Treść opublikowana przez Peterka
-
Gaz przestaje się opłacać?
Witam, Tak jak pisałem wcześniej chciałem podzielić się spalaniem mojego 1.8T po mieście - Opole. Jazda normalna bez szaleństwa. Przejechałem 300 km i dotankowałem znów do pełna i wyszło 10.8L. To całkiem przyzwoity wynik. Teraz podejme jeszcze decyzje czy zostawić LPG czy nie. A co do cen to faktycznie rosną i LPG i PB też. Pozdrawiam
-
Gaz przestaje się opłacać?
Witam, Auto zatankowane benzyną na full, sprawdze spalanie w swoich warunkach i dam znać co i jak Jeszcze pamiętajmy o benzynie którą tankujemy. Kiedyś wziąłem się za 2 miesiące i zobaczyłem rachunki za PB. I wyszło 100/120 zł na PB/miesięcznie. Nie jestem zwolennikiem jeżdzenia autam z niskim stanem PB ze względu na pompe paliwa i zawsze gdy zbliża się do rezerwy tankuje. I to tak własnie wychodzi. Reasumując jak liczymy to spalanie tam 13litrów gazu x 2.85 = 37zł to dodajmy jeszcze z 6 zł za PB. Oczywiście nie poruszam tu kwestii jednego rocznego droższego przeglądu o 60 zł, czy przeglądów gazu 50/100zł czy awarii z tego wynikających. A do co wypowiedzi kolegi wroclav to własnie tego się nieco obawiam, że auto nie będzie tak mało palić tej PB. Informacje o spalaniu mam z tego forum z działu ile na jednym baku. Choć każde miasto ma inną specyfikę, gdzie Wrocław czy Warszawa stoimy w korkach i to spalanie nie koniecznie będzie tak optymistyczne, a np w Opolu. Przejeżdzamy całe miasto w godzinach szczytu w 15 - 20 minut. I jeszcze cena LPG którą liczmy w założeniach 2.75 czy coś zbliżonego. A niedlugo to zniknie, gdzie już w wielu miejscach w kraju zagląda nam 3zł za litr. No ale wiadomo PB też nie stoi w miejscu. Pozdrawiam
-
Gaz przestaje się opłacać?
Witam, Z tym 6zł za PB w 2012 to troszkę wiecej spekulacji jak prawdy. A wracając do kosztów optymalne rozwiązanie pod względem osiągów i jednocześnie względnej ekonomiki to właśnie mocny TDI. Jest czym pojechać i koszt przejechania tych 100km nie zabija. Tylko na 200KM Tdi to trzeba troszkę kasy wyłożyć - jeżeli ma być w miarę bezawaryjnie. Bo klika części eksploatacyjnych w tym motorze może zabić . Ale to nie dyskusja o 3.0TDi. Pozdrawiam
-
Gaz przestaje się opłacać?
Kolego to tylko kalkulacja, powiem tak sprawdze dokładnie spalanie PB przy mojej nodze. Bo nie miałem jeszcze okazji. Obecnie wiem że spalanie LPG jest miedzy 13-14. Kalkulacje spalania PB liczę na podstawie info z forum dla tego silnika.
-
Gaz przestaje się opłacać?
A tak w kontekście opału myśle ze pozostaje nam jeszcze dwie banieczki 50litrów i na autostradę w poszukiwaniu ropy po 3,5zł od kierowców.
-
Gaz przestaje się opłacać?
Kolego -makaveli- wczoraj na trasie do Poznania, bodjarze gdzieś za Lesznem widziałem cenę na Shellu - 3.02 Aż mi nogę z gazu zdjęło A wracając na A4 za Wrockiem 2.95 Więc mysle ze Twoj pretekst będzie niedlugo całkiem realny Pozdrawiam
-
Gaz przestaje się opłacać?
W moim przypadku gaz się zwrócił bo załozony rok temu w lipcu i obecny przelot to 63tysiące km. Ale obecnie zastanawiam się nad demontażem, bo w przypadku mojego autka ta różnica nie jest taka odczuwalna w chwili obecnej. Chyba ze PB95 zrobią po 5,5zł to będzie po moim pomysle. pozdrawiam
-
Gaz przestaje się opłacać?
Witam, Zgodzę sie z Tobą kolego, z tym że u Ciebie wychodzi 10litrów LPG w jeździe mieszanej na 100km. Więc to niewątpliwie mało jak na 1.8T w budzie A6. Przyznam, że to bardzo miłe spalanie. Bo nie ma żadnego wzrostu spalania LPG w stosunku do PB, a to nieco zaskakujące. Pozdrawiam
-
Ceny paliwa marzec 2026
Witam, Wczoraj LPG na stacji na A4, zjazd na Oławe - 2.95zł. Również wczoraj, ale miejscowości nie pamiętam, za Lesznem w stronę Poznania. Stacja Shell - 3.02zł/LPG
-
Gaz przestaje się opłacać?
Raczej po przemyśleniach autko zostanie, ale bez LPG. Jutro zalewam zbiornik do pełna i sprawdzimy co i jak. Nie chodziło mi też o konkretny mój przypadek, posłużył mi on jedynie za przykład do dyskusji na temat czy auto z LPG przestaje być coraz mniej opłacalne. Pozdrawiam
-
Gaz przestaje się opłacać?
