Treść opublikowana przez Peterka
-
[ALL B5] Wycena zawieszenia
Witam, myślę o sprzedaży swojego nowego zawieszenie w celu przesiadki na gwint i tu moje pytanie z prośbą o wycenę bądź co bądź używanego zawieszenia... Zestaw do Audi A4 B5 Sedan Quattro kupowane dla silnika 2.6 ale jak wiadomo montażowo pasuje do innych wersji. Komplet amortyzatorów Bilstein B8 sport - utwardzane obniżane Komplet sprężyn Eibach Pro Kit - 30mm Wszystko kupowane nowe z gwarancją jakieś 3 miesiące temu. Od momentu założenia auto zrobiło na tym jakieś 5 tys km, więc praktycznie nowe. Na zestawik jest faktura na 2900 PLN. Jaką cenę byście wystawili używanego?? pozdrawiam
-
[B6 AWX] Sportowe amortyzatory pod springi Eibach -30mm
Witam, Mi Pro Kit Eibacha -30 siadł gdzies -40 do tego Bilstein B8. Ja kupowałem tutaj http://www.rallyshop.pl/, są dość dobre ceny. Jaro myślę, że w co zainwestować zależy od tego co oczekujesz. Bardziej komfortowo to BE, a troszkę więcej sportu i twardo Eibach + dobry amorek. Pozdrawiam
-
[B6 AWX] Sportowe amortyzatory pod springi Eibach -30mm
Witam, dam Ci pozniej namiar na faceta od ktorego ja brałem B8, mnie wyniósł komplet 2000,ale do quattro a to spora różnica. Mysle ze do Twojego bedzie taniej. Na stronie autkoplus znalazłem do Twojego za 1750 PLN Pozdrawiam
-
[B5 AFN] Złe ustawienie kątów kół
Witam, ogólnie Audi nie ma regulacji kątów z przodu. Za pochylenie koła odpowiedzialna jest zwrotnica. Czy na pewno auto nie dostało strzała w przód?? Pozdrawiam
-
[B6 AWX] Sportowe amortyzatory pod springi Eibach -30mm
Witam, jeżdze na eibachach pro kit i jestem zadowolony. Amorki Twoje już raczej kończą żywot. Ja zakupiłem pod te springi, amortyzatory Bilstein B8 sportowe utwardzane i przede wszystkim są skracane. Wiadomo koszt większy ale jazda ekstra. Twardo ale szybko na zakrętach. Polecam serwis Zerkopol w Warszawie, fachowe doradztwo oraz mogą dostosować charakterystykę Bilsteinow pod Twoj styl jazdy.
-
[B5 ABC] Dzwoni rolka napinająca
Czesc, kurcze odesłałem rolkę już do Toma, firma to SKF, może spróbuje opisać jak jest, rolka złożona jakby z dwóch części i one są ze sobą znitowane. Ściągnąłem rolkę i te nity wszystkie były zerwane. Od Toma mam już nową ale nie wiem gdzie był błąd czy mechanik czy rolka? Pozdrawiam
-
[B5 AHH] Przy skręcaniu piszczą opony
Witaj, kolego zbieżność do sprawdzenia.
-
Wrażenia z jazdy BMW 520 (99r).
Jak już mówimy o e46 to silnik 330D - ogólnie można powiedzieć jedzie to moc 184km, moment obrotowy 390Nm przy 1750 obr i 7.8 s do 100 mówią same za siebie. Nie wspominając o spalaniu na trasie 7l. Pozdrawiam
-
Wrażenia z jazdy BMW 520 (99r).
