Treść opublikowana przez bin85
-
Brak pracy "Szybkie wycieranie szyby" poz.4
styki w manetce się nie wypalą bo nie przechodzi przez nie duży prąd, więc jedynie mogły uszkodzić się mechanicznie, a tykanie przekaźnika to pewnie słychać ten który jest w module centralnej elektryki
-
Wariują światła awaryjne
Skoro inne sterowniki zgłaszają problem z komunikacją MCE i dodatkowo nie można się z nim połączyć to można podejrzewać ze jest uszkodzony
-
Wariują światła awaryjne
W wyłączniku awaryjnych niema żadnego przerywacza i odłączenie nic nie da, podłącz vag i sprawdź błędy w module komfortu, ewentualnie jak kolega wyżej napisał problem z alarmem
-
Vcds test zegarów
Klikasz output test
-
żółta konewka FIS z napisem "sensor"
Na zegarach tych wartości nie można odczytać
-
BŁAGAM PILNE! Auto nic nie reaguje na przekręcenie kluczykiem
To pudło to pewnie odstraszacz gryzoni
-
male napiecie na elektozaworze od kompresora
Skoro klimatyzacja działa poprawnie to czemu szukasz dziury w całym, prąd elektrozaworu na pewno będzie się zmieniał bo sterownik klimatyzacji zmienia poziom tłoczenia dostosowany do naszych potrzeb
-
Schemat zasilania klapy gaszacej
Aha bo myślałem czy czasami nie podłączyłeś jakiejś mocniejszej i nie spaliło wyjścia w ECU, podłącz Vaga i zrób test wyjść i zobacz czy wtedy zadziała.
-
Schemat zasilania klapy gaszacej
Jaka to była żarówka? a konkretnie jakiej mocy ?
-
przekaźnik bistabilny
Aha rozumiem, więc jeżeli elektronika Ci nie straszna to pozostaje zmontowanie takiego układu
-
Schemat zasilania klapy gaszacej
Niema nic po drodze, możesz jeszcze sprawdzić czy przewód nie jest przerwany czyli "przedzwonić" miernikiem pin2 zaworka z pinem 81 w ECU. Sam zaworek jest na pewno dobry ?
-
Schemat zasilania klapy gaszacej
Mosz Panie schematy , n239 od strony minusa jest sterowany bezpośrednio z ECU
-
żółta konewka FIS z napisem "sensor"
Czujnik ten jest w dnie miski olejowej i niema nic wspólnego z ciśnieniem oleju, natomiast czujnik ciśnienia oleju jest w podstawie filara oleju i aby je zmierzyć wykręcasz go i wkręcasz manometr.
-
przekaźnik bistabilny
http://www.elektroda.pl/rtvforum/files-rtvforum/t_do_przekaznika.jpg To chyba najprostszy schemat jaki znalazłem, ewentualnie wykorzystać do tego mikrokontroler ale trzeba znać język programowania więc ja raczej poszedł bym w opcję zakupienia gotowych przekaźników jak koledzy wyżej zaproponowali a tak na marginesie to można wiedzieć do czego potrzebujesz takie przekaźniki ?
-
przekaźnik bistabilny
Musisz do zwykłego przekaźnika dodać elektronikę która będzie realizować taką funkcję, oryginalnego przekaźnika raczej nie znajdziesz.
-
żółta konewka FIS z napisem "sensor"
Czujnik ten mierzy też temperaturę oleju tylko zegary tego nie pokazują, jak to jest np w A4B5 lub A6C5 a sam poziom oleju to można to potraktować jako uzupełnienie bagnetu
-
żółta konewka FIS z napisem "sensor"
Ten czujnik niema nic wspólnego z ciśnieniem oleju, jeżeli poziom oleju masz ok na bagnecie można jeździć
-
Programista/Elektryk Wrocław
Nie da się tego zaprogramować, obsługuje to oddzielny moduł masz to nawet napisane w opisie filmu
-
żółta konewka FIS z napisem "sensor"
Tak olej trzeba spuścić, skoro wtyczka i połączenie są ok, to problem leży w samym czujniku
-
Nowy termostat nowy czujnik temperatury cieczy i wskazówka staje przed 90C
Skoro termostaty macie wymienione to sprawdźcie czy na pewno działają jak trzeba, mianowicie czy za wcześnie się nie otwierają bo z objawów które opisuje tak to właśnie wygląda.
-
Dziwny dźwięk przed uruchomieniem auta
nie spadku mocy nie ma
-
Dziwny dźwięk przed uruchomieniem auta
Jest wątek o tym, ale z wymianą to ciężko powiedzieć u mnie już tak od dwóch lat czasami ją słychać i jeszcze działa
-
Dziwny dźwięk przed uruchomieniem auta
Z czujników to raczej byłby odgłos pikania, to chyba odgłos dobiegający z pompy paliwa
-
urwany kabelek zużycia klocków
Vagiem nic nie trzeba kasować, komunikat sam zniknie jak tylko wszytki będzie ok, więc albo gdzieś się przerwał kabelek albo wtyczki przy klockach nie mają styku
-
urwany kabelek zużycia klocków
W B6 nie da się tego vagiem wyłączyć, pozostaje tylko połączenie kabelków