Treść opublikowana przez WYSKUN
-
Dobór tarcz - TRW, Brembo lub może inne?
ja u siebie zmienialem tarcze klocki bo też były w opłakanym stanie i mechanik założył mi wszystko z textara. Hamują normalnie, nie piszczą. jest ok. Ale nie mam porównania do innych
-
A4 2.0 Pierwszy zakup
2.0 130 koni spala wiecej oleju niż chodakowska na bierzni a 2.0 fsi 150 ma problem z osadzajacym sie nagarem
-
Prośba do kogoś kto ma dostęp do bazy VW audi o numer części.
patologia warsztatów. strasznie mnie to wpienia
-
AUDI A4 B7 1.8 T ROZRZĄD ŁANCUCH CZY PASEK.
tak, np masz taki dzwięk
-
AUDI A4 B7 1.8 T ROZRZĄD ŁANCUCH CZY PASEK.
wygląda to tak jak na zdjęciu
-
AUDI A4 B7 1.8 T ROZRZĄD ŁANCUCH CZY PASEK.
w 1.8t bfb 163 kunie jest i pasek i łańcuch
-
Zwiększanie się oleju w silniku
miałem kiedyś dokładnie taki sam objaw w bmw e46 320d. Przyczyną okazał się simering na pompie paliwa - przynajmniej tak mi wtedy mechanik powiedzial
-
Wymiana odbojnika przedniej łapy silnika
dzięki Panowie za pomoc Pozdrawiam i miłego dnia
-
Wymiana odbojnika przedniej łapy silnika
Bry Zauważyłem u siebie bardzo mocno zdezelowany ten odbojnik przedniej łapy silnika o nr 8e0 199 339. Wiem że koszt tej części jest smiesznie niski ale jak to wymienić? Odkręcić te 3 śruby i unieść jakoś silnik (tylko jak i o co) czy jakoś inaczej? Pozdrawiam:)
-
Pasek rozrzadu a ściąganie wałków 1.8t
120zl nie majatek to prawda tylko że wtedy już mechanik by musial wszystko robić bo sam rozrządu nie zrobie niestety. Nigdy rozrzadu nie wymienialem wiec nie bede ryzykował.
-
Pasek rozrzadu a ściąganie wałków 1.8t
Bry:) Musze wymienic 2 popychacze zaworowe pod wałkiem wydechowym na 4 cylindrze licząc od przodu. 5 tys km temu mialem wynianiany kompletny rozrzad (pasek contitech) i czy da rade odkrecic mocowania wałków i odchylic je aby wyciągnąć szklanki ale bez sciagania paska rozrządu???
-
Znaczenie ET Felgi
Nie odpadnie koło?
-
Znaczenie ET Felgi
siemka udało mi się wyrwać felgi z oponami z golfa VI za smieszne pieniążki opony 205/55 r 16 a felgi 6.5Jx16H2 ET50 i teraz pytanie bo w ten otwór centrujący wchodzi tylko kawałek felgi i czy tak można jeździć?? http://vlep.pl/c8o2ay.jpg
-
Czy "dwururka" w 1.8T kopci tylko jedną stroną podczas postoju?
u mnie kopci ciut bardziej z rury od strony pasażera też się nad tym kiedyś zastanawiałem nieszczelnosći nie mam bo było sprawdzane podczas montażu DP
-
Napinacz i łańcuch rozrządu w Audi A4 B6/B7 1.8T BEX, AVJ
ale dlaczego
-
Napinacz i łańcuch rozrządu w Audi A4 B6/B7 1.8T BEX, AVJ
mój też 720, a co to niby oznacza że niektóre trzymają 800?
-
Płukanka silnika, czy trzeba to zrobić?
Odnosnie plukanki. Jest napisane zeby silnik pochodzil na wollnych 15min. A jak sie go potrzyma na 2tys obr to lepiej nie bedzie?
-
Oleje Motul od dzika :) , Specjalna oferta Klubowa. Specific 5W40 5L+ filtr oleju 145zł :)
Wielkie dzięki koledze DZIK za szybkie dostarczenie paczuszki! polecam!!!
-
Temp dolotu który to kanał
Bry Gdzie na VAG-COM w którym kanale znajduję się temp dolotu (a4 b6 1.8t)i jakie temp są dopuszczalne (wiadomo im mniej tym lepiej) i o ile temp zmniejsza się po dodaniu FMIC? Oraz co daje owinięcie taśmą termoizolacyjną DP? Pozdrawiam!
