Treść opublikowana przez Mithrindil
-
jaka jest różnica między Concert III a Symphony III ?
Nie lepiej RNS-E?
-
Odgrzybianie klimatyzacji ozonem
Witam! Będąc ostatnio w zakładzie obsługi klimatyzacji proponowano mi odgrzybianie klimy ozonem. Z tego co widziałem to jest to małe chińskie urządzonko, podobne np do tego: OZONATOR 600-800mg + JONIZATOR 3.000.000 jonów - (3220985492) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Najlepsze oferty na największej platformie handlowej. lub OZONATOR GENERATOR OZONU 800mg/h + JONIZATOR (3226700684) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Najlepsze oferty na największej platformie handlowej. Czy ktoś ma jakieś doświadczenia? Czy to faktycznie działa? W rodzinie jest już 5 samochodów z klimatyzacją więc koszt kupienia urządzenia zwraca się po jednym odgrzybieniu. Warto? Jeżeli tak to może są jakieś urządzenia które polecacie?
-
Zginęły strzałki na FISie z RNS-E
Dzieki wielkie za błyskawiczną odpowiedź! sprawdzę po pracy czy to wystarczy. ---------- Post dopisany 10-05-2013 at 09:36 ---------- Poprzedni post napisany 08-05-2013 at 10:16 ---------- Pomogło, dziękuję
-
Zginęły strzałki na FISie z RNS-E
Witam! Posiadam RNS-E w swoim B6. Ostatnio po odpaleniu bardzo długo uruchamiało mi się RNS-E - radio grało ale przez dobre 3 minuty na ekranie był tylko ekran powitalny Audi MMI. Po tym niby wszystko wstało normalnie ale po włączeniu nawigacji nie pojawiły się strzałki/wskazówki na FISie. Wcześniej oczywiście wszystko działało. Wie może ktoś co może być przyczyną i jak to naprawić? Jakoś zresetować RNS-E np? Jezeli tak to jak dokonać tego resetu? Dzięki za wszystkie odpowiedzi PS. Przy okazji zapytam - stosunkowo czesto pojawia mi sie komunikat "Nie mozna odczytac plyty CD/DVD w napedzie" - po wcisnieciu return wszystko dziala. Objaw zakurzonej soczewki lasera? Czy to norma?
-
jakie radio do a4 b6
Do B6 to tylko RNS-E - pieknie sie prezentuje, ladnie gra plus dorzucajac troche kaski masz navi (calkiem dokladne mapy), telefon. Dokladajac nieco wiecej mozesz miec DVD, kamere cofania. Pewnie jak sie troche poreza to i playstation by dalo radę podpiąć. Pytanie ile chcesz wydać ale jak zmieniasz kosz na 2DIN to az sie prosi zeby RNS-E wsadzic
-
Telefon nie widzi Bluetooth z RNS-E
Hmm teraz jak pomyślę to z BT bawiłem się bez kluczyka, bez zapłonu. Może to była przyczyna - sprawdzę dziś po pracy dzięki za tak szybką odpowiedź! ---------- Post dopisany at 21:03 ---------- Poprzedni post napisany at 09:49 ---------- Pomoglo wielkie dzieki temat mozna zamknac.
-
Telefon nie widzi Bluetooth z RNS-E
Siemka! Na wstępie chciałbym przeprosić jeżeli takie tematy już były na forum - szukałem trochę ale nie znalazlem odpowiedzi. Mam problem z podłączeniem telefonu. Samochód kupiłem niedawno, poprzedni właściciel miał iPhone'a i bez problemu mógł prowdzić rozmowy z wykorzystaniem RNS-E - na FISie pokazywalo sie kto dzwoni, dzwiek byl w glosnikach auta. Chciałem tak podłączyć swój telefon (Samsung z systemem Android). W internecie znalazlem kilka instrukcji wg których wystarczy wyszukać dostępne urządzenia bluetooth, wybrać odpowiednie i wpisać kod PIN ustawiony wczesniej w RNS-E. Problem w tym że żaden z moich telefonów nie widzi modułu BT w Audi. Przez to nie mogę dokonać parowania urządzeń. Czy muszę w jakiś sposób usunąć poprzednie urządzenie? Albo włączyć widoczność Bluetooth modułu w samochodzie? Pewnie pojawią się zaraz pytania o wersje modułu i samego RNS-E - szczerze mówiąc nawet nie mam pojęcia jak to sprawdzić auto kupiłem tydzień temu, sporo rozmawiam w samochodzie więc postanowiłem zapytać o to na forum. Proszę o wyrozumiałość i będę wdzięczny na wszystkie konstruktywne odpowiedzi
-
[B5 ADR] Problemy z załączaniem się klimy - jaka przyczyna?
