Treść opublikowana przez lewiatan1989
-
B7 Avant 2.0TDI BNA LZ9Y 198/421 GTC 1549VZ
No Panie... Ta mordka wygląda super!!! Sztos robota!
-
Black panther 1.9 TDI BKE by Darek
No i tak... Lalka ma się dobrze Lecą kilometry i serwisy olejowe Niedawno wymienione na nowe zaciski z tyłu (w starym zapiekł się mechanizm ręcznego) i od razu wpadły nowe tarcze rotinngery i nowe klocki ate ceramic. Dziś zaś wpadły nowe klocki na przód oczywiście też ate ceramic No i jak człowiek wrócił na forum, pojeździł na spoty Trójmiejskie to zew się w nim obudził i tak szukam... Stabilizatora przedniego od s4, zderzaka s-line w kolor najlepiej z czarnym grillem - lub myślałem o dokładkach zderzaka na przody no i o dokładkach na progi też myślałem... Ba te ostatnie są nawet dodane do koszyka na alledrogo ? Natomiast w planach na najbliższe dni odrestaurowanie kierownicy - zobaczymy jak wyjdzie ? efektem się podzielę Właśnie nie ma nikt w ludzkich pieniądzach Stabilizatora przód od s4? Tył mam mieć więc i przód by się przydał ? A może ktoś ma zderzak do założenia w kolor s-line lz9y? Działamy ?
-
Spoty 3M - Parking podziemny sektor B10 - CH Matarnia
Snapchat-1007707454.mp4 I jeszcze mała wersja zremasterowana ?
-
Spoty 3M - Parking podziemny sektor B10 - CH Matarnia
-
Spoty 3M - Parking podziemny sektor B10 - CH Matarnia
Ja jestem oczywiście ?
-
Spoty 3M - Parking podziemny sektor B10 - CH Matarnia
Op No racja... Zapomniałem
-
Spoty 3M - Parking podziemny sektor B10 - CH Matarnia
Fajne te spoty pod Makusiem - szybkie kobiety, piękne samochody - czego więcej chcieć do szczęścia
-
Spoty 3M - Parking podziemny sektor B10 - CH Matarnia
Dzień dobry ? Dla mnie 20 jest ok :)
-
Spoty 3M - Parking podziemny sektor B10 - CH Matarnia
Kto mnie tu do tablicy wywołuje? Ładnie tak? ? Ja niestety jestem dziś uziemiony przez pracę i raczej się nie wyrwę... A szkoda bo akurat wczoraj trochę gruza posprzątałem ????
-
Spoty 3M - Parking podziemny sektor B10 - CH Matarnia
Ja niestety miałem gówno burze i pożar w pracy przez co zapomniałem, że dziś czwartek ?♂️ Wybaczcie Panowie!
-
Spoty 3M - Parking podziemny sektor B10 - CH Matarnia
29.09.2022r. 19:15 mogę być
-
Black panther 1.9 TDI BKE by Darek
No i po niecałych 400 tyś kilometrów przebiegu musiałem wymienić poszczególne elementy zawieszenia Co ciekawe 4 lata temu (zupełnie niepotrzebnie, przez diagnostę podczas przeglądu) musiałem wymienić dolny prosty wahacz z prawej strony - włożyłem w jego miejsce oczywiście LEMA i po 4 latach już musiałem go wymienić bo luz na sworzniu był mocno wyczuwalny - wymianie uległ też dolny prosty z lewej strony - ten jeszcze fabryczny OOOO i tu luzu zero natomiast pęknięta guma na sworzniu. Wymieniłem też 4x górne wahacze tu też były ori ale już sworznie miały luzy. Oczywiście wszędzie wpadł LEM - zobaczymy ile to polata teraz Poza elementami zawieszenia zrobione zostało kilka innych "pierdół" - konserwacja przednich hamulców - malowanie wszystkich zacisków - bo już niestety tego wymagały - wymiana tylnych klocków hamulcowych okazało się, że moje już były na granicy wykończenia - wsadzone ATE ale nie ceramiczne bo tych akurat nie było na miejscu ;( - wymiana linek ręcznego - ATE - wymiana 4 górnych wahaczy LEM - wymiana dwóch dolnych przednich wahaczy - LEM - wymiana rozrządu kompletnego - DAYCO, - wymiana płynu chłodzącego za namową @MaTeo85 - Glysantin G40 - wymiana paska osprzętu plus rolka plus napinacz - DAYCO, - nowa rurka do chłodnicy oleju wspomagania - nowy płyn wspomagania, - dobicie klimy, - wymiana osłony przegubu wewnętrznego - SPIDAN - wymiana zwrotnicy przy montażu okazało się, że ucho ma nadpęknięcie - oczywiście ori używka.
-
Czujnik poziomu oleju
Jak masz pod ręką numer oryginału sprawdź na co się wymienia wtedy będziesz miał 100% pewności. Na używce jeszcze trochę pojeździsz ile? Loteria, tanie zamienniki to o kant tyłka... Jak @Langistapisze czujnik temp oleju to tam imaginacja. Jak chcesz zapomnieć o temacie tylko nowy ori.
