Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

Przemek.1997

Pasjonat
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Treść opublikowana przez Przemek.1997

  1. Dywaniki są suche. W podszybiu woda nie stoi, odpływy są drożne. Jedyne co zauważyłem to te spocone błotniki od wewnątrz w bagażniku i to one mnie zastanawiają, czy to normalne? Błotniki są pokryte jakby rosą od samej góry do dołu. Co do parowania szyb to wiem że tak jest jak mówisz, mam drugie auto i to w kombi i też parują, ale dużo mniej niż tu. A w tamtym klimy nie mam. Stąd moje pytanie.
  2. Witam, jak w temacie w mojej a4 przy brzydkiej pogodzie parują szyby. Nadmuch po jakimś czasie (dość długo schodzi) oczyści szybę z przodu oraz na przednich drzwiach, choć nie zawsze całe drzwi są odparowane. Natomiast tylne drzwi i tylna szyba non stop zaparowane. Czytałem różne tematy odnośnie tego problemu, że przyczyną mogą być zatkane odpływy itp, ale woda ładnie schodzi, filtr był wymieniany w sierpniu tego roku a w aucie dywaniki suche. Zacząłem szukać wilgoci w bagażniku i pod bocznymi boczkami na stronie wewnętrznej błotników są kropelki wody, jakby rosa. Nie wygląda to na jakieś przecieki tylko bardziej bym powiedział że się pocą. W dodatku boczki i wygłuszenia na błotnikach są suche. Możliwe to jest? Ostatnio u mnie paskudna pogoda, straszna wilgoć w powietrzu, może to od tego? Dodam że na spodzie bagażnika sucho, pompka centralnego zamka też sucha, uszczelki lamp też ładnie siedzą, nigdzie nie wygląda na to żeby się lało. Możliwe jest żeby błotniki mogły się spocić? Wygląda to tak jak nie raz na drzwiach wejściowych do domu skrapla się woda. Tak samo tu. Mam się tym martwić czy to normalne? Na dniach mimo wszystko wezmę jeszcze zmienię ten filtr kabinowy, proszę o pomoc, pozdrawiam
  3. Witam, ja też mam ten sam problem, a powiedziałbym że jak postoi u mnie ze 2 dni to i dłużej zaterkocze. I też tylko na zimnym silniku. Na razie z tym jeżdżę ale też mnie to zastanawia więc chętnie poznam przyczynę.
  4. Dziś coś się zaczęło dziać. Mianowicie doszły mi zamówione ceramizery, do silnika+paliwa. Zastosowałem oba. Gdy auto chodziło te 15 min po zastosowaniu tego do silnika podłączyłem sobie VAGa. Błędów jak na razie nie ma ale sonda spadła niżej, ma mniejsze napięcia, zdarzy się że podskoczy do 0.75V ale zaraz spada niżej. Przepływka też podaje mniej, wcześniej było 4-5 mg/s teraz tak 3,5 4,5 mg/s. Zobaczymy co będzie dalej.
  5. Napięcie skacze, różne wartości, co chwila się zmieniają, na rozgrzanym właśnie w okolicach 0.7V ale jak nie ma temperatury to mniej, a jak przygazuje na postoju i spadnie z obrotów ten współczynnik czy co to jest spada właśnie na -25%, jak jest nie rozgrzany to mniej.
  6. Na jałowym spada do -25% a napięcie ok 0.7V. A mam jeszcze pytanie odnośnie przepływki, te ok 100 mg/s jakie powinien dawać ma być na jałowym czy w trakcie jazdy przy obciążeniu?
  7. Witam ponownie. Na razie nie udało mi się znaleźć przepływki ale zrobiłem gruszkę gdyż membrana jednak przepuszczała. Spalanie minimalnie mniejsze, błędu od przepływki jak dotąd nie było ale sonda dalej stoi wysoko noi te wartości na tym 26 bloku w VCDS o których pisałem wyżej, ewidentnie widać że 2 cylinder coś chrzani. Na pierwszym cylu pokazuje ok 1,1V na drugim aż 1,5-1,6V a trzeci i czwarty 0,9-1V. Od czego są te wartości? W czym może być problem na tym drugim cylindrze że jest aż taka różnica?