-
1.8T AGU klekotanie- popychacze zaworów
Dzieki za konkretna odpowiedz. Klekocze im bardziej silnik jest cieply. Na zimnym bardzo cicho klekocze. Ogolenie przed plukanka i czyszczeniem smoka chodzil 2x glosniej. Po plukance ucichlo o polowe. Za niedlugo zrobie jeszcze raz plukanke i zaleje LM 5w40 i zobacze jak bedzie. Ogolnie jest taka sprawa że z chęcią sam bym ściągnął dekiel, wałki, napinacz i wymienil szklanki (jest masa tutoriali i filmikow wiec mysle ze dalbym rade) bo strasznie lubie uczyc sie nowych rzeczy i mnie to jara:D Natomiast juz z paskiem rozrzadu bym sie nie podjął bo tego nie robilem nigdy i za duze ryzyko. Najchetniej to bym chcial zeby mnie tego nauczył ktoś kiedyś:P
-
1.8T AGU klekotanie- popychacze zaworów
siemanko Napisze tutaj bo w innym poście odpowiedzi nie uzyskałem Kiedy pół roku temu kupiłem auto to słychać bylo troche szklanki. Po płukance, czyszczeniu smoka (ciśnienie oleju prawidłowe) i zalaniu motula 5w30 dzwiek wyciszył się o połowę. Od tamtego czasu zrobilem ok 5tys km. Dźwięk nie nasilił sie ale dalej lekko (nie jak diesel) słychać szklanki. Od razu mowie że to nie dzwiek napinacza ani łańcucha - sprawdzone. Nierownomierne lekkie stuki slysze na mniej wiecej 3 i 4 cylindrze przy wałku wydechowym. I teraz kilka pytań : 1.czy mozna tak narazie jezdzic? 2. Czy po zdjeciu samej pokrywy zaworow mogę sprawdzic stan tych szklanek? 3. Rozumiem że jesli okażą sie to szklanki to trzeba ściągnąć pasek rozrzadu, oba wałki (bo chyba szklanki lepiej wymienic wszystkie) oraz łańcuch i napinacz. 4. Sam tego nie zrobie bo nie chce ryzykowac i ile powinna kosztowac wymiana szklanek, sama robocizna. Bo szklanki to wiem że cos koło 600zl. Pozdrawiam i czekam na konkretną odpowiedź:) Załączam filmik Dodam ze to NIERÓWNOMIERNE cykanie słychać na cieplym silniku. Na zimnym nie Ogólnie silnik chodzi znacznie ciszej niż na filmiku ale chyba aparat sztucznie podbija głos
-
Jak sprawdzić stan szklanek
Witam Czy po sciagnieciu pokrywy zaworów w 1.8t idzie jakos sprawdzić stan popychaczy zaworów bez ściągania wałków?
-
Jaki olej do Audi A4 B6/B7 1.8T?
Widze bardzo konkretna i przydatna odpowiedź... Dodam tylko że przed motulem mialem castrola i chodzil na nim 2x glosniej. Dlatego pytam czy ktos miał np motula potem zalal LM i było ciszej. Dlatego jak nie zrozumiałeś pytania to Twój komentarz jest zbędny
-
Jaki olej do Audi A4 B6/B7 1.8T?
bry:) szybkie pytanko: Na którym z tych olejów silnik może pracować najciszej w 1.8t? motul 5w40 x-cess LM 5w40 hi tech syn Millers trident 5w40
-
1.8t popychacze zaworów - problem
siemanko Kiedy pół roku temu kupiłem auto to słychać bylo troche szklanki. Po płukance czyszczeniu smoka (ciśnienie oleju prawidłowe) i zalaniu motula dzwiek wyciszył się o połowę. Od tamtego czasu zrobilem ok 5tys km. Dźwięk nie nasilił sie ale dalej lekko (nie jak diesel) słychać szklanki. Od razu mowie że to nie dzwiek napinacza ani łańcucha. Nierownomierne lekkie stuki slysze na mniej wiecej 3 i 4 cylindrze przy wałku wydechowym. I teraz kilka pytań : 1.czy mozna tak narazie jezdzic? 2. Czy po zdjeciu samej pokrywy zaworow mogę sprawdzic stan tych szklanek? 3. Rozumiem że jesli okażą sie to szklanki to trzeba ściągnąć pasek rozrzadu, oba wałki (bo chyba szklanki lepiej wymienic wszystkie) oraz łańcuch i napinacz. 4. Sam tego nie zrobie bo nie chce ryzykowac:decayed: i ile powinna kosztowac wymiana szklanek, sama robocizna. Bo szklanki to wiem że cos koło 600zl. Pozdrawiam i czekam na konkretną odpowiedź:) Załączam filmik Dodam ze to NIERÓWNOMIERNE cykanie słychać na cieplym silniku. Na zimnym nie