Treść opublikowana przez Peterka
-
[B5 ABC] A4 2.6 Quattro - kilka modów
Witam, Ramka jest ale zupełnie inna nie związana z żadnym klubem. Będę niezrzeszony Pozdrawiam
-
Jak rozpoznac 2,5 Tdi ( z kodem B..)
Lektura do snu: http://www.audiklub.org/phpBB2/viewtopic.php?t=59776&highlight=wa%B3ki+bau Pozdrawiam
-
[B5 ABC] Delikatnie szarpie przerywa przy przyśpieszaniu
Witam, mam taki problem, że podczas jazdy szczególnie powyżej 3 tys obrotów auto delikatnie szarpie i przerywa. Mam też wrażenie ze jest słabszy. Chciałbym nadmienić, że sytuacja ma miejsce na ciepłym silniku. Na zimnym tego nie zaobserwowałem, ale jeszcze to oblukam. Proszę o wskazówki gdzie zacząć dłubać zeby pozbyć się problemu? Pozdrawiam
-
[B5 AFF] Jakie amortyzatory wybrać BILSTEIN czy KAYABA ?
Witam, http://www.rallyshop.pl/ Tam dawałem po 500 PLN za sztukę B8 do Quattro. Więc cena w porównaniu z Twoją bardziej przystępna. Pozdrawiam
-
Moja opinia o A4!
Witam, kolego jak dla mnie poza tematami z którymi mogłeś się liczyć wyskoczyło Ci łożysko altelnatora i termostat. Reszta to standard. Trzeba liczyć się ze auta używane ponad 10 lat będą się niszczyć... I to jest rzecz naturalna. Dla przykładu co ja robiłem w aucie od kupienia (minęło ponad rok) - hamulce komplet - 1100PLN, amoryzatory i spreżyny 2900PLN tuleje wahaczy z tyłu komplet 1200 PLN rozrząd 700 PLN z termostatem naprawa immobilizera 500PLN - łącznie = 6400 PLN bez robocizny... Całe szczęscie wszytsko mogę wymienić sam. Ale uważam to auto za mało awaryjne tylko może czasem być drogie w utrzymaniu. Trzeba się liczyć z kosztami i tyle. Poczytaj forum a6 klub dział diesel jakie mają chłopaki problemy i koszty też... Wieć jak zmienisz to nie koniecznie pozbędziesz sie kosztów. Pozdrawiam
-
[B5 ABC] [B5 ABC] Wymina tylnych tulei wahacza
Witaj, kolego temat dokladnie opisany 4 tematy niżej. Szukaj !! Pozdrawiam
-
[ALL B5] Głuche sutkanie w tylnym zawieszeniu Quattro
Witam, kolego a czy przy uszkodzonej tej poduszce rzucało na boki na dziurach? pozdrawiam[br]Dopisany: 31 Sierpień 2009, 20:05_________________________________________________kolego w tym temacie masz schemat zawieszenia tylnego http://www.a4-klub.pl/smf/b5_aeb_do_wymiany_tuleje_czy_caly_wahacz-t92287.0.html mozesz podac o jaki numer czesci chodzi? Pozdrawiam
-
[ALL B5] Zmiana z fabrycznych na obniżające
Ponowie pytanie - co z regeneracją? Pozdro
-
[ALL B5] Głuche sutkanie w tylnym zawieszeniu Quattro
Witam, myślę ze u Ciebie to właśnie jakiś przegub... Wymienię wszystkie tuleje te na zwrotnicy również...Górne wymieniałem 30tys km temu na ori ASO. Sprawdzę też ten łącznik i wahacz. Dzięki za podanie cen. Pozdrawiam
-
[ALL B5] Zmiana z fabrycznych na obniżające
Witam, koledzy a jak jest z regeneracją amorków w zawieszeniu gwintowanym? czy w ogóle jest taka możliwość czy tylko nowe? Pozdrawiam
-
[ALL B5] Głuche sutkanie w tylnym zawieszeniu Quattro
Witam, na wstępie powiem, że mam do wymiany tylne dolne tulejki na wahaczu - objawia się to rzucaniem tyłu na dziurach... Ale mam jeszcze jeden niepokojący objaw tzn. dzieje się tylko kiedy jest mokra nawierzchnia i podczas jazdy po dziurach albo gęstych nierównościach drogi słychać głuche uderzenia z tylu... Nie na każdej dziurze ale na większości. Wiecie co to moze byc? Zaznaczę ze niedawno wymieniłem amorki na nowe Bilsteiny. Czy to te tulejki czy może coś innego? Pozdrawiam
-
[B5 AEB] Do wymiany tuleje czy cały wahacz ?
Witam, Najpierw obrazki dla tych, których jeszcze tych rzeczy nie rozbierali: Górny wahacz: 8D0505185A x 2 sztuki 8A0505172B 1 sztuka Dolny wahacz: są dwie tulejki dwuczęściowe tzn numer 2 (ta przy zwrotnicy - patrz obrazek) oraz numer 7 (patrz obrazek) Numer 2 - 8D0505171 (2 tulejki) - 62 zł sztuka x 2 Numer 7 - 8D0511247 (2tulejki) - 58zł sztuka x 2 Numer 8 - 8D0511523 - 97zł sztuka Do wymiany tulei konieczna prasa, szczegolnie przy dolnym wahaczu. Pozdrawiam
-
[B5 AEB] Do wymiany tuleje czy cały wahacz ?
Witam, 8D0505185A x 2 sztuki 8A0505172B 1 sztuka Sprawdz w Aso najlepiej, górne tuleje praktycznie są do dostania tylko w ASO. Pozdrawiam
-
[B5 AFN] Ile da radę wyciągnąć z AFN-a + quattro
Witam, Chodzi mi o tunning w rozsądnych pieniądzach... Nie mam za wiele w tej tematyce do powiedzenia, więc ciężko mi coś szacować. Ale przeglądając forum wyczytałem że optymalne wartości to gdzieś 160KM i 320 Nm.... czy coś koło tego...