  8. Witam, na początku miałem tak samo. Wywalało mi błąd przepływki, odpinałem wtyczke i zero różnicy. Teraz już jestem pewny że przepływomierz pada bo zaczyna szaleć z obrotami, nie może ich utrzymać na jałowym, za to jak odepnę wtyczkę chodzi normalnie. I u mnie check nie wyskakuje.
  9. Przemek.1997 odpowiedział(a) na k232 temat w 1.8
    Ja jeszcze na takie kable nie trafiłem, może jakieś trefne Ci się trafiły z Ngk bo z Sentech słyszałem że jakością nie powalają chociaż nie wiem bo ich nie stosowałem.
  10. Przemek.1997 odpowiedział(a) na p.mie temat w 1.8
    Możliwe, ale olej nie ma aż tak mocnych właściwości czyszczących więc wszystkiego nie wypłuka, fakt że jak olej czysty to silnik ,,zdrowy,, bo widać że nie przepuszcza w dół.
  11. Witam, problem rozwiązany, owy kabelek ma być przylutowany do szyby. Po zdjęciu osłon słupka okazało się że jest w sumie 4 takie wzmacniacze ale na szczęście przy tych górnych kabelki były całe
  12. Witam, udało mi się uciszyć drzwi, posmarowałem dobrze uszczelki preparatem do gum, teraz cisza w aucie
  13. Witam, dziwne że tylko na LPG ubywa płynu, z tego co wiem płyn krąży po reduktorze nawet jak auto nie chodzi na gazie, prędzej obstawiałbym jakąś nieszczelność skoro oleju nie przybywa. Miejsce nieszczelności jest trudne do znalezienia bo nagrzany płyn szybko odparowuje, powinien zostać osad w miejscu przecieku oraz zapach płynu pod maską.
  14. Czyli bez zdjęcia tuneli się nie obejdzie? Bo znalazłem nawet zdjęcia, bez konsoli i z założoną. Powołując się do tego zdjęcia z konsolą to jakby jeszcze odkręcił popielniczkę nie dostałby się do niego? Jeśli nie to jak to zrobić krok po kroku? Gdzie są jakieś śrubki, zatrzaski? Nie chcę niczego połamać
  15. Mi to przypomina odpowietrzenie zbiornika ale nie jestem pewny, zaworek ten znajduje się właśnie po lewej stronie na obudowie filtra powietrza, a jeśli to centralnie w silniku i przy takim przebiegu może słabe ciśnienie oleju?
  16. Przemek.1997 odpowiedział(a) na odpowiedź w temacie w 1.8
    Ile dałeś za taki zamiennik przepływomierza? Ja raczej szukam oryginalnej używki. U mnie wywala właśnie ten błąd 16486, 2 razy był od bogatej mieszanki, spalanie poszło w górę (tylko ja mam samą benzynę) noi od paru dni zdarzy się że silnik nie utrzyma wolnych obrotów i gaśnie. Sprawdzałem też na VAGu i podaje trochę za małe wartości. Natomiast co do membrany zamówiłem dziś nową, rozmawiałem z Panem który ma takie nowe membrany i przy jej wymianie nie ma nic trudnego. Gruszkę rozebrać prosto i łatwo, to już robiłem bo kleiłem starą a co do samej membrany to jak ją wyciągniesz z tym ramieniem od strony tego cięgna membrana jest naciągnięta pod ten kapelusz i tam siedzi w rowku. Wystarczy wyciągnąć starą i nasunąć nową. Sprawdzałem dziś u siebie na drugiej gruszce którą mam również z pękniętą membraną. Tak więc czekam na nową i zabieram się do pracy z nadzieją na pożądany efekt
  17. Witam, muszę wymienić sensor od poduszek w swojej audi. Chciałem się zapytać czy trzeba demontować całą konsolę środkową czy wystarczy samo radio, klimatronik i popielniczkę? W aucie jest konsola 2 DIN więc radio duże, + klimatronik i popielniczka więc dziura spora. Tylko czy da radę wymienić sensor? I jak zdemontować to wszystko? Proszę o pomoc ponieważ nie chcę połamać niczego, wysyłam zdj wnętrza
  18. Przemek.1997 odpowiedział(a) na odpowiedź w temacie w 1.8
    Witam, chciałem się jeszcze zapytać czy gruszka może mieć wpływ na działanie przepływomierza? Pytam bo co jakiś czas wywala błąd przepływki 16486 - mass air flow sensor (g70) signal too low. Nie wiem czy to przepływka zwyczajnie pada czy gruszka ma na to wpływ. Bo skoro membrana przepuszczała to w górnych obrotach mogło być za mało powietrza? Do tego 2 razy miałem błąd od bogatej mieszanki. Ma to sens? Czy to zwyczajnie przepływomierz do wymiany? Dodatkowo powiem że nieszczelności raczej nie ma, kolektor ssący był zdejmowany sprawdzany, była pęknięta odma ale założona jest teraz nowa.
