Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL B6] Jak wymontować tylny amortyzator ?


Perez

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, muszę wymienic tylne amory w mojej A 4 i po wstępnych olędzinach nie bardzo wiem jak dostać sie do górnych mocowań. Prosze o poradę doświadczonych kolegów. Wydaje mi sie ze trzeba wyciągnąc półkę (tapicerkę) tylnej szyby, ale nie jestem pewien.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

od strony bagażnika sciągasz tapicerke i wszytko bedziesz miał na widoku, odkręcasz z góry i zdołu amor i masz całą kolumne(sprężyna + amor) na ziemi, a tam sobie spokojnie rozkręcasz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już metodą chybił trafił doszedłem, urywając kilka zatrzasków tylnej półki podszybia, którego jak się okazuje wcale nie trzeba wyciągać. Jak również nie trzeba demontować tapicerki bagażnika (nawet nie trzeba otwierać bagaznika, chyba tylko w celu wyciągnięcia narzedzi). Wystarczy otworzyć tylne drzwi, przewrócić oparcia tylnych siedzeń, zdemontować pozostające boczki oparć przy samych drzwiach i wyciągnąc maskującą gąbke w górnej części zdemontowanych boczków i juz widzimy śrubki mocujęce górną część amortyzatora. A od dołu to sprawa oczywista... :wink::wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no widzisz ja mam blache za siedzeniami tylnymi to troche trudno by mi było sie przez nią przebijać :mrgreen: a ty masz rozkładane siedzenia to masz lepiej, albo i nie, nieważne, ja u siebie musze sciągnąć boczek tapicerki bagażnika i tam mam te śrubki od amorków.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dobra ale jak zdjąć boczki ? tego nie napisaliście :P potrzebuję pomocy a nie chce nic połamać. Coś trzeba odkręcać czy te boczki siedza na zatrzaskach ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do wymiany amorków w B6, nie potrzeba niczego demontować żadnych boczków , zwalasz koło, nadkole i masz dojście do śrub - dwie u góry jedna na dole i po temacie :naughty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co Ty gadasz?!?! ehh.... eksperci... :/

wymieniałeś u siebie amortyzatory w B6 czy się mądrzysz ??

HTVwr.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dół przy zwrotnicy odkręcasz śrubę (19 albo coś koło tego), przy wyciszeniu z lewej strony odkręcasz dwa wkręty najbliższe amora (na torx), z prawej takie same wkręty + sruba 13 troche w tył od amora, odchylasz wyciszenie, z góry odkręcasz dwie śruby 13 i masz amor z górnym mocowaniem poza wozem. Tam kluczem 16 (jak dobrze pamiętam) okręcasz górną nakrętkę tłoczyska i masz amor oddzielony od mocowania i odbojnika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak napisał kolega yaboo wystarczy że zdejmiesz koło i zobaczysz dwie śruby mocujące amortyzator

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ściągnij kolo, u góry amora masz 2 śrubki i jedna na dole, bez problemu go wyciagasz

Wysyłane z mojego GT-I9100 za pomocą Tapatalk 2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie odkrecisz nadkola jak ślepy i odkrecisz poduszkę amora na dwie śruby. Jak wyjmiesz to dopiero od niej odkrecisz amor. Ja nawet klapy nie otwieram bo nie ma po co tam jest podwójna podłoga i zero dostępu do czegokolwiek. Ogarnijcie się bo chłopak cos polamie.

Sony Xperia E dual Tapatalk 4

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

koledzy czy w b5 jest tak samo ściągasz nadkole i odkręcasz dwie śrubki i jedna nadkole i wychodzi amor czy tez jest inaczej ,pytam bo w sobotę będę brał się za wymianę oboi i osłon:wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W b5 jest inaczej mocowanie amora jest wewnątrz samochodu, trzeba wyjąć te boczki przy oparciu tylnej kanapy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dobrze wyjmę boczki i tam jest jedna nakrętka? odkrece ja i amortyzator zejdzie ze sprężyna? czy trzeba najpierw ściągacz ściągnąć sprężynę i dopiero odkręcać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

są dwie jak je odkręcisz to amor wyjedzie ze sprężyną o dopiero na wymontowanym ściągasz sprężynę

Foto wszytko wyjaśni

amor.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

podziękował kolego bin85 w sobotę się zabieram za odboje i osłony

---------- Post dopisany at 21:28 ---------- Poprzedni post napisany at 21:24 ----------

jeszcze z tego co widziałem to troszkę kiepski dostęp tam jest

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...