Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

DubixPL

Pasjonat
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Treść opublikowana przez DubixPL

  1. 38 jest na zewnętrznym przegubie od strony koła. Do oryginalnych półosi z 2.0t nie kupisz dobrych przegubów wewnętrznych. Po zmianie półosi na 3.0TDI masz następujące możliwości dokupienia przegubów. Tiptronic: - Lewa: 8E0407271BN lub 8E0407451TX zamieniamy na 8E0407271BA lub 8E0407451KX - Prawa: 8E0407272BN lub 8E0407452QX zamieniamy na 8E0407272BA lub 8E0407452KX Manual: - Lewa: 8E0407271AR lub 8E0407451QX zamieniamy na 8E0407271AT lub 8E0407451JX - Prawa: 8E0407272AR lub 8E0407451PX zamieniamy na 8E0407272AT lub 8E0407452JX Po zmianie na półosie z 3.0TDI możemy dobrać nowe przeguby według poniższych nr. Kompletne przeguby wewnętrzne: - LOBRO 305017 - SPIDAN 24745 Osłony przegubów wewnętrznych: - LOBRO 305121 - SPIDAN 24862 Kompletne przeguby zewnętrzne: - LOBRO 304335 - SPIDAN 23697 Osłony przegubów zewnętrznych: - LOBRO 304336 - SPIDAN 23698
  2. Tiptronic czy manual?
  3. Ja będę na pewno
  4. To piątek, 7 kwietnia, zbiórka od 15:00.
  5. @Gremlin0209 Po pracy czyli o której dla Ciebie?
  6. Każdemu komu pasuje 7 kwietnia w Chęcinach to zostawia like pod tym postem.
  7. Kolejne potwierdzone info. Pacjent B7 2.0TFSI Manual Lewa - 8E0 407 271 AR jest zamienna z 8E0 407 271 AT Prawa - 8E0 407 272 AR jest zamienna z 8E0 407 272 AT Półosie z końcówką AT pochodzą z B7 3.0TDI Manual I tak jak post wyżej, mają frez na 34 zęby.
  8. Potwierdzone info. Pacjent B7 2.0TFSI Tiptronic Półosie przód: Lewa - 8E0 407 271 BN jest zamienna z 8E0 407 271 BA Prawa - 8E0 407 272 BN jest zamienna z 8E0 407 272 BA Półosie z końcówką BA pochodzą z B7 3.0TDI Tiptronic. Mają taką samą długość. Jedyna różnica to grubszy wałek półosi i przegub zewnętrzny (100mm) I najważniejsze, półosie z nr BN (2.0TFSI) mają frez na 23 zęby i jak wiadomo trudno o dobry zamiennik przegubu wewnętrznego. Półosie z nr BA (3.0TDI) mają frez na 34 zęby i bez problemu można kupić przeguby wewnętrzne np. Spidan czy Lobro.
  9. Blisko do S7, dojazd spoko, fajne widoczki, parking jest I w Chęcinach dobra pizza jest / była
  10. Może zamek Chęciny?
  11. Też chętnie wpadnę moją padliną. Tylko muszę znać termin minimum miesiąc wcześniej żeby zaplanować sobie grafik w robocie.
  12. Tak dokładnie 19x9J ET33 Opona 225/40/19
  13. Furka odebrana od lakiernika. Niestety mojej klapy nie było sensu ratować. Przy okazji musiałem założyć letni setup na ten rok. Wiem że oklepane ale docelowo będą służyć jako zimówki.
  14. Przednie półośki na pewno wychodzą bez rozkręcania zawiasu. Tył to chyba najszybciej będzie wykręcić dyfer i ściągnąć półośki do środka, chyba że rozkręcanie wahaczy z tyłu co może się skończyć nowymi śrubami.
  15. Ravenol VSG 75w90
  16. Przy manewrowaniu strzela przegub. Podejrzewam zewnętrzny. Ale nie chcę zmieniać samego zewnętrznego jeśli nie ma sensownego zamiennika dla wewnętrznego. Ale chyba już znalazłem alternatywne półosie do 2.0TFSI Tiptronic. Jak podejdą to dam znać. Najważniejsze to są one na frez 34 i da się kupić przeguby zewnętrzne i wewnętrzne z np. Lobro. Jedyna różnica to rozmiar przegubu zewnętrznego. U mnie jest 88mm, a w tych drugich 100mm, ale myślę że powinno pasować.
  17. Jakieś zamienniki dla tych półosi? Najlepiej na 34 zęby. Lewa: - 8E0407271BN lub - 8E0407451TX Prawa: - 8E0407272BN lub - 8E0407452QX B7 2.0TFSI Quattro Tiptronic Pasuje coś czy tylko szukanie używki?
  18. Wywal pasek osprzętu i sprawdź rano czy dalej wydaje taki dźwięk.
  19. Zestaw od RS_dziadek?
  20. Pompa z 23 zębami czyli 1.9tdi - najlepiej nowa ASO, bo rzadko która używka się nadaje. Można też spróbować Pierburg, ale trafiają się takie które nie trzymają ciśnienia. Ciśnienie na jałowym przy temperaturze oleju około 100*C powinno być minimum 1.2 bara. Wiadomo że po wyrzuceniu ori pompy jest problem z zbyt wysokim ciśnieniem przy wysokich obrotach. Można kupić dedykowany zestaw za grubą kasę, a można wsadzić podstawę filtr oleju z silnika 2.0 FSI 150KM np. Seat Leon II, która ma regulator ciśnienia do 7,5 bara. Po takim zabiegu filtr oleju zostaje taki sam.
  21. A Gregor to robi jeszcze stare auta? Z tego co mi wiadomo po 2008 roku tylko.
  22. 3kkm od zmiany panewek zrobione. Wlany świeży olej i filtr. Nareszcie mogę kręcić do końca. Z ciekawości pojechałem na hamownię zobaczyć ile koni uciekło przez te 16 lat i 374kkm przebiegu.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.