  19. Przemek.1997 odpowiedział(a) na odpowiedź w temacie w 1.8
    No to może rzeczywiście membrana przepuszcza, nie muszę już sprawdzać bo wiem że się podniesie ale jak tylko obroty się utrzymają to zaraz opada... Pisaliście tu o kimś kto robi nowe membrany, mógłbym prosić o namiar?
  20. Przemek.1997 odpowiedział(a) na odpowiedź w temacie w 1.8
    Membranę kleiłem i chodzi do tego czasu, wydaje mi się że jakby była nieszczelna to by wcale nie wciągnęło dlatego że wcześniej była minimalnie dziurawa (prawie niewidocznie) a nie ruszyła się. Jutro sprawdzę jeszcze te wężyki bo teraz na 100% nie jestem pewien jak są ale wydaje mi się że dobrze, a może to być wina tego zaworka?
  21. Przemek.1997 odpowiedział(a) na odpowiedź w temacie w 1.8
    Witam, a czy w tym filmiku jest głos czy to u mnie go nie ma? I drugie pytanie czy jak depniesz do spodu to gruszka trzyma aż puścisz gaz? Bo u mnie jest tak że jak tylko depne to się otwiera ale jak silnik zacznie się zbierać to wraca i nie wiem teraz czy tak ma być czy nie, oczywiście tak się zachowuje na postoju na ,,luzie" no i gruszka działa od dołu a nie od 3 tyś rpm. Jak masz podpięte wężyki na gruszce? PS. Udało mi się znaleźć filmik na którym gruszka zachowuje się jak u mnie, bieg jałowy, łapie od dołu i potem wraca, co do jazdy to nie mam jak sprawdzić
  22. Przemek.1997 odpowiedział(a) na odpowiedź w temacie w 1.8
    Ja mam też sam problem u siebie, gruszka działa, tak jak piszę wyżej, ale za to przepływka mi pada i ja znów słyszałem że ta dziura w mocy może być od przepływki też
  23. Przemek.1997 odpowiedział(a) na odpowiedź w temacie w 1.8
    Witam, magik190 a czy w tym filmiku jest głos czy to u mnie go nie ma? I drugie pytanie czy jak depniesz do spodu to gruszka trzyma aż puścisz gaz? Bo u mnie jest tak że jak tylko depne to się otwiera ale jak silnik zacznie się zbierać to wraca i nie wiem teraz czy tak ma być czy nie, oczywiście tak się zachowuje na postoju na ,,luzie" no i gruszka działa od dołu a nie od 3 tyś rpm
  24. Witam, odgrzeję temat ponieważ szkoda zakładać nowy. Mam a4 po lifcie i potrzebuje wymienić mieszek tylko nie chcę połamać niczego. Widziałem w postach wyżej że jest fotostory z lifta ale niestety zdjęć już nie ma, możecie pomóc?
  25. Witam, jak w temacie, mam do wymiany tłumik środkowy. Chciałem się poradzić czy lepiej kupić oryginalną używkę czy może nowy? Jak nowy to jaki konkretnie? Auto jest dość głośne, zależy mi na ciszy, słyszałem że nowe nie zawsze są ciche i że długo nie wytrzymują. Czy to prawda? Lepiej używki szukać? Jak jest z tłumikami środkowymi od diesla? Słyszałem że różnią się średnicą rur ale czy to tylko tym się różnią? Proszę o porady za które z góry dziękuję

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.