Treść opublikowana przez bin85
-
Wyciek płynu z maglownicy
To nie maglownica tylko pompka od sprzęgła
-
Wentylator nawiewu powietrza
Ja tak miałem że wentylator czasami się nie włączał, po wymontowaniu na pierwszy rzut oka wyglądał ok ale dokładnie wyczyściłem komutator i szczotki i problem zniknął. W klimatroniku był też błąd ale nie pamiętam jaki
-
Fabryczny jednomas a4 b8?
Fabrycznie raczej niemożliwe żeby było sztywne koło zamachowe
-
Awaria jakaś
Sprawdź jak zachowuje się napinacz paska wielokolorowego czy nie wpada w duże wibracje, może to on wydaje taki dzwięk
-
Zegary A4 b8 lift 2011
Zanim kupiłeś licznik trzeba było sprawdzić same diody czy są sprawne, skoro po wymianie jest to samo i niema zmiennych lutów to padła elektronika.
-
Zacięta roleta panoramy
Pewnie jakaś usterka mechaniczna rolety miałem tak z dachem i szyby też się nie domykały, doraźnie pomogło wykodowanie szyberdachu z modułu wtedy nie łapał błędów i domykanie szyb działało Podłącz kompa i zobacz czy są błędy. Jeżeli to usterka mechaniczna bądź silniczka to niestety tapicerka wszystkich słupków i podsufitka do demontażu.
-
Brak prądu w trzech gniazdach zapalniczki 12v plus 220v
Jeżeli niema prądu we wszystkich gniazdach, to sprawdź przekaźnik "E", gdyby problem był z przetwornicą lub jej bezpiecznikiem to w gniazdach zapalniczki było by zasilanie
-
Schemat elektryczny klimatyzacji
Jaka wersja klimy, 1 czy 3 strefowa ?
-
A4 b8 Schemat czujnika wstecznego
Poniżej schemat
-
Nierówna praca przez chwilę po odpaleniu
Pozytywnie to znaczy że do układu chłodzenia przedostaje się CO2, czyli źle
-
A4 B8 polift - klima błąd 1270 i 3220
Coś dziwnie ten skaner interpretuje błędy bo w b8 sprężarka niema sprzęgła, sprawdź wtyczkę od zaworu regulacyjnego przy sprężarce klimatyzacji. Robiony był test szczelności klimy ? skoro nabicie na chwilę pomogło to może Ci czynnik ucieka.
-
Proste czy krzywe
Może napisałbyś dokładnie o co Ci chodzi z tyłu czy z przodu i który wahacz?
-
Nierówna praca przez chwilę po odpaleniu
Ja to robiłem sam, jeżeli okazała by się tylko uszczelka to koszt będzie niewielki ba samodzielnej naprawie, w moim przypadku koszt planowania i spawania 700zł
-
Nierówna praca przez chwilę po odpaleniu
Można kupić całe zestawy uszczelek głowicy, w skład zestawu wchodzi: uszczelka pod głowice, klawiatury, napinacza łancucha, kolektora dolotowego i wylotowego, uszczelniacze wałków i uszczelniacze zaworowe.
-
Nierówna praca przez chwilę po odpaleniu
Jeżeli po spuszczeniu ciśnienia z układu chłodzonego za każdym razem jest dobrze, to zrób test na CO2 dla potwierdzenia gdy wynik będzie pozytywny to może to "tylko" uszczelka pod głowicą. Tester CO2 może być taki jak podałeś w linku
-
Nierówna praca przez chwilę po odpaleniu
Ja spawałem, zależy też czy masz w swojej okolicy dobry warsztat, zawsze pewniej drugą głowice założyć
-
Nierówna praca przez chwilę po odpaleniu
Według mnie jeżeli coś było by nie tak ze świecami to problem byłby cały czas a nie tylko przez parę sekund po odpaleniu. Spróbuj jeszcze zrobić tak że po każdej podróży odkręć korek na zbiorniku wyrównawczym żeby spuścić ciśnienie płynu, jeżeli to pomoże to prawie na pewno głowica pęknięta lub uszczelka. W moim przypadku oczywiście okazało się że głowica pęknięta i to nie w jednym miejscu.
-
gdzie w B7 znajdę plus który znika po uśpieniu Can-ów?
Tak, o to mi chodziło
-
gdzie w B7 znajdę plus który znika po uśpieniu Can-ów?
Jeżeli zależy Ci na tym czasie to zrób to na przekaźniku czasowym, po wyłączeniu stacyjki zasilanie będzie jeszcze przez czas taki jaki sobie sam ustalisz
-
gdzie w B7 znajdę plus który znika po uśpieniu Can-ów?
Aha, nawet gdyby był taki plus to w sumie nic byś na tym nie zyskał bo po wyłączeniu stacyjki zasilanie było by jeszcze przez kilkadziesiąt sekund więc niema sensu kombinować
-
gdzie w B7 znajdę plus który znika po uśpieniu Can-ów?
Takiego plusa raczej nie znajdziesz, a co będziesz podłączał do tego gniazda zapalniczki jeśli można wiedzieć.
-
Błąd 9437722 prośba o pomoc
Zapalnik to po prostu ładunek który jest w poduszce, odłącz wtyczkę jak kolega napisał, błąd powinien się zmienić na Resistance Too High
-
Jak sprawdzić czy opornica od wentylatorów jest dobra ??
Tak na krótko ciężko będzie be chyba sterowanie idzie z ECU sygnałem PWM, a czemu w ogóle chcesz go sprawdzać, wentylatory nie włączają się ?
-
Czy moje A4 b6 ma CAN
Diagnostyka leci po linii K, ale sterowniki komunikują się ze sobą po magistrali CAN. Na pierwszy rzut oka nie można tego stwierdzić po prostu trzeba prześledzić schematy instalacji. Przewody od magistrali CAN można też poznać po tym że są ze sobą splecione ale też do końca nie można się tym sugerować bo czasami splecione są też inne przewody nie mające nic wspólnego z CANem np przewody od głośników
-
Problem z wyłączeniem wycieraczek przednich
Sprawdź czy ą błędy w module centralnej elektryki oraz sterowniku kolumny kierowniczej