Treść opublikowana przez proarnes
-
Opinie o Audi A4 B9 2.0 TFSI 190 KM
U mnie na autostradzie wychodzi jak ponizej. Srednie z 13 kkm mam 7,5l - jazda bez oszczedzania ale w wiekszosci po trasach.
-
2.0 TFSI 252 vs 2.0 TFSI Ultra 190
Z tego co pamietam, ktos tutaj pisal ze nie ma, ale nie jestem na 100% pewien.
-
Opinie o A4 B9 2.0 TFSI 150 KM
Spojrzałem sobie właśnie na konfigurator i ciekawe jest to że ten silnik z automatem ma gorsze osiagi od starego 1.4 150KM (z tego co pamietam), mimo lepszych parametrow. Gratuluje wyboru, bedziesz napweno zadowolony bo fajnie sie tym samochodem jezdzi. Bardzo jestem ciekawy jak bedzie wygladalo spalanie.
-
2.0 TFSI 252 vs 2.0 TFSI Ultra 190
Z tego co wiem roznice sa. Wersja 190 KM jest nastawiona na oszczedzanie paliwa - moze pracowac w trybie Atkinsona i ma uklad miekkiej hybrydy. Z doświadczenia moge potwierdzic ze slabsza wersja jest naprawde bardzo oszczedna jak na swoje mozliwosci.
-
Rodzaje reflektorów i lamp w Audi A4 B9
Bezpieczeństwo zwiazane z matrixmi polega głównie na tym, ze poza terenem zabudowanym nigdy nie jedziesz na swiatłach mijania - sa to swiatla drogowe z powycinanymi samochodami z przeciwka tzn. ze pobocza masza zawsze bardzo dobrze oswietlone. odkad jezdze z tymi matrixami to widze ile zwierzyny stoi przy drodze - powaznie, nigdy tego nie widziałem w poprzednich samochodach. Ale byc moze taki efekt jest tez w zwyklych ledach bo chyba cecha ledow jest ze swieca szeroko. Co do porownania xenonow do innych samochodow, mam porownanie z xenonami w volvo v60 i w volvo to jest zupelnie inna bajka. mam wrazenie ze w a4 "takie" xenony sa tylko poto zeby doplacic do lepszych swiatel. Podobnie jak z jednostrefowa klima bez nawiewow na tyl.
-
Rodzaje reflektorów i lamp w Audi A4 B9
Po jazdach probnych z xenonami nie bralem ich nawet pod uwage, swieca poprostu kiepsko jak na xenony. Zwroc uwage ze one maja obnizona moc bo nie maja systemu oczyszczania/spryskiwaczy. Wczesniej mialem auto ze zwyklymi halogenami w swiecily podobnie. Pozniej dlugo sie zastanawialem czy zwykle ledy czy matrixy. Wybralem matrixy i musze powiedziec ze to jest jedna z rzeczy ktore cenie najbardziej w tym samochodzie. Wolalbym chyba zrezygnowac z jakiegos innego wyposazenia na rzecz matrixow. A doplata nie jest wcale taka duza jezli wezmiesz pod uwage ze w cenie matrixow dostajesz tez spryskiwacze.
-
Pendrive a USB
Aby odtwarzać muzyke przez USB musisz mieć Audi Music Interface. Tylko w takim przypadku porty USB (jest ich conajmniej dwa) mają połaczenie z MMI. Bez AMI jest chyba tylko jeden port i tylko do ładowania.
-
Rodzaje reflektorów i lamp w Audi A4 B9
Wydaje się że te ledy są wbudowane w reflektor ale to tylko moje przypuszczenie.
-
Rodzaje reflektorów i lamp w Audi A4 B9
Dokladnie, to podstawowe światła ksenonowe
-
2.0 TFSI 252 KM - zniknął z konfiguracji
A co Ci sprzedawca mówi o 190 KM? Masz potwierdzoną datę produkcji? Ja zamawiałem na początku kwietnia, po trzech dniach miałem potwierdzenie produkcji i odbiór około połowy czerwca.
-
Spalanie w 1.4 TFSI
Mi to już w sumie niepotrzebne ale pewnie przyda sie innym, którzy chcą porównać spalanie, tak jak ja jakiś czas temu. Dopytuje ponieważ w czasie moich testów 1.4 wyniki były dalekie od 5l wiec albo miałem felerny samochód testowy albo mierzymy coś innego. Tutaj wynik 2.0 w czasie wczorajszego powrotu znad morza na południe - przypadkowy odcinek autostrady między Gdańskiem a Toruniem. Bez pasażerów i bagażu
-
Spalanie w 1.4 TFSI
Wklej poprostu kiedyś zrzut z komputera gdzie masz średnią ponad 120 km/h i spalanie 5l to bedzie wiadomo czy mowimy o tym samym
-
Spalanie w 1.4 TFSI
Naprawde jesteś w stanie uzyskać 5l/100km utrzymując stałą prędkość 140 km/godz. na tempomacie? Wydaje mi się że takie prędkości są powszechnie uważane za autostradowe w Polsce i przynajmniej ja się do takich odnosiłem.
