Treść opublikowana przez verus
-
Wszystko o pielęgnacji auta - kosmetyki samochodowe
Mam dużo drobniutkich odprysków po kamykach na reflektorach, czym i jak to można wypolerować ?
-
[ALL B6] Podwyższenie zawiechy
Dzięki za info, to już coś wiem.. Ile +/- kosztuje komplet nowych amorów i sprężyn do serii ? Gdybym chciał sprzedać to co mam w tej chwili to znajdzie się chętny ?
-
[ALL B6] Podwyższenie zawiechy
skoro mam seryjne amory to na jakie je musze wymienić żeby mieć normalną zawiechę ?
-
[ALL B6] Podwyższenie zawiechy
Jakbym chciał podciągnąć zawiechę to wystarczy same sprężyny w tym wypadku czy muszę wymieniać też amory ?
-
Po wlaczeniu klimy.
Cholera u mnie też piszczy pasek klimy.. Jak auto jest bardzo nagrzane i odpalam to klima startuje na max - zapiszczy jakieś 3-5 sekund i koniec. Jak nie ma dużej różnicy temp. to jest spokój...
-
[ALL B6] Podwyższenie zawiechy
orientuje się ktoś czy te amory to seria czy wymieniane ?
-
[ALL B6] Podwyższenie zawiechy
tył odkręcę za parę dni to sprawdzę te numery w briefie widzę tylko kod zawieszenia 1BE, gdzie jest coś więcej ?
-
[ALL B6] Podwyższenie zawiechy
tak, sprężyny są niższe tylko o ile mm ? a widział ktoś jeszcze takie amory ?
-
[ALL B6] Podwyższenie zawiechy
Odkręciłem w końcu... Sprężyny WEITEC AU504VA/520 MONROE MN2 VB664 8EO 413 031 A wygląda to tak :
-
DX Teleatlas Polska/Czechy/Niemcy/Włochy/Beneluxy/Hiszpania itp 2007-2008
chyba nie ale jakie to ma znaczenie
-
DX Teleatlas Polska/Czechy/Niemcy/Włochy/Beneluxy/Hiszpania itp 2007-2008
może [br]Dopisany: 23 Czerwiec 2007, 00:46 _________________________________________________Tegoroczne mapy do Nawigacji Blaupunkt już dostępne Niestety nie mogę zamieścić tutaj linków bo admin mnie Na razie tyle : Główne.Drogi.Europy.Zachodniej.DX.2007.2008 Polska.Czechy.DX.2007.2008 Niemcy.DX.2007.2008 Alpy.DX.2007.2008 Beneluxy.DX.2007.2008 Hiszpania.Portugalia.DX.2007.2008 Włochy.DX.2007.2008
-
[B6 AVF] Spalanie z multitronic'iem
W takim razie u mnie jest chyba coś nie tak. 750km trasa Wro-Waw-Wro, moze 50km po mieście, jazda średnio szybka - 120-140 km/h, a potem średnie spalanie 7.6. W ogole średnio mi pali 8.5 (trasa/miasto), a najmniej jak sie udalo osiągnąć przy bardzo spokojnej jeździe na trasie to 6.0. W mieście nie rzadko pokazuje ponad 11 l/100, a zreguły cos w okolicach 9.5 (przy raczej spokojnej jeździe). Auto było na przeglądzie, nie było żadnych usterek poza zapoconym EGR, wymieniono rozrząd. Koleś w serwisie powiedział, ze jak się zsumuje automat, klimę, koła (mam 225/40/18) to może tak wychodzić. Trochę chce mi się w to wierzyć tym bardziej, ze multitronic w mieście moze nawet obniżać zużycie. Na podobnych trasach i przy podobnej jeździe O2 z TDI 105 pali około 1,5-2,0l mniej. Sprawdzałem jeszcze spalanie z Sharanem 1.9 TDI 115 PS - skasowaliśmy liczniki, jazda jeden za drugim po mieście (raczej spokojnie) - Sharan 7.3, moje Audi 8.4. Możecie coś poradzić co powinienem sprawdzić? Auto jeździ raczej ok. pozdrawiam PaluH Jadąc spokojnie 120/140 na 6 biegu w trasie FIS pokazuje mi srednią w okolicy 5l/100km czyli realne spalanie napewno mam