Treść opublikowana przez Darecki8
-
QUATTRO czym sie różni od innych napędów 4X4?
I nie wyczuwasz nic że w b7 jest 50:50 a w c6 40:60 ? Nie wiem przy jakiś poślizgach w zimę czy coś podobnego ? Poza tym próbuje tez się dowiedzieć czy to dalej to pancerne quattro co w b7 czy już więcej elektroniki w nim. Jak już jesteś posiadaczem jednego i drugiego modelu to, który bardziej przemawia do ciebie pod względem prowadzenia? Pytam bo zastanawiam się nad zmianą b7 1.8 T na 3.0 tfsi w quattro. Próbuje się jeszcze dowiedzieć czy to 3.0 tfsi jest lepsze od tego montowanego w c7 (czy jeszcze są stosowane śrubki stalowe a nie aluminiowe w silniku czy blok ogólnie lepszej jakości itd)
-
QUATTRO czym sie różni od innych napędów 4X4?
Panowie mam pytanie odnośnie quattro, głównie chodzi o a4 b7 gdzie jest w proporcjach 50:50 i audi a6 c6 gdzie jest 50:50 początkowo a po lifcie 40:60 ( przynajmniej z tego co się dowiedziałem) i tutaj rodzi się pytanie jaka jest różnica w nich i czy jest jakaś przewaga jednego nad drugim ? Co sprawuje się lepiej w trudniejszych warunkach ? @Dev może Ty mi to wyjaśnisz lepiej ?
-
Czerwone cewki zapłonowe - pytanie
Dzięki za info a jakieś tam adaptery są potrzebne pod te cewki z racji długości ? Bo słyszałem ze są dłuższe jakieś.
-
Czerwone cewki zapłonowe - pytanie
A do b7 2.0 tfsi szły inne czy tam do b8 ?
-
Czerwone cewki zapłonowe - pytanie
Panowie nie chce zakładać nowego tematu natomiast szukam tych czerwonych cewek do 1.8 T. Możecie podać kod silnika w jakich się znajdowały ? Bo 2.0 tfsi miało kilka odmian. I jakaś konkretna firma produkująca te cewki czy bez różnicy?
-
Jaki olej do Audi A4 B6/B7 1.8T?
Co do oleju decyzja już podjęta praktycznie. Kwestia płukanek tylko,czy jakaś chemia jest nie polecana jakieś złe doświadczenia ktoś miał ? Bo jedne są oparte na toulenie inne na technologii estrowej,a to jakieś pochodne nafty. I też jestem zielony w tym temacie. Wiec prosiłbym o jakieś wyjaśnienie czy warto brać droższe płukanki czy bez sensu przepłacać? (Głównie chodzi mi o te płukanki co wymieniłem.)
-
Jaki olej do Audi A4 B6/B7 1.8T?
Dzięki za pomoc,raczej zostane przy tym vst. Natomiast jeszcze chciałem poruszyć temat płukanki oilsyn/tec2000 czy to wszystko bez różnicy. Ktoś ma jakieś doświadczenia z różnymi płukankami?
-
Jaki olej do Audi A4 B6/B7 1.8T?
Oj @Dev ? mogę zmieniać nawet co godzinę. Domyślam się że nie chce Ci się tłumaczyć czegoś po raz setny. Ale nie znam się na olejach. Na forum oil-club tez nic nie wynika,można tylko się nabawić bólu głowy od setek stron materiału. Poza tym ta afera o faworyzowaniu pewnej marki… i skąd tu wziąć jakieś rzetelne wnioski? Przeczytałem o kilku produktach godnych uwagi red line/pennzoil/amsoil i ravenol. Dodam że wcześniej zalewałem liqui moly niby odpowiednik meguina. Natomiast uprzedzając pytanie dlaczego szukam czegoś innego? Bo chce coś na nowszych bazach coś co będzie jeszcze lepiej chroniło silnik szczególnie przy katowaniu na weekendzie. Nie ma co ukrywać,że czasami odstresować się trzeba ? I serio jestem mega wdzięczny za pomoc i okazanie chęci w doborze odpowiedniego oleju pozdrawiam
-
Jaki olej do Audi A4 B6/B7 1.8T?
To jest olej jakiś typowo na tor ? Bo podobno takie oleje zmienia się szybciej niż standardowo. Wyprowadź mnie z błędu jeżeli myśle inaczej,ja zmieniam co 10 tys jazda głównie po mieście.
-
Jaki olej do Audi A4 B6/B7 1.8T?
Panowie czytałem temat natomiast jestem trochę zielony jeżeli chodzi o parametry olejów vst turbo jest spoko z tego co wyczytałem ,ale jest jeszcze vmo polecany przez ich doradcę niby lepszy skład. Czy ktoś kto się zna na składach może pomóc? Ewentualnie może będzie coś lepszego z red line amsoil lub innej firmy ?Dodam że auto nie jest katowane na torze ale ostrzejsza jazda zdarza się często.
-
Jaki olej w napędach i skrzyni biegów Audi A4 B6?
@Dev chce ravenola ale doradź czy do dyfra lepiej zalać mtf-2 czy vsg różnica między 70w80 a 75w90 tylko tyle i aż tyle
-
Jaki olej w napędach i skrzyni biegów Audi A4 B6?
Wiesz skrzynia to już temat zamknięty u mnie poszedł mtf-2 staram się dowiedzieć co z dyfrem. Rozumiem @Dev że możesz mieć dość tematu,gdybym tyle razy pisał komuś o tym samym tez bym miał dość może. Ale z całym szacunkiem nie dowiedziałem się z żadnego postu szczegółów. Technik z ravenola poleca tego vsg 75w90 też syntetyk i podobno mocny produkt nawet w ciężarówkach zalewają,powiedział też że może ktoś ma dobre doświadczenie i rzeczywiście może być ten mtf chociaż na stronie nie wyświetla mu się aprobata audi. Rozchodzi się cały czas tylko o lepkość 75w90 kontra 70w80 dlaczego polecasz rzadszy olej i jak to Twoim zdaniem wpływa na dyfer?
-
Jaki olej w napędach i skrzyni biegów Audi A4 B6?
I jakieś doświadczenia dyfer pracuje ciszej ? Bo tutaj polecany jest mtf-2 ale może ze względu na ekonomie polecany jest i tu i tu natomiast tak do dyfra proponują vsg 75w90 @Dev by mógł się wypowiedzieć więcej dla potomnych dlaczego proponuje taki olej. W końcu jest rzadszy i rodzi się trochę pytań
-
Jaki olej w napędach i skrzyni biegów Audi A4 B6?
A możesz powiedzieć coś więcej ? Ktoś Ci polecił czy jak ?
-
Jaki olej w napędach i skrzyni biegów Audi A4 B6?
Panowie to pomoże ktoś ? Bo czekam na info chciałbym na dniach zaopatrzec się w olej do dyfra
-
Jaki olej do skrzyni biegów w Audi?
Panowie pomożecie ?
-
Jaki olej do skrzyni biegów w Audi?
Mam jedną sprawę odnośnie oleju Ravenol MTF2 75W80 jest on polecany natomiast znalazłem mtf3 jest on lepszy czy nie koniecznie ?Cały czas mówimy o audi a4 b7 1.8 T quatrro skrzynia biegów bodajże gjw (6 biegowa) . Z góry jeszcze raz dzięki za pomoc
-
Jaki olej w napędach i skrzyni biegów Audi A4 B6?
Cały czas mówimy o audi a4 b7 1.8 T quatrro skrzynia biegów bodajże gjw jak to ma znaczenie przy dyfrze jakieś . Do skrzyni zalałem gl4 ravenol mtf2 z dodatkiem archoil 9100 natomiast czeka mnie wymiana w quattro i czy tutaj wlewać coś z normą gl5? Bo chyba nie ma tam metali kolorowych jak w przypadku skrzyni biegów z góry dzięki za pomoc
-
Jaki olej w napędach i skrzyni biegów Audi A4 B6?
Dzięki ?
-
Jaki olej w napędach i skrzyni biegów Audi A4 B6?
I mówisz o tym samym oleju i do skrzyni i do quattro ? I ktoś tu wcześniej pisał o jakimś oleju sintopoid 75w90 wiec nie wiem jaka lepkość lepsza i czy ta sama w obie miejsca jeszcze raz dzięki za pomoc dev
-
Jaki olej w napędach i skrzyni biegów Audi A4 B6?
Przez kilka lat weszły nowe/lepsze oleje co na tą chwile będzie najlepsze jeżeli chodzi o skrzynie biegów i quattro ? Dodam że cena nie gra roli a autko to a4 b7 1.8T quattro skrzynia 6 biegowa z góry dzięki za pomoc
-
sportowe katalizatory magnaflow .
Czy jest ktoś chętny na katalizator od barteza? Może uzbieramy kilka osób i zrobimy zniżkę jakąś
-
Problem z benzyną w silniku 1.8T
Czy w takim przypadku muszę olej wymieniać częściej niż 10-12 tys km ?
-
Problem z benzyną w silniku 1.8T
Witam,a mianowicie tak jak w temacie mam taki problem,że odkręcając korek wlewu oleju,bądź wyciągając bagnet czuje unoszący się specyficzny zapach.Sprawdzając na bagnecie,poziom oleju się nie podnosi a raczej odrobinkę spada. Ten dziwny zapach poczułem już 1000 km po wymianie oleju wcześniej nie sprawdzałem tego. Dodam,że samochód obecnie porusza się tylko po mieście więc silnik napewno nie jest w stanie dobrze się rozgrzać,ale był w ciągu tych 1500 km przegoniony z 3 razy na trasie 60 km. Gdzie mogę szukać problemu i ewentualnie wykluczyć jakieś usterki,aby nie doszło do kosztowniejszych problemów ?
-
Dekoder VIN Audi, grupy VAG oraz innych marek - dane techniczne oraz wyposażenie
WAUZZZ8E77A222988