Treść opublikowana przez Niewidzialny
-
[ALL B5] A4 B5 sedan Wisienka 1.8 ADR
Serwisowanko, nie ma nic przyjemniejszego jak jazda sprawnym autem tak trzymać
-
Audi A4 B5 2.8 quattro ori wersja USA
Z profilu B5 wygląda bardzo ładnie, skóra na fotelach jeszcze matowa nie wyślizgana, takie ładne fotele już były czy kupiłeś? ? koniecznie więcej fotek ?
-
Zwinne Daily- A4B5 1.8T [AJL] Avant Quattro
Fotorealcja to może za dużo powiedziane, ale kilka razy się mi przypomniało żeby zrobić jakieś zdjęcia. Modyfikację lamp robiłem po godzinach w zimowe wieczory. Kupiłem nowe lampy Depo z soczewką pod żarówkę h7. Nowe aby klosze były ładne i przejrzyste. Wstępnie podgrzane w piekarniku a potem opalarką udało się rozkleić nie robiąc przy tym szkód. Po rozebraniu lamp trzeba było powiększyć otwory, ponieważ soczewki Koito Bi-Led mają większą średnicę o 10mm. Tutaj też trzeba było ostrożnie to robić, aby nie zniszczyć i nie poplamić odbłyśnika, ponieważ chciałem koniecznie zostawić oryginalny bez malowania. Kolejno dorobiłem mocowania, tak aby soczewki solidnie przykręcić. W miejscu gdzie znajduje się przetwornica, zamontowałem pokrywki pospawane z aluminium o wysokości 8mm, aby zmieścił się wentylator. Pokrywki wklejone na bardzo mocny klej do nadwozia. Soczewka podłączona pod wewnętrzną wiązkę lampy. Klosz wklejony na klej bitumiczny, lampy nic nie parują, suche i czyste w środku. Zamontowane, piękne białe światło, równa linia odcięcia, szeroko świecą mocno oświetlając pobocza, a znaki bardzo widoczne, dobrze odbijają białe światło led. Jestem mega zadowolony.
-
S4 B5 K04 RS4 + S3 8L Imola Yellow
Fajne że dałeś dwa Smice i nie pociąłeś ślicznego przodu S4 wsadzając fmica. Nadal wygląda oryginalnie. A jak braknie chłodzenia zawsze można sprysk dołożyć. 100-200 na filmiku jednym biegiem ładnie pojechało. Mierzyłeś jakie robi czasy? Gratulacje projektu ?
-
A4 B5 2000 Quattro 2.5 AKN--> 1.9 AVF GTB20 (koccuurro)
Widzę że częstym tematem są mocowania amortyzatorów tył w quattro, u mnie też jak je zobaczyłem to szybko wymieniałem. Fajnie serwisujesz samochód ? będzie dobrze służył ?
-
[B5 AJL] 1.8T Quattro Avant
Ja u siebie pamiętam opuszczałem zawieszenie aby zdjąć miskę. Te kawałki plastiku przypominają plastik z jakiego są robione ślizgi napinaczy łańcuszków. Nie chcę straszyć ale lepiej dźwignąć pokrywę zaworów i to sprawdzić. Silnik hałasuje przy odpalaniu jak postoi przez noc? Silikonowych przewodów do podciśnień nie polecam, potrafią pękać. Nie mam do nich przekonania i stosuję seryjne przewody w materiałowym oplocie. Widać że auto ładnie serwisowane, tak trzymać ?
-
Zwinne Daily- A4B5 1.8T [AJL] Avant Quattro
Mam właśnie dylemat z felgami, czy obecne Avusy zostawić na zimę i kupić na lato 18? Czy na zimę kupić coś innego. Jak widzę Wasze furki na 18 to aż mi ślinka cieknie, ale z drugiej strony zależy mi na komforcie, ponieważ pasażerem bywa półroczny bobas ? Powiedzcie mi, duża różnica jest między 17 a 18? Samochodu szukałem jakieś 3 miesiące, ostatni miesiąc był intensywny. Auto od handlarza, ale na tyle okazał się uczciwy, że nie bałbym się kupić u niego kolejnego samochodu ? Bardzo, jest to świetna modyfikacja, nawet żona mi wybaczyła koszta budowy tych lamp, jak prowadziła Audi nocą. Światła świecą jak w nowych autach klasy premium. Coś pięknego. Wkrótce wstawię zdjęcia z przeróbki i efektu końcowego ? Zgadzam się, brakuje z tyłu zderzaka, jeszcze sterczące mocowanie haka Thule na dodatek.
-
Audi A4 1.8T Avant "S4" misano red
Piękna B5, nie sprzedawałbym ?
-
Zwinne Daily- A4B5 1.8T [AJL] Avant Quattro
Dziękuję za miłe słowa ? Faktycznie końcówki za nisko wiszą, trzeba by do góry podciągnąć i wtedy lepiej by to wyglądało. W przyszłości chciałbym zrobić cały wydech z nierdzewki ? Kolor jest super, lecz z racji wieku ma trochę odprysków i rysek, trzeba będzie się tym zająć w przyszłości ?
-
Zwinne Daily- A4B5 1.8T [AJL] Avant Quattro
Witam serdecznie. Od zawsze chciałem mieć AUDI A4 B5. W połowie ubiegłego roku nabyłem egzemplarz który spełniał moje kryteria przy zakupie. Dziś chcę Wam przedstawić swój samochód i mam nadzieję że ten wątek będzie dla mnie dodatkową motywacją, aby utrzymać samochód w wzorowym stanie i robić ciekawe modyfikacje. A4 B5 zostało sprowadzone ze Szwajcarii od pierwszego właściciela. 2001 rocznik, całe w oryginale, z przebiegiem 202 tys. km. Stan techniczny ogólnie bardzo dobry, ale nie ma róży bez kolców. Samochód stał ponad rok czasu, wymagał dużego serwisu i odświeżenia. Samochód ma służyć do codziennej jazdy i dawać przyjemność . Aby nie rujnował budżetu zamontowałem instalację LPG z zapasem do 250KM moc (tak na przyszłość). W miarę możliwości finansowych i czasowych będę chciał przeprowadzić ciekawe zmiany, dbać o Audi i się nią cieszyć. Posiadam trochę materiałów z dotychczasowych napraw i modyfikacji, postaram się to wszystko chronologicznie wstawić. Liczę na wasz doping i dobre rady. Zapraszam do śledzenia wątku. Dane techniczne: Model: Audi A4B5 2001 Avant, Silnik: 1.8T 20v AJL-180KM, Kolor : LZ5K Santorin blau Perleffekt, Układ napędowy: 5 biegowa skrzynia manualna, Quattro, electronic differential lock (EDL) Zawieszenie: 1BV, koła S4B5 Avus II 7,5J x 17H2 ET45. W przygotowaniu gwint Bilstein i 10mm dystanse. Wyposażenie: trójramienna kierownica, przyciemniane szyby, reflektory ksenonowe (modyfikacja na Koito Bi-Led), pełny FIS, tempomat, aluminiowe dekory i ciemno szare wnętrze, podgrzewane fotele, centralny zamek. Pakiet stylistyczny Votex. Hak thule. Plany: Modyfikacja lamp na Bi-led Koito (zrobione) Zmiana ramion wycieraczek na passat FL (zrobione) Montaż dystansów 10mm ( zrobione) Konsola 2 Din Fotele Recaro Poprawki lakiernicze Zmiana progów i zderzaka tył na S4, Turbo Hybryda K03s + 2 SMIC z S4 + sprysk IC Układ wydechowy ECU upgrade na Motronic 7.5, MAP sensor + Sonda szerokopasmowa.
-
a4 b5 AJL 180 km quattro. LPG
W swoim Audi mam Reduktor Gold, wtryski Baracudy i Sterownik STAG Qmax, instalacja działa bardzo fajnie, jeździ się przyjemnie, nie spadku mocy, bardzo dobrze auto przyśpiesza. Jak wspomniał Magik123, musi być dobry monter. W w tym silniku jest sonda dwustanowa, więc na czas strojenia koniecznie zewnętrzny pomiar AFR. U mnie o tym zapomnieli i auto było mocno przelane, przy pełnym gazie AFR spadało aż na 9,5 i potrafił silnik szarpać. Chciałbym na tym zestawie w przyszłości zrobić 250KM ale obawiam się że nie wydoli, przy serii sprawuje się bardzo dobrze.
-
[B5 AFN] Daily car santorinblau perleffect
Bardzo ładny samochód, tak trzymaj! Kolor to LZ5K Santorin Blue Pearl? Pozdrawiam
-
[ANB] Avant 1.8T Vulkanschwarz
Bardzo ładny egzemplarz, też szukałem czarnego, ale udało mi się kupić granatowy w przyzwoitym stanie
-
Nowicjusz - wątek powitalny
Witam. Mam na imię Dawid, zajmuję się tuningiem od kilku dobrych lat, A4B5 posiadam od pół roku. Pozdrawiam serdecznie.