Witam, użytkowałem 2 autka BMW : 540i - automat rakieta - fajne w prowadzeniu idealne na autostrady. Szybkie 530D - 194 km - fajny moment obrotowy od dołu. Spalanie na trasie do zaakceptowania bo 7-8L przy szybkiej jeździe, miasto już gorzej bo 10L ropki trzeba lać. Ale ogólnie jak jeżdze teraz a4 2.6 quattro to czuje się lepiej. Nie jest to demon prędkości ale... quattro + bilstein b8 + springi eibachy robią swoje. Dzięki temu idealnie trzyma sie drogi, cieżko go odrewać od asfaltu i to mi się podoba. Dlatego tylko audi quattro
-
[B5 ABC] Dzwoni rolka napinająca
Witam, 2,5 tys km temu wymieniałem rozrząd, częsci od Toma77, dziś przyjeżdżam pod dom i coś dzwoni w okolicy alternatora. Więc od razu do mechanika i zrzucanie przodu rozebranie pokryw rozrządu i co się okazało? Że rolka napinająca dzwoni jak szalona. Rolka po środku ma taki jakby rowek i ten rowek jest rozdzielony i między połówkami rolki jest przerwa i tam dzowni. I tu pytanie do Was, czy to wadliwa część czy zła robota mechanika przy zakładaniu? Proszę o pilną odpowiedź. Pozdrawiam
-
[ALL B5] Kompletne zawieszenie z S4 do A4 AFN
Witam, tak zawiecha podejdzie. Takie same mocowania itd. Teraz tylko czy zawiecha jest od sedana czy avanta? Chodzi również jak po tym zabiegu auto będzie stało. Zeby nie wyszła motorówka.
-
[B5 ABC] Uszkodzona miska olejowa
Witam, kolego kładziemy się pod auto bierzemy imbus (nr nie pamiętam) odkręcamy dużo śrubek w okół misy. Uwaga troszkę ciaśniej jest przy stabilizatorze, ale można sobie poradzić. Miskę możemy pospawać ale trzeba dobrego magika od aluminium albo kupić nową. Kupujemy nową uszczelkę i zakładamy w odwrotnej kolejności. Zalewamy olejem i uważamy na studzienki. Sprawa banalnie prosta.
-
[B5 AFN] Dzwonienie w tylnym zawieszeniu
Witam spotkałem się u siebie z podobnym dzwonieniem na "kocich łbach" oraz niektórych dziurach wyszło, że coś tam jest troszkę luźne przy hamulcu ręcznym przy zacisku hamulcowych.
-
[ALL] Zakup dostawczaka - Sprinter jaki silnik ??
Witam, w pracy mamy dwa rodzaje mesiów. Sprintery silnik 2.2 rok 2006 - bardzo udane - na razie brak żadnych dziwnych akcji serwisowych. Polecam Drugie auta to Viano 2008 3.0V6 - co prawda to inny rodzaj samochodu ale silniczek odlot. Jeśli chodzi o sprintery polecam 2.2 Pozdrawiam
-
[ALL B5] Wahacz tylnego koła w Quattro
Spoko Jak coś w spawie quattro pisz;) Pozdrawiam
-
[ALL B5] Wahacz tylnego koła w Quattro
http://www.allegro.pl/item688555815_lemforder_wahacz_tyl_drazek_audi_a4_quattro.html Ten element ma jak najbardziej wpływ na zbieżność. Pozdrawiam
-
[B6 BAU] Problem z quattro
Witam, z identycznym problem borykał się kolega norbi tylko w B5. Wyszły połoski do wymiany. Pozdrawiam
-
[B5 AHU] Jak sprawdzić huczące łożysko
Witam, właśnie wymieniałem u siebie łożysko z tyłu. Rozpoznałem to siedząc z tylu z otwartą kanapa do bagażnika. I było wszystko jasne, że huczy lewe. Proponuję Ci wymienić oba łożyska, bo drugie niedługo też trafi. Koszt niewielki a jaka wygoda. POzdrawiam
-
[ALL B5] Informacje o silniku 2.6 V6
Witam, części kupowane u Tom77: Pasek gates Rolka prowadząca rolka napinacza pasek alternatora pompa wody termostat + uszczelka ASO Łącznie: 650PLN + robocizna: kilka przyjemnych godzin spędzonych w warsztacie
-
[ALL B5] Informacje o silniku 2.6 V6
Witam, Silnik jest w dość dobrym stanie na hamowni wyszło 147 Km PB i 144KM LPG. ogólnie ściganie się z kreski nie daje miarodajnego wyniku. szczególnie że różnica katalogowa w przyspieszeniu miedzy ABC a ADR to 1s, więc dużo zależy od drivera
-
[ALL B5] Informacje o silniku 2.6 V6
Witam, Jak najbardziej zgodzę się, że 2.6 w dolnym przedziale obrotów jest dość ospałe i ciężko je ruszyć. Szczególnie, że u mnie quattro i opony 225. Choć ostatnio podejrzewam jakiś problem z katalizatorami (dlatego też może być bardziej ospały), bo jak jest zimny zachowuje sie bardziej żwawo. Silniki w technologi 5V będą bardziej ochocze do pracy niż silnik 2.6 z 2 zaworami na cylinder - to przecież już tak naprawdę stara konstrukcja. sprawdzona i prosta ale stara. Tym autkiem (2.6) przy prędkościach autostradowych się fajnie jeździ jak się ma 140 i 3500 obrotów to można fajne pojeździć. Ogólnie jak bym szukał na nowo autka to 2.8 30V lub 1.8T (najlepiej AJL) wszystko quattro.
