Treść opublikowana przez Peterka
-
[B5 AHU] Jak dorezać spryskiwacze lamp
Witam, Mam problem z odnalezieniem przekaźnika 377 lub 389. Rozkreciłem osłonę zaglądam pod spód i nic nie ma... gdzie go szukać?? Bardziej pod spodem bliżej ściany grodziowej czy obok kierownicy?? Pomocy!! znalazłem przekaźnik 229, który pod odłączeniu odłącza mi wycieraczki? czy to ten?
-
Audi a4 b6 1.9 TDI vs Bmw 320d fl
Witam, jeżeli chodzi o silniki to dla mnie 330d piękna sprawa. Dla audi duży plusik za Q. W tą zimię nie jeden RWD oddał by BMW za quattro. Jeżeli chodzi osobiscie o mnie to wybrałbym 1.9Tdi Q lub 2.5Tdi Q BAU. Wykończenie tych aut jest naprawde dobre + dobry motor + i naped Quattro i mysle ze to wystarczy.
-
[B5 ABC] Zbiornik spryskiwaczy
Witam, Potrzebuje do zamontowania zbiornik z dwiema pompkami(szyba i lampy), czy ten będzie pasować http://www.allegro.pl/item903633718_audi_rs4_s4_a4_b5_zbiornik_spryskiwaczy.html?? Rok auta 1995. Pozdrawiam
-
Tournée po Europie
Witam, www.interhome.pl/ - tutaj mozna cos fajnego wynajac. Kiedys sam rezerwowalem tylko we Wloszech i wszytsko wyszlo zgodnie z tym co napiasne bylo na portalu. Polecam
-
[B5 ABC] Wymiary i numer plecionki
Witam, Zmierzona pod autem: wymiary 50mm x 100mm.
-
[B5 ABC] Dzwoni na wyższych obrotach - Problem rozwiązany
Witam, Może to bardziej grzechocze niż dzowni. Na pewno to nie nic układem wydechowym. Na ucho ten dzwięk dobiega z przodu silnika. Czy pompa oleju napędzna jest łańcuszkiem ?(wg etki tak chyba jest) Chyba jest napedzana ale dotyczy to silnika 2.4 albo 2.8. Pozdro
-
[B5 ABC] Dzwoni na wyższych obrotach - Problem rozwiązany
Witam, Mam taki problem w aucie. Auto na wolnych obrotach pracuje idealnie silnik cichutko mruczy, ale podczas dodawania gazu w okolicy 2,3 tys obrotów pojawia się głośne dzwonienie.podczas zwiekszania obrotów robi się głośniejsze. Nie wiem co to może być?? Macie pomysł?? - Auto posiada pełną moc - zrobiony został dół silnika (panewki itd - komplet) (z silnika nie wydobywaja się żadne sutki, puki id) - został zdjęty pasek który napędza alternalor, pompe wspomagania, wisko i sprezarke klimy ( podczas zdjecie paska i odpalenia silnika dzwoni dalej) Klepie mi w lewej głowicy popychacz, ale słychać go tylko kilka sekund przy odpalaniu zimnego - później cisza. Zostały mi pomysł tylko na coś z układem rozrządu, pompa oleju, wody ?? A Wy jak myślicie? Pozdro
-
[B5 ABC] Nieoryginalna chłodnica klimatyzacji
Witam, W swoim aucie mam klimatyzacje manualna i jakąs nieoryginalną chłodnicę klimatyzacji do której dochodzą tylko dwa przewody. Chłodnica nie posiada żadnego czujnika. Zaznaczam, że klimatyzacja w aucie działa bez zarzutu. Czy jak kupie nową chłodnicę klimatyzacji na oryginalne mocowania wraz z czujnikiem i ją zamontuje to wszytsko będzie ok? Czy ten czujnik coś zmieni? Pozdrawiam
-
Kędzierzyn-Koźle i okolice
Witam, Moze mnie pamietasz koleznako? Pozna by cos zorganizowac jak kiedys
-
[B5 ABC] Wymiary i numer plecionki
Witam, Czy ktoś może orientuje sie jakie są wymiary i numer plecionki w silniki 2.6 v6? Pozdrawiam
-
[ALL B5] Rezanko bixenonu
Dzięki koledzy za info, teraz czekam na zderzak ze spryskami( już w drodze). Założe zderzak podłącze spryski lamp i biorę się za bixenon. Możecie jeszcze podzielić się wrażeniami z jazdy na bi-xenonie i podać jakaś przykładową przetwornice? Pozdrawiam
-
[ALL B5] Rezanko bixenonu
Witam, Odświeżę temacik. Mam lampy Depo D2S, chciałbym zrobić bi xenon, mam 3 pytanka: - http://www.allegro.pl/item911138404_soczewki_bixenon_xenon_al_audi_a4_super_d2s_d1s.html - czy taka soczewka będzie ok?? - do bixenonu potrzebne są dwie przetwornice? - czy środki lamp muszą być malowane na czarno?? Pozdrawiam
-
[B5 AHU] Jak dorezać spryskiwacze lamp
Witam, Odgrzeje troszkę temat, mam zamiar kupić zderzak ze spryskami już zamontowanymi. Czy istnieje jakas możliwość zeby sprawdzić czy spryski działają jak juz zderzak jest poza autem?? Pozdro
-
[B5 AKN] Czujnik ABS
W takim znaczeniu że wyjac czujnik, wyjąc tuleje gdzie jest czujnik i wszytsko dokładnie wyczyścić i złożyć jak było. Zobacz obrazek, chodzi o element 4 i 6. Pozdrawiam
-
[B5 AKN] Czujnik ABS
Witam, ten sam problem rozwiązałem tydzień temu w swoim quattro. Auto na podnośnik 4 koła ściagniete. Wyjełem wszystkie czujniki i ważne, żeby wyjąć też tuleje metalową do której wsuwamy czujnik. Wszystko dokładnie wyczyścić i złożyć odwrotnie. Te czynności pozwoliły rozwiązać problem. Pozdro
-
[B5 1Z] Notorycznie psujący się lewy przegub.
