Treść opublikowana przez kamol_b7
-
Jaki olej do Audi A4 B6/B7 1.8T?
Allegro
-
Nie chciał z rana zapalić silnik 1.8T
A ja na 90% obstawiam pompę paliwa. Tylko na 90% bo nikt nie jest magiczna kulą, która zgadnie bez diagnozy... Proponuję zacząć najpierw od zobaczenia błędów ECU, a następnie od razu zmierzenie ciśnienia na listwie paliwa. Robiłem kilka przypadków porannych, nieodpalających 1.8T w B6 czy B7. W 9 na 10 jest to albo regulator ciśnienia ( filtr paliwa) albo pompa paliwa w baku.
-
Jaki olej do Audi A4 B6/B7 1.8T?
Myślę, że tak. Od roku czasu kupuje do kilku samochodów, nigdy mnie nie zawiódł. A troszkę mam podłubane Polecam, szczególnie, że zazwyczaj drugiego dnia już jest u mnie. Jeśli chodzi o Meguina, to leję to do siebie (2.0TFSI BUL) oraz do kilkunastu 1.8T i wszystko jest na swoim miejscu. Największa różnica była u mnie, bardzo wyciszył się motor. Olej dość długo jest czysty, mało "nagarowy". Raczej nie szykuje zmiany, bo w budżecie do 200zł za bańkę nie ma nic lepszego - a bez sensu lać jakieś mitasu czy mitsu za 450zł/5l skoro i tak wymieniam co 6-8k
-
Jaki olej do Audi A4 B6/B7 1.8T?
A ja od siebie polecę firmę Meguin. To praktycznie Liqui Moly tylko na niemcy. Kolega berlin-tomek sprzedaje na allegro/web - polecam z całego serca. Cena przystepna, w porównaniu do motula, elfa, czy valvolina w testach wypada 2x lepiej
-
Felga, czy pasuje do mojej audi
Jeśli masz 320/288 hebel to felga musi mieć minimum ET42 i 7J z tego co pamiętam. Przy ET54 możliwe że zatrzyma Ci się na zacisku, tak jak kolega wyżej, dystans 15mm i po sprawie.
-
Nowicjusz - wątek powitalny
Siema!
-
Nowicjusz - wątek powitalny
Witamy!
-
[B6 2.4] Poprawa akustyki
Aktywny spoko, ale custom licz ok 5k na luźno Z basowych mogę polecić WM sport na tył, tanie i spoko jakość mają.
-
XXII Ogólnopolski Zlot i XVII Urodziny Audi A4 Klub Polska - Bukowina Tatrzańska 31.03 - 02.04.2023r.
kamol_b7 + Weronika
-
Drgania silnika na wolnych obrotach
Ciężko stwierdzić. Sam swój silnik robiłem od podstaw i drganie nadal występuje, najczęściej na zimnym, po przekroczeniu 70 stopni maleje praktycznie do zera. Zaobserwuj kiedy masz wypadanie zapłonów (bodajże grupa 14-15-16 w VCDS). Zweryfikuj odmę, świece, cewki, zawór n205 zmiennych faz rozrządu i sam wariator. Na 10 egzemplarzy, którymi jeździłem przynajmniej 8 zachowywało się tak samo.
-
[B6 2.4] Poprawa akustyki
Bardzo fajnie akustycznie w 2.4 wychodzi wywalenie tylnych katalizatorów, wywalenie środkowego i zastąpienie końcowych czymś fajnym basowym Nie będzie cicho, ale też nie będzie wiochy.
-
Multitronic-Awaria skrzyni biegów!
Ciężko określić co się konkretnie rozleciało, bez weryfikacji uszkodzeń na stole.. Remont multitronica jest całkiem kosztowny i trzeba mieć zweryfikowanego specjalistę od skrzyń, aby nie poprawiać roboty. Najpierw sprawdź przeguby, potem błędy. Jeśli po wymianie przegubu będzie to samo, to zostaje decyzja czy remont czy druga skrzynia.
-
Nowicjusz - wątek powitalny
Cześć!
-
Nowicjusz - wątek powitalny
Cześć i czołem!
-
Czy opony 235 45 r17 będą pasować do modelu audi a4 b8
Powinny pasować bez problemu. Na taką szerokość jeśli chodzi o lato proponowałbym 225/45 bo będzie i tak balon
-
Trzaski spod maski
Luźna klapa westgate tak jak kolega z góry napisał... Ciężko określić po filmiku, może to być też jakaś luźna osłona. Wejdź pod samochód i sprawdź. Na początku zweryfikuj klapkę, wydaje ona najczęściej dźwięki na zimnym silniku bo jak wiemy metal pod wpływem temperatury pracuje :).
-
Nowicjusz - wątek powitalny
Cześć i czołem, kluski z rosołem Może nie taki świeży na forum bo trochę już tu siedzę, ale poprzednie konta zapomniane, brak czasu na komputer i inne sprawy Tak to jest, jak się grzebie w furach w piasku, wodzie i deszczu... Ale to każdy z was wie jak to jest. Ja mam na imię Kamil, a to mój niebieski smerf potocznie zwanym A4 B7 DTM. Skromne 2.0T pod maską, napęd Quattro i 6 biegowy manual, delikatnie podkręcony bo zaledwie 306km oraz 411nm. Wszystkich pozdrawiam oraz życzę spotkania na drodze i wspólnego papieroska
- B7 Crew