Treść opublikowana przez bin85
-
ikona zielonej konewki z napisem sensor "FIS"
To dziwne bo jesteś chyba pierwszym któremu takie coś wyskoczyło, dasz rade zrobić tego zdjęcie? bo jedynie błędy jakie mogą być wyświetlane związane z olejem to niskie ciśnienie na czerwono i niski poziom na żółto oraz błąd czujnika "SENSOR" również na żółto
-
Check engine, czy powodem moze byc radio?
Nie, błędy w radiu lub klimatroniku nie zapalają checka, podłącz Vag i odczytaj błędy ECU wtedy będzie wiadomo czemu kontrolka się swieci
-
Jak sprawdzic czy mam ESP 1.6
Połącz się z modułem ABS i tam odczytaj błędy i zrób test zegarów jak kolega wyżej proponował, to co podałeś są z silnika ponadto nie widać ich numerów i raczej nie są przyczyną problemu. Czujnik stopu masz do wymiany
-
Jak sprawdzic czy mam ESP 1.6
Tam niema żarówek tylko diody i prawdopodobieństwo spalenia praktycznie zerowe
-
Jak sprawdzic czy mam ESP 1.6
Może być, ale w dalszym ciągu pozostaje problem czemu nie zapala się kontrolka po przekręceniu kluczyka
-
Błąd oświetlenia
Sprawdź błędy w sterowniku 55-xenon range bo na pewno jakieś będą
-
Jak sprawdzic czy mam ESP 1.6
ESP było w standardzie więc musi być, ale masz coś pomieszanie bo powinna się zapalać kontrolka po przekręceniu kluczyka, gdyby były błędy to powinna się ona świecić cały czas, może ktoś coś kombinował aby ukryć awarię przy sprzedaży, no ale jak kolega wyżej napisał podłącz kompa to wtedy będzie coś wiadomo
-
Swap Silnika BFB na BEX 1.8T
Chyba nie zrozumiałeś mojej wypowiedzi - powiedziałem to z przekąsem
-
Pisk przy skęcaniu kierownica audi a4 b7
w moim przypadku piszczało właśnie tylko przy skręcie do oporu
-
Swap Silnika BFB na BEX 1.8T
Skoro zapalił się check to trzeba sprawdzić na kompie co było przyczyną, po drugie komunikat o niskim ciśnieniu oleju to nie to samo co poziom oleju więc jeżeli olej jest to sprawdź jakie jest jego ciśnienie. Okaże się że masz np uszkodzony czujnik ciśnienia za 5zł a ty wymienisz cały silnik
-
Damper Resonator
Silnik BFB zdjęcia nie mam jak zrobić bo nie mam kanału, ale wygląda to jak na poniższym rysunku
-
Damper Resonator
U mnie nic takiego niema
-
Uniwersalny centralny zamek, sterownik-montaż
Rozumiem że w tym module który kupiłeś są to trzy sygnały masy? zamknij, otwórz i otwórz bagażnik ? poniżej masz jeszcze schemat przycisku w drzwiach, ale niestety niema rozrysowane który pin jest zamknij a który otwórz, jest też taka możliwość że w jednym przewodzie jest i zamykanie i otwieranie
-
Uniwersalny centralny zamek, sterownik-montaż
Najłatwiej to podłacz się pod przycisk otwierania i zamykania który jest na drzwiach ale nie jest to najlepsze rozwiązanie bo drzwi zamkną się bez ryglowania, ogóle to problem jest bo informacja ze drzwi mają się zamknąć idzie po magistrali CAN, nie lepiej naprawić fabryczny centralny ?
-
B7 BRB Praktronic i wsteczny
to nie wiem jak to jest w tym skanerze powinny być jako sterownik 09 central electronics
-
B7 BRB Praktronic i wsteczny
wracając do tematu... możesz powiedzieć jak zrobić test wyjść? żeby sprawdzić czy światła wsteczne się zaświecą?? Łączysz się z modułem centralnej elektryki i klikasz output test
-
Pisk przy skęcaniu kierownica audi a4 b7
Padnięte sprzęgło jednokierunkowe na alternatorze też może takie rzeczy powodować
-
[BRE B7] Skalowanie angielskiego licznika na europejski
W licznikach z B5 wiązało się to ze zmianą wsadu w epromie, nie wiem czy coś takiego przejdzie w liczniku z B7 ale bardziej obstawiałbym tu opcję z wymianą całego licznika.
-
Grupowe zamówienie Downpipe Audi A4 B6 1.8T
Dokładnie, jak zobaczyłem tą poprawkę to tez mi ręce opadły, liczyłem że że tulejka na sonde zostanie wspawana na nowe miejsce a stary otwór zaspawany - zwykłą nakrętkę to mogłem sobie sam wspawać
-
Grupowe zamówienie Downpipe Audi A4 B6 1.8T
Dostaliście DP z poprawki? bo do mnie jeszcze paczka nie dotarła
-
Czujnik nasłonecznienia A4 B7
Każde bo wchodzi w skład układu klimatyzacji Czujnik fotoelektryczny promieniowania słonecznego -G107-. Regulacja temperatury układu klimatyzacji następuje za pomocą czujników fotooptycznych. Rejestrują one bezpośrednie promieniowanie słoneczne podające na pasażerów samochodu. W zależności od wersji układu klimatyzacji może to następować poprzez jeden lub poprzez dwa czujniki oraz oddzielnie dla lewej lub prawej strony samochodu. Działanie: Światło słoneczne przedostaje się przez filtr i element optyczny do diody fotooptycznej. Filtr działa jak okulary słoneczne i chroni element optyczny przed promieniowaniem ultrafioletowym. Diody fotooptyczne są półprzewodnikami czułymi na światło. Bez światła tylko nieznaczny prąd przepływa przez diodę. Pod wpływem światła wartość przepływajacego prądu wzrasta. Im silniejsze źródło podającego światła, tym większy płynie prąd. W następstwie tego sterownik układu klimatyzacji na podstawie wzrostu prądu zgłasza konieczność uwzględnienia wzrostu promieniowania słonecznego i w odpowiedni sposób steruje temperaturą we wnętrzu samochodu. Klapa temperatury i dmuchawa świeżego powietrza są odpowiednio sterowane. W wersji z dwoma czujnikami strona bardziej nasłoneczniona samochodu jest wtedy bardziej chłodzona. Skutki braku sygnału Sterownik pracuje przy zastosowaniu przyjętej wartości stałej promieniowania słonecznego.
-
Przekaznik pompy wtornego powietrza
niestety nie wiem
-
Przekaznik pompy wtornego powietrza
Jest w puszcze ECU
-
silniczki szyb - podpięcie "na stole"
Dokładnie jak kolega wyżej napisał, sterownie odbywa się po magistrali CAN więc nie sprawdzisz tego na stole, ewentualnie odłączyć moduł i sprawdzić sam silnik ale one raczej się nie uszkadzają
-
Opóźnienie spadania obrotów w trakcie zmiany biegów
Bzdura obroty mają od razu spadać w dół