Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

wektor2121

Pasjonat
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Treść opublikowana przez wektor2121

  1. nie rzuca na jałowym ale jak auto sie rozgrzeje to słychać takie stuki i przy niskich temp zatelepie autem i jeszcze dodatkowo jak wciskam i puszczam sprzęgło to mi wskazówka od obrotów faluje tak jak kolelega szkopek opisuje na luzie stuki występują cyklicznie i równomiernie po rozgrzaniu na ssaniu nie jest to słyszalne objawy występują przy rozruchu czyli rzuca silnikiem, stuki po rozgrzaniu to As główne problemy jakie zaobserwowałem jutro podjadę do mechanika może będzie wstanie ustalić co to za stuki dzięki za pomoc
  2. Koledzy tak jak w temacie czy te koło ma wpływ na rozruch auta borykam sie od czasu kupna auta z porannym rozruchem przy niskich temperaturach, po rozgrzaniu auta od strony pasażera (nadkole) słychać stukot do tej pory nie mogłem ustalić skąd to dobiega dziś postanowiłem rozebrać obudowy spodniej silnika i stukot dobiega z okolicy skrzyni biegów a dokładnie w miejscu sprzęgła i w momencie wciskania sprzęgła delikatnie słychać szelest czy mój dwumas jest na wykończeniu z góry dziękuje za pomoc cześć.
  3. mylicie się koledzy to są te same zawory tylko z innymi wtyczkami prostokątna i okrągła do AJM jest okrągła (półokrągłą)ale można założyć z prostokątną tylko trzeba wymienić konektorek z wtyczką też miałem problem z mocą autko rozpędzało sie do 160km i koniec myślałem że może zawór n75 a okazało sie że przepływka cze.
  4. jeśli to występuje przy odpalaniu auta zaraz po rozruchu to na 100% słabe napięcie w przewodach obstawiam akumulator i powinien Ci błąd wyskoczyć.
  5. to prawda jest za duży katalogowo 80 ale gościu od którego brałem mówił że 85 też będzie ok naiwniak posłuchał w pierwszej kolei wymienię regulator tylko nie wiem jak sie do tego zabrać i zobaczymy co dalej. [br]Dopisany: 28 Listopad 2009, 14:34_________________________________________________Siema jaki jest nr katalogowy regulatora napięcia alternator firmy bosch i ile kosztuje i jakiej firmy kupić ?
  6. Witajcie rok temu kupiłem akumulator moll 85Ah który ostatnio mi sie rozładował napięcie wygnoiło 11,8 podłączyłem na 3 h bez wyciągania z auta ,sprawdziłem ładowanie wynosiło od 14,1 z obciążeniem (światła , radio) do 14,23 bez tylko jak włączyłem klime to spadło na 13,9. akumulator po tym 3 h doładowaniu znów mi spadł na 11,8 i komputer po odpaleniu dał sygnał dźwiękowy z (!) postanowiłem reklamować baterie która niby oddać naładowaną ladowałem 12h oddałem do sklepu który przyjął akumulator i go zwrócił z odpowiedzią że był wyładowany po naładowaniu jest 100% sprawny co jest grane jeśli go ładowałem 12 h oni stwierdzili że jest wyładowany naładowali i niby gra coś mi tu śmierdzi. Alternator mam boscha czy może mi ktoś podać nr regulatora napięcia może on jest do wymiany i czy aby sie do niego dostać musze alternator wymontować z auta. Dzięki za wszelkie informacje cześć
  7. a jeśli chodzi o przyleganie powiem są dwa miejsca gdzie jest delikatna luka tylko że listwe zamontowałem na starych spinkach może tego jest wina czy to bedzie miało wpływ na żywotność listw?
  8. Cześć również wymieniam te listwy i po demontażu mam kilka spinek białych i szarych one sie różnią grubościa jak prawidłowo powinnybyć zamontowane czy można jeden rodzaj i jaka jest kolejność tych spinek widać na zdjęciu ze kolega rikokodo299 po demontażu też ma szare i białe a zamontował jeden białe dodam że mają inny nr katalogowy?