Witam, Po ostatnich kilku tankowaniach LPG i przeliczeniu kosztów użytkowania samochodu, można dojść do wniosku, iż instalacje LPG nie są już opłacalne. Założenia oparłem na przykładzie swojego samochodu i cenach paliw w moim regionie. Poniżej klika wyliczeń: LPG: 47L / 350km = 13,5l/100km (jazda 70% miasto, 30% trasa) = 39,15zł/100km + wg moich wyliczeń około 1,5l PB/100km (7,75zł) = 46,9zł PB: Tutaj jest nieco mniej danych ze względu na to, że odkąd mam to auto od razu jeździ na LPG. Wyliczenia oparłem na informacjach z rozum dot. tego silnika. A mianowicie, że na pełnym banku przejeżdza się około 650km (średnio) 66L/650km = 10,15/100km x 5,15zł/1l = 52,75zł /100km Róźnica waha się w okolicach 5zł na 100km, czyli praktycznie żadna. Czyżby już czas LPG odchodził w niepamięć? Czy mając instalacje LPG demontować ją? Czy zmieniać na TDI? Zapraszam do wypowiedzi. Pozdrawiam
-
[ALL] Najlepsza trasa Wroclaw - Warszawa
Witam, uczęsczam tą drogą bardzo czesto 2-3 razy na tydzien. WIec jesli chodzi o przejazd w godzinach nocnych trasa piotrkow - wawa to polecam. Jest rozkopana to fakt. Ale w nocy ruch znikomy i przy stałej predkosci np 90 100 jakos idzie. Uwazałbym tylko na wyjazd do Warszawy w godzinach porannych bo można tam stracic z dobra godzinke
-
[B6 BFB] Mały problem po zmianie amoryzatorów
Witam, W skrócie opisze mój problem. Na przodzie w aucie było zawieszenie 1BE - komplet amorek + sprężyna. Auto wyglądało jak powinno przy 1BE. Wymieniłem amortyzatory na Kayaby. Spreżyna została 1BE. Po wymianie otrzymałem efekt bliski 1BA ;( Auto przejechało z 600 km i nie za bardzo siadło niżej. Panowie powiedzie czekać dalej i jezdzić czy zmieniać na jakiegos Eibacha? Tylko martwie się jak zmienie na eibacha -30, to jak pojezdze dluzej to zrobi mi sie -45 bo amorek sie ulozy. Proszę o porade. Pozdrawiam
-
[ALL] Rdza na audi a4 b6? czyżby bite?
Witam, To w Twoim roczniku może się wydarzyć, bo około 2004r byly problemy w fabrykach i na blotnikach w duzej ilosci bezwypadkowych egzemplarzy wychodzi rdza. Było na forum o tym. http://www.a4-klub.pl/smf/index.php?topic=185266.45
-
[ALL] Spalone auto - elektryka
Dzieki koledzy odpowiedz Temat mozna zamknac i do kosza. Pozdro
-
[ALL] Spalone auto - elektryka
WItam, Mam takie nietypowe pytanie. Czy przy spaleniu komory silnika samochodu, elektryka samochodu która jest zamontowana wewnątrz jest sprawna? Czy mogło dojsć do jakigoś zwarcia i np uszkodzić radio?? Pozdrawiam
-
Czy ceny LPG ostro pójdą w górę?
Witam, Kolego jaki silnik tzn jaka moc pojemnosc spalanie? Moim zdaniem przy takim przebiegu raczej nie warto. Zalezy jeszcze czy autem chcesz jezdzic rok czy uzytkować je 3-4 lata. Założyłem LPG, ale w ciągu roku zrobiłem 60 tysięcy i już ze 3 razy się wróciło. Pozdrawiam
-
[B6 BFB] Audi A4 B6 1.8Turbo Quattro ;) Felga 18'', foto str 1
Witam, Nowa sesja zdjęciowa Miłego oglądania. Pozdrawiam
-
[B6 BFB] Audi A4 B6 1.8Turbo Quattro ;) Felga 18'', foto str 1
Witam, Pierwsze mody, aktualizacja na pierwszej stronie Pozdro
-
[B6 AVJ] Wymiana pompy paliwa o innej koncówce
Witam, Wczoraj wymienili. ASO Lellek Opole. Pozdrawiam
-
[B6 AVJ] Wymiana pompy paliwa o innej koncówce
Witam, Nie wiem czy Twojego auta też to dotyczy, ale jak miałem na serwisie auto. To wymienili mi pompę paliwa w ramach akcji serwisowej 1.8T. Pozdro
-
[B6 BFB] Misfire tylko na wolnych obrotach
Witam zerknij na moj problem, objawy podobne i temacie masz rozwiazanie http://www.a4-klub.pl/smf/index.php?topic=191411.msg2258777#msg2258777 Pozdrawiam
-
Protesty w Hiszpanii i Portugalii, a w Polsce jest raj na ziemi?
Tak, tylko zupełnie na marginesie. Tą wizję o której piszesz wykreowały media. Jak ktoś miał z tym do czynienia od strony UKS i całej historii tego Pana to uważa ze sprawa ma całkowicie inny obraz, a Pan nie jest taki dobroduszny. Pozdrawiam
-
[ALL] Reklama BMW z udziałem Audi
Witam, Jak było proszę o skasowanie. Teraz BMW reklamuje się jako auto nie dla szytwniaków. http://www.video.banzaj.pl/film/3786/bmw---jump-for-joy---reklama/ Pozdrawiam
-
[B6 BFB] Mechniazm wycieraczek
Witam, Czy mechniazmy przedstawione na zdjeciach pasują do A4 b6 rok 2003? http://allegro.pl/audi-mechanizm-wycieraczek-a2-a4-a6-od-05-rideal-i1574760033.html http://allegro.pl/audi-a4-b6-b7-mechanizm-wycieraczek-z-silnikiem-i1562500786.html Pozdrawiam