Treść opublikowana przez Peterka
-
[ALL B5] Jakie sprężyny założyć ?
Wiadomo wszystko zależy od budżetu, można kupić zestaw no-name za 350PLN albo jakieś konkretne Koni, HR, Eibach, Weitec. O różnicy się nie wypowiem bo nie jeździłem kilku zestawach sprężyn... Z informacji zaciągniętych na tym forum oraz internecie wynika, że lepiej coś lepszego. Pozdrawiam
-
[ALL B5] Jakie sprężyny założyć ?
Witam, ja kupiłem zestaw Eibacha Pro-kit -30mm. mam nadzieję ze uda się na dniach założyć to dam znać i do tego zestaw skróconych sprężyn. Pozdrawiam
-
[B5 ABC] Gorący silnik
Powiem tak słuchałem 2.6 słuchałem 2.8 30V i ten charakterystyczny huk powietrza przy wkręcaniu na obroty tu i tu. Najlepiej kolego będzie jak popytasz użytkowników 2.8 30V Pozdrawiam
-
Jaką drogą jechać do Warszawy ?
Polecam drogę jak kolega mcm00, jest na niej troszkę radarów (większość pusta), trzeba uważać... Ale dość przyjemnie się jedzie jak na polskie warunki. Pozdrowionka
-
[B5 ABC] Gorący silnik
Ja znów test przeprowadzałem na silniku zapalonym, jak jest zimny zatrzymam je bez problemu, nie stawia dużego oporu, natomiast jak jest gorący, ciężko je zatrzymać... Jutro przeprowadzę test na silniku rozgrzanym, ale zgaszonym. A tak poza tematem kolego możesz powiedzieć jak jest u Ciebie z ciepłem w kabinie...Chodzi o to czy pod nogami jak wyłączysz nawiewy to czujesz lekkie ciepło bijące od komory silnika?? Pozdrawiam
-
[B5 ABC] Gorący silnik
Dzięki za rady, przejadę się z kimś i dam znać co i jak... Pozdrowionka
-
Liga Mistrzów Barcelona-Bayern Monchium/Liverpool-Chelsea
Brawo BARCA, czyżby skończyło się jak polska - san marino
-
[B5 ABC] Gorący silnik
Więc w korkach; dziś stałem ponad godzinę i temperatura równo 90... Ciepło odczuwalne w kabinie jest wyczuwalne jak auto nagrzeje się do 90 i pojeżdżę nim tak z 20km... Muszę się przejechać z kimś kto ma podobny silnik, wtedy porównam... POzdrawiam
-
[B5 ABC] Gorący silnik
Jeżeli chodzi o ilość płynu jest ok... Jak zdiagnozować sprzęgło wiskotyczne?? Dodam, że podczas jazdy w mieście nawet w korkach przy dużej temperaturze silnik trzyma 90 stopni...
-
[B5 AFF] Jakie amortyzatory wybrać BILSTEIN czy KAYABA ?
Witam, kolego Dropsone co przeważyło u Ciebie na korzyść Kayab?? Pozdrawiam
-
[B5 ABC] Gorący silnik
Jeżeli chodzi o sterowanie ciepło zimno, mam manualne i słychać ze te dźwignie pracują... Zaznaczę, że problemu nie ma zimą... Tylko teraz jak ten silnik jest tak mocno gorący....
-
[B5 ABC] Gorący silnik
A kolego jak to można sprawdzić albo jak się do nich dostać?? Pozdrawiam
-
[B5 ABC] Gorący silnik
Ale tak jak napisałem to jest wręcz gorące... Pisze to dlatego, że u kolegi jest tak jakby normalnie. Po jeździe jak przejdę koło przodu auta to jakbym przechodził przez falę gorącego powietrza... Pozdrawiam [br]Dopisany: 07 Kwiecień 2009, 20:01_________________________________________________Aha i dodam, że w kabinie, jak wyłączę nawiewy to pod nogami kierowcy tez jest ciepło...
-
[B5 ABC] Gorący silnik
Witam, może jestem przewrażliwiony, ale zaobserwowałem, że silnik wytwarza u mnie duże ilości ciepła tzn. np jak przyjadę po jakieś przejażdżce i kolega tez(oboje mamy v6) i spod mojej maski wręcz bucha gorące, a maska oraz sam silnik są baaardzo gorące. Silnik oczywiście cały czas trzyma 90 stopni... A u kolegi tego nie ma i motor szybko wytraca ciepło... Czy tak ma być? Pozdrawiam
-
[B5 ABC] Odboje i osłony amortyzatorów
Witam, kupiłem amortyzatory Bilstein b8 sprint + eibach pro kit -30mm. Na tylnych amorkach są odboje (chyba jakieś skrócone??) na przodzie nie ma nic. Moje pytanie jest następujące: czy w przypadku założenia skróconych amorków oraz obniżających sprężyn trzeba kupić na przód skrócone sportowe odboje?? Na forum VW znalazłem informacje, że do bilstein b6 i b8 na przód nie zakłada się odboi. Będę wdzięczny za jakiekolwiek informacje. Pozdrawiam
-
[B5 AVG] Czym obniżyc quatrro ?
