Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

Mithrindil

Pasjonat
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Treść opublikowana przez Mithrindil

  1. Cześć wszystkim, Mam w swoim B6 bixenon ale nie mam modułu świateł dziennych. Zarniki xenonowe tanie nie sa a i nie ma potrzeby by swiecic nimi po oczach innym kierowcom w dzień. Dlatego początkowo chciałem zrobić DRL uzywajac modulu jak zostalo opisane na forum: http://a4-klub.pl/audi-a4-b6-b7-132/montaz-modulu-drl-swiatlach-drogowych-265895/ Ale obejrzałem kilka autek jak to wygląda i po prostu nie podobają mi się drogowe H7 świecące na pół gwizdka, wygląda jakby akumulator nie domagał. No ale o gustach się nie dyskutuje nie podoba mi sie i szukam alternatywy. Odnalazłem opcję kodowania Kanadyjskiego - halogeny razem z postojówkami. Wypróbowałem kodowanie, działa i ta opcja mi pasuje bardziej (prawdopodobnie bym zamienił żarówki na jakieś LEDy, żeby nie oslepiac innych). Problem jest jednak taki: postojowe plus halogeny wlaczaja mi sie od razu po przekreceniu kluczyka - mimo ze wlacznik jest na pozycji 0. Fajnie by bylo miec jednak mozliwosc wyłączenia swiatel zupelnie - np zeby zminimalizować ilosc odbiornikow prądu podczas odpalania w siarczyste mrozy. Można to jakoś załatwić kodowaniem? Szukałem i sam nie znalazłem ale może ktoś przerabiał podobny problem? I pytanie poboczne: czy w B6 to norma że tylne przeciwmgielne są tylko z lewej strony czy to moja wersja jest jakaś niepełna? Pozdrawiam!
  2. Sam subwoofer BOSE nic nie da, musialbys dolozyc jeszcze wzmacniacz bose.
  3. RNS-E czyta plyty CD muzyczne. Mechanizm jednak jest dosyc delikatny a wymiana droga. Po drugie plyty sa niezbyt wygodne - lepiej przerzuic plytki na MP3 i odtwarzać z karty SD.
  4. navi wylacza sie dopiero po jakims czasie, nie od razu po zamknieciu. Nie sprawdzalem dokladnie kiedy, gdzies na forum byla informacja ze razem ze zgasnieciem trojkata od awaryjnych wylacza sie rns-e
  5. Na początku zaznaczę że nie ma żadnych objawow - silnik pracuje rowno, dobrze przyspiesza, nie ma z nim zadnych problemow. Jednak po podpieciu do VAGa za kazdym razem mam bledy sporadyczne: brak zaplonu w cylindrze 1 2 3 4. Po skasowaniu znikają ale po przejechaniu kilkuset kilometrow pojawiaja sie ponownie - warto sie tym przejmowac?
  6. a szukalem czegos takiego juz od jakiegos czasu... Wielkie dzięki! Rozmawiałem ostatnio z pewnym optoelektronikiem (amatorem) i podpowiedzial mi ze skuteczniejszy od izopropanolu bedzie zwykly spirytus - próbował ktoś?
  7. U mnie jest przy lewym reflektorze. Żeby dostać się do czujnika należy go wymontować. Ale widać go nawet bez demontażu [pomiędzy chłodnicą a reflektorem] PS: Dzięki za info co do czujnika. Czas odwiedzić ASO w b6 jest właśnie tutaj Fujara ze mnie dzięki!
  8. I jak czyszczenie? Pomogło? BTW - ten krótki tutorial wypadałoby podwiesic albo dodac do FAQ
  9. Podobne pytanie: czy fabryczny ori zestaw bluetooth jest razem z mikrofonem? Czy podczas rozmowy wykorzystywany jest mikrofon z telefonu? Jezeli jest mikrofon to gdzie go szukać?
  10. Czy da sie to zrobić przez kabel KKL i program Vag-com 409.1 lub VCDS lite?
  11. Jeżeli nie chcesz pobierać to możesz kupić np na allegro: Blaupunkt Teleatlas DX Polska / Czechy 2012 / 2013 (3297547237) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Najlepsze oferty na największej platformie handlowej.. E-mailem raczej nie da rady, to sporo waży.
  12. Wpisz w google "Teleatlas Polska Czech Republic 2012-2013" Chyba że chcesz oryginał to w ASO
  13. Podczepię się pod temat. Chciałbym wymienić żarniki w mojej B6 bo mrugają na postoju a i barwa już wpada w róż. W aucie był ori xenon ale poprzedni właściciel wstawił soczewki od B8. Mam bixenon i nie wiem czy zależy on od tego co było ori czy od wstawionej soczewki. Na lampie znalazłem oznaczenie D1S więc podejrzewam że takie właśnie żarniki muszę kupić. Co do barwy - znajomy mi powiedział że warto poszukać 5000K bo najładniej świecą, seryjnie jest 4300K. Chcę kupić porządne żarniki - co wybrać? Philips? Osram? I gdzie mam pewność że kupię oryginały a nie podróbki. Chcę kupić w internecie bo i tak nie jest tanio więc żeby chociaż trochę koszty zbić. Znalazłem coś takiego. Słyszałem że tutaj są oryginalne żarówki ale cena jest niemała - tak się płaci za żarniki? Bo na innych stronach widziałem i po 130 ale nie chcę się wkopać na podróbę... Chociaż tutaj też żadnej gwarancji nie ma... Macie jakieś sprawdzone źródło?
