Treść opublikowana przez Mithrindil
-
[B6 AVF] Kontrola trakcji paląca się przy zapłonie i nie odpala auto
niezła jazda - na VAGu nic nie wyszło?
-
Jaka nawigacja Audi z obsługą wyjsc na LCD
w RNS-E masz wejście video. Żeby osiągnąć to co chcesz musiałbyś kupić zewnętrzny odtwarzacz DVD oraz adapter multimedialny który miałby wyjście do RNS-E oraz do LCD w zagłówkach.
-
Mój problem z nawigacją.
Ori płyty są tłoczone i nawet brudny laser sobie z nimi poradzi nagrywane płyty niestety są "trudniejsze" w odczycie. Ja czyściłem w RNS-E izopropanolem i git.
-
Mój problem z nawigacją.
@czarny: sprawdź napęd navi - u mnie było to samo i pomogło przeczyszczenie soczewki lasera czytającego.
-
[ALL B7] Aktualizacja RNS
Potrzebujesz płytki DVD+R DL - dwuwarstwowa płyta DVD+R. Koniecznie z "plusem" ponieważ na niej da się ustawić booktype na DVD-ROM - inaczej RNS-E nie odczyta płyty (zabezpieczenie antypirackie). Najlepsze podobno są płyty Verbatim. Nagrywanie jak najwolniej (u mnie powyżej 2,4x nie chciało czytać). Polecam lekturę: Jak wykonać kopię płyt nawigacji? - CDRinfo.pl Oczywiście nagrywanie obrazów płyt do których nie posiadasz licencji jest piractwem. Porady dotyczą tworzenia kopii zapasowej oryginalnego nośnika w celu uniknięcia jego zniszczenia
-
IGO w rns-e ????
zamiast "jakikolwiek PC netbook" można zastosować jakieś mikrokomputery (cena do 200pln): cubieboard, raspberry pi - niestety wtedy ograniczamy się do Linuxa.
-
[ALL B7] Aktualizacja RNS
Ale temat odgrzebałeś 2009, ładnie A propos map: musisz wyposażyć się w płytkę z nowymi mapami. Najnowsza wersja pochodzi z początku roku 2013 i jest oznaczona jako 2013 właśnie. Na chwilę obecną nie ma nowszych map. Posiadając płytę z mapami 2013 po prostu wkładasz ją do czytnika i tyle. W RNS-E mapy są na bieżąco czytane z płyty - nie trzeba ich wgrywać ani instalować.
-
Podłaczenie kabli kamerki cofania
Przeglądałeś ten temat: http://a4-klub.pl/audi-a4-b6-b7-132/montaz-oryginalnej-kamery-cofania-blendy-audi-244461/ ?
-
Alternatywa RNS-E
Po prostu uważam że rozmyślając o RNS-D (tym bardziej do B7) należy się trzy razy zastanowić czy warto pakować się w stary sprzęt tylko dlatego że jest symetryczny
-
Alternatywa RNS-E
Tego nie wiem, myślę że by się udało. Tylko trochę nie rozumiem idei zakładania RNS-D zamiast RNS-E tylko dlatego że jest synetryczne
-
Skradziona RNS-E przejście na zwykłe radio
Przejscie na BNS wydaje się wg najbardziej rozsądne... Współczuję... A złodziejom niech uschną pały
-
Alternatywa RNS-E
RNS-D jest symetryczne
-
Samoczynnie mrygajace xsenony
Niestety nie wiem co może być przyczyną, pragnę Cię tylko ostrzeć żebyś zrobił to jak najszybciej to takie mruganie xenonami przy kazdym otwieraniu i zamykaniu to gwarancja przyspieszonej śmierci przetwornic.
-
Bluetooth/GPS nie znajduje telefonu i odwrotnie
Wydaje mi się że tak ale głowy nie dam.