Witaj, zerknij tutaj http://www.allegro.pl/item595760732_sprezyny_amortyzatory_audi_a4_95_98_s_line_quatro.html Może warto?Pozdrawiam
-
[B5 AFF] Jakie amortyzatory wybrać BILSTEIN czy KAYABA ?
A na jakich kolego Bilsteinach jeździsz?? Poza tym Bilstein jest w pełni regenerowany. A Ty jakie byś polecał?? Pozdrawiam
-
[B5 AFF] Jakie amortyzatory wybrać BILSTEIN czy KAYABA ?
Witam, potrzebuje odpowiedzi na pytanie dotyczące Bilstein. Kupiłem sprężyny eibacha -30mm, teraz zmieniam amorki tylko czy zakładać B6 Sport czy B8 sprint?? Potrzebuje pilnie odpowiedzi. Pozdrawiam
-
[B5 AVG] Czym obniżyc quatrro ?
No tak niestety wygląda sprawa sprężyn, chyba że jakieś używane... Warto poszukać na niemieckim ebayu spreżyn od s4 lub 1BE. Albo te za około 450PLN, ale nie znam o nich opinii.
-
[B5 AVG] Czym obniżyc quatrro ?
Witam kolego, Zgłębiłem temat dość mocno, tak jak mówisz do quattro nie ma za wiele rzeczy na allegro. Ten koleś http://www.allegro.pl/item573552838_sportowe_sprezyny_obnizajace_audi_a4_quattro.html ma do quattro weiteci za 790PLN albo http://rallyshop.pl/index.php?p1148,sprezyny-eibach-pro-kit-audi-a4-sedan. Tak to wygląda jeśli chodzi o springi, jak będziesz zmieniał, zakładasz normalne amortyzatory czy o skróconym skoku?? Pozdrawiam
-
[ALL B6] Ścinanie opony tył
Witam, miałem ten problem w B5, przyczyna okazało się pochylenie tylnych kół. Tylko że w quattro z tyłu można ustawić zbieżność i pochylenie. Nie wiem jak jest w FWD..
-
vectra 2.2 dtl 125km --- jak to idzie?
Jeżeli chodzi o ogólny wybór ja bym wybrał (tu w zależności od budżetu) AFN lub AJM 116KM. Myślę, że z AJM, Vectra nie ma co konkurować. Bardzo ładnie jechało mi się v6 2.5tdi, ale co do tego silnika ile ludzi tyle opinii. Jest wiele na forum.
-
vectra 2.2 dtl 125km --- jak to idzie?
http://forum.vectra-unlimited.pl/showthread.php?t=27113 Takie coś mi udało mi się znaleźć na forum o silniku 2.2 jeżeli chodzi o usterki...Warto się zalogować i poczytać. Pozdrawiam
-
vectra 2.2 dtl 125km --- jak to idzie?
Witam, Ciekawy temat kiedyś myślałem na tym silniczkiem, ale jakoś padło na audi, ale do konkretów: Jeżeli chodzi o porównanie to od danych technicznych: Vectra 0-100 km/h : 10.5s Moment obrotowy: 270Nm Audi(110km): 0-100km/h: 11.3 Moment obrotowy: 225Nm Z tego widzimy, że silnik vectry będzie troszkę bardziej dynamiczny. Jeżeli chodzi o wykonanie samych aut to jednak audi jest klasę wyżej w wykonaniu, ale w opolu nie jest źle szczególnie w tej wersji po liftingu 1999. jechało mi się tą vectrą bardzo przyjemnie, ale nie mam porównania z audi 110km... Polecam jakieś forum vectry, żeby przyjrzeć się bardziej silnikowi i nie tylko. Coś mi się przypomina, że pompy coś tam nie abla, ale to można zweryfikować Pozdrawiam
-
[ALL B5] Stukot na "tarce" wachacze ok, amorki też
Witam, kolego kiedyś miałem coś podobnego i było to przy tylnym zacisku jakaś pierdoła co dzwoniła na tarce... Mechanik mi coś tam zrobił i jest ok. Może to...