-
Spoty 3M - Parking podziemny sektor B10 - CH Matarnia
A no też bym się wstawił
-
[B6] Szary Avant / Prawie wszystko mający ALTek ? :)
Kawał dobrej roboty...no i zazdro jest bardzo. Zapomniałeś jeszcze jednym się pochwalić
-
Płyny do układu chłodzenia - G11, G12, G12+, G12++, G13, G12evo
Temat dobry przyda się może warto go przypiąć
-
Woda z tyłu za kierowcą
Ja u siebie miałem cała podłogę na tydzień wywaloną zanim wyschła całkowicie. I cały czas wisiała bo spora część wody po prostu z niej spłynęła. U mnie dla odmiany był zbieg dwóch miejsc dostawania się wody: 1.uszczelka przy obudowie filtra kabinowego 2. Wysunięta przelotka idącą z kabiny do kierunkowskazu w błotniku.
-
[B6] Szary Avant / Prawie wszystko mający ALTek ? :)
Robota profesjonalna jak zawsze... Ale... Mówiłem trzeba było ciągnąć kable dalej i zrobić wszystko a nie na raty
-
Black panther 1.9 TDI BKE by Darek
Otóż to A no nic się nie działo to prawda teraz wracam coś podłubać
-
Black panther 1.9 TDI BKE by Darek
A to jeszcze nie koniec napraw bieżących
-
Black panther 1.9 TDI BKE by Darek
-
Black panther 1.9 TDI BKE by Darek
No to się chwale Dziś wpadły dwa kolejne mini mody : - tylny podłokietnik McDonalds - lustro z kompasem Za oba fanty wielkie podziękowania dla @MaTeo85 Będę musiał kogoś upolować na korektę bo mój wirus był na starą robiony. Zapraszam oczywiście
-
Black panther 1.9 TDI BKE by Darek
No bez ruszenia mechanicznie nie pójdzie. Z chemii używałem: Liqui Moly do czyszczenia kolektorów, CX-80 do czyszczenia nagarów, Motul do czyszczenia łańcuchów motorowych, I zmywacze do hamulców A dodatkowo wspomniana zmywarka x2 ale to już na koniec. Natomiast jak już zalałem i przez noc się trochę odliczyło to polecam wkrętarkę z takim wyciorem tylko kupić od razu ze dwie sztuki: allegro.pl ALLEGRO.PL
-
Black panther 1.9 TDI BKE by Darek
No i tak jak mówiłem... trochę pracy się nazbierało a czar prysł kiedy pewnego pięknego dnia na obwodnicy trójmiasta ja pedał w podłogę a tam check się ze mnę przywitał... błąd silnika klapy gaszącej To znaczyło tylko, że czas porzucić forum muratora xD i zabrać się za moją lalkę No więc co zostało zrobione: - rozebrany i wyczyszczony kolektor dolotowy - żona mnie zabiję bo dwa razy w końcowych fazach czyszczenia trafił do zmywarki ale za to można było z niego jeść - wywalony i wsadzony nowy EGR Wahler 710571D - co defacto okazło się EGR Pierburga nawet z ich logo - przy okazji wpadała zaślepka egr ograniczająca przepływ spalin i niepowodująca błędu - wywalona i wsadzona po regeneracji przepustnica - 03G 128 063J - komplet nowych ORI uszczelek wszędzie gdzie się dało - kolektor ssący, wydechowy, rury od chłodnicy spalin i EGR no wszystkie - wymienione wszystkie wężyki podciśnienia - wymienione kolanko między pasem a ickiem bo w stare już miało dość życia - wywalony i wyczyszczony kolektor wydechowy, - wywalona turbawka i wsadzona po regeneracji od AWXa plus nowe uszczelki - aby nie wkładać redukcji pomiędzy turbo a wąż wsadzony wąż między turbo a pasem od AWXa, - zrobiona płukanka silnika Liqui Moly 2640 - zalany olej Valvoline SynPower MST C3 5W40 - dolany Archoil AR9100 Friction Modifier 200ml - filtr oleju: Mahle-Knecht OX 143 - filtr powietrza: Mahle-Knecht LX819 - filtr kabinowy: Mahle-Knecht LAK 93 Kilka fotek z prac No i wielkie dzięki za pomoc przy dłubaniu dla @MaTeo85
-
Black panther 1.9 TDI BKE by Darek
bonjour Żył tak sobie człowiek spokojnie od serwisu do serwisu, aż zapomniał ile frajdy daje zrzucenie boczka drzwi i inna dłubanina Ale... Nic nie trwa wiecznie i w przyszłym tygodniu trochę będzie zabawy ? @MaTeo85 liczę na wsparcie ? A tu dziś pierwsze dłubanie od bardzo dłuższego czasu poza serwisami olejowymi (i zeszło tygodniową regeneracją alternatora) - wymiana linki w drzwiach pasażera bo najpierw żona sama ją urwała a potem marudziła, że musi drzwi przez okno otwierać.