-
Spalanie w 1.4 TFSI
a co tam, w końcu porownujemy do 1.4 ja z kolei mam obecnie średnią 7,5l z ok. 6 tys. km - 70% jazdy autostradowej, reszta trasy krajówkami i trochę miasta. całkiem często wykorzystuję możliwości silnika bo trudno sie powstrzymać jako ciekawostkę powiem, że wcześniej miałem diesla PSA 163 KM i srednią długoterminową 7,3l przy takim samym sposobie użytkowania. dieslem nawet jeździłem spokojniej bo nie zachęcał do dynamicznej jazdy
-
Spalanie w 1.4 TFSI
1.4 to zdecydowanie bardzo fajny silnik ale spalanie to jego najsłabsza strona. jakiś czas temu byłem już zdecydowany zamawiać samochód z takim silnikiem i pewnie takim był jeździł gdyby nie to że udało mi się wypożyczyć samochód z takim silnikiem na całodzienne testy. pojeździłem, trochę go pocisnąłem i wyszło mi zaskakująco wysokie spalanie - z tego co pamiętam ok. 9l z całego testu - spodziewałem się jednak troche niższego. zacząłem wtedy trochę rozeznawać temat spalania i okazało się, że to całkiem normalne przy tym silniku. efektem tego była decyzja o zamówieniu wersji 2.0 tfsi ultra - trochę w ciemno, na podstawie kilku opini z internetu, bo trudno było taką wersję namierzyć do testów. przejechałem kilka tys. km nowym samochodem i wydaje mi się, że 2.0 ultra nie pali wiecej, a może nawet mniej w niektórych warunkach - np. przy prędkościach autostradowyh 140-150 km/h. W 2.0 jest też trochę inaczej/fajniej zestopniowana i oprogramowana skrzynia, która wykorzystuje momemt obrotowy silnika i nie redukuje tak czesto jak w 1.4. to tak dla osób, które zastanawiają się, który silnik wybrać
-
Mild-hybrid w Audi A4 B9 2.0 TFSI
Z tego co czytałem to wszystkie silniki 2.0 tfsi to posiadaja, ale może potwierdzi to ktoś kto ma mocniejszy silnik. U mnie dzieję się to w każdym trybie oprócz dynamic. Jeśli skrzynia jest w trybie S to nie gaśnie.
-
Czujniki ciśnienia w B9
dzięki, podejrzewałem, że tak właśnie jest. wydaje mi się, że w konfiguratorze można było dodać czujniki w kołach jako opcja dodatkowa.
-
Czujniki ciśnienia w B9
Czy w B9 standardowo są czujniki ciśnienia w kołach? W menu nie można odczytać jakie konkretnie ciśnienie jest każdym kole.
-
Punkty pośrednie
U mnie jest tak samo, można dodać tylko jeden punkt pośredni.
-
Mild-hybrid w Audi A4 B9 2.0 TFSI
No właśnie, jakoś dziwnie trudno znaleźć oficjalne informacje jak to działa w naszym przypadku. Zastanawiam się czy odzysk energii przy hamowaniu jest częścią tego systemu, czy było już we wcześniejszej wersji silnika. W praktyce to gaszenie troche przeszkadza (przynajmniej mi) kiedy na przykład dojeżdża się do skrzyżowania.
-
Audi Smartphone Interface ASI
Też instalowałem z tej strony. Zaktualizowałem dla pewności do najnowszej wersji ale bez zmian.
-
Audi Smartphone Interface ASI
Panowie, czy u Was grafika mapy google przez Android Auto wygląta tak słabo? Czy coś gdzieś trzeba skonfigurować/ustawić? Podłączam telefon kabelkiem USB od ładowarki i wygląda to tak jakby rozdzielczość była słaba. W innych aplikacjach, jak spotify, jest może odrobinę lepiej ale też bez szału.
-
Mild-hybrid w Audi A4 B9 2.0 TFSI
Znalazłem informację, że silniki 2.0 tfsi w A4 od lata zeszłego roku są wyposażone w technologię miekkiej hybrydy. Czy ktoś się orientuje, lub ma jakieś materiały, na czym w praktyce polega działanie i zalety tego systemu?? Zakładam, że jednym z efektów posiadania tego systemu jest to, że mój samochód (wersja 190KM odebrana kilka tygodni temu) potrafi gasnąć w czasie jazdy, po puszczeniu nogi z gazu. Nie znalazłem nic na ten temat w instrukcji a w internecie jest to zazwyczaj opisane w kontekście A8 z 48V instalacją - to chyba nie jest to co w A4.
-
Rodzaje paneli klimatyzacji w A4 B9
Tak, panel z wyswietlaczem to klima 3-strefowa - lewo, prawo i tyl. Bez wyświetlacza to klima jednostrefowa - w tej wersji nie ma wogóle nawiewów na tylną kanape.
-
Opcje tras w nawigacji
Czy jest możliwość zbliżenia i przejrzenia opcji tras, które proponuje nawigacja po wprowadzeniu celu? Instrukcja niestety nic nie mówi na temat takiej opcji U mnie opcje tras wyświetlane są w dość dużym oddaleniu i często nie widze czym one się różnią. Taka mała rzecz a byłaby bardzo przydatna.