Treść opublikowana przez bin85
-
Montaż i kodowanie nawigacji RNS-E w Audi A4 B6/B7 od A do Z
A jaki komunikat wyskakuje ci na VAGu? i jaką masz wersje bo jeżeli 3.11 to nie połączysz się z RNS-E
-
Montaż i kodowanie nawigacji RNS-E w Audi A4 B6/B7 od A do Z
Na schemacie jest opisany jako pin A1 przewód zielono-fioletowy, ewentualnie w liczniku wtyczka zółta pin20
-
Montaż i kodowanie nawigacji RNS-E w Audi A4 B6/B7 od A do Z
możesz tez tak zrobić
-
Montaż i kodowanie nawigacji RNS-E w Audi A4 B6/B7 od A do Z
Czy oryginalnie jest w 97r tego nie wiem ale możesz to sprawdzić miernikiem który przewód jest połączony z gniazdem diagnostyki
-
Montaż licznika z FIS w Audi A4 B5
nie niestety fotek nie mam
-
Montaż licznika z FIS w Audi A4 B5
nie rezystorów nie zmieniałem ale miałem zielone diody a one również mają niższe napięcie pracy niż białe
-
Montaż licznika z FIS w Audi A4 B5
Wymieniłem diody ale tylko przy prędkościomierzu, miałem licznik z uszkodzonym fisem i chciałem zobaczyć jak to wyjdzie, tylko że diody miałem zielone Diody np takie. DIODY LED SMD super jasne 3528 PLCC2 różne kolory (2581470057) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Najlepsze oferty na największej platformie handlowej. Może okazać się że trzeba będzie wymienić rezystory na zasilaniu ponieważ czerwona dioda świeci przy niższym napięciu i białe będą słabo świecić
-
Montaż i kodowanie nawigacji RNS-E w Audi A4 B6/B7 od A do Z
a przypadkiem nie wyświetla ci się błąd: "too many communication errors"?
-
Montaż i kodowanie nawigacji RNS-E w Audi A4 B6/B7 od A do Z
a masz w ogóle podłączoną linię K do navi.
-
Montaż licznika z FIS w Audi A4 B5
Z prędkościomierzem i obrotomierzem niema problemu podmieniasz diody i jest OK, problem jest z "małymi" wskaźnikami bo przy czerwonym podświetlaniu są tylko dwie diody i jeżeli je wymienisz na białe to również wskazówka będzie się świecić na biało, trzeba dołożyć czerwoną diodę dla wskazówki i zrobić jakąś osłonkę aby kolory się nie mieszały
-
Montaż licznika z FIS w Audi A4 B5
Najpierw zmieniałem licznik z fisem i zegarkiem analogowym, czujnik w podstawie filtra oleju już był i działało wszytko ok bez problemów, później zmieniłem na licznik z cyfrowym zegarkiem zmieniłem również miskę olejową na tą z czujnikiem i tez wszytko działało bez problemu
-
Montaż licznika z FIS w Audi A4 B5
jeżeli sprawdzałeś na postoju to gazowanie nic nie zmieni, przejedź się kawałek i wtedy powinno pokazywać
-
Ciągle powtarzający się błąd AIR BAG-a
W pierwszej kolejności sprawdź na słupku środkowym, napinacz jest przy rolce od zwijania pasów
-
Montaż licznika z FIS w Audi A4 B5
Nie ponieważ fizycznie jest to niemożliwe, piny w szarej wtyczce które są podłączone do krańcówek drzwi w A4 w liczniku od A6 nie są do niczego podłączone - brakuje elementów na płytce. Trzeba by dokładnie porównać oba liczniki bo może brakuje tylko "pierdół" i o ile wsad by zadziałał to znikoma szansa jest. Udało mi się tak uaktywnić pokazywanie otwartego bagażnika w liczniku z 98r
-
Zasilanie dźwięku immobilisera
W oryginale immo nie wydaje żadnych dźwięków i nic takiego jak na zdjęciu niema fabrycznie zamontowanego a wygląda to jak głośniczek piezoelektryczny
-
Kontrolka ciśnienia oleju
Kontrolka w przeciwieństwie do większości samochodów gaśnie wraz z innymi jeszcze przed odpaleniem. Sygnał z czujnika jest sprawdzany gdy pracuje silnik i obroty są powyżej 1500 obr/min. Jeżeli na pewno ciśnienie jest ok i sprawny czujnik to sprawdź jeszcze połączenie czujnika z zegarami może coś czasami nie łączy i dlatego zapala się kontrolka.
-
Montaż licznika z FIS w Audi A4 B5
Bez różnicy automat manual, kodujesz tylko ilość cylindrów i rodzaj silnika
-
Montaż licznika z FIS w Audi A4 B5
VDO ma wszędzie ten sam potencjometr nie ważne czy z fis czy bez ale nie wiem jak w jaeger
-
Montaż licznika z FIS w Audi A4 B5
Wylutuj z licznika z a4 i wlutuj do A6 tyle roboty, płyta PCB z obu liczników jest ta sama
-
Światła dzienne - Sterownik/moduł Świateł dziennych APN-12V
Aha to spoko w B5 tez miałem SD-2 było OK, tak że wychodzi na to że trzeba będzie do b6 tez założyć
-
Światła dzienne - Sterownik/moduł Świateł dziennych APN-12V
No właśnie, ciekawe jak to się ma jeżeli mamy MCE wersję high który odpowiada wtedy m.in. za światła. Podłączając taki moduł podjemy napięcie również na wyjście MCE itu pytanie czy mu to nie zaszkodzi. Znalazłem coś takiego QuasarElectronics.pl - Produkty - MODUŁY SPECJALNE I ROZWIĄZANIA DEDYKOWANE - Moduły świateł dziennych i pasywnego doświetlania ale cena troszkę wysoka.
-
Proszę o analizę 1.8T BFB - moje pierwsze logi
Ok, jeszcze raz dzięki
-
Proszę o analizę 1.8T BFB - moje pierwsze logi
jeszcze nie wymieniałem bo samochód mam od 1,5 miesiąca
-
Proszę o analizę 1.8T BFB - moje pierwsze logi
Ok, dziękuję Panowie
-
Montaż licznika z FIS w Audi A4 B5
W B5 niema czegoś takiego jak steering wheel manetki od fisu też się nie koduje, to co opisujesz jest w przypadku B6, jeżeli nie działa Ci manetka to musiałeś coś źle podłączyć