Nie orientuje sie ktoś gdzie jest dobry zakład blisko Garwolina i ile sobie życzą za taką usługę?
-
[B5 ADR] Problemy z załączaniem się klimy - jaka przyczyna?
Mówił że bez problemu, wybieram dowolny zaklad/warsztat/serwis i można sprawdzać oczywiście ja płacę. Czyli najlepiej pojechac do zakładu który zajmuje się klimą?
-
[B5 ADR] Problemy z załączaniem się klimy - jaka przyczyna?
Witam! Dopiero chce kupić Audi B5, znalazłem jedna interesującą ofertę ale jest problem z klimatyzacją. Sprężarka czasem nie załącza się. Nie wiem czy są przy tym jakieś komunikaty itd. Właściciel mówi że spowodowane jest to małą ilością czynnika w układzie, że jest czasem za niskie ciśnienie i dlatego klima nie załącza się i że to kwestia dobicia czynnika. Ale kto by tam wierzył handlarzowi. Podejrzewam że jeżeli to by było tylko to to sam by dobił i by sprzedawał jako w pełni sprawne. Z doświadczenia wiem że naprawa klimy to nie jest tania sprawa i tu moje pytania: jak sprawdzić co tak naprawdę jest przyczyną awarii? Widziałem jakieś kody klimatronika ale że na autach znam się słabo to ciężko jest mi to ogarnąć. A może niezbędny jest VAG? Albo wizyta w jakimś serwisie klimatyzacji żeby sprawdzić szczelność? A może ktoś miał coś podobnego i może coś na ten temat powiedzieć? Bo poza tą klimatyzacją autko jest super ale uparłem się że musi być klima. Pozdrawiam
-
[B5 ADR] Pasek czy łańcuszek rozrządu ?
Podłączę się pod temat, jestem zielony w tych sprawach. Może ktoś przybliżyć jakie są koszty wymiany tego łańcucha z napinaczem (części + robota) i tego paska z przodu? Łańcuch widze co 150tys km a ten pasek jak często?
-
Nowicjusz - wątek powitalny
Witam! Nazywam się Piotr i jestem z Radzynia Podlaskiego (woj. lubelskie, jakies 70km od Lublina). Za miesiąc osiemnastka, prawko w drodze i czas pomyśleć o jakimś autku. Zakochałem się w A4 odkąd miałem 5 lat (czyli od 1995 roku). Pewnie wielu z Was, drodzy forumowicze, pomyśli że oto kolejny młokos zafascynowany Audi będzie zadawał głupie pytania I pewnie wielu z Was ma rację Głupich pytań zadawał nie będę, chcę się dowiedzieć trochę więcej o tym modelu (bedzie to B5 najprawdopodobniej) o jego wadach i zaletach. A jeżeli go kupię to na pewno będę zaglądał tu bardzo często wiem że takie klubowe fora są bardzo przydatne bo jestem stałym bywalcem Renault Laguna Klub Polska i nie raz porady z tamtego forum pomogły mi w naprawie ojcowskiej Lagunki (mam nadzieje ze nie zlamalem zadnego punktu regulaminu, broń Boże nikogo tu nie reklamuje) w internecie jest jak na lekarstwo informacji zdjęć itd. A myślę że tutaj znajdzie się wielu życzliwych ludzi którzy pomogą mi dokonać właściwego wyboru To tyle słowem wstępu Witam serdecznie wszystkich forumowiczów