Treść opublikowana przez lewiatan1989
-
A6 C7 3.0 BiTurbo MTM by Darek
Zależy o co pytasz ? tak dyfuzor bym pomalował z orztkenbiscus w piano black ? Końcówki pomalowane w środku na czarny mat
-
A6 C7 3.0 BiTurbo MTM by Darek
No to kolejny zbiorczy update Jakiś czas temu wpadła ori siatka do bagażnika. Jakoś w poprzednich Audi nie byłem fanem siatek ale muszę przyznać - są użyteczne. Następnie stwierdziłem, że strasznie wkurzają mnie strumieniowe spryskiwacze szyby więc wpadły ori spryski 2 w 1 mgiełkowo-strumieniowe. W b7 miałem całe mgiełkowe i były sztos, ale te też dają radę. VID20240522174827.mp4 No i dwa temu zabrałem się za odświeżenie hebli, zostały odmalowane na czerwono a blaszki przednich na czarno - i teraz cieszy oko, ładnie to wyszło jestem zadowolony Miałem kontrolę jakość i nadzór prac od @NervaR więc też się starałem ? W planach kolejne drobne poprawki ?
-
[AQD] 2.8 v6 30v quattro OEM+
Czarne detale robią robotę - czekam kiedy zobaczę tą lalunię na żywo, a nie tylko pod kocem trzymasz.
-
Oświetlenie drzwi, klamek i nóg w A4 B7
Dokładnie, dasz radę jak ogarniesz czytanie ze zrozumieniem. Tu dwie lektury: 1. O wrsjach MK - sprawdź vcds'em jaki masz moduł lub zajrzyj pod wykładzinę. 2. O samym pakiecie oświetlenie:
-
Oświetlenie drzwi, klamek i nóg w A4 B7
Trzeba poszukać na forum jest znośnie opisane - jak szyby w elektryce wszystkie to nie powinno być problemu Ja jak miałem b7 rezałem cały pakiet światło. Natomiast oświetlenie przestrzeni nóg jest uzależnione od posiadanego modułu komfortu o ile dobrze pamiętam. Ja u siebie zrobiłem podświetlenie wg tego schematu - znaleziony kiedyś gdzieś w sieci a teraz wygrzebany z czeluści telefonu
-
A6 C7 3.0 BiTurbo MTM by Darek
Co czwartek na grunwaldzkiej w Gdańsku przy McDonald są zmotoryzowane szybkie czwartki - no i przy okazji, co jakiś czas z chłopakami od nas się dołączamy pogadać i pooglądać maszyny. Więc jak będziesz w okolicy to dawaj znać i zapraszamy
-
A6 C7 3.0 BiTurbo MTM by Darek
Wczoraj do garażu wjechał nowy sprzęt... Odkurzacz/dmuchawa do liści... Pomimo, że żadnego drzewa nie mam ?? Ale 375km/h u wylotu ładnie wodę zdmuc**je z samochodu. No więc przy okazji trzeba było zrobić mycie... A że przyjechał ostatnio nowy wosk do białego lakieru od fusso - king of gloss White to trzeca było dziada odtłuścić i wypróbować wosk. Co do wosku... To ma konsystencję kremu przez co moim zdaniem trudniej nałożyć cienką warstwę, a jak za gruba warstwa to trzeba się mocno namęczyć by to dotrzeć. Ale muszę przyznać, że efekt "robi wrażenie" cytując mojego kolegę z ławki z podstawówki ? No i skoro fura już czysta to trzeba było to wykorzystać i odwiedzić Trójmiejskie "szybkie czwartki" i spotkać się z ludźmi z naszego klubu A dziś... Korzystając z natchnienia zabrałem się za "odpyzianie" wydechu... Pełna dekontaminacja, czyszczenie, szorowanie, trochę polerowania... W środek farba czarna na 1200 stopni... Przed : Po:
-
C7 Resident
Panowie pytanie mam, czy na zaciski tył do c7 pod tarcze 330 jest możliwość założenia blaszek? W b7 miałem ładne blaszki na przód i tył, w c7 są blaszki na przodzie, na tyle tylko sprężynki do klocków.
