Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

bin85

Pasjonat
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Treść opublikowana przez bin85

  1. bin85 odpowiedział(a) na siwak temat w 1.8T
    Pozdrawiam jeżeli dla ciebie rozsądne granice to 220KM Autora wątku odsyłam do http://a4-klub.pl/index.php?/topic/270907-etapy-budowy-i-podnoszenia-mocy-w-18t/
  2. Poniżej schemat, punkt 113 na schemacie to połączenie z silnikiem pompy, czy przekaźniki j17 i j317 załapują ?, jeżeli nie to w najgorszym przypadku jest problem z ECU i nie steruje nimi A i jeszcze jedno o jaki silnik chodzi bo wątek jest w dziale 1.8T ale schemat zamieściłem to silnika AVF tak jak masz w opisie
  3. Jeżeli zdusisz samochód to musisz wyłączyć zapłon bo nie da się przekręcić drugi raz stacyjki w pozycję rozruch
  4. bin85 odpowiedział(a) na sprat temat w Audi A4 B6/B7
    Jak kolega wyżej napisał co z tego ze wentylator chodzi jak i tak przy sprawnym termostacie dmucha na zimną chłodnice, dla pewności możesz na chwilę odłączyć wentylator i się przejechać
  5. bin85 odpowiedział(a) na sprat temat w Audi A4 B6/B7
    W B6 klimatronik nie pokazuje temperatury, musisz podłączyć pod kompa. Zagrzej troszkę silnik, jak chłodnica zrobi się ciepła to termostat do wymiany
  6. bin85 odpowiedział(a) na szakal222 temat w 1.8T
    Zawór sterowany jest podciśnieniem z elektrozaworu N249
  7. Tak, generalnie silnik może pracować na wolnych obrotach bez oleju i komunikat o niskim ciśnieniu się nie pojawi
  8. Silnik bez oleju odpali, brak ciśnienia oleju jest wyświetlane natychmiast, ale właśnie muszą być wyższe obroty
  9. Kontrolka ciśnienia oleju nie zapali bo jest tu tzw dynamiczna kontrola ciśnienia oleju, jak chcesz to sprawdzić czy działa odłącz czujnik ciśnienia oleju i przegazuj powyżej 1500 obr/min wtedy na fisie powinien pojawić się komunikat. Jeżeli chodzi o niski poziom oleju to również komunikat nie wyświetli się od razu, informacja ta odświeżana jest co ok 100km
  10. bin85 odpowiedział(a) na dawid6693 temat w 1.8T
    Bo to jest grzałka a nie czujnik
  11. bin85 odpowiedział(a) na dawid6693 temat w 1.8T
    Niestety trudno powiedzieć jaka jest charakterystyka rezystancji względem temperatury, zmierz może jeszcze pod wieczór jak się ochłodzi,
  12. bin85 odpowiedział(a) na dawid6693 temat w 1.8T
    Tak dokładnie
  13. bin85 odpowiedział(a) na dawid6693 temat w 1.8T
    Możesz dla potwierdzenia zmierzyć rezystancję grzałki - wartość wymagana: 14 … 16 Ω przy 25°C według błędu który masz to powinna być przerwa o ile wiązka i wtyczka będą ok
  14. bin85 odpowiedział(a) na Carire temat w 1.8T
    AVJ, AMB, BFB, BEX, BKB mają ograniczenie do około 6800 obr/min poprzez odłączenie wtryskiwaczy - info z ELSY
  15. http://wiki.ross-tech.com/wiki/index.php/Audi_A4_%288E%29_Instrument_Cluster_%288E2/8E5/8H7%29#Coding tu masz kodowanie licznika, a kontrolki od spryskiwaczy nie da się wyłączyć, chyba że ma być wersja bez FIS wtedy nie będzie świecić
  16. Nie wiem czy przy tym silniku powinny być dwa ale to że jest klima nie oznacza że mają być dwa wentylatory, ja mam u siebie tylko jeden
  17. Jeżeli test jest ok to połączenie elektryczne w tym momencie musi być dobre, pozostaje jedynie możliwość ze po wyłączeniu stacyjki obwód zaworka jest przerywany przez ingerencję blokady Co do usterki ECU to sie nie wypowiem bo nie wiem czy takie objawy mogą na to wskazywać
  18. Skoro masz blokadę to ją wywal bo nie wiadomo co tam pomodzone jest. Może tak być że przy testowaniu vagiem zapłon jest cały czas włączony i klapa działa natomiast przy gaszeniu silnika wyłączamy zapłon i w tym momencie blokada się uaktywnia u klapa już nie działa
  19. Masz napisane w opisie błędu że trzeba sprawdzić błędy w liczniku, a tak poza tym to przyczyną tego błędu może być uszkodzony czujnik bądź jego wiązka elektryczna.
  20. Rozwiązaniem jest zawór hybrydowy który jest połączeniem fabrycznego DV z blow-off'em, wtedy żadnych błędów niema
  21. bin85 odpowiedział(a) na wiktorziolo temat w Audi A4 B6/B7
    Silnik dmuchawy ma jeszcze sterownik i to w nim może być problem, jeżeli masz taką możliwość to podmień dmuchawę
  22. Wersja z elektrycznymi szybami z tyłu czy korby ?
  23. Tak rezystancję, oczywiście czujnik musi być odłączony
  24. Dobra sprawdziłem to u siebie jak to w końcu jest, odłączyłem oba czujniki, klimatronik wyrzuca wtedy błędy 0756 i 0757 obwód otwarty lub zwarcie do plusa i klima działa bez problemu, dodatkowo dokonałem pomiaru samego czujnika i jego rezystancja w temperaturze pokojowej wynosi około 9-10 kΩ. Podsumowując: Sprawdź swoje czujniki miernikiem aby wykluczyć ich uszkodzenie, jeżeli będą dobre to może być problem z uszkodzeniem przewodów choć to mało prawdopodobne co i tak nie wyjaśnia niedziałania klimy i bardziej obstawiałbym uszkodzenie klimatronika bądź inna awarię w osprzęcie klimatyzacji. Znalazłem wątek na innym forum o takim samym problemie w A3 i winny był właśnie klimatronik o czym wspomniał już kolega jacek70
  25. Wrzuć jakie to są dokładnie błędy, rozumiem że ECON cały czas się świeci i nie da się go wyłączyć

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.