Skocz do zawartości
IGNOROWANY

S4 V6 3.0 ile oleju wchodzi ?


maniek122401

Rekomendowane odpowiedzi

Przeszukałem wszystkie dostępne katalogi i nigdzie nie podają, ( tam nie ma miarki ) specjalna taka jest KSTOOLS robi do gamy FSI i TFSI,

Ale jak zalejesz 6 bo na pewno nie mnie, to tam można wyświetlić na monitorze jaki jest stan, i będziesz wiedział.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jakby ktoś szukał nadal info to wchodzi 6.8l dokladnie :hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ile oleju dolewacie co ile kilometrów? U mnie srednio 0.5L na 1000km chyba ze po bardziej dynamicznej jeździe / zabawie łopatkami z down/up shiftami to cześciej :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak normalnie się kulam do roboty to trzyma stan, jak odcinkę poodwiedzam coś zejdzie ze stanu - tak z 0,2L doleje

Wandej info z pierwszej ręki??

na stronie elfa piszą 6,2L

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy ostatniej wymianie 6,5 litra i wlewane bylo na bagnet, swoja droga polecam kazdemu dokupic ten "cudny" patyczek bo elektroniczny czujnik potrafi klamac, co do dolewania to w przypadku normalnego uzytkowania miedzy wymianami nic nie musze dolewac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mi weszło 6,0-6,1L

muszę się wybrać do aso po patyka

Ogi, jakie różnice zauważyłeś patyk vs mmi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MMI zawyża ilosc oleju i moze dojsc do sytuacji ze oleju jest minimum a na MMI stan jeszcze akceptowalny. U mnie ciezko stwierdzic na ile jest to duze przeklamanie z uwagi na to ze samochod raczej w dupe nie dostaje i jest eksploatowany delikatnie ostatnim czasem przez kobiete ale z innych zrodel wiem ze MMI potrafi niemila niespodzianke w tym temacie sprawic i lepiej na nim nie polegac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czyli dokładnie to samo co w bemkach, no super te elektroniczne pomiary stanu oleju

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, a jaki olej zalewacie, jaka specyfikacja? Zakupiłem S4 z JP ,dopiero co dotarło i muszę zrobić jakiś serwis pa zakupie, bo nie mam pojęcia co i kiedy było robione.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polecam Millers CFS NT+ 5W40 lub Penrite 10 Tenths 5W50. Z modyfikowane silniki FSI, które serwisuję bardzo dobrze się spisują na tych olejach, a temperatura przy upalaniu jest zauważalnie niższa względem "zwykłych" olejów.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, winner4 napisał:

Polecam Millers CFS NT+ 5W40 lub Penrite 10 Tenths 5W50. Z modyfikowane silniki FSI, które serwisuję bardzo dobrze s ię spisują na tych olejach, a temperatura przy upalaniu jest zauważalnie niższa względem "zwykłych" olejów.

 

Dokładnie poszedł Millers :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,zaswiecila mi sie kontrolka dolej 1 litr oleju,niestety auto mam od nie dawna i nie wiem jaki byl lany. Czy moge jakis olej dokac czy isc w wymiane odrazu i na jaki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko zależy jak długo ten olej już jest zalany. Jak parę piesięcy i tylko kilka tyś. to można dolać. Wymiana jak powyżej 10-12 tyś. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W grudniu bylo rok ze wskazan mmi ale do przejechania bylo jeszcze ponad 7 tys km. Tak na wiosne chcialem zmienic,a jaki olej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po roku powinno się wymienić. Jeżeli nie chcesz wymiany LL  robić. 7 tyś do ilu do 15 tyś?

Edytowane przez Muskel1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...