poniżej tych 5l. Ja przeważnie jeżdżę sam więc może dlatego wychodzi mi dość mało ale za to cisnę dość często jak tylko dłuższa prosta Ile aut tyle różnych wyników, spalanie zależy od wielu zmiennych. U Ciebie spala więcej te 2l bo nie masz manualnej skrzyni i tyle - to normalne [br]Dopisany: 09 Lipiec 2007, 15:57 _________________________________________________To co pokazuje FIS to jedno a to ile faktycznie leci paliwa to drugie. Najpewniej sprawdzić manualnie kilka razy wlewając pod korek. [br]Dopisany: 09 Lipiec 2007, 16:00 _________________________________________________ to sie nazywa PSJ [br]Dopisany: 09 Lipiec 2007, 16:04 _________________________________________________ Prawdziwie oszczędna jazda to jazda z możliwie rzadkim używaniem pedału hamulca. Brzmi to głupawo ale najwięcej energii marnuje się podczas hamowania - wyprodukowana energia do napędzenia auta zamieniana jest w ciepło i odlatuje do atmosfery W praktyce nie da się tak jeździć szczególnie po mieście
-
[B6 AWX] 20 cali z A6 da radę w A4 B6 Avant ???
przy skręcie będzie ocierać na 100% i to mocno
-
[B6 AWX] wskazania komputera a rzeczywistosc!!!
ale z czym to się je ?
-
[B6 AWX] wskazania komputera a rzeczywistosc!!!
AVF bez chipa, opony 235/45/R17. 3 dni temu wlałem pod korek żeby sprawdzić rzeczywiste spalanie i porównać z tym co pokazuje FIS. Zrobiłem 400km na miejscu tzn, kilka razy dojazd do Krakowa i spowrotem (20km), miasto - korki itp, raz trasa 100km. Nogę mam średnio ciężką tzn. nie cisnę ile fabryka dała ale gdzie tylko się da jadę dość dynamicznie. Po tych 400km na tej samej stacji wlałem pod korek 24 litry. FIS pokazywał mi średnio 6.4 l.
-
[ALL 1.9 TDi] srednie spalanie - test
6.0
-
[B5 AEB] Brzydki zapach po wyłączeniu klimatyzacji
odgrzyb sobie porządnie sam to przestanie śmierdzieć
-
[B6 AWX] wskazania komputera a rzeczywistosc!!!
też szukam szukam i nie mogę znaleźć..
-
[B6 AWX] ILE MOZNA MU DOLOZYC? 1.9 130
no to wiele nie najeździłeś
-
Jaka mape wybrac ??
IGO ma równie duże pokrycie na PL co Automapa. Kup dużą 4gb kartę pamieci i wrzuć sobie IGO, TOMTOMA, AUTOMAPę i MIOMAP i porównaj co Ci lepiej pasuje
-
co lepiej idzie ori AVX czy chipsowany AVB ???
AVF i AWX po wirusie wyciskają lekko 170KM a to już dosyć poważna moc
-
Rozmiar opon, przod jaki max ??
Zmieścić to może się i zmieszczą takie koła ale przy max skręcie będzie ocierać. A zastanowiłeś się dlaczego szerokość opony 245 była w aucie z motorem 4.0 ? Jak włożysz to do słabej benzynki 1.8 to zrobisz z niej totalną krowę.
-
Nieużywane ale wiekowe opony
guma się starzeje, trzeba uważać
-
[B6 AWX] prawa szyba nie opuszcz się automatycznie
Dziwna sprawa z tymi szybami bo właśnie dzisiaj przestała mi zjeżdżać przednia kierowcy - po wciśnięciu nie leci do końca ale trzeba trzymać. Wszystkie pozostałe działają OK. Do tej pory wszystkie chodziły tak samo - przód i tył . Nagle niewiem skąd i dlaczego ta jedna nie schodzi automatycznie ! ? Co jest grane ? Podejrzewam, że w jakiś sposób elekryka szyb jest programowana i prawdopodobnie nieświadomie coś namieszałem
-
Nieużywane ale wiekowe opony
no to wszystko jasne...