Treść opublikowana przez bin85
-
Dziwne Zachowanie Ładowania
VCDS nie pokazuje obciążenia akumulatora, a napięcie sprwdź miernikiem, a jak już chcesz je sprawdzić VCDS to połącz sie z np. silnikiem i jest w blokach pomiarowych nie pamiętam który kanał ale napewno znajdziesz. Sprawdź też jaki prąd jest pobierany w spoczynku, powinien być ok 50-70mA
-
Dziwny problem z elektrycznymi szybami
Niema przekźnika szyb, moduły sterujące są w drzwich przy silniczku od szyby
-
grzalka termostatu
Nie możesz tam podłączyć masy ponieważ grzałka jest właśnie sterowana minusem przez ECU, więc jeżeli podasz tam masę grzałka będzie włączona przez cały czas. Sprawdź czy VAG nie wywala błędu termostatu
-
Problem Z Modułem Dziennych
http://a4-klub.pl/index.php?/topic/227985-montaz-modulu-drl-w-swiatlach-drogowych/ Tu masz opisane jak taki moduł podłączyć, może coś namieszałeś przy podłączaniu
-
Problem Z Modułem Dziennych
Ja bym może w pierwszej kolejności sprawdził czy sam moduł działa poprawnie bo może jest uszkodzony, czyli weź dwie żarówki i podłącz moduł na krótko według schematu z aukcji - przekaźnika nie musisz podłączać wystarczy zasilanie. Po drugie to moduł ten niema nic wspólnego z magistralą CAN a sprzedawca też chyba nie do końca wie co to w ogóle jest CAN
-
Audi A4 B6 Nie Wyswietla Komunikatu O Przepalonych Żarówkach
Czyli tak jak pisałem nie masz tej funkcji u siebie Polecam lekturę http://a4-klub.pl/index.php?/topic/100858-all-b6-b7-modul-centralnej-elektryki-wlacznik-swiatel-czujnik-swiatla-clh/
-
Audi A4 B6 Nie Wyswietla Komunikatu O Przepalonych Żarówkach
Pewnie masz moduł centralnej elektryki w wersji LOW, podłacz VAG i podaj jaki masz numer modułu
-
Wymieniony włacznik świateł !
Aha czyli kodowanie odpada, sprawdź więc to co kolega amaradaar napisał - czy ktoś nie grzebał we wtyczce przełącznika świateł
-
Wymieniony włacznik świateł !
A może po prostu kodowanie jest ustawione na tryb skandynawski
-
[Amb] Wentylator Nie Chodzi Bez Odpalonego Silnika
Jak piszałem wentylator wyłącza się wraz ze zgaszeniem silnika i nie masz co szukać usterki, a to ze pochodzi dłużej przez minutę to i tak drastycznie nie obniży temperatury silnika , więc jak dla mnie tylko niepotrzebnie pobiera prąd
-
[Amb] Wentylator Nie Chodzi Bez Odpalonego Silnika
Jest to normalne zresztą po co ma chodzić jak i tak silnik nie pracuje
-
Pytanie O szynę CAN
Nie da się, trzeba dokładać osobny moduł do dziennych
-
Pytanie O szynę CAN
Jest magistrala CAN, za pomocą której sterowniki komunikują się ze sobą, a jeżeli chcesz dzienne o których mówisz to can niema tu nic wspólnego, poszukaj na forum bo jest o tym wątek dotyczący takich świateł
-
[B6 ALT] Zapalająca się kontrolka poziomu oleju
Panowie a czy można gdzieś zmienić wartość oil level threshold bo u siebie w 1,8T mam ustawioną na 36 co jest chyba za mało bo aktualna jest 55 (co odpowiada prawie max na bagnecie), więc nawet gdy na bagnecie oleju jest poniżej min to komunikat się nie zapala
-
A4 1.8 20V AVANT 2001R kodowanie swiateł do jazdy dzienne
W B5 światłami nie steruje żaden sterownik więc nic nie zrobisz
-
Audi a4 b5 1,8t 95r Paląca się kontrolka Air Bag-u. Ile OHM?
Kolego elementów pirotechnicznych nie wolno mierzyć miernikiem bo możesz spowodować wystrzał, po drugie podłącz VAG i odczytaj błędy wtedy będziesz wiadomo o którą poduszkę bądź napinacz chodzi.
-
Reakcja na gaz, czy tak powinno byc?
Też przyszło mi to do głowy aby sprawdzić jak szybko otwiera się przepustnica po wciśnięciu gazu w podłogę, bo wszystkie samochody które porównywałem miały na linkę więc reakcja jest natychmiastowa
-
Reakcja na gaz, czy tak powinno byc?
Dokładnie, też to zauważyłem w porównaniu z nissanem 1,4 16V i mazdą 1,5 16V że szybciej wchodzą na obroty
-
FIS nie sygnalizuje otwartych drzwi- usterka?
Licznik masz z czerwonym podświetlaniem ? jeżeli tak to wszytko ok bo niema on takiej funkcji jak pokazywanie otwartych drzwi
-
Gdzie jest zasilanie rozrusznika
Między stacyjką a rozrusznikiem niema bezpiecznika, a przewód ten przechodzi przez puszkę ECU, tam będziesz miał dostęp przy wtyczce
-
Kolizja służbowym autem ze starszą Panią - wniosek do sądu
Również byłem świadkiem podobnego, wyprzedzający uderzył w bok pojazdu który skręca w lewo, z racji że wyprzedzał dwa pojazdy naraz z czego pierwszy skręcał nie widział kierunkowskazu bo zasłaniał mu drugi samochód(oczywiście nie było to skrzyżowanie). Kierowca który wyprzedzał był przekonany że to jego wina i chał pokryć szkody, ale gość który skręcał w lewo się uparł że dzwoni po policje no i strzelił sobie w kolano ponieważ stwierdzili że była to jego wina, ale tu obyło się bez sądu bo przyjął mandat.
-
Coś rozładowuje aku
Tak jak kolega wyżej napisał, prąd spoczynkowy nie powinien przekraczać 100mA, w sprawnym samochodzie który niema alarmu itp, wynosi ok 50mA a nawet mniej
-
Podswietlanie przycisku świateł awaryjnych
Sterownik nie przechodzi w stan uśpienia po zamknięciu samochodu, sprawdź czy są błędy w module komfortu
-
Przyssawki (gps/rejestrator) czy szkodzą szybom
Zielona to jest folia pomiędzy warstwami szyby więc jej nie uszkodzisz
-
1.8 T Q 190 km?
Magia Panie, ale może kolega gsekulski wyjaśni skąd taka teoria, może ten BFB był po prostu niesprawny Według rabych technicznych przyspieszenie do 100km/h 150 - 8,9 163 - 8,6 190 - 8,2