Treść opublikowana przez bin85
-
Montaż licznika z FIS w Audi A4 B5
To niech ktoś potwierdzi bo mogę się mylić mianowicie w A6 po lifcie sygnał obrotów szedł już tylko po CAN-ie, przed liftem jeszcze można było to zmienić
-
Montaż licznika z FIS w Audi A4 B5
Kontrola zużycia klocków, podaj masę na pin 2 w niebieskiej wtyczce, czy to nie jest przypadkiem licznik z A6 po lifcie ?, obrotomierz ma się rozumieć wpięty pod pin 11 w niebieskiej?
-
Montaż licznika z FIS w Audi A4 B5
Jest to czujnik poziomu i temperatury oleju, sygnał z niego podawany jest do licznika na pin 15 zielone gniazdo, oprócz tego sam czujnik ma zasilanie a znajduje się on w dnie miski olejowej, oczywiście ty go u siebie nie masz musiałbyś zmienić miskę
-
Montaż Navigation Plus od A do Z
Sprawdź jeszcze czy na pewno sygnał GALA z kostki iso jest również podłaczony do kostki 26pinowej na pin 5, może wina leży po stronie przejściówki.
-
Montaż Navigation Plus od A do Z
Dokładnie tak jak piszesz trzeba go jeszcze podłączyć do 26 pianowego pod pin5 opisany jako DFA L
-
Montaż licznika z FIS w Audi A4 B5
tym przyciskiem którym kasuje się przebieg dzienny w jego miejsce wlutowujesz ten z potencjometrem ze starego licznika jak rozbierzesz licznik z a6 to będziesz wiedział o co chodzi - jest już na płytce licznika wolne miejsce do wlutowania. Generalnie to płytka licznika z A6 i A4 po lifcie niczym się nie różnią
-
Montaż licznika z FIS w Audi A4 B5
Można przelutować potencjometr z licznika A4 i będzie działać, no ale nie zmienia to faktu ze za dużo problemów z tym licznikiem w dodatku nie pokaże otwartych drzwi
-
Montaż licznika z FIS w Audi A4 B5
Obrotomierz żeby działał daj na kanałach 60,61,62 wartość 0. Z tym mruganiem to przejrzyj jeszcze raz wszystkie przewody zasilające oraz te od świateł postojowych czyli pin 26i 27 w niebieskiej kostce
-
Montaż licznika z FIS w Audi A4 B5
W drugą stronę bez problemu, czyli mając licznik bez FIS z zegarkiem analogowym (sześć kontrolek na środku) można wrzucić licznik z cyfrowym zegarkiem, kluczyki normalnie się programują - no ale na odwrót chyba mało kto próbował
-
Montaż licznika z FIS w Audi A4 B5
No łatwiej na pewno wtedy jak podmienisz licznik to wszystkie funkcje z 1/2 fis będą już działać zostanie podłączenie manetki i spalania, musisz szukać licznika który ma cyfrowy zegarek a nie wskazówki
-
Montaż licznika z FIS w Audi A4 B5
Zmieniając podświetlanie to po prostu ktoś rozebrał licznik i wlutował czerwone i wlutował białe diody, w środku licznika nic nie zrobisz trzeba pruć instalację w samochodzie, ewentualnie zrobić przejściówkę, więc jeżeli za bardzo się nie znasz na elektryce to może nie bierz się za to. Najbezpieczniej było by powypinać wszystkie te przewody które się nie zgadzają w obu licznikach
-
Montaż licznika z FIS w Audi A4 B5
Linia K to to przewód który odpowiada za komunikację z VAG, w twojej instalacji jest ona na pinie 29 w zielonej kostce natomiast w "nowym liczniku" jest na 25 pinie w kostce niebieskiej. Rozpiska pinów masz tu http://www.a4-klub.pl/smf/empty-t5530.0.html;highlight=rozpiska+pin%C3%B3w+licznika
-
Montaż licznika z FIS w Audi A4 B5
Tak więc przepnij linie K żeby chociaż z vagiem się połączyć i spróbuj zakodować immo jeżeli się uda to trzeba jeszcze kilka przewodów poprzekładać, jeżeli chcesz mniej roboty to musisz mieć licznik fis z cyfrowym zegarkiem wtedy wszytko będzie działać pozostanie praktycznie podłączenie spalania i manetki. Między innymi temeprature zewnętrzna też nie działa bo jest na innym pinie.
-
Montaż licznika z FIS w Audi A4 B5
Dla pewności jeszcze zapytam na pół fisie miałeś cyfrowy zegarek a w tym nowym jest ze wskazówkami ?
-
Montaż licznika z FIS w Audi A4 B5
No to kolego ktoś zmienił w tym liczniku podświetlanie, a nie działa ci to wszytko bo rozkład pinów jest inny, między innymi linia K dlatego nie możesz się połączyć vagiem
-
Montaż licznika z FIS w Audi A4 B5
Może ktoś zmieniał podświetlanie wtyczkę od fisu masz 32 pin czy 20 pin
-
Montaż licznika z FIS w Audi A4 B5
No właśnie by trzeba sprawdzić idąc od pinu 5 po kolei po ścieżce czy niema jakiś uszkodzeń, bo skoro stary pokazuje to obwód pływaka jest dobry
-
Montaż licznika z FIS w Audi A4 B5
No to już nie wiem do czego się przyczepić, może wgranie wsadu pomoże, z drugiej strony jeżeli wyrzuca błąd to tez bym się czepiał że gdzieś ten obwód musi być przerwany, ze spalaniem to nie wiem wydaje mi się że chociaż chwilowe powinno pokazywać
-
Montaż licznika z FIS w Audi A4 B5
Gdyby bezpiecznik to raczej nie chodził by cały licznik, może coś uszkodziłeś w liczniku nie rozbierałeś go ? może ścieżka które idzie to pinu we wtyczce ma gdzieś przerwę. Z tym kodowaniem to masz wszytko dobrze, te funkcje można wyłączać ale w licznikach z zegarkiem ze wskazówkami, w licznikach z cyfrowym niestety już tylko kontrolka od pasów, więc trzeba piny do masy pozwierać żeby nie pokazywało.
-
Montaż licznika z FIS w Audi A4 B5
Hmm to zmienia postać rzeczy , na kanale 30 można lekko korygować wskazanie poziomu paliwa wartość można zamieniać bodajże w zakresie 120-136, domyślną wartością jest właśnie 128. spróbuj dać inna w tym zakresie może pomoże, ewentualnie można licznik podłączyć na "stole" i podłączyć między pin5 a masę odpowiedni rezystor wtedy wskaźnik powinien się wychylić.
-
[B5 AFN] Automatyczna właczanie klimy przy zapalaniu silnika
Hmmm może w przed lifcie tak ma być tego niestety nie wiem, najlepiej jakby inni u siebie sprawdzili
-
Montaż licznika z FIS w Audi A4 B5
No to może faktycznie masz gdzieś przerwę w obwodzie odłącz ten kabel z pin 5 licznika weź miernik i zmierz jaka jest na nim rezystancja w stosunku do masy powinna byc kilkadziesiąt om w zależności ile będzie paliwa w baku możesz się też dostać do pływaka w baku i nim poruszać wtedy rezystancja powinna się zmieniać. Co do wskażnika temp. jeżeli to diesel to przy obecnych temperaturach mógł się jeszcze nie zagrzać porównaj temp na VAGu albo na klimatroniku
-
[B5 AFN] Automatyczna właczanie klimy przy zapalaniu silnika
Napiszę to jeszcze raz Jeżeli np, podczas jazdy wyłączyłam całkowicie nawiew czyli świeci się kontrolka off to jeżeli zgaszę silnik i odpalę to w dalszym ciągu będzie na jeżeli był włączony w trybie ECON lub nie to też to jest zapamiętywane generalnie wszystko jest zapamiętane oprócz prędkości wentylatora bo jest ona na bieżąco regulowana. Jeżeli tak nie jest to jak najbardziej dopatrywałbym się tu usterki klimatronika no chyba że te przedliftowe tak mają tego niestety nie jestem w stanie stwierdzić. Mało tego ustawienia są zapamiętywane do konkretnego kluczyka czyli np. odpalam auto kluczykiem A włączam klime ustawiam nawiew na szybę i temp 22*C - gaszę. Odpalam kluczykiem B wyłączam klimę daję 24*C i nawiew na nogi - gaszę, po ponownym odpaleniu kluczykiem A klimatronik ustawi te ustawienia które były gdy gasiłem silnik tym kluczykiem czyli klima włączona, 22*C, nawiew na szybę.
-
Montaż licznika z FIS w Audi A4 B5
to to akurat wiem jest podlaczone i nie dzial dalej Skoro stary licznik pokazuje to może coś z tym jest nie tak, kurde niewiem juz sam o co tu chodzi. u goscia co bralem od niego ten licznik na focie wskaznik pokazywal normalnie poziom paliwa. [br]Dopisany: 14 Październik 2011, 07:18_________________________________________________chyba ze vagiem cos przez przypadek w kanalach namieszalem ? moze wgranie wsadu by pomoglo ? Nie wykluczone ze by pomogło podaj jeszcze jaką masz wartość na kanale 30, domyślam się że jak zrobisz test zegarów to wskaźnik działa ?
-
Montaż licznika z FIS w Audi A4 B5
to to akurat wiem jest podlaczone i nie dzial dalej Skoro stary licznik pokazuje to może coś z tym jest nie tak,