-
A6 C7 3.0 BiTurbo MTM by Darek
No i kolejny update serwisowy Dziś przy 314000 km na blacie przyszła pora na serwis układu napędowego tj. Olej w przednim dyfrze, olej, filtr i uszczelka skrzyni biegów, olej w torsenie i olej w tylnym dyfrze. Do serwisu wykorzystałem: - Zestaw ZF 1087.298.369 w skład którego wchodzi: uszczelka, filtr, korki spustowe, śruby, 7l oleju + dodatkowo zamówione 6l oleju S671.090.312 - w sumie do wymiany dynamicznej zurzyto 13 litrów oleju ZF Lifeguard Fluid 8 - 2l oleju Ravenol AWD-TOR Fluid - 1l do torsena i 1l do przedniego dyfra z racji tego, że w tej skrzyni jest wspólny/wymienny olej w przednim dyfrze i torsenie. - 1l ori oleju G 055 190 A2 do tylnego dyfra No i spokojna głowa na 60tys km
-
A6 C7 3.0 BiTurbo MTM by Darek
Mały update, coby nie było, że nic się nie dzieje ? Kilka dni temu było małe uzupełnianie braków pod maską. 4G0 911 075 osłona przyłącza do wspomagania uruchamiania 4G0 823 721 i 4G0 823 722 pianka uszczelniająca pod maskę lewa i prawa. Z dziś, zamontowałem moduły semi-dynamic do kierunków z tyłu - z przodu jest pływający to z tyłu taki - chociaż kiedyś były włożone rzeźbione lampy z pływający kierunkiem z tyłu ale umarły poprzedniemu właścicielowi. Powiem Wam, że jestem zadowolony z efektu VID20240507163139.mp4 VID20240507163155.mp4
-
A6 C7 LIFT S-LINE BIAŁY AVANT Z PAKIETEM BLACK TDI ROTOR 20
-
A6 C7 3.0 BiTurbo MTM by Darek
No to jeszcze jedna aktualizacja Dziś przyjechała paczka... A w niej... Musiałem zmienić dwie lampy klapy... W lewej nie działał stop a w prawej kierunek świrował. Oczywiście zanim padła decyzja o wymianie to zajrzałem do nich i niestety płytki całe zielone. Przy okazji wymiany lamp auto zostało ręcznie umyte na dwa wiadra, wcześniej przeszło deironizacje. Potem położony został wosk syntetyczny Big White Finish kare 1000P Hi-Temp, a na szybach wylądowało Glaco. Lalka tak się prezentowała po spa A tak lampiony świecą
-
A6 C7 LIFT S-LINE BIAŁY AVANT Z PAKIETEM BLACK TDI ROTOR 20
Czarna listwa w zderzaku robi robotę.
-
A6 C7 3.0 BiTurbo MTM by Darek
No to trzeba zrobić mały update Jakiś czas temu w trakcie podróży na desce ukazała się ikonka czerwonego akumulatora chlip... Chlip... Aby było zabawniej tą trasę pokonywałem ostatni raz dwa lata temu a4 i uwaga wtedy też padł mi w a4 altek ?? Ale wymiana altka w a4 to pikuś w porównaniu do a6... Tu niestety zderzak out, pas odsunięty i dzięki zwinnym dłoniom i pomocy @MaTeo85 udało się go wyszarpać. Okazało się, że siedział tam hitachi - trafił na regenerację niestety nie było dostępnych części do tego modelu... Z racji tego, że to był tydzień przed majówką padła decyzja o kupnie nowego zamiennika. Alternator 205.567.180.000 Pasek osprzętu Gates 6PK2413 Napinacz paska Gates T39333 Rolka Gates T38099 Rolka SNR GA351.19 059903310B czapeczka ochronna - 2szt N10761001 śruba kołnierzowa z gniazdem wielozebnym N91179301 śruba cylindryczna z gniazdem wielozębnym N91185701 śruba pasowa 4G0802845 uchwyt podnośnika samochodu 8E0805163 klips do osłon pod maską 4G0867787 klips do uchwytu siatki bagażnika 4G8887187 zaślepka isofix 059103925CC osłona silnika - używka Przy okazji wymienione zostały dwie rolki paska osprzętu, napinacz paska osprzętu i sam pasek osprzętu - tu padło na Gatesa - natomiast co ciekawe w kartonikach rolki z logo INA - zresztą z takim samym logo i logo OOOO siedziały ori na aucie - pasek też jeszcze fabryka. Śruby do mocowań zaś były z ASO. Przy okazji wpadł nowy uchwyt podnośnika i kilka brakujących spinek, klipsów itp. - też z ASO no i zaślepki dla wszystkich isofix'ów. Z innych spraw udało się rozwiązać błąd keyless'a, a dosłownie wczoraj po zabawie z podmiankami moduły kick open czy jak to się nazywa udało się naprawić niedziałające otwieranie na kopa. VID20240429134040.mp4 Uff... To jeszcze dwa błędy zostały... Webasto - komunikacja już jest odpalam wentylację z, pilota mogę programować ale chyba moduł pieca uwalony bo nie pokazuje nawet numeru sterownika w Vcds i nie można odblokować pieca. No i grzałka kamery na szybie wywala czasem błąd - tu znalazłem na allie grzałkę od Volkwagena do dokładki lineasist muszę sprawdzić czy wyglądają podobnie i jak tak to zobaczymy czy będzie banglać w Audi. No i przy okazji zrzucone go zderzaka zrobiłem szybką polerkę przednich lamp - od razu lepiej wyglądają. No i wpadła górna osłona silnika bo brakowało A no i u mafrendów zamówiłem gumę podnośnika do tych nieszczęsnych uchwytów... Tu przypasowanie do starego uchwytu. Chyba wszystko z ostatniego czasu ?