-
Bluetooth/GPS nie znajduje telefonu i odwrotnie
To akurat jest chyba normalnie - przynajmniej u mnie w RNS-E wszystko działa ale dźwięk połączenia przychodzącego jest z telefonu. Co jest głupie jak telefon mam wyciszony i nagle przestaje grać radio i nie wiem dlaczego
-
Błąd Ruklich Rechts, Rucklich Links jak go wyeliminować?
Ten opis to chyba do B5 jest. W B6 dodatkowo pokazuje która strona (links i rechts). Sprawdzałeś światła cofania? Wymieniałeś w nich żarówki na inne (np. ledowe)?
-
Przetwornica Xenon - jaką kupić?
No rozumiem. Palnik mam D1S i jest nowy (swiecil tydzien) wiec wymiana na D2S sie nie oplaca. @fidotp - masz może link do tego tematu z rezaniem innych przetwornic? Nie mogę go znaleźć a gdzie nie pojadę i mówię że przetwornice Valeo to łapią się za głowy że drogie i się psują więc wymiana na zupełnie inne chyba jest teraz najrozsądniejszym wyjściem.
-
Przetwornica Xenon - jaką kupić?
Ok dzięki za odpowiedź - a teraz pytanie laika: druga przetwornica póki co działa - można bezproblemowo wymienić jedną na inną a drugą póki co zostawić starą? Domyślam się że do przetwornicy idzie jakiś sygnał sterujący więc teoretycznie nie powinno być problemu. Czyli chce wyrezać jedną przetwornicę na tę mniej awaryjną a drugą zostawić starą - można tak?
-
Przetwornica Xenon - jaką kupić?
Cześć, Tydzień po wymianie żarników na nowe jedno światło przestało świecić. Diagnoza elektryka - uszkodzona przetwornica, trzeba wymienić. Polecał mi kupno nowej przetwornicy Valeo z roczną gwarancją. Moje pytanie: jaką kupić? Gdzie kupić żeby nie przepłacić? Lepiej nowy zamiennik czy używaną ori Audi?
-
Błedy na vagu - brak zapłonu na wszystkich cylindrach
Nie mam gazu. Jakby padl przekaznik to chyba by w ogole nie dzialalo a nie sporadycznie... Ale zajrze do niego. Sprawdze ten zaworek, dzieki za odpowiedzi. ---------- Post dopisany 03-08-2013 at 15:06 ---------- Poprzedni post napisany 29-07-2013 at 09:56 ---------- UPDATE: błędy były spowodowane odpalaniem silnika z przerwą obwodu przy pompce paliwowej która znajduje się pod bagażnikiem. Dzięki wszystkim za odpowiedzi
-
Ograniczenie prędkości
Wydaje mi sie chodzi o brzeczyk ktory przy zdefiniowanej predkosci piszczy i pokazuje ikonke na FISie.
-
Alternatywa dla DRL
Dlatego pytam najpierw na forum a nie jeżdżę od razu na halogenach w dzień Dzięki wszystkim za odpowiedzi, jedyną rozsądną opcją dla mnie jest wymiana halogenów na światła dzienne i kodowanie Kanadyjskie. Pozdrawiam.
-
Alternatywa dla DRL
Hmm fakt nie pomyslalem o tym. Jezeli chodzi o przepisy to halogeny odpadają raczej ze względu na to ze sa umieszczono za nisko by mogly pelnic role swiatel dziennych (wg przepisow musi byc 25cm do dolnej krawedzi lampy, halogeny sa jakies 22-23 cm) - licze jednak na wyrozumialosc sluzb mundurowych. Oczywiscie jazda na halogenach w warunkach dobrej widocznosci rowniez jest niedozwolona (z punktu widzenia prawa). Dlatego zastanawiam się nad wlożeniem zarowek LED.
-
Alternatywa dla DRL
Mozna - zmieniasz kodowanie na Kanadyjskie i halogeny swieca caly czas z pozycyjnymi
-
Alternatywa dla DRL
Nie zamierzam robić drugiego, po prostu byłem ciekaw czy to norma Co do DRL jeszcze: czy jest sens wymieniać żarówki na LEDy w halogenach? Standardowe żarówki będą za mocne?