  9. Kiedy wymieniałeś rozrząd grupa 004 ostatnia kolumna najlepiej jak jest 00 a ty masz powyżej 1 albo rozrząd do poprawy, jak nie to trzeba kąt synchronizacji ustawic opis na forum
  10. brak grupy 013 dynamicznej taka sama jak statyczna
  11. U mnie 168 tys sprawdzany w ASO frezowanie wałka wymiana popychaczy i jeden pompowtryskiwacz do wymiany hihi, auto ściągane z Niemiec z przebiegiem 148 tyś
  12. Niestety nie miałem okazji poznać Twojej profesorki, z wielkim bólem serca musze stwierdzić, że z języka polskiego miałem 4 Za Twój ubogi zasób słownictwa, wcale nie dziwie się, że miałeś NACIĄGANE 2 (JEŚLI JUŻ TO DOPUSZCZAJĄCY W JAKIM TY ŚWIECIE ŻYJESZ, MAMY 21 WIEK) Pozdrawiam
  13. Lepiej zacznę od początku auto kupiłem latem powymieniałem płyny paki itp. Kłopoty zaczęły się pojawiać jak temp spadła poniżej 10 stopni tzn auto ciężej odpalało i telepało silnikiem po paru godzinnym postoju przez dosłownie pare sekund. Zrobiłem logi są na forum z logów niby wszystko okej a problem z coraz niższa temperatura otoczenia dawał o sobie znać + kłęby dymu z rury wydechowej tą zimę jakoś przebolałem i postanowiłem się zabrać za zdiagnozowanie tego cholerstwa odstawiłem auto do mechanika i co się okazało ze ma na 4 garze słabszą kompresje 28 na zimnym a pozostałe mają ponad 30 rozebrał pokrywę i stwierdził ze popychacze są przytarte od wałka, frezowanie wałka wymiana popychaczy i sprawdzenie pompek okazało się ze na 3 cylindrze pompka leje wiec do wymiany końcówki posprawdzał resztę która też mu nie wyglądała najlepiej pozmieniał na nowe poskładał i co dalej auto pali od kopa i tak po sekundzie wygląda to tak jakby miał dziurę w dopływie paliwa dusi silnik z dwa razy (nie gaśnie) i po chwili pracuje jak należy tylko jak się rozgrzeje to delikatnie faluje wskazówka na obrotomierzu. Co może być przyczyną tych wahań co mechanik spartolił, postaram się porobić logi na weekendzie. Czy może te szklanki musza się poukładać i wszystko ładnie dotrzeć naprawdę nie mam pojęcia co go boli ? proszę o pomoc
  14. Witajcie interesuja mnie jakie koszta frezowania wałka rozrządu , wymiana popychaczy uszczelnienia pompowtrysków plus wymiana końcówek pompek z regulacją ile ten bałagan moze mnie kosztować w AJM dzieki cze[br]Dopisany: 20 Październik 2009, 23:57_________________________________________________auto odebrałem od mechanika tak jak wyżej wymienił wszystkie popychacze końcówki wtrysków uszczelnienia olej koszt bagatela 2200zł i co gorsze problem miałem taki jak auto odpalalem to przez parę sekund dziwnie sie zachowywało wyglądało to tak jakby na 3 gary pracował robiłem logi na zimnym silniku grupy 013 i wartość na jednym byka wysoka około 2,6 i spadało do 0,03 i dlatego wymieniana była ta końcówka po przeglądnieciu reszty pompek mechanik stwierdził ze lepiej wszystkie te końcówki wymienic. Teraz sprawa wygląda tak jak auto odpala po pewnym upływie czasu to tak jakby go dusiło na ułamek sekundy dokładnie wygląda to tak jakby miał odcięcie paliwa i tak z 2 razy i wszystko gra jak auto zejdzie z ssania (zagrzeje się) to zauważyłem ze wskazówka od obrotów delikatnie faluje i jak dodam na jałowym ociupinkę gazu to cale auto drga a tego nie było dodam ze jak auto jest rozgrzane przed naprawą to wartości grupy 013 były rewelacyjne tylko na zimnym była różnica sorki za te pomyłki póżno wróciłem i goniłem do pracy
  15. sprawa wyglada tak ze zjawisko zaobserwowałem gdyż zostawilem uchylona szybe i padał desz i czy nie narobił bigosu kolega bin85 pisze ze tak jest czyli wszystko gra
  16. Koledzy jak to jest z podświetleniem przycisku szyb jak steruje szybą pasażera czy podnoszę czy opuszczam ogólnie jak wciskam to zauważam ze przy tych drzwiach znika podświetlenie włącznika czy tak ma być ?????????
