Treść opublikowana przez bin85
-
Układ kontroli ciśnienia oleju w FIS- jak sprawdzić czy jest sprawny ?
jak wypniesz kabelek od czujnika to zwiększ obroty silnika o ile pamiętam to trzeba przekroczyć 1500 obr/min wtedy powinna się pokazać oliwka
-
brak lewego stopu
jeżeli w środku wizualnie będzie ok to pewnie tak
-
brak lewego stopu
Zrób jeszcze "Output test" vagiem, ale obstawiam że też nie zaświeci, możesz jeszcze rozebrać MCE i zobaczyć czy niema widocznych uszkodzeń bądź zimnych lutów
-
brak lewego stopu
Zmierz miernikiem czy z MCE wychodzi plus na lewy stop ewentualnie możesz jeszcze dla pewności na krótko podłączyć inną żarówkę
-
Wyłaczenie komuniaktu o żużytych kolckach i o rezerwie paliwa licznik Jaeger 1/2 FIS
Można zmostkować
-
Wyłaczenie komuniaktu o żużytych kolckach i o rezerwie paliwa licznik Jaeger 1/2 FIS
http://a4-klub.pl/index.php?/topic/3403-kodowanie-sterownikow-w-audi-a4-b5-1995-2001/
-
Wyłaczenie komuniaktu o żużytych kolckach i o rezerwie paliwa licznik Jaeger 1/2 FIS
Aby wyłączyć info o klockach zmieniasz kodowanie licznika temat jest podwieszony w dziale diagnostyka, a rezerwy nie da się wyłączyć i czemu by taka możliwość mała służyć
-
Problem z zegarami.
Ograniczenie prądowe niema tu nic do rzeczy i dla zegarów tez jest to obojętne czy jest czy go niema, większym problemem jest to że niektóre z prostowników mają nieodfiltrowane napięcie wyjściowe.
-
pomiar rezystancji czujnika cieczy
Tak ma pokazywać na obu ale nie to samo
-
Jaki macie przekaźnik w puszce od kompa na podszybiu
Na pewno to nie jest przekaźnik pompy paliwa bo jest on pod kierownicą, z tego co pamiętam to tylko diesel ma tam przekaźniki Jaki numer ma ten przekaźnik ?
-
Instalacja zamiennika modułu CLH z czujnikiem światła
będzie ok
-
Instalacja zamiennika modułu CLH z czujnikiem światła
Nie możesz jednego plusa rozdzielić na 4 łącząc je bo wtedy jak zapalisz pozycyjne to zaświeca się też przeciwmgielne, musisz rozdzielić to po przez 4 diody prostownicze
-
[ALL B6] Jak wymontować tylny amortyzator ?
no trochę jest kiepski
-
[ALL B6] Jak wymontować tylny amortyzator ?
są dwie jak je odkręcisz to amor wyjedzie ze sprężyną o dopiero na wymontowanym ściągasz sprężynę Foto wszytko wyjaśni
-
[ALL B6] Jak wymontować tylny amortyzator ?
W b5 jest inaczej mocowanie amora jest wewnątrz samochodu, trzeba wyjąć te boczki przy oparciu tylnej kanapy
-
Jak podłączyć nie ori alarm?
miałem przypadek z alarmem który reagował tylko na podanie masy, nie reagował na minus który steruje lampkę wnętrza, wiąże się to z tym że lampka ma funkcję ściemniania, lampki oświetlania przestrzeni nóg też wyłączają się po ok 10min bo są sterowane przez elektronikę i właśnie spadek napięcia na tej elektronice był skutkiem tego że alarm nie reagował na otwarcie drzwi. Zdecydowana większość alarmów nie mają tego problemu i nawet przystosowane są do współpracy z lampką która po zamknięciu samochodu jeszcze przez chwilę świeci. jeżeli jesteśmy pewni ze alarm będzie poprawnie współpracował to podłączenie się pod przewód który podałeś rozwiąże nam problem z sygnałem otwarcia drzwi
-
Jak podłączyć nie ori alarm?
Tak jest to przewód który sygnalizuje otwarcie drzwi ale nie jest to bezpośredni sygnał z krańcówki i względem masy jest na nim różnica potencjałów a niestety są alarmy które mają z tym problem
-
Jak podłączyć nie ori alarm?
To może kolega pokaże na załączonym schemacie drzwi pasażera gdzie jest sygnał krańcówki wewnątrz samochodu, bo ja widzę że wchodzi on do modułu przy siłowniku szyby a dalej ta informacja idzie już po CAN
-
Jak podłączyć nie ori alarm?
Znajdziesz na allegro np seo perfect can, z tym że cena dobrych alarmów CAN jest o wiele wyższa niż analogowych
-
Jak podłączyć nie ori alarm?
Kolego maxim 79 mogłeś najpierw zapytać a potem kupić alarm, ale do rzeczy - magistrala CAN w B6 akurat jest tu bardzo pomocna pod warunkiem posiadania alarmu który będzie z nią współpracował wtedy montaż jest nawet prostszy niż w B5. Jeżeli chodzi o montaż alarmu analogowego to faktycznie może przysporzyć sporo problemów np. sygnały otwarcia drzwi nie są nigdzie dalej wyprowadzone i trzeba prowadzić przewody do każdych drzwi. Alarm który kupiłeś uzbrajany jest chyba tylko z pilota, a powinieneś mieć wersję bezpilotową bo według mnie to nie za bardzo jednym pilotem zamykać samochód a drugim uzbrajać alarm.
-
Pompa paliwa jak sprawdzić na krótko
Masa powinna być na pinie z grubym brązowym przewodem.
-
[ALL B6] Jak wymontować tylny amortyzator ?
Tak jak napisał kolega yaboo wystarczy że zdejmiesz koło i zobaczysz dwie śruby mocujące amortyzator
-
jak podłączyc sie do świateł awaryjnych?
hmm tego nie sprawdzałem ale raczej wszystkie Sprawdziłem i otwierają się wszystkie
-
jak podłączyc sie do świateł awaryjnych?
Sprawdziłem, alarm bezpilotowy - otwarcie samochodu kluczykiem nie powoduje rozbrojenia czyli alarm wyje gdy otworzymy drzwi,
-
jak podłączyc sie do świateł awaryjnych?
Chodzi Ci o sytuacje gdy przekręcimy wkładkę tak jakby otworzyć auto kluczykiem - wydaje mi się że alarm rozróżnia tą sytuację i rozbroi się tylko kiedy dostanie sygnał że otworzyliśmy auto kluczykiem, ale jak będę miał okazję to sprawdzę to.