-
[ALL B5] Informacje o silniku 2.6 V6
Witam, Posiadam auto 2.6 quattro z LPG PRINS. Podpisuje się pod wszystkim co napisali koledzy wyżej. Dla mnie słuszna jednostka to 2.8 30V Q. Jesli chodzi o 2.6 to stary prosty sprawdzony motor. Quattro, cóż bajka w czasie jazdy. Posiadam auto z utwardzanymi skróconymi amorkami oraz zestawem sprężyn eibacha i prowadzi się to odlotowo. Nie ma porównania do innych aut. Ale wiadomo quattro kosztuje i było na ten temat wiele pisane. http://www.a4-klub.pl/smf/empty-t78794.0.html;highlight=quattro zobacz sobie moja wypowiedz. Wczoraj wymieniałem rozrząd z tata w przydomowym warsztacie - sprawa bajczenie prosta tylko troszkę rozkręcania czas pracy: 8 godzin Koszt: 550PLN Gaz PRINS w tym silniku to super sprawa wiadomo koszt 5000 i wzywż ale nie wiem czy auto chodzi na gazie czy benzynie. Ogolnie polecam ten motor.
-
[ALL B5] Ile przejadę na silniku 2.8 V6 ?
Pewnie i 500 tys
-
[ALL B5] Co sądzicie o zamianie A4 B5 na A6 C4 - proszę o opinie i rady
Witaj kolego, moje zdanie jest takie, że sprzedaj to auto i kup coś tańszego w utrzymaniu, skoro nie dajesz rady... Te auta czy A4 czy A6 C4 będą się psuć bo to auta 10-13 letnie. Jeżeli chodzi o części A6 to wiesz to ma tańsze to ma droższe i tak w koło... Jak ciężko z budżetem to przy A6 też może być kiepsko. Wiadomo auto kosztuje i to czasem naprawdę sporo: ostatnie moje przykłady: rozrząd - 650PLN hamulce komplet- 1000 PLN amorki + spirngi = 2800 PLN wahcze LEMF 1500 PLN zrobienie zawieszenia quattro tył: 1200 PLN - chodzi o wszystkie tulejki. Jak ławo policzyć ceny części to już 7000 PLN bez robocizny. Wiadomo te częsci dotyczą quattro więc koszt jest wyższy, ale przy zwykłej wersji też można troszkę popłynąć. W te auta można naprawdę wiele pieniędzy wkładać szczególnie jak trafisz na trupka. A te rzeczy które wymieniłem to niestety sama eksploatacja. Przy zakupie tych aut trzeba się z tym liczyć. Podsumowując jeżeli masz problem na wydanie na komplet dobrych wahaczy to z utrzymaniem może byc lipa - bo audi to nie tylko zawiecha.
-
[ALL B5] Koszty eksploatacji A4 B5 2.8 30V
Witam, Fakt w trasie może być ciut lepiej albo bardzo podobnie. Jeżeli chodzi o tył quattro są to wahacze z wymiennymi tulejkami. Wahacze przednie wymienia się tak jak w wersji FWD. Tutaj foto i wszystko powinno być jasne.