  17. to jest 023 tylko na zimnym http://img36.imageshack.us/my.php?image=beztytuuiot.jpg obecnie nie mam dostępu do kompa kolega wyjechalł mam kabelek ale nie chce mi zasmigac pod vista raz sie mi udalo i tyle cos jest nie halo[br]Dopisany: 30 Maj 2009, 19:59_________________________________________________Mam jeszte takie pytanko bo mało materiału znalazłem na temat poduszek pod silnikiem do czego nawiązuje bo pare dni temu spadł mi przewód od intercollera i przy okazji zauwazylem jak kolega przy otwartej masce próbował ruszac z miejsca to silnik za***iście latał i czy to moze miec cos wspólnego z tymi objawami co pisałem z głośna pracą silnika? i czy w AJM jest poduszka z czujnikami musze ustalic bo mam wyciek oleju po stronie turbiny wyglada to tak jakby sie lało z uszczelki od dekla zaworów i cały rant bloku jest zaolejony mam obawy ze może to być też od uszczelki pod głowicą[br]Dopisany: 31 Maj 2009, 16:37_________________________________________________Koledzy problem na 99% rozwiązany pewność 100% będę miał jak przyjdą mrozy bo jak pisałem te objawy nie występowały w temp powyżej 0 stopni ale już były lekko odczuwalny. Przyszedł czas na wymijane filtru paliwa kupiłem klucz imbusowy 13 okazało się ze jest minimalnie za duży i ku zdziwieniu przystawiając ten klucz okazało się ze śruba mocująca podgrzewacz do filtra można palcem wykręcić myśle ze to miało jakiś wpływ na palenie zapowietrzało układ dziwna sprawa ciekawe dlaczego ta śruba była popuszczona może mechanik jak wymieniał rok temu zapomniał dobrze skręcić nie będę gdybał bo nie ma sensu zobaczymy niebawem dzięki za pomoc i wyrozumiałość
  18. najlepiej podpiąć mi to wygląda na walnięty czujnik płynu chłodniczego a jeśli poległ to na 100% bedzie zapisany błąd przerabiałem ten temat
  19. Tak tylko kolega paweł ma silnik z pompą a tu są pompowtryski i siłą rzeczy nie ma nastawnika najlepiej podejsc do tematu sprawdzając kompem porobic logi a później gdybać bo przyczyn moze byc sporo
  20. sprawdz zaworek powrotny na przewodzie paliwowym możliwe że on nie trzyma i paliwo zamiast pozostawac w przewodach wraca do baku to takie male plastikowe ustrojstwo a rano auto potrzebuej duzej dawki paliwa niz w dzien przy rozgrzanym silniku najlepiej to przegladnac caly układ paliwowy czy sie gdzies nie zapowietrza z tyłu silnika stojac po drugiej sronie rozrządu znajduje sie pompa vacum ona podaje sapliwo na pompowtryski zobaczy czy nigdzie nie puszcza ropy jest na ten temat sporo na forum moze cos Ci to pomoze
  21. wektor2121 odpowiedział(a) na odpowiedź w temacie w 1.9TDI
    sprawdź przepływke!!! miałem podobny problem ze auto powyżej 2500 obrotów zbierał sie jak polonez a prędkość max to 150km/h cze
  22. świece 2 razy wymieniałem dla pewności jak bede mial czas to sprawdze napięcie w przewodach na świece
  23. Auto sprawdzone podobno dwa pompowtryskiwacze leja przy rozruchu powiedział ze trudno jest to zdjagnozować gdyż za krótko to trwa i jak się połączy z autem jest już po problemie mówił również że można z tym jeździć dopiero jak zacznie przerywać to będzie już czas na pompki szkoda że nie poprosiłem o wydruk z kompa postaram się tą prace nagrać i wrzucić na forum
  24. cześć już opisuje: rano po nocy gdy silnik jest zimny i odpalam auto oczywiście przy panujących temperaturach odpala od tyka tylko przez parę sekund pracuje tak jakby pracował na 3 gary po chwili czyli około 5 sekundach problem znika zależy to jak zimno jest na zewnątrz może to trwać krócej lub dłużej (uzależnione od temp) później przy ponownym uruchomieniu silnika problemu nie ma nawet jak go od razu zgaszę i spróbuje odpalić wszystko gra raz tylko objaw się pojawił gdy jechałem rano do pracy i po 8 godzinach autko odpaliłem ale wtedy były mrozy około -16 a teraz przy obecnych temp dziej się tylko rano gdy auto odpalam po nocy wydaje mi się ze to może być sprawka jednego z pompowtryskiwaczy jutro zrobię logi na zimnym silniku 013 może mi to coś powie dodam że świece są nowe czujnik temp. płynu kupiony oryginalny i termostat w ASO akumulator również nowy auto zostało zakupione w lipcu zeszłego roku i od razu zostały powymieniane wszystkie paski rolki olej i filtry udokumentowany i sprawdzony w ASO przebieg 150tysięcy brakuje mi już koncepcji hihi jedyne czym się pocieszam to że jest już bliżej końca zimy hihihi grupa 0113 na zimnym silniku od Momentu rozruchu silnika http://img88.imageshack.us/img88/7501/beztytuuzd7.jpg[br]Dopisany: 01 Luty 2009, 14:13_________________________________________________czesc auto zostało zdjagnozowane przez "fachowca" podobno na 90% dwa pompowtryski do wyniany rozmawiałem z nim przez tel jutro będe wiedział coś więcej

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.