-
A7 C7 Lift " pomarańcza" rodzinna firmóFka by KoJ@K 21' RS pack full Carbon Matrix pneumatyka Asc
Panie! Sztosik felgi no i tą kierę dopiero zobaczyłem - mi brakuje ściętej w A6 - odgruzuje wszystko co ważniejsze to będzie się nabijać świnkę skarbonkę zbierając na kierownice ?
-
C7 Resident
@Dev a dasz radę od razu przedni dyfer? Wg moich ustaleń 1,1L ale nie wiem jaki numer. Do torsena już ogarnięty też mam.
-
A6 C7 3.0 BiTurbo MTM by Darek
No to trochę się podziało Wjechał setup letni - rotory 20' pomalowane na czarny mat na laczku 255/35 Felgi świeżo po regeneracji - moim zdaniem sztos Poza tym w święta na autostradzie wywaliło mi błąd zawieszenia pneumatycznego... Pojawił się błąd: 455685 - Sensor for Ride-Height C1048 07 (009) Mechanical Failure Blad znikał po wyłączeniu/włączeniu zapłonu. Oczywiście bez wskazania, który to czujnik, dopiero po diagnostyce i rysowaniu wykresów okazało się, że umarł czujnik prawy przód... Tak więc wjechał nowy ori. Stary stanął na amen... VID20240412230550.mp4 No a dziś przyszedł czas na adaptacje zawieszenia plus poszło o prawie 20mm w dół bo koza była trochę Przed: Po: Teraz jeszcze chyba ulegnę nanowom co niektórych i dystanse trzeba będzie ogarnąć
-
C7 Resident
Może kalibrację trzeba by zrobić pomierzyć odległości od środka koła do błotnika i wykalibrować
-
C7 Resident
@Dev dziękować
-
C7 Resident
Cześć i czołem podpowie ktoś numer zestawu ZF do skrzyni 8HP tiptronic? Silnik 3.0 BIT 313km vin: WAUZZZ4G1DN007358 Samochód niedawno kupiony, serwis olejowy silnika za mną ale dla spokoju ducha zrobiłbym jeszcze skrzynie ewentualnie co i ile potrzebne do serwisu dyfra to przy okazji może też bym zrobił ?
-
A6 C7 3.0 BiTurbo MTM by Darek
Umarł król niech żyje król... Z żalem w sercu pożegnałem dziś b7, która znalazła nowy dom, ale też kolejną rzecz w a6 ogarnąłem - nie świeciło jedno podświetlenie zewnętrznej klamki - drzwi kierowcy - więc dziś przyszedł czas na wymianę Dioda drzwi lewych 4H0 947 133A Wymiana dość prosta i przyjemna No i finalnie świeci dobrze
-
Black panther 1.9 TDI BKE by Darek
VID20240329202718.mp4 Goodbye my lover. Goodbye my friend. You have been the one. You have been the one for me. No i odjechała... Aby było jej dobrze i aby nowemu właścicielowi dała dużo radości.
-
A6 C7 3.0 BiTurbo MTM by Darek
@H4mm3R @Muskel1 Dziękować Panowie
-
A6 C7 3.0 BiTurbo MTM by Darek
A to mnie zaskoczyłeś... Na to nie wpadłem ? a tym samym nie zrobiłem. Podpowiesz gdzie? Nigdy nie słyszałem o tym ?
-
A6 C7 3.0 BiTurbo MTM by Darek
Tak i tak. Wsio działa Antena ma ciut inną blaszkę mocujaca ale to nie szkodzi bo nowa jest w zestawie.