. Co z tym brakiem pliku. Oraz taki problem to brak zapamiętywania próby kodowania np tempomatu czy multifunkcji niby akceptuje ale nic nie zmienia
-
3.2 V6 problem z wtryskiem
Cześć. Powrócił mi problem z błędem p0263 wtrysk nr 1. Mam vcds z Chin wersja 18.2.1 pl a 18.7 English. Mam problem bo vcds nie ma pliku ev_ecm32fsi8t0907559e tzn jest w folderze ale nie odczyta duzo parametrów silnika i bloku pomiarów. Znajomy kiedyś zrobił mi czyszczenie wtryskow nagarow wymienił potem wtrysk i dalej problem powracal. Zrobiłem plukanke pomogła na 3 miesiące dodatek do paliwa na jeden zbiornik. I teraz uważa że mogę mieć problem z dzeigienka bądź popychaczem zaworów na głowicy nr 1. Ktoś coś sugeruje prześlę fotki z vcds tyle co dał rady odczytac mimo braku odczytu pliku. Cewki świece wymieniane Objawy szarpie po odpaleniu lekko faluje i przy przyspieszaniu czasem szarpnie.
-
Bixenon słabo świeci
Dużo zabawy z wymianą? Trzeba rozkleic lampę?
-
wymiana xenon na biled koito 3a
Witam. Jakie koszta modyfikacji i jak to wszystko pasuje.... Co z modułami itp
-
Wałek Sprzęgłowy - wymieniał ktoś?
Mój problem polega znów na tym że pedal skrzypil i nie płynnie pracował. Wymieniłem nowy dwumas sprzęgło oczywiście nasmarowane plus lozysko nowe igiełkowe też i kilka dni po wymianie niebo a ziemia ale problem powoli znów się robi. 2000km zrobione i już podczas upałów gdy dobrze się nagrzeje zaczyna chodzic bardzo nieplynnie sprzęgło. Ręce opadają
-
Jaki olej do manualnej skrzyni w Audi A4 B8?
Dziękuję a czy skrzynia ma połączony olej z mechanizmem roznicowym? Ravenol mtf3 jest gorszy?
-
Jaki olej do manualnej skrzyni w Audi A4 B8?
Wauzzz8k09n006840
-
Jaki olej do manualnej skrzyni w Audi A4 B8?
Panowie jaki olej do skrzyni biegów manual llx z a4 b8 3.2fsi Quattro i jaki do mechanizmu roznicowego Dzięki
-
Drgania na kierownicy w zakresie prędkości 110-140 km/h w Audi A4 B8
Przeguby może no dużo możliwości niestety jest. Dość wymagające są te samochody niestety.
-
Drgania na kierownicy w zakresie prędkości 110-140 km/h w Audi A4 B8
Sprawdźcie otwór centrujacy nawet na oryg felgach 66.6mm idzie nałożyć jeden obrót z taśma. A jeśli ktos zakłada felgi nie oryg z plastikowymi pierścieniami centrujacymi polecam najpierw zrobić żeby ciasno wchodziły felgi ale obroty taśma zrobić równo
-
Wady i zalety Audi A4 B8 3.2FSI V6
Masz serię błędów a tym bardziej z rozrzadem więc wiesz czym to grozi. Tzn koszta. Jeśli lekko przeskoczyl to nowy i będzie śmigać jeśli super okazja. Resztę może też generować błędów błąd rozrządu dawki itp przecież to wszystko kąty wyprzedzenia itp błąd ciągnie kolejny błąd. Samochód wymaga wkładu finansowego ale przy niskiej cenie może i być ok kupic ?
-
Wady i zalety Audi A4 B8 3.2FSI V6
Ja bym klap nie wywalal. Dbać czyścić. Rozrzad ja nie ruszalem jeszcze bo narazie nie ma nic nie pokojacego. Może zagladne jak ściągnę skrzynie na kontrolę czy sa ok napięte. Ogólnie grunt to trafić na zadbany stan. A to ciężko. Tym bardziej że oleje leja long life. Ja u siebie jak patrzylem to wydaje mi się że jedna głowice miałem robiona bo była naklejka z innego rocznika tak jakby rzeczywistoście coś kiedyś rozrzad przeskoczyl lekko. Ciężko powiedzieć może z innej przyczyny to było nie wiem ? ale dla mnie i tak daje radości z jazdy i dźwięk ? więc albo 3.2fsi albo 3.0tfsi albo v8?
-
Wady i zalety Audi A4 B8 3.2FSI V6
Ciężko o opinię mało tego jeździ u nas po drogach. Jeśli mam być szczery to żaden silnik nie da już gwarancji na bezawaryjna jazdę. Takie czasy. Niby masz rozrzad na łańcuszku ale i tak trzeba wymieniac. A dawniej grzechotalo ale jeździło. Ja mam ten silnik i mam parę problemów np kultura pracy na zimnym nie powala. Wtryski głośne tzn pompa paliwa. Ja musiałem np wymienić kolektor ssący bo klapy poszły tzn się zacinaly i gasl. Czyszczenie z nagaru co jakiś czas. Ogólnie dźwięk parametry spoko. Mialem szarpanie wymieniłem wszystko typu świece cewki parę innych rzeczy a okazało się że poprzedni właściciel lał słaby olej Castrol i po plykaniu silnika i nowym olejem bdb jakości udało i do dziś ok
-
Opadajacy pedal hamulca.
Mam to samo na odpalonym na postoju wpada lekko powoli i gdy puszczę słychać sss jak się zaciąga. Mogę zrobić ze będzie twardy jak napompuje z 3 razy ale po chwili miękko się robi i lekko wpada nawet uda się do spodu. Gdy zgasze silnik podpompuje i zostaje twardy. Plyn ok
-
Sprzęgło dwumas 3.2 V6 FSI manual
Witam. Wymieniał juz ktoś może dwumas i sprzęgło w tej skrzyni llx manual 3.2fsi? Problem taki ze chyba będę musiał wymienic cały zestaw no będę w wakacje demontowac skrzynie żeby przesmarowac walek. Problem taki ze z nr VIN koło wychodzi 0B2105266L a sprzęgło takie same jak w innych manual ach łatwo dostępny zestaw sprzęgła natomiast koło dw porażka aso 4500zl. Czy ktoś Montowal już takie albo inne koło dw ?
-
Wałek Sprzęgłowy - wymieniał ktoś?
I jak z tym się potoczyło? Ja też mam problem ze sprzęgłem i przypalenie daje efekt że sprzęgło pracuje płynnie lekko jakiś czas. Ale u mnie w upały sprzęgło skrzypi i gdy trochę silnik się nagrzeje
-
zbiornik paliwa
Mi wystarczyło puknac w zbiornik paliwa tzn w pływak i wtyczki przedmuchac ale raczej poprostu się zawiesił pływak. Narazie już działa wszystko
-
Wygłuszenie tylnej półki audi a4 b8
I jak to chodzi bez obudowy?