Treść opublikowana przez longer_xd
-
Wymiana Radia
Tak jest, są tematy o zmianach konsoli lub przeróbkach pod radio 2Din. Swoją drogą też mam u siebie tak jak Ty, tj 1Din i zastanawiam się czasem nad powrotem do fabrycznego radia. Widzę, że masz Audi Concert. Jakbyś zdecydował się na zmianę i chciał sprzedać je po rozsądnej cenie to pisz do mnie, może byłbym zainteresowany.
-
Pomoc w zidentyfikowaniu rodzaju nagłośnienia
Przepatrzyłem dzisiaj kody wyposażenia i nie znalazłem żadnej informacji o radiu, jednie był kod o braku nawigacji. Co do twojego radia to nie podłączysz tego żeby dobrze grało (bez wzmacniacza). Masz tylko dwa kanały w radiu, gdzie moc będzie słaba, a głośników masz tak naprawdę 6 (bo przód zestaw odseparowany a tył to pojedyncze, ale dwudrożne). A jak byś chciał wrzucić lepszy głośnik to już w ogóle może się okazać, że zagra cicho. Najlepszą robotę zrobiłby jakiś solidny czterokanałowy wzmacniacz, ale wówczas musisz bawić się z ciągnięciem prądu z akumulatora i szukać miejsca, by go upchać. Mogę polecić Ci inne rozwiązanie, które sam zastosowałem u siebie, czyli łatwy w montażu, niewielki wzmacniacz klasy D pod radio (na przykład Sony XM-S400D / Alpine KTP-445A / Kenwood KAC-M1804). Nie będziesz miał problemów z podpięciem pod swoje radio, a na wyjściu wzmacniacza masz już 4 kanały. Nie zagra to aż tak dobrze jak wzmacniacz z prawdziwego zdarzenia, ale zagra to lepiej niż bezpośrednio pod jakimkolwiek radiem, a największą zaletą jest to, że łatwo go wciśniesz i schowasz pod kierownicą i będzie niewidoczny. Montowałem u sobie ostatnio Soniaka pod niefabryczne radio i na fabrycznych głośnikach gra to u mnie z dwa razy lepiej. Tym bardziej w twoim przypadku zastanowiłbym się, czy nie warto zainwestować w coś takiego, bo samo radyjko będzie radziło sobie bardzo kiepsko.
-
Pomoc w zidentyfikowaniu rodzaju nagłośnienia
Nie wiem w czym jest problem. Jak wspomniałeś to brązowa kość na 4 głośniki (przód + półka tył) i do tego powinieneś mieć drugą podobną czarną z zasilaniem. Nie wiem jakie dokładnie radio chcesz podłączyć: fabryczne czy nie fabryczne? Wydaje mi się, że to kwestia dobrania odpowiedniej kości pod radio i podłączysz w zasadzie wszystko. PS: Mam identyczne nagłośnienie, identyczne kości jak ty i nie wiem z jakim radioodtwarzaczem autko wyjechało z salonu. Jak kupiłem również było zamontowane niefabryczne, ale nie powinno być problemu z powrotem do fabrycznego jeśli ktoś by miał taki kaprys.
-
SPOCIKI KRAKOWSKIE - WTOREK godzina 20:00 Galeria Kazimierz!
Panowie potrzebna pomoc. Ktoś tu w Krakowie ogarnie odczytanie PINu z ECU / licznika Jaeger przy Immo3? Zwykłym tanim kabelkiem to raczej nie bardzo, a nie chce uwalić licznika ani żadnego sterownika.
-
SPOCIKI KRAKOWSKIE - WTOREK godzina 20:00 Galeria Kazimierz!
No to wbijam, pytanie czy ktoś będzie?
-
SPOCIKI KRAKOWSKIE - WTOREK godzina 20:00 Galeria Kazimierz!
Panowie dajcie znać, jak będzie się jakiś dobry spocik w Krk szykował Byłem już w Bukowinie, ale jakoś nie miałem jeszcze okazji spotkać się z klubowiczami tutaj na miejscu
-
Montaż licznika z FIS w Audi A4 B5
Dzięki marcin_franz za pomoc Zabieram się za poszukiwanie poliftowego FISa, jeśli ktokolwiek z forum wiedziałby o jakimś godnym polecenia to będę wdzięczny za info na PW.
-
Montaż licznika z FIS w Audi A4 B5
Hej, przymierzam się do wymiany licznika na FIS i chciałbym się poradzić w kilku kwestiach: 1. Czy ktoś jest w stanie po tarczach mi powiedzieć, czy mój aktualny 1/2 FIS to Jaeger czy VDO? Pytam w kontekście ewentualnej możliwości przekładki tarcz na nowy licznik. 2. Mam immo2 i pytanie pod kątem kupna licznika - jaki będzie najlepszy (w sensie, żeby można było go jak najprościej zaadaptować? Najlepiej VDO też z immo2 czy każdy poliftowy VDO będzie tak samo dobry bez różnicy? 3. Pytanie odnoście kupna, z racji, że już wiele forumowiczów przerabiało ten temat. Na allegro nie ma problemu ze znalezieniem FISu, ale ceny są nieraz kosmiczne a i tak gwarancji, że wyświetlacz będzie świecił ładnie. Co radzicie - kupować jak najtaniej i w razie czego wlutować nowy wyświetlacz, czy szukać, bo idzie jeszcze kupić zadbany egzemplarz lub po regeneracji? Może ktoś z forumowiczów sprzedaje sprawdzone liczniki albo akurat ma na odsprzedaż? Chciałbym kupić licznik w wersji europejskiej w możliwie jak najlepszym stanie. 4. Ostatnio podpinając pod VAGa w sekcji Engine odczytałem kod błędu: 18062 - Shareware Version. To Decode all DTCs P1654 - 35-10 - Please Register/Activate - Intermittent Ktoś gdzieś pisał na forum, że tyczy się to błędnej komunikacji z licznikiem (albo ja źle zrozumiałem). W każdym razie nie będzie to przeszkadzało przy wymianie licznika? Z góry dzięki wielkie za pomoc!
-
Bla bla bla Bukowina Tatrzańska 2018
Kurcze ale kwaterunek podobno dopiero od 18, więc nie wiem, czy coś z tego będzie
-
Bla bla bla Bukowina Tatrzańska 2018
A ja bym tam bardzo chciał obejrzeć zakończenie sezonu skoków w Planicy, będzie jakiś TV na miejscu? W piątek konkurs zaczyna się o 15, więc kminię co by wyjechać wcześniej i obejrzeć gdzieś na miejscu, jesli tylko będzie taka możliwość
-
Jaki olej do Audi A4 B6/B7 1.8T?
Panowie widzę, że temat oleju wciąż aktualny. Sam leję Motul 5W40 i jestem zadowolony, natomiast mamy do wyboru 8100 X-clean bądź 8100 X-cess. Zawsze mnie nurtowało, jaka jest zasadniczna różnica pomiędzy nimi i który będzie bardziej odpowiedni do mojego 1.8T (przebieg oryginalny rzędu 270 tyś km)?
-
XIX Ogólnopolski Zlot i XII Urodziny Audi A4 Klub Polska - Bukowina Tatrzańska 23-25 Marca 2018
UCZESTNIK ZLOTU:nick: longer_xd