Treść opublikowana przez bin85
-
Wymiana czujnikow G150 i G151
Są jakieś zapisane błędy w klimatroniku ?
-
Wymiana czujnikow G150 i G151
Czujniki nie mają bezpieczników
-
Drzwi kierowcy - padło zasilanie
To co koledzy wyżej napisali + sprawdzenie błędów w module komfortu, jeżeli bezpieczniki będą dobre to może być przerwa/zwarcie w magistrali CAN
-
Test Check
Wszystko masz ok, naciskając ten przycisk wywołałeś procedurę sprawdzanie poszczególnych funkcji, jeżeli byłby jakiś problem to wtedy odpowiedni symbol wyświetla się cały czas.
-
check engine - problem
elm do odczytów błędów się nadaje ale jak już masz lapa to kup normalny kabel wtedy już przeskanujesz cały samochód, zrobisz logi itp
-
check engine - problem
Emulator może pomóc tylko jeżeli sondy są sprawne, jeżeli było więcej błędów to raczej masz inne usterki więc najpierw sprawdź jakie to konkretnie błędy. Mogłeś sobie kupić kabel vag kkl bo elm to pod koła można jedynie rzucić Sorki nie doczytałem że nie masz lapa
-
1.8t BFB błąd 17700
http://a4-klub.pl/index.php?/topic/320343-blad-16496-17700/
-
kontrolka niskiego poziomu oleju
Przerwany kabel od krańcówki maski który miałeś był równoznaczny z cały czas zamkniętą maską więc i pojawił się u Ciebie komunikat i minimalnym stanie i nieważne ile byś oleju dolał i tak komunikat by pozostał, zlutowanie kabla i otwarcie maski skasowało ten komunikat nawet gdyby olej nie został dolany, faktem jest że trochę źle sformułowałem swoją poprzednią wypowiedź, bo przy uszkodzeniu takim jak Twoje i poprawnym poziomie oleju komunikat nie powinien się pojawić. Autor wątku ma problem z komunikatem przy poprawnym poziomie oleju na bagnecie i cyklicznym jego pojawianiu się więc zakładam ze czujnik maski ma sprawny bo otwierając ją kasuje komunikat
-
Błąd 16496 17700
Tak, czujnik G42 to ten w kolektorze dolotowym
-
Błąd 16496 17700
Sprawdź wtyczkę może zabrudzone styki bądź przerwa w przewodach. Drugi błąd dotyczy grzałki termostatu, obwód otwarty czyli wskazywało by to na jej przepalenie Sprawdzanie termostatu free photo hosting
-
[A4 B6 1.8T BFB]Wolno schodzące obroty. Podbijanie podczas zmiany biegów
Skoro masz manetkę tempomatu a nie masz czujnika sprzęgła to na pewno ktoś już łapy wkładał, zresztą nawet bez tempomatu ten czujnik powinien być, poszukaj dokładnie wtyczki, może ktoś odciął kable
-
Ciśnienie sprężania a wypadające zapłony, twarda praca silnika
Na dobrym paliwie i sprawnym silniku nie powinno być korekty czyli w każdym polu na kanale020 będzie 0.
-
00588- po wymianie kierownicy z poduszką.
Tak niech zmierzy i przy okazji kupi drugą jak mu ta wystrzeli, brawo za takie rady
-
kontrolka niskiego poziomu oleju
To może podzielisz się tą wiedzą jak to wyłączyłeś, bo pierwszy raz słyszę że można to wyłączyć, a co do czujnika otwarcia maski to raczej ściema, jeżeli byłby uszkodzony to są dwie opcje albo po otwarciu maski pokazywałby że jest cały czas zamknięta co nie miało by wpływu na pojawienie się komunikatu o poziomie oleju albo że jest cały czas otwarta co mogło by zablokować pojawianie się OIL MIN ale za to fis pokazywałby że maska jest otwarta
-
Brak wspomagania. Szybka dorada
Tak jest zamieniony i w ASO u mnie nic nie mówili że nie można go stosować, więc wymieniłem i jakoś od 2 lat nic się nie dzieje.
-
Gdzie jest Przekaźnik j271
Jest w obudowie ECU
-
żółta konewka FIS z napisem "sensor"
Nie tylko komunikat SENSOR
-
00588- po wymianie kierownicy z poduszką.
no to mogło by wyjaśnić sprawę ale dziwne że odwrotnie pasuje
-
00588- po wymianie kierownicy z poduszką.
No to jak się pewnie domyślasz problem leży w poduszce którą zakupiłeś bądź w samej jej wtyczce ponieważ nie wiem czy akurat ta poduszka to ma ale wtyczki poduszek mają zabezpieczenie polegające na tym że jeżeli jest wypięta to oba piny są ze sobą zwarte i możliwe że gdy ją wpinasz to owe połączenie się nie rozłącza i dlatego masz błąd
-
00588- po wymianie kierownicy z poduszką.
Podłącz może na próbę swoją starą poduszkę i zobacz czy błąd zniknie
-
Audi A4 b6 plus po stacyjce skąd wziąc?
Ori radio nie korzysta z + po stacyjce, do podświetlania się nie podłączają bo możesz przeciążyć układ realizujący regulację jasności podświetlania, zdejmij osłonę kolumny kierownicy i wepnij się pod pod stacyjkę
-
00588- po wymianie kierownicy z poduszką.
Masz problem z połączeniem airbag - sterownik a konkretnie wygląda to na zwarcie obwodu poduszki, na pewno wszytko dobrze poskładałeś?
-
Przewód zasilania do pompy paliwa BFB - pilna prośba
odkręć osłonę pod kolumną kierownicy pod spodem są chyba dwie sróby i jedna pod osłoną bezpieczników wtedy będziesz miał dostęp do wszystkiego
-
żółta konewka FIS z napisem "sensor"
bezpiecznik nr5, ale to raczej nie to bo nie działały by zegary
-
Przewód zasilania do pompy paliwa BFB - pilna prośba
Screen jest z programu ELSA są tam schematy instalacji instrukcje napraw itp więc polecam ściągnąć. Bezpieczników niema pod kierownicą tylko z boku kokpitu jak otworzysz drzwi kierowcy, pod kierownicą są przekaźniki i moduł centralnej elektryki. Nie wiem czy dobrze pamiętam ale w okolicy pedałów jest gumowa zaślepka przez którą można przeciągnąć przewody, ewentualnie przez obudowę ECU.