Treść opublikowana przez bin85
-
Awaria szyberdachu
U mnie silnik tylko tylko trochę uchylał dach o potem albo się wyłączał albo słychać było jak zębatka przeskakuje po lince. Jeżeli u Ciebie słychać tylko "lekką" pracę silnika to pewnie nie napędza on w ogóle linki bądź, linka jest już zerwana.
-
a5 1.8tfsi cjeb nie działają wentylatory
Akurat nie jest pokazane gdzie to złącze jest (brak ikonki aparatu przy opisie schematu), natomiast bezpiecznik SB11 jest w skrzynce ECU na podszybiu
-
a5 1.8tfsi cjeb nie działają wentylatory
Poniżej schematy Są trzy różne wersje wentylatorów, i skoro masz dwa wiatraki to powinien pasować schemat2, ale zamiast czerwono/żółtego na schemacie jest czerwono zielony Na schemacie3 są takie kolory ale to znowu jest dla silników 6 i 8 cylindrów i są w dwóch różnych wtyczkach. https://www.dropbox.com/s/ezblduhr8ri1cyf/schemat wentylatora.rar?dl=0
-
a5 1.8tfsi cjeb nie działają wentylatory
Cześć, Wieczorem wrzucę Ci schemat tych wentylatorów
-
Awaria szyberdachu
Akurat do B8 nie znalazłem, ale nawet gdyby był to i tak trzeba wszytko rozebrać
-
Wymiana łożyska - przód
Skoro robisz to codziennie i masz problemy ze zdjęciem bieżni z piasty to chyba coś nie halo
-
Wymiana łożyska - przód
Wiem że nie służy ale amatorsko mam to głową wbić ?, ponadto chyba nie demontowałeś zapieczonego łożyska z aluminiowej zwrotnicy bez jej demontażu bo to kolejny problem, a pozbycie się wewnętrznej bieżni to nie jest problem
-
Wymiana łożyska - przód
Niema sensu kupować nowej piasty wystarczy samo łożysko, wprasować nawet można dużym imadłem, większy problem może przysporzyć wyciągnięcie łożyska ze zwrotnicy
-
Brak kierunkowskazów na klapie bagażnika
Też zmieniałem na ledowa ale nawet nie musiałem rezystorów dawać bo błędu nie było, jad dobrze pamiętam to komunikat dopiero pojawia się jak obie żarówki się spalą. i wtedy wyskakuje "licence plate lamp" czy coś podobnego
-
Brak kierunkowskazów na klapie bagażnika
Chyba to coś z przyciemnianiem przednich ledów, ale znalazłem coś takiego,
-
2.0TDI CAGA przestawiony rozrząd?
Powinno być jak najbliżej 0, więc popraw to
-
Brak kierunkowskazów na klapie bagażnika
Ciężko powiedzieć bo nigdzie nie mogłem doszukać się informacji od czego dokładnie odpowiedzialny jest dany kanał, znalazłem tylko coś takiego http://forums.ross-tech.com/showthread.php?8146-A4-B8-LED-Rear-Lights-Coding
-
Brak kierunkowskazów na klapie bagażnika
A na pewno wszystkie kanały przepisałeś ze starego modułu? bo tak to nic innego mi nie przychodzi do głowy
-
Brak kierunkowskazów na klapie bagażnika
Sprawdziłem mam te same wartości co u Ciebie
-
Brak kierunkowskazów na klapie bagażnika
Zobaczę jutro jakie mam wartości u siebie
-
Brak kierunkowskazów na klapie bagażnika
no i gitara
-
Brak kierunkowskazów na klapie bagażnika
Skoro oryginał to powinno być wszystko ok, ja to robiłem chinolem i dał rade.
-
Brak kierunkowskazów na klapie bagażnika
Jeżeli po wpisaniu któregoś z kodów masz te kanały nie aktywne to może kabelek za słaby, czy to ori VCDS ?. Spróbuj jeszcze wpisać najpierw jeden jeżeli nie pójdzie to wyłącz VCDS, załącz ponownie i spróbój z drugim kodem. Kabelkami na pewno nie, ja miałem to samo, głupie ASO zrobiło tylko CP i zakodowali klucze, powiedzieli że nie są wstanie więcej zrobić bo moduł komfortu jest z lepszej wersji, a jak chce żeby to ogarnęli to oni to oddają to podwykonawcy z VCDS i będzie to kosztować ok 1000zł. Samochód odebrałem ze świrującymi światłami z tyłu i nawet nie działał centralny bo moduł był wyjęty z automatu i na fisie było cały czas info żeby przestawić dźwignię zmiany biegów na parking.
-
Brak kierunkowskazów na klapie bagażnika
Zanim wejdzieszs w adaptacja musisz kliknąć seciurity acces i wpisać kod, vcds powinien go podpowiedzieć, ale chyba jest 16017 zatwierdzasz i dopiero teraz wchodzisz w adaptacje
-
Brak kierunkowskazów na klapie bagażnika
aha bo myślałem że może zmieniłeś na moduł funkcjonalnie gorszy, Poustawiaj może jeszcze kanały w adaptacjach wtedy światła powinny normalnie zacząć świecić w szczególności kanały 195,196,197,198,203,204,205,206,207,208. Kodowanie na razie ustaw ręcznie według swojego wyposażenia bo powiem szczerze że nie wiem czemu nie chce przyjąć ze starego modułu.
-
Brak kierunkowskazów na klapie bagażnika
Hmm, w ogóle to dlaczego zmieniałeś moduł? i jaki numer ma stary moduł a jaki nowy ?
-
Brak czasowego trybu pracy wycieraczek
Żeby nie kupować czujnika deszczu w ciemno, spróbuj wykodować czujnik deszczu i zobacz czy wycieraczki będą działać normalnie
-
Brak kierunkowskazów na klapie bagażnika
Po podłączeniu starego modułu, i połączeniu VCDS klikasz Coding i z pola current coding spisujesz kodowanie, potem do nowego modułu otwierasz to samo okienko i w polu new coding wpisujesz kodowanie ze starego modułu. To samo trzeba zrobić ze wszystkimi kanałami adaptacji, z tym że przed wejściem w adaptacje (przycisk adaptation) trzeba się zalogować do sterownika - przycisk seciurity access i wpisać kod - vcds w podpowiedzi podaje jaki to kod Niestety tych kanałów trochę jest więc, jak dobrze pamiętam 255 ale większość jest pusta. Wartość z każdego kanału przepisujesz do nowego modułu komfortu
-
Brak kierunkowskazów na klapie bagażnika
Aso nie zakodowało modułu komfortu, zdjęli tylko CP i tyle u mnie to samo zrobili, ja u siebie zrobiłem to tak że podłączyłem swój stary moduł spisałem kodowanie oraz wszystkie kanały adaptacji i przepisałem do nowego modułu.
-
Pomoc przy zaworze N290
Generalnie to niema żadnej specjalnej procedury, sam wykręcałem dwa razy ten za wór i żądnych problemów nie było, vcds nie pokazuje żadnych błędów ?