-
[ALL B5] Wycena zawieszenia
Koledzy dzięki za wypowiedzi. Myślę, że 5 tys kilometrów to nie za wiele...Temat można zamknąć i usunąć.
-
[B5 AFN] Ile da radę wyciągnąć z AFN-a + quattro
Witam, a czy ktoś może oszacować koszty wymiany gratów takich jak: -turbo AWX -sprzęgło -wtryski -chłodniczka oleju AWX - FMIC Będe bardzo wdzieczny
-
[B5 AFN] Ile da radę wyciągnąć z AFN-a + quattro
Witam, nie mam takiego autka z tym silnikiem ale coś myślę powoli na zmianą. Z racji tego, że nigdy nie miałem diesla proszę o wyrozumiałość... Założenia Audi a4 quattro 110 AFN... co wymieniać do osiągnięcia lepszej mocy ( nie wiem w jaki przedział celować myślę 180km) - sprzęgło? -turbo Awx?? -wtryski? -cooler? Koledzy proszę o łopatologiczne wytłumaczenie zagadnienia. Pozdrawiam
-
[B5 AEB] Do wymiany tuleje czy cały wahacz ?
Witaj kolego, w quattro można wymieć same tulejki... U góry jest ich 6 sztuk. koszt w aso około 370 PLN. Przydatna przy tym zabiegu jest praca, żeby wycisnąć i wprasować nowe tuleje. Przerabiałem to u siebie też skrzypiało wymieniłem na oryginalne i już ponad rok jest spokój. Pozdrawiam
-
Immobilizer
Witaj, kolego ja miałem podobnie walczyłem i nic. czyszczenie styków nie pomogło, kupiłem takie urządzenie odblokowywacz ale efekt nie był do końca zadowalający. Dopiero koleś z Opola w ECU wyłączył mi immo i mam święty spokój z tym dziadostwem. Pozdrawiam
-
[ALL B5] Zmiana z fabrycznych na obniżające
Witam, Przy takim zabiegu mimo wszystko polecam zainwestowanie w amortyzatory sportowe Bilstein B6 i B8 (te są skracane) Plusy tych amorków to takie że jest w Polsce serwis i można je regenerować oraz dostosować do swoich potrzeb, ale ten zabieg możliwy jest tylko właśnie w Zerkopolu. Do tego jakieś sprężyny i tu w zależności kto co lubi od Weiteca przez Eibacha do H&R. Ja wybrałem zestaw Bil B8 Sport + Eibach Pro Kit. Efekt można zobaczyć w dziale nasze auta. Pozdrawiam i służę pomocą.
-
[ALL B5] A4 1.8TQ itd...... by Ambro
Witam, Kwintesencja fajnego sedana połączonego z pięknym silnikiem i rewelacyjnym napędem... Jak dla mnie tylko gleba by się przydała. Wiem pisałeś o komforcie, ale ja u siebie jeżdżę dość twardej i niskiej zawieszczce i źle nie jest. Wiadomo komfort trochę spadł, ale wyczucie auta miodzio Pozdrawiam
-
[B5 ABC] A4 2.6 Quattro - kilka modów
Witam, Dzięki za uwagi, więc do spojlera też mam mieszane uczucia tylko czy da się go jakoś mało inwazyjnie odkręcić?? Ramki fakt do zmiany... Nie będę się na ten temat za wiele wypowiadać bo znam historie obu forów od czasów pierwszej Wisły (było super)... ale ramki zmienię... Co do zderzaka, autko kupiłem już takie od kolegi z tego forum i miał delikatne puknięcie nic się nie stało tylko zarysowało zderzak i opadł w ten dziwny sposób... Nie dobierałem się do niego, ale czy można go jakoś wyregulować?? O białych kierunkach nie pomyślałem - do zmiany Pozdrawiam
-
[B5 ABC] A4 2.6 Quattro - kilka modów
klimka heh
-
[B5 ABC] A4 2.6 Quattro - kilka modów
Dokładnie tak... Przycisk śnieżynka i działa - prosta i czytelna - brak kłopotów z klimatronikiem he he pozdro
-
[B5 ABC] A4 2.6 Quattro - kilka modów
Witam, na forum już troszkę jestem i chciałbym przedstawić swoje autko oraz plany wobec niego. Oczywiście wasze wskazania mile widziane - wręcz konieczne Autko użytkuje 16 miesięcy i jestem z niego zadowolony... raz mi tylko wyciął numer z immo A teraz do rzeczy : Audi A4 rocznik 1995 2.6 V6 ABC QUATTRO Wyposażenie niestety ubogie - 2 x airbag - 2 x szybki elektryczne - szyberdach - klimatyzacja manualna Techniczne: 2.6 V6 150 KM Gazik do zapalniczek PRINS-a Mody zrobione: - lampy przód zespolone - lampy tył 2 lift - Cb - radio - felgi 17'' wzór RS - opony 225/45/17 Bridgestone Turanza - amortyzatory Bilstein B8 Sport - sprężyny Eibach Pro-Kit - 30mm (siadło więcej) Plany: Ze względu na słabe wnętrze: - fotele kubełkowe najlepiej skóra - kierownica trójramienna - licznik FIS - przyciemnienie szybek - obwódki szyb - lusterka in-pro - grill S4 - zderzak S4 lub poliftowy przedni Będę wdzięczny za opinie oraz sugestie na temat modów co można w nim jeszcze zrobić. Serdecznie pozdrawiam Peterka