Witam OT. co do błotnika wystarczy kupić błotnik od używanego z tym samym kodem lakieru, wtedy chyba nie będzie znać czy był dzwon. A jeśli chodzi o przegub miałem to kiedyś w innym aucie, ale wina okazały się "chinśkie" przeguby. Założyłem SKF i do dziś dnia chodzi. Pozdro
-
[ALL B5] Jakie wybrać łożysko na przednie koło?
Witam, Polecam SKF. Część brałem od TOM77. Super cena i ekspers dostawa. Pozdro
-
[B5 AFN] Wymiana przegubu i straszny problem
Witam, Jak kupowałem przegub to sprzedawca informował że są przeguby do mojego co moją 27 i 30 zębów. Więc tutaj może jest różnica. Jak masz możliwość to weź stary przegub i włoż do od drugiej strony piasty i będziesz widział czy wejdzie.(będzie można sprawdzić czy zęby się zgadzaja) Pozdrawiam
-
[B5 AJM] Bilstein b8 czy Eibach Pro-System.....????????????
Witam, Zauławażyłem lepszą elastyczność na 1BE zwiększył się komfort ale auto zaczeło się mocniej przechylać w zakrętach. I tak jest sztywno, lecz z eibachem to prawie jakby go przyczepił do asfaltu, nawet przy dużych prędkościach. Pozdrawiam
-
[B5 AJM] Bilstein b8 czy Eibach Pro-System.....????????????
Witam, Wcześniej mi własnie siadł niżej niż miał i teraz ciesze się ze jest tak jak jest bo robiłbym za pług snieżny. Niestety nie mam fotek na 1be ale moim zdaniem jest w miare optymalnie, choc do przyslowiowego kox-u mu brakuje. Jeszcze raz kolego powiem że B8 jest twardy. Jak zalożyłem b8 i eibacha to ciezko bylo na auto nacisnac z przodu. Poza tematem moge spytac czemu wymieniasz TA Technix?
-
[B5 AJM] Bilstein b8 czy Eibach Pro-System.....????????????
Witam, Mnie usiadł około 20mm. Jestem zadowolony. choc moglobyć troszke nizej z tylu, ale i tak chce za jakis czas wymienic na gwint. Kolego, zależy na co stawiasz robić ten mod w aucie: czy ma wygladac(wydaje mi sie ze nie tylko bo miales gwinta TA) czy jakosc prowadzenia czy komfort jazdy. Jeżeli chodzi o prowadzenie to bilstein b12 będzie malina lecz komfort mizerny. Pozdrawiam
-
[B5 AJM] Bilstein b8 czy Eibach Pro-System.....????????????
Witam Kolego jak już wiesz jeździłem na komplecie B8 + Eibach pro Kit i opona 45mm. Ogólnie uważam że zestaw jest dość twardy, ale głównie za sprawą B8 bo to naprawde twarde amorki. W chwili obecnej mam auto ustawione na 1BE i b8 jest lepiej ale... czy aż tak dużo nie wiem... Ogólnie spreżyny Eibacha są dość miękkie. Przy zakupie swojego zestawu również myślałem o Pro Systemie, ale na korzyść B8 przemówiła możliwość kompletnej regeneracji oraz możliwość ustawienia w serwisie Zerkopol w Warszawie. Jak dla mnie zostaje B8 i 1BE lub Eibach A może zestawy koni z możliwością regulacji twardości?? Pozdrawiam
-
Montaż licznika z FIS w Audi A4 B5
Witam, powoli u mnie rysuje się wizja zmiany licznika na FIS. mam kilka pytań: W aucie mam wywalone immo i klime reczną czyli brak klimatronika. Czy szukać jakiś konkretną wersje licznika z FIS. Czy w takim przypadku jak u mnie będzie problem z podłączeniem funkcji FIS spalanie, temp itd?? Dziękuje za odpowiedzi.
-
[B5 AHU] Rzuca tyłem na śliskim i coś puka. - filmik
Witam, Na pukanie nie wiem za bardzo co odpowiedzieć. Ale mogę powiedzieć że testy na stacjach diagnostycznych nie są miarodajne do końca... U mnie tył wpadał w lekki poślizg na śliskim. Wymiana amorków na Bilstein B8, zrobienie tulejek (sanek również) i ustawienie geometrii i jak ręką odjął.
- [ALL B5] Jak sprawdzic działanie EDS ?