  14. A czy modul DRL nie bedzie mi zapalal bixenona jako swiatlo dzienne? Podejrzewam ze bixenon i zarowka H7 drogowa ida na jednym kablu sterującym.
  15. Dzieki rozumiem ze jak wlaczasz mijania to drl gasnie. A co jak na mijania wlaczysz dlugie? Swieci sam bix?
  16. A zmieniales żarówki? Czy drogowe po prostu swieca jako dzienne?
  17. Autko zacne ładna gleba tylko aż się prosi założyć climatronic zamiast tych pokręteł... do tego kredens zamienić na czerń fortepianową i będzie wypasior totalny
  18. Zasilanie tableta bardzo latwo zrobisz. Ladowarki do TABow maja wyjscie 1,5A wiec luzik. Z kolei 500mA wystarczy do podtrzymsnia pradu, bez ladowania. Najprostszy sposob to przelotka z gniazda zapalniczki na USB ew lekko zmodyfikowana. Wiekszy problem z wtyczka przy tablecie zeby to ladnie wygladalo...:confused:
  19. Z tą obsługą w kierownicy: nie wiem jak konkretnie w tem peyingu ale kiedyś kupiłem kaseciaka Sony który miał w opisie "sterowanie z kierownicy" a polegało to na tym że mogłeś dokupić sobie pilot (przypominający kształtem manetkę) montowany pod manetką od wycieraczek.
  20. Hmm, ja widzę że obroty spadają ale nie odczuwam dławienia silnika. Nie wiem, może spowodowane jest to inną mocą oraz momentem obrotowym.
  21. Normalne. Załączenie i praca sprężarki wymaga energii która ostatecznie pochodzi z silnika. To tak jakbyś włączał duży odbiornik prądu. Obroty na chwile spadają bo zwiększyło się obciążenie silnika. Potem następuje regulacja i wszystko wraca do normy
  22. Jestem bardzo wyczulony na zapach "kapcia" z klimy i bardzo źle to wpływa na moje samopoczucie (nie wiem, może jakaś alergia ale od razu mnie głowa boli). Do tego stopnia że poprzednie auto musiałem odgrzybiać 2-3 razy w roku. A z takim ozonatorem to i raz w miesiącu mógłbym sobie odgrzybiać, pod warunkiem że to faktycznie działa. Kiedyś się zraziłem do grouponów. Dzwoniłem do zakładu żeby zapytać o dostępność terminów to mi powiedzieli że można spokojnie przyjechać po południu i nie ma problemów. Po kupieniu groupona okazało się że owszem mają po południu terminy ale dla ludzi bez grouponów, ludzie z grouponami są obsługiwani w godzinach 10-14 i że są zapisy i trzeba czekać minimum 2 tygodnie. Oczywiście w tych godzinach pracuje a i nie mogłem już dłużej czekać. Właśnie robisz OT ale spoko na innym forum czytałem o tym dziwnym zapachu po ozonowaniu, poradzili żeby po normalnym wietrzeniu zgaszonego auta (10-15 minut) jak dalej czuć ten ozonowy "posmak" to odpalić sam nawiew na średnie obroty a potem klimatyzacje też średnie obroty na 10-15 minut (drzwi otwarte).
  23. w RNS-E odtwarza się w kolejnosci alfabetycznej - najpierw foldery (po kolei w poszczegolnych folderach) a potem pliki "luzem". Póki co nie odnalazłem opcji tworzenia playlisty ale szczerze mówiąc nie szukałem jakoś dogłębnie. Co do map w RNS-E - póki co z aktualnością map jest bardzo dobrze. Np most Śląśko-dąbrowski w Warszawie jest póki co zamknięty i jest to uwzględnione na mapach. Tak samo jest już naniesiona obwodnica-autostrada Mińska Mazowieckiego. Więc mapy są bardzo aktualne, jeszcze nie spotkałem się z sytuacją że coś się nie zgadza z rzeczywistością. A strzałki na FISie to super sprawa do tego jak czasem potrzebujesz w trakcie jazdy sprawdzić na jakiej jesteś ulicy albo jakie to skrzyżowanie to nie musisz sie rozgląać czy wyjmować telefonu, wystarczy spojrzeć na FIS lub ekran. Do tego moduł Bluetooth do RNS-E - wybieranie numerów z RNS-E i dzwonienie jest proste i przyjemne, tak samo jak ktoś dzwoni do Ciebie. Nie wiem, być może w Concercie albo w Symphony też jest taka opcja. Nie żebym Cię jakoś szczególnie zachęcał, zdaje sobie sprawę że to kupa kasy i więcej roboty. Ja kupiłem swoje B6 juz z RNS-E i jestem zachwycony tym systemem i uważam że warto.
  24. Rozumiem. Chociaż wg mnie jest to inwestycja która może się zwrócić przy sprzedaży. Albo pozwoli na łatwiejszą sprzedaż auta. No ale faktycznie, tanio nie jest. Mialem okazje sluchac Concert i Symphony i w brzmieniu osobiście różnicy nie słyszałem. Jezeli zalezy Ci na lepszym dzwieku to chyba lepiej zmienić głośniki + wzmak na Bose. Jak na wyglądzie to zbut dużej różnicy nie ma. Chyba że bardzo Ci zależy na 12 płytach zamiast 6

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.