Treść opublikowana przez bin85
-
Jak zakodować radio by po zgaszeniu silnika sie nie wyłączało
Sprawdź po prostu czy ktoś grzebał przy instalacji radia, w ELSIE na schematach zasilania radia niema wzmianki o wersji USA czy Europa, dla potwierdzenia że radio jest w wersji USA i nie było grzebane powinno mieć nieparzyste wartości częstotliwości po przecinku czyli np 90,3; 90,5 itd
-
Jak zakodować radio by po zgaszeniu silnika sie nie wyłączało
Zobacz czy masz przewody CAN i czy adaptacja w liczniku jest dobrze ustawiona Poniżej link z opisem http://a4-klub.pl/index.php?/topic/13949-all-b6-podlaczenie-can-z-zegarow-do-radia/
-
Brak śnieżynki na fis'ie
śnieżynka pali się tylko w zakresie temperatur od +5 do -5 st C
-
Zwarcie/pożar instalacji elektrycznej wewnątrz w mojej B6
Gdyby zwarcie nastąpiło w obwodzie silnika nawiewu to powinien przepalić się bezpiecznik na zasilaniu klimatronika, nikt Ci na odległość nie powie Co tak naprawdę się stało. Jeżeli była ingerencja w instalację skrzyni bigów to może tam jest problem.
-
Brak zasilania drzwi przednie L P
Sprawdź czy kable nie przetarły się w gumowej harmonijce gdzie przechodzą ze słupka do drzwi
-
Rozrząd 3.2Fsi silnik CALA schemat
Witam Kolego, podaj maila to Ci wyślę szczegółowe informacje na temat rozrządu w tym silniku
-
[B6 AVJ] Brak podświetlenia FIS-a. Przyczyna?
wyświetlacz będzie miał oddzielną sekcję zasilania, chociażby dlatego że można go wyłączyć przyciskiem reset
-
Jak zakodować radio by po zgaszeniu silnika sie nie wyłączało
CAN to dwuprzewodowa magistrala danych za pomocą której sterowniki komunikują się ze sobą, w radiu zasilanie jest cały czas z akumulatora a po wyjęciu kluczyka, właśnie tymi dwoma przewodami idzie informacja w postaci cyfrowej że radio ma się wyłączyć. Zacznijmy od tego, jaki masz model radia ? i czy wiązka do niego jest oryginalna
-
[B6 AVJ] Brak podświetlenia FIS-a. Przyczyna?
Problem będzie w zasilaniu podświetlania, oddaj do jakiegoś elektronika to Ci to ogarnie
-
Jak zakodować radio by po zgaszeniu silnika sie nie wyłączało
Prawdopodobnie masz problem komunikacji CAN, dlatego tak się dzieje sprawdź czy w radiu nie masz błędów z tym związanych, a co za tym idzie czy w ogóle CAN jest podłączony może ktoś wcześniej grzebał
-
No response from controller ?
CZyli prawdopodobnie ten CAN idzie do tunera TMC zamiast do licznika tylko nie wiem gdzie ten tuner jest, a konkretnie to chodzi o to http://allegro.pl/tunerbox-modul-blaupunkt-audi-a4-b6-i4814539005.html
-
No response from controller ?
W sumie to dobrze gadasz bo przecież vag 409 nie ma can a łączy sie z RNS-E, więc do sprawdzenia jest jeszcze linia K, Wracając do CAN to przewody w oryginalnej instalacji powinny być, natomiast jeżeli wcześniej było RNS-D to na linii CAN po drodze powinien być tuner TMC i to on prawdopodobnie powoduje brak komunikacji CAN.
-
No response from controller ?
No więc jeżeli w przejściówce jest CAN to zobacz czy odpowiednie przewody są w instalacji samochodu ale z tego co opisujesz - brak info na fisie, brak podświetlania i włączania po stacyjce sugerowało by na brak komunikacji CAN
-
Wypadanie zapłonu cylinder 1
Te silniki nie mają EGR
-
No response from controller ?
Poniżej link z opisem pinów zobacz czy w przejściówce masz kable od CAN H i CAN L oraz K line http://pinout.net/pinout-scheme/610/AUDI%20RNS-E%20%284B0%20035%20192P%29%20full
-
No response from controller ?
a linie "K" masz podłączoną do RNS?, w ogóle to użyłeś gotowej przejściówki czy sam wszystko drutowałeś ?
-
No response from controller ?
Może być też za lichy kabel, ale najpierw sprawdź czy CAN masz podpięty, masz info na FIS z navi ?, ewentualnie możesz jeszcze spróbować połączyć się VAG COM 409
-
Jaki rezystor do halogenów?
Rezystor średnio się do tego nadaje bo musiałby być dość dużej mocy, do przyciemniania żarówek aby pełniły funkcję DRL są dedykowanie układy a nie ściemniacze do LEDów,
-
Potrzebuje informacji gdzie znajde prad przed odpaleniem auta
Jeżeli to napięcie ma być już po otwarciu i wyłączyć się po odpaleniu to raczej takiego przewodu nie znjdziesz
-
Nowy rozrzad a po 1000km niespodzianka
No właśnie że pompa wody jest na rozrządzie
-
słaby sygnał imobilajzera
Jest podobnie do sprawdzenia masz cewkę immo która jest przy stacyjce i połączenie jej z zegarami w niebieskiej wtyczce pin 30 i 31
-
słaby sygnał imobilajzera
Fakt http://a4-klub.pl/index.php?/topic/1588-immobilizer/
-
słaby sygnał imobilajzera
Czyli może być problem który podałem w linku tu masz jeszcze szczegóły błędu http://wiki.ross-tech.com/wiki/index.php/01176
-
słaby sygnał imobilajzera
Może będzie to ten sam problem co w B5 opisany tutaj http://a4-klub.pl/index.php?/topic/1588-immobilizer/.%C2'> Ale po numerze błędu będzie wiadomo co mu dolega
-
słaby sygnał imobilajzera
Co to znaczy słaby sygnał immo? podaj numer błędu. Immo nie jest oddzielnym modułem, jest zintegrowany z licznikiem.