Treść opublikowana przez WYSKUN
-
1.8T AVJ Buczenie silnika przy pełnym obciążeniu
Czytam sobie i czytam i u mnie w AVJ.... też buczy dodam, że jak jest bardzo zimno i odpale auto to czuje spore wibracje na kierownicy. Jak auto sie zagrzeje to wibracje ustają o jakieś 50-70% ale jednak dalej jakieś są
-
Jaki moment dokrecania śrub 1.8t
Dzieki:) napewno panewki i napinacz tylko 10Nm?
-
Jaki moment dokrecania śrub 1.8t
Część Albo jestem ślepy albo nigdzie nie mogę znaleźć na forum. W 1.8t avj jakie są momenty dokrecania WSZYSTKUCH elementow podczas wymiany napinacza i łańcuszka? jedyne co znalazlem to moment 10Nm przy dokrecaniu srubek od pokrywy zaworów. Ale napinacz jakim momentem i reszte to nie moge znaleźć
-
Prośba o analize logów
Skąd ja znam ten błąd "17536" walczylem z 2 miechy. Blok 32 pokazywal 23%. Nowa przeplywka, odma, wyczyszczony zaworek skrzyni korbowej i jest git dzieki kolegom z forum:) też telepotało autem z rana jak galaretką
-
Napinacz i łańcuch rozrządu w Audi A4 B6/B7 1.8T BEX, AVJ
U Ciebie jest bez wtyczki prawda? Ile kosztuje z febiego? I czy jestes zadowolony?. Pzdr Wesolych Swiat:)
-
Blad synchronizacji walka rozrzadu g40 g28
http://www.directupload.net/file/d/4576/7hcvys7v_jpg.htmhttp://www.directupload.net/file/d/4576/5ubqguaf_jpg.htmZapomniałem dodać że auto chodzi normalnie nie rzuca normalnie odpala itd tylko check wyskakuje http://www.directupload.net/file/d/4576/ckfevcfz_jpg.htmhttp://www.directupload.net/file/d/4576/79edvv5e_jpg.htm Nie wiem czemu nie chce się dodać zdjęcie wałków prawy jest minimalnie przesuniety no ale krecilem wałem więc napinacz też pewnie nie ma oleju , ogółem jest cicho jakby napinacz był walniety to by halasowal jak w b5 tak mialem to głośny był .tak rozrzad sprawdzony , ciśnienie też 20 tys temu wymieniona pompa rozrzad itd . Auto wydaje się jeździć normalnie tylko ten błąd . Po skasowania z vag wyskakuje raz po 20 km raz po 100 km http://www.directupload.net/file/d/4576/wb2zndld_jpg.htm http://www.directupload.net/file/d/4576/xrc5gezv_jpg.htm http://www.directupload.net/file/d/4576/xymedpdn_jpg.htm udało się da zdjęcia wrzuć zdjęcia na "vlep.pl"
-
EGT w 1.8t
dzięki a czy combi zawor działa tylko przy dogrzewaniu katalizatora czy działa cały czas i robi recyrkulacje spalin?
-
EGT w 1.8t
Siemka Pytam jako amator który chce się czegoś mądrego nauczyć Silnik 1.8t 1.Czy wymontowanie kata i wstawienie DP obniża EGT? 2.Czy zaślepienie otworu po kombi zaworze nie zwiększa EGT? 3. Rozumiem, że w VAG COM w bloku 031 pierwsza wartość jeśli wynosi = "1" wtedy AFR wynosi prawidłowe "14.7:1" jeśli podczas buta w podłodze wynosi np "0.8" wtedy mieszanka jest ciut za bogata (ale to chyba dobrze przy bucie w podłodze) a jeśli wartość wynosi np "1.2" wtedy jest za ubogo i rośnie EGT. Dobrze rozumuje?
-
Nexen cp643
nie wiem nigdy ich nei mialem. ale napewno bedą lepsze niz nexeny. Moge Ci jedynie powiedziec ze w swoim a4 b6 mam 195 65 r15 i dunlop blueresponse i jestem baaaardzo zadowolony
-
Nexen cp643
zrobisz oczywiscie jak uważasz, mi poprostu jezdzilo sie tragicznie na tych oponach (mimo to ze kupiłem je NOWE nie używane) po paru miesiącach sprzedałem je i kupiłem continentale sport contact 3. Różnica w przyczepnosci kolosalna. tylko wazne zeby opona nie była stara
-
Nexen cp643
kup 2 inne z innej firmy. mialem kiedy s e46 dokladnie te nexeny cp641 225 45 r 17 i byly TRAGICZNE. na suchym bardzo srednio, straszna podsterownosc. a na mokrym? dusza na ramieniu. Zimówki 205 55 r16 4mm goodyear ultra grip 7 hamowały duzp skuteczniej. A jeśli chodzi o przykłady kiepiskiej przyczepnosci to jak jechałem kiedys w deszczu to kontrola trakcji potrafiła czasem mrygać na 3 biegu!!! podczas przyspieszania. auto e46 320d 150 koni
-
Rożnice w przyśpieszeniu audi vs bmw
No i pięknie opisane! Brawo dla Ciebie za logiczne wytlumaczenie. Łatwe do zrozumienia tylko trzeba 2 razy przeczytać i pomyśleć chwilke:) no chyba że ktos jest humanistą to tym ciut gorzej sie połapać
-
Rożnice w przyśpieszeniu audi vs bmw
Powiem tak. Mialem e46 320d 150koni. Teraz a4 b6 1.8t 150. W dolnym zakresie obrotow bmw miazdzy moja 1.8t (330nm w e46 vs 210 w a4) ale w gornym zakresie a4 ciut szybsza. Ogolne odczucia sa takie ze jak przesiadlem sie do a4 to mowie : "ale mól" Jednak przyspueszenie od 0-160 pojazuja ze a4 1.8t jest ciut szybsze. Mam filmiki na YT. Audi jest tez ciut lzejsze od e46 ktora mialem
-
Ile wam bierze oleju ? 163km
To tylko szybciej ci się smok zabija. Sprecyzuj co napisałeś bo nie zrozumiałem:) Szybciej sie smok zatyka od plukanek co wymiane ?
-
czy klucz dynamometryczny jest potrzebny?
myslalem o czym stakim na poczatek, tylko czy nie za mało "Nm" http://allegro.pl/klucz-dynamometryczny-1-4-4-5-30nm-jonnesway-cert-i6427212858.html
-
czy klucz dynamometryczny jest potrzebny?
SIemka Z racji tego, że od czasu do czasu coś tam lubie pogrzebać przy aucie (sprawia mi to poprostu przyjemność - lubię się uczyć takich rzeczy, niestety nie mam na żywo od kogo, pozostaje tylko forum i YT) to zastanawiam się czy klucz dynamometryczny jest BARDZO potrzebny czy nie. Chodzi mi np o przykręcenie pokrywy zaworów, panewek, wymiana napinacza itp Jeśli jest NIEZBĘDNY to jaki mi polecicie do 200zł i chyba do takich prac nie jest potrzebny większy niż 40Nm. dobrze myślę? A tak wogole to z chęcią bym chodził do jakiegoś mechanika (mowa o prawdziwym fachowcu - nie jakimś "Heńku z wartszatu") np w soboty na np praktyki typu jak wymienić: rozrząd, rozkręcić i złożyć silnik itp Pozdro!
-
Audi A4 1,8 dmucha zimnem w środku
"DOBRA JUŻ DZIĘKUJE NIE POTRZEBUJE PORADY TEMAT UWAŻAM ZA ZAMKNIĘTY NA FORUM ZERO POMOCY NIE MOŻNA LICZYĆ, PROBLEM ROZWIĄZANY." no nieźle nieźle
-
1.8t głupie rozwiązanie techniczne?
co robi dokladnie ta zmienna faza rozrzadu? wieksza moc przy wyzszych obrotach jak VTEC?
-
1.8t głupie rozwiązanie techniczne?
Panowie, jak wiadomo w 1.8t jest łańcuch i napinacz wałków i nie jeden już go wymieniał. Ciekawe czemu audi nie wprowadziło np takiego rozwiązania jak tu http://vlep.pl/a4fogz.jpg To jest jakiś 3 litrowy silnik toyoty. Żadnego łańcucha, żadnego napinacza, Żadnego grzechotnika z rana Ot ciekawostka
-
Polecane opony letnie
ja mam dunlop blueresponse w rozmiarze 195/65 r 15 w a4 b6 1.8t i te opony jak na ten rozmiar są MEGA, na deszczu naprawde dobre
-
Audi a4 b6 2003 Opony zimowe
akurat tego nie pamietam. ja i tak wole kupic opone premium niz budzetowka z uwagi na to ze dla mnie na budzetowych faktycznie jest gorsza przyczepnosc. w slużbowym golfie mamy jakies apollo. droga hamowania na mokrym przerażająca. nagram kiedys filmik moze to wrzuce. dodam ze auto ma cos kolo 65 koni i na mokrym mieli na 2 biegu na tych oponach...
-
Audi a4 b6 2003 Opony zimowe
nie napisałeś czy miałeś dębice skoro twierdzisz że jest be? ja też wyraziłem swoja opinię bo mam frigo 2 i z czystym sumieniem będę ją polecał mialem mialem michelin zimowa w fordzie fiesta i byla super, jak opony sie skonczyly była dębica, na sniegu tak samo. na mokrym duuuzo gorzej
-
Audi a4 b6 2003 Opony zimowe
wyrazilem swoją opinię z 12 letniego doświadczenia jazdy na różnych oponach. A każdy niech kupuje taka jaka lubi i tyle w temacie
-
Audi a4 b6 2003 Opony zimowe
dlaczego nie dębica? na zimę mam frigo2 a latem śmigam na dębica presto i jest wszystko ok nie jeden spod pracy na markowych oponach nie ruszył w śniegu a na dębicy jeszcze nigdy nie utknąłem tu chodzi o to że, praktycznie kazda opona z duzym bierznikiem firmowa czy budzetowa na sniegu bedzie sie dobrze spisywać, problem zaczyna się na mokrym. dobra opona trzyma fajnie na mokrym, budzetowa nie. mialem różne opony. najgorzej wspominam NEXENY letnie. jak padał deszcz, auto tracilo trakcje na prostej drodze na 3 biegu nie żartuje. zmienilem je na continentale i mieliło tylko na 1 biegu
-
Audi a4 b6 2003 Opony zimowe
jak rozmiar 195/65 r 15 to do ~900zl kupisz nowe bardzo dobre opony typu nokian wr d4 -820zl continental ts860 -920zl michalin alpin -900zl goodyear ultragrip 9 -900zl ja mam uzywane vredestein snowtrack 3 z 2009r 195/65 r 15 i trzymają chyba lepiej niż letnie:D tylko nie kupuj , dębicy, kleberów, kormoranów, goodride, apollo itp wiekszy rozmiar to 205/55 r16 ale tam juz drozsze opony np nokian wr d3 ok 1100zl