Jaki przebieg masz w samochodzie i na jakim paliwie jeździsz? Raz miałem taki przypadek gdy klient przyjechał, okazało się, że oprócz nagaru trzeba było również wymienić wtryskiwacze, bo 2 z 6 lały. Przebieg 180kkm.
Najlepiej jakbyś zrobił jakiegoś loga zapłonów i sprawdził jak wygląda sytuacja pod dużym i małym obciążeniem.
Piękny samochód, gratuluję słusznego wyboru
Co do nagaru to zdecydowanie nie masz się póki co czym przejmować. Śmigaj i nie zawracaj sobie nim głowy, a mówi Ci to człowiek, który na co dzień pracuje z silnikami FSI i zna je na wylot pod tym względem
Mógłbyś przybliżyć co będzie wymagać przerobienia? W temacie hebli do B8 dopiero się rozglądam, miałem w Leonie Cupra 1P dość mocno zmodyfikowany zestaw i teraz jedną z pierwszych modyfikacji w S4 będzie upgrade hamulców.
Polecam Millers CFS NT+ 5W40 lub Penrite 10 Tenths 5W50. Z modyfikowane silniki FSI, które serwisuję bardzo dobrze się spisują na tych olejach, a temperatura przy upalaniu jest zauważalnie niższa względem "zwykłych" olejów.
Można z nim jeździć i nie ma żadnego problemu z nieszczelnością? Wskazuje poprawnie?
Z tego co się dowiedziałem to Audi nie zaleca jazdy z zamontowanym na stale bagnetem olejowym i służyć ma on tylko do inspekcji poziomu oleju.
Witam społeczność A4-klubu. Na imię mi Dominik. Jestem stałym bywalcem od kilku lat, ale dopiero od niedawna stałem się posiadaczem B8 dlatego postanowiłem się zarejestrować, aby móc uczestniczyć czynnie w życiu klubu, zasięgać porad i w miarę możliwości samemu pomagać innym (zajmuję się mechaniką silników FSI więc chętnie pomogę).