Treść opublikowana przez Silver3833
-
Zbyt szybkie zapełnianie się filtra DPF w Audi A4 B8 2.0TDI
Sprawdz wszystko i wrzuć te wartości z vcds mnie zaciekawiłeś tą usterką skoro wszystko zrobine napisz czy filtr ustawili po praniu jako nowy w kompie???
-
Zbyt szybkie zapełnianie się filtra DPF w Audi A4 B8 2.0TDI
sprawdz go vcds jak masz takie podejrzenia jak temperatura jest ale wątpię czujnik wymieniałes róznic cisnień orginal kupiłes ??? wrzuć wartości jakie pokazuje komp róznice cisnien czas regeneracji sadzę temperatury zawartośc popiołu. Od tego zacznij bo tak to możemy debatować do swiąt Bożego Narodzenia
-
Zbyt szybkie zapełnianie się filtra DPF w Audi A4 B8 2.0TDI
Po pierwsze o stanie zapchania dpfu wiadomo z czujnika róznicy ciśnien a nie temperatury ? poczytaj jest tego mnóstwo na forum o dpf. Lecz ty miałes prany czyszczony to powinno być ok chyba że ktos zle usługę wykonał ?
-
Zbyt szybkie zapełnianie się filtra DPF w Audi A4 B8 2.0TDI
Poczytaj wtryski mogą być ok ale jeżeli coś z silnikiem będzie nie tak nieszczelnośc zawór uszkodzony silnik bedzię tak wtryskami regulował żeby wyrównac pracę silnika więc mogą lać np na jednym. Sprawdz korekty wtrysków bedziesz wiedzial. Rozumiem że po czyszczeniu ustawiłeś filtr dpf w kompię że wymieniony ??? Pozatym popraw w swoim opisie kod silnika 1B ??? Sugerował bym żebyś zwracał sie tu na forum troche grzeczniej bo ty potrzebujesz pomocy nie ja ?
-
Zbyt szybkie zapełnianie się filtra DPF w Audi A4 B8 2.0TDI
To co z tą sadzą czemu rośnię szybko ??? Pytanie do ekspertów od sadzy w DPF ? Wtryski leją za dużo paliwa ? złe spalanie mieszanki. Wtryski mogą być ok jak ktoś po korektach sprawdza lecz silnik już nię ?
-
Procedura wypalania DPF w Audi A4 B8 2.0 TDI CR
A po czym tak uważasz że zapchany ??? Muscle cały czas zawartość popiołu w oleju tylko tą wartość można zmienić zresetować bo jest liczona masa popiołu w oleju z przebiegu po praniu dpf ta wartość sie nie zmieni trzeba ustawić filtr nowy lub po praniu czyli nowy zrestować ta wartość ?
-
Brak mocy w Audi A4 B8 2.0 TDI CAGA
Wazne że problem rozwiązany ? bo z tego co pisałes odrazu było wiadomo że rozrząd nie mogł być przestawiony ?
-
Brak mocy w Audi A4 B8 2.0 TDI CAGA
Polecam sprawdzic czy pompa nie opiłkuję odkrec czujnik na pompie CR lub sprawdz filtr paliwa. Rozumiem że ten bład podczas jazdy bo obroty wysokię ?
-
Brak mocy w Audi A4 B8 2.0 TDI CAGA
Sprawdz błedy bo rozumiem wszystko tylko to jest wrózenie z fusów ?
-
Dymienie i zacinanie się zmiennej geometrii na zimnym silniku w Audi A4 B6 1.9 TDI AVF
Witam wszystko możliwe wałek rozrządu sprawdzony przy regeneracji pompowtryskiwaczy ?
-
Różne dawki wtrysków w Audi A5 8T 2.0TDI
Zawsze każda informacja cenna ?
-
Różne dawki wtrysków w Audi A5 8T 2.0TDI
Zobacz co napisałem że to uswiadamia niedoskonałośc silnika a nie wtrysków tak ??? więc nie wprowadzaj w bład kogoś że korekty to wyznacznik sprawnych wtrysków. Żeby wtrysk sprawdzic trzeba go wyciagnąc i sprawdzic a nie korektami bo na korekty ma ogromny wpływ sprawnośc silnika sam to napisałeś ? Bo silnik każda nieszczelnośc brak kompresji itp będzię regulował dawka paliwa czyli wtryskami więc sprawny silnik róznica na wtryskach bliska zeru i to wtedy można powiedzieć wtryski sprawne bo róznica bliska zeru rożnica !!!
-
Różne dawki wtrysków w Audi A5 8T 2.0TDI
Witam bym nie patrzył na korekty poszczególnych wtrysków doszedłem do takiego zdania patrząc na swoją sytuację bo silnik będzie tak regulował żeby te dawki odpowiednio ustawiac i silnik równo pracował jeden może lać np. drugi nie dolewać tak ? tak żeby niwelować wszystkie niedoskonałości silnika itp. ? a korekty były w tolerancji ? więc na pewno bym patrzył na różnicę między nimi !!! wszystkie powinny byc zbliżone do 0 Więc moim zdaniem jesteś w błedzie
-
Problem z dymieniem w Audi A4 B8 2.0TDI CGLC
Dodam też że słychać że straszne ma przedmuchy słychać to przy odpaleniu wiec na zimnym na pewno nie trzyma kompresji niech ktoś korek od oleju na zimnym odkręci i zobaczy czy kompresjia nie wali w odmę. Jeszcze po chwili taki swist słychać nie wiem czy to turbo ?
-
Problem z dymieniem w Audi A4 B8 2.0TDI CGLC
Jak dla mnie samochód pali olej widać to. Przyczyn może być kilkanaścię rozbierz silnik będziesz wiedział mogą to być uszczelniaczę zaworowe pękniety tłok lub ktoś coś zlę sprawdził można sobię tak gdybać widać że samochód pali olej jak dla mnię
-
Problem z dymieniem w Audi A4 B8 2.0TDI CGLC
Witam dym delikatnoniebieski widać że olej przepala jeżeli to co piszesz zrobionę że turbo ok faktycznie mogą to być uszczelniaczę zaworowę. Szczególnię że to tylko na zimnym silniku.
-
Wysokie spalanie Audi A4 B8 2.0TDI
Ja tez nie bede sie o ekologii wypowiadał lecz 2.0 tdi naprawdę dużo nie pali
-
Wysokie spalanie Audi A4 B8 2.0TDI
Ile pali twoj bo u mnię przed remontem palił 7 litrów na 100km średnie spalanię koło 8 litrów cykl mieszany to dużo a mapa 185 km
-
Wysokie spalanie Audi A4 B8 2.0TDI
Szczerzę fizyki nie oszukasz cos leje skoro czarny dym wtryski moję podejrzenię zakład co regenerował je wtryski co robił tzn kompletna regeneracja czy jak ? Też będac autetnycznym kto usuwał filtr DPF mogę prosić nazwę firmy
-
Wypalanie filtra DPF w Audi A4 B9
Teraz radz sobie sam moję zdanię
-
Wysokie spalanie Audi A4 B8 2.0TDI
Brak dpf leją ci wtryski jeżeli kopci na czarno za bogata mieszanka lub ktos co wycinał dpf zrobil to dobrzę ??? wyprogramował wszystko ???
-
Wypalanie filtra DPF w Audi A4 B9
Temperatura przed DPF i za nim dobrzę widzę maks 72 stopni C ?
-
Wibracje w Audi A4 B7 1.9TDI
Tarcza w miarę prosta nie będziesz czuł bicia podczas hamowania lecz na odwrót jeżeli czujesz bicię a naciśniesz hamulec tarcza układ hamulcowy ? Sprawdz bicię tarczy oraz piasty ? I jak pomogło?
-
Wymiana odmy w Audi A4 B8 2.0TDI
No tak temat wiązał się z wymianą odmy jutro wrzucę zdjęcia bo dużo rzeczy odebrałem tak jest jak się nie odpowiednio serwisowało samochód tzn. poprzedni właścicielę bo wtedy to ja bym nie musiał tego wszystkiego robić np. jak świec żarowych nie wymienić przez 300 tyś. przebiegu ? lub poci się wtryskiwacz jeździć na nim podkładek nie wymienić ? Odmy nie sprawdzić np. kolektora dolotowego nie kontrolować nie wyczyścić z nagaru ? Turbo niby regenerowane a ktoś nie wymienia i zakłada stary wirnik. Jak po roku turbo po tej regeneracji w Mielcu bierzę olej ? Brak słow dlatego nauczony doświadczeniem umiesz zrób to sam będziesz wiedział co masz ? Tak chłopak z Rudy Ślaskiej zregenerował mi turbinę plus piaskowanie kolektora wykręcenie urwanej śruby sam malowałem plus uszczelki ogarnął do turbiny dla mnie wielki plus ten chłopak ma naprawdę dużo pracy alę jeżeli bym gdzieś ponownię chciał regenerować turbo tylko u niego Dobra Turbina Ruda Śląska ?Polecam wiadomo głowicę tą wadliwą uszkodzoną Autotech Chorzów słusznie powiedział że nie naprawi jej bo nie da gwarancji uszkodzenie wałka głowicy zatarty lecz poszukiwania Polok Gliwicę naprawjają wszystko jeżeli chodzi o głowice itp koszt naprawy zajechanej głowicy 6400 tyś. spawanie naprawa wymiana wałkow itp. Odbiór szybka decyzja poszukanię na szrotach śląsk jest głowica strzał w ten sam dzień tylko z CFF VW naprawdę dobra cena za głowicę ryzyko kupuję po sprawdzeniu przez Polok wymiana prowadnic zaworòw sprawdzeniu odbiór końcowa cena 2 tys teraz tylko czas i pomiar średnicy wszystkich cylindrów i montaż bo gładź cylindra ok widać ślady honowania. Witam milczałem lecz decyzja zapadła remont kompletny silnik wytargany idzię na sprawdzenie zobaczymy ?
-
Wibracje w Audi A4 B7 1.9TDI
No może mieć na to wpływ bo samochód nię bedzie trzymał zbieżności tylko może myszkować lecz też trudno to ocenić czy akurat ma to taki wpływ na wibrację. Wymień i sprawdzaj. Oczywiścię mówimy o drążku kierowniczym bo sworznie wahaczy to inny temat. Tarcza krzywa wciskasz hamulec wibrację nie powinno być jeżeli to tarcza sprawdzaj. Jeżeli tarcza piasty prostę łożyska sprawnę przeguby półoś sprawnę napisz